Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
16. dec 2009

to pomaha?

flamenga
16. dec 2009

baby mne občas tak žbľunkne v bruchu 😀 (a vetry to nie sú 😉 tie rozoznávam 😀) môže to byť "ono" už tak skoro? Myslím "prelievanie" plodovej vody alebo čo 😀 😅

vavenka
16. dec 2009

Dakujeme 🙂

Lenoc ano, toto vysetrenie je povinne a sleduje sa morfologia plodu - pozrie sa lebka, srdce, rozne rozmery roznych casti tela, ktore by mohli signalizovat nejaky problem, dutina brusna, zaludok, oblicky, stehenna kost atd atd......

Ja citim pohyby tak intenzivnejsie az teraz posledne dni - teda 20 tt, od 18tt som citila nieco, ale ruku o ohna by som nedala za to, ze to uz bol drobec 😀 😀

Pumi no pekne, ono vraj nejake zenske mavaju tusaka, ja som mala tusaka pomaly kazdy mesiac ,takze so mnou to bolo uz pomaly na psychologicku poradnu 😀 😀 😀
A to meno, no zatial ani pocut o Lujze, este mam v zalohe Dianu, no uvidime, Violka tiez ma este uplne nepresla...... Este to bude boj 😀 😀

shaarka
autor
16. dec 2009

flam, neviem, kazdy to citi inak.
ja som to citila ako bubliny, ktore sa ale nehybali (cize ziadny prd v creve), potom ako rybicky v plastovom vrecku s vodou narazajuce do steny a potom ako svalove tiky (ako v oku alebo v stehne). a teraz je to uz aj kopkanie 🙂

pipussa
16. dec 2009

ani ja nic necitim 🙂

shaarka
autor
16. dec 2009

a som sa vam chcela postazovat, ze do mna dnes skoro narazil jeden debil na aute 😖 som isla po chodniku a on mal zasnezene zadne okno komplet, akurat sa otacal z parkovacieho miesta popri ceste a vycuval na chodnik - v poslednej chvili som uskocila. mamka, co isla predomnou, sa strasne zlakla a buchala na dvere spolujazdca, ze haloooo ze nech dava pozor, a dvere sa otvorili a blondynka v nich zacala ziapat ze sofer nemoze mat oci vzadu a ze ja som mala davat pozor ☹ tak maximalne by ma drgol a spadla by som (co tiez nie je sranda), ale vodic si mohol v spatnom zrkadle overit, ci niekoho za sebou nema, ked uz cuva ritou na chodnik 😒
a nechapem, preco si najprv neocistil sklo, ked uz o to ide. 😠
nastastie sa ale nic nestalo. 😵

flamenga
16. dec 2009

shaarka tak si musím počkať na tie poriadne kopance, potom to už hádam rozoznám 😀 To prelievanie plodovky mi len tak napadlo, lebo koľkokrát mi robia ultrazvuk, tak drobec je stále hyperaktívny... minule si žmolil ručičky štýlom "prosím prosím" 😀 a nonstop sa vrtí, otáča, "kope" nohami, rukami.... a klasika... visí dole hlavou 😀

pipimiska
16. dec 2009

shaar,fakt dost skoro,sa hovori,ze prvorodicky az tak okolo 20tt ja som zacala v 18tt a teraz sa plasim,ked par hodin necitim 😀
ale vsimam ze ked jemne kopne a ja mu zacnem rozpravat,tak zacne este viac,super pocit 😵

puma,mne len meskala menstruaaciaa 😝 nic viac,no a kozy boleli aj brusko,ale to vzdy pred menstruaciou 😝
aa tri testy to potvrdili..

pipimiska
16. dec 2009

shaar,musela si sa teda vylakat 🙄 asi by som mu neobuchala auto,ale pri najmensom by som mu rozbila aspon sklo 😉 😀

flamenga
16. dec 2009

môj manžel hovorí: keď ma má zraziť auto, tak poriadne drahé, nech mu aspoň urobím poriadnu škodu 😀

ale shaarka.... ako môže povedať, že nemôže mať oči vzadu? MUSÍ, keď cúva 🙄

vavenka
16. dec 2009

Shaari kokso 🙄 🙄 🙄 idiot....
A este duplom ked cuval ! na chodnik ! a krava, neze by povedala prepacte, ale este ona bude na teba ziapat !! take milujem 🙄

flamenga
16. dec 2009

ja som bola pred dvoma týždňami v robote na inventúre... dvíhala som ťažké krabice s nálepkami blbými.... myslíte, že som mohla z hľadiska môjho stavu 😀 inventúru odmietnuť? 🙄 Lebo sa chystá ďalšia kvôli veľkému manku v sklade 😀 😀 a ja tam už teda nemienim ísť... tak či zaberie nejaký tehotenský argument.... 😖

shaarka
autor
16. dec 2009

flam, urcite by mal a ak nie, tak sa na to vybodni.
a co sa tyka toho sofera, ja na jeho mieste by som priposrata vysla z auta a sa ospravedlnila a ubezpecila, ze je kazdy ok 😒

pipimiska
16. dec 2009

flamenga,nooo ja by som urcite nezdvihala krabice ani prvy krat 🙄 😉 aj keby ma mali vyhodit..

aa viete ze tehotne nemaju umyvat okna ani vesat pradlo vysoko na snuru?

pipimiska
16. dec 2009

shaarka,tak by to urobil normalny clovek,ale takych vela nieje 🙄

flamenga
16. dec 2009

shaarka tak žiaľ, na svete sú aj blbí ľudia.... ja by som tiež určite nereagovala tak ako dotyčná "madam"....

my sme dnes skoro nabrali auto električkou.... letela som cez celú električku, tak brzdil... booože baby, mňa tie prekliate Košice taaak nebavia 🙄 😖

pipimiska
16. dec 2009

flam,som sa zasmiala nad foto co mas v albume a tie styri macky 😀
ked sa ti tu nepaci tak chod prec 😀 aj ja idem,dakde do domceka blizko blavy,alebo do prahy,ale to az raz mozno o par rokov,zatial snivam 😀

vavenka
16. dec 2009

Pipi no dalsia povera, babo bude mat pupocnik okolo krku, vsak? Ale tak ja a povery - my sa k sebe nehodime 🙂 🙂
Inak co sa mna tyka - tak vyvraciam zatial vsetky priznaky pohlavia - upravila sa mi plet, vraj som opeknela, chuti mi vsetko - viac maso ako zelenina, a pozri, aj tak mam v bruchu zensku 😉

pipimiska
16. dec 2009

vave,podla mna to nieje povera,mne to pride logickee,ze sa pri natahovani moze viac napnut pupocna snura,neviem si to presne predstavit,ja tiez na povery neverim,ale ako hovorim,mne to ako povera nepride...
a najviac milujem,jak stare baby hovoria ,,ja som do deviatich mesiacov tazko pracovala a podobne veci co oni secko robili a ze tu su a aj deti,aleeee tie co take stastie nemali,tak asi nehovoria..umierali vela deti aj matky s nimi...no ja sa radsej setrim ak sa da 😉

ja som podla niekoho opeknela,podla muzov 😀 podla zien som sa zmenila 😀 ze to bude baba,lebo mam vyrasky,ale tie som mala aj pred tym 😝 jem aj maso aj zeleninu aj secko vlastne co sa moze,len na sladkosti skoro nikdy nemam chut..teraz si troska protirecim,lebo tlacim krowky 😀 ale to je nahoda inac skor mandarinky atak,..

flamenga
16. dec 2009

pipi ja som skoro odpadla z tej mačky s myšami na hlave 😀 😀

vave tak ja podľa tých "príznakov pohlavia" netuším čo čakám.... pleť mám lepšiu ako pred tehotenstvom, vlasy tiež ok, chutí mi takisto mäso - najmä bravčové... pred tehotenstvom som ľúbila len kuracie - to teraz nemôžem ani cítiť a od rána do večera by som jedla bravčové a hovädzie 😀, chutí mi sladké, ale aj kyslé si dám... napr. kyslé pomaranče....

vavenka
16. dec 2009

Pipi no mne to absolutne logicke nepride - ako sa moze pri dvhani ruk natiahnut pupocnik? A ok, tak nech sa natiahne, ale co maju moje ruky hore spolocne s tym, ze sa potom ta snura este aj obtoci okolo hlavky? 🙂 no mi to pride skor komicke ako logicke... Ak mi to potvrdia aspon 2 nezavisli gynekologovia, tak potom si na to zacnem davat pozor 😉 Ale jasne, tym ze sa budes setrit a neliezt na okna a vesat zaclony, urcite nic nepokazis, ani ja sa na tieto ukony nechystam 😉

pipimiska
16. dec 2009

vave,asi to nieje myslene pri jednom natiahnuti,ale napr,ked si predstavim,ze sa natiahneme a pupocna snura sa natiahne tiez,a potom ked sa das do normalu tak aj pupocna snura,aa potom zas sa natiahnes a tak to urobis sto krat aj viac,ked vesas ponozky a gate aa popritom sa babo bude pohybovat a menit polohy,mozno sa vie do nej lahsie zamotat,tak nejak som to pochopila ja..ale spytam sa a spytaj sa aj ty a budeme to vediet od dvoch dr 😉

vavenka
16. dec 2009

Pipi no ja neviem - nestastne zamotat sa moze aj ked budes cely den lezat a budes mat vetry a silny pohyb criev 😀 ako bagatelizujem teraz, proste neriesim... Ak mi bude treba nieco vziat z vrchnej skrine a natiahnut pri tom ruky, aj 5x za sebou, tak to urobim.... Odmietam vsetky tieto nepodlozene somariny.....
Ale je to kazdeho osobna vec 🙂

shaarka
autor
16. dec 2009

hehe - ja som tiez dostala prikaz sa setrit a neumyvat okna... ale tak tie nebudem umyvat ani keby som nebola tehu 😀 no a ked nieco potrebujem z hornej skrinky, tak si to vezmem. som leniva si prilozit stolicku. 😀

anaxamon
16. dec 2009

dobry vecer babulienky 😀

nellie_
16. dec 2009

som si vas narychlo precitala..

vavi gratulujem ku malej copani 😵 😵 😵 krasna fotenka.. ten nosturik a fakt ma ake plne pery.. vau 😵 😵

shaar to bol riadny idiot v tom aute 😠 😠

ja som taka nadsena z toho snehu - taky nezvyk ako tu teraz pod bytovkou skriekaju decka so sankami, vacsinou tu take ticho je.. 😀 😀

ja som akurat donavliekala ciste periny.. tak krasne to tu vonia 😵 😵 😵 vsetko som povysavala a este sa chystam upratat si skrinu lebo tam mam riadny bordel, co u mna nebyva, ja som vadna a musim mat kominky a tricka zoradene podla farieb inak som nestastna.. 😀 😀 😀

flamenga
16. dec 2009

jaaj potvory, teraz vykúkate, keď mi manžel o chvíľu dorazí.... ale že ja som sa doteraz nudila, to vám bolo jedno, čo? 😀

nellie_
16. dec 2009

pipi nervy moje ja som si to ako moc nazorne predstavila to pritahovanie pupocnej snury vo vasich bruskach.. 😅 😅 znie to hrozostrasne teda... 😅

flam ja byt tebou tak im prdim na celu inventuru.. 🙄 🙄

ahoj anax.. 🙂 jed som ta tu zbadala vyjavil sa mi dnesny sen - mne sa s tebou snivalo 😀 😀 😀 ze sme spolu u vas cistili tvoju vanu a odrazu z nej vyliezol kriklavoruzovy holub a ty si povedala ze to tvoj muz minule kupal holuby v pracke a asi sa mu jeden dostal do odtoku 😀 😀 😀 a ze urcite tam v nej bol cerveny pulover a pofarbil tie holuby na ružovo 😀 😀 😀

anaxamon
16. dec 2009

moj muz sa kupe🙂))

spravila som vajcove halusky, z halusiek co ostali z nedele ked sme robili bryndzaky...s tym ze som zabudla kupit kapustu tak museli byt vajcove..moj manzel ich nema rad a ked som mu dala ochutnant tieto zo zemiakovych halusiek tak zobroni ze ci si aj hned nemoze dat 😀 😀

vavi budete mat riadnu kocendu doma 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre