Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
17. dec 2009

ajojteee 🙂

nellie,pocuraj,ty ked zacnes pit alkohol ,najlepsie vino,tak ja zacnem chodit spat o 20.00 😀 😝 😀 😝

shaarka
autor
17. dec 2009

ze pocuraj 😀
hehe a 1010 strana 🙂

vavenka
17. dec 2009

Nazdar zeny, aky ste mali den?

Ja mam doma uplne oduteho chlapa, lebo som po nom chcela, aby uz povesal girlandy na garnize.... Povesal ich, ale protestne pocas hokeja (akoze pokojne si ho mohol dopozerat) - nehovorim vam ani co som sa napocuvala - uz ich neozdobil a zazera po mne uz asi hodinu 🙄 🙄
No nech sa nezblazni 😖 😖 😖 kokso kebyze nemam bruch tak mu to vytrhnem z ruk a povesam si to sama..
joj

pipimiska
17. dec 2009

cau vavi,bola som dnes kupovat darceky a pre muza mam uz tri a este dve ma dnes napadli,tak aj to mozno poriesim 😵
aaa potom uz len doma veget a nic nerobenie 🙂 moj kuka baskedbal a ja sa kcem rozpravat,ale musim cakat,joj..
ja nemam girlandy takze aspon na tom sa nepohadame 😀
kcem asi zivy stromcek,ked som alergicka ma to nejaky zly vplyv ci naopak ihlicie ma asi dobry vplyv,nie?

puma.sue
18. dec 2009

bre ranko,
ja total na noze s padruhom. caka ma "uzasny vikend"...
dufam, ze u vas to bude lepsie...
co planujete? a co budete varit baby?

shaarka
autor
18. dec 2009

caute 🙂
moj ma dnes v praci "kapustnicu" (cize si naberu nejaku zbrndu a budu chlastat uz od rana) a pre istotu uz ani vcera nebol v praci autom (lebo "sa mi to neoplati, kym zoskrabem sneh, tak som tam peso") a ani dnes. akoze kvoli snehu. haha. tak som velmi zvedava, ako ta jeho kapustnica dopadne, lebo cely tyzden mal tooooolko prace a nadcasoval a chodil domov velmi neskoro 😠 ale pre istotu som na dnes vymyslela program, ze konecne ideme na velky nakup (autom samozrejme), na ktory cely tyzden nebol cas 😀 tak som zvedava, ako sa z toho vyzuje. sice mi slubil, ze dnes pride domov v normalnom case a ze nebude pit, ale ako poznam z rozpravania jeho kolegyne, tak mu to nedovolia 😒
dam vam vediet vecer, ci som mu, chudatku, krivdila 😀 😀 😀

puma, napis, ne?
vavi, a jak vam dopadol vecer?

a musim sa postazovat - my sa chystame uz asi dva tyzdne na sex, ale zatial sa nepodarilo. vcera som uz hundrala, ze to len az vianoce? ako darcek? 😀 spolieham sa na vikend, ze daco bude 😀

monky1
18. dec 2009

cau baby, pozeram, ze vsetky sme nejake nasr.... na chlapov ..... my sme sa sice nepohadali, vcera ma cely vecer obskakoval, umyval riad, varil caj, mlieko pre malu... som chora a fakt nevladzem - idem zomriet od bolesti hrdla a z toho, ako kaslem. Ale ma nastval, lebo rano som nebola schopna slova, dieta mi ostalo doma, kedze nevladzem ju odviezt busom do skolky, aby ma niekde na ulici neslahlo (ako vcera v Tescu pri pokladni) a on ma po robote nejaku akciu a bohvie kedy pride - a aky pride.....ale ked taky, ako minule, tak spi pri vytahu a do konca roka s nim nehovorim

lenocka84
18. dec 2009

dobre ranko baby

dnes som vstaval s takou migrenou ze dovi a dopo
dufam ze to coskoro prejde, lebo sa neviem sustredit na pracu

lenuska85
18. dec 2009

Caute caute. Co to aka bojova atmosfera 🙂

My sme mali s MM vcera predcasne Vianoce 😀 Kedze ja idem k mamine na vychod a on k svojej, tak sme dostali darcek uz vcera. juuuuuj taaaak sa tesim 😀

siouxie
18. dec 2009

dobré ránko 🙂

A toto je čo zase, škvrny na slnku? Mňa včera večer bolela hlava, resp. mala som v nej silný tlak, ale to asi bolo z únavy a stresu z celého dňa a možno aj obdobia. Inak sme mali veľmi pekný večer 😵 a aj hlava prestala bolieť 😀

Nechystám sa variť asi do nedele. Dnes by sme chceli vybaviť nákup potravín, zajtra ideme k starej mame zaniesť darčeky a doniesť niečo napečené a nejaké veci.

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, dobry napad... vymyslim si bolest hlavy, a kedze nemozem ziadne tabletky, tak sa MM bude musiet obetovat a zbavit ma tej bolesti inak 😀

siouxie
18. dec 2009

shaar 😀 😀 😀
Len ja som si to ani nemusela vymýšľať, tak mi v nej dunelo. 😠 A ako to tu tak čítam, asi včera niečo fakt bolo, lebo viac ľudí píše o migréne. Ja ju teda nemávam, ale toto sa asi na ňu dosť podobalo 😒

bublinka11
18. dec 2009

Ahojte 🙂 tak ja som vcera nemala ani migrenu a az na malu vymenu nazorov ani konflikt s mm... 😉 Ale ja musim byt vzdy ina 😀 😀 😀
Shaari, ked ta tu vidim...ja som si ti kupila ten suchy sampon, co si o nom pisala...len tak zo zvedavosti. A asi to s nim neviem, lebo som chodila polosediva, ani fenom mi to neslo vyfukat 😀 tak som nasadila capicu a sla som dufajuc, ze ju nebudem musiet davat z hlavy dole 😀

lenuska85
18. dec 2009

Shaar, Siouxie
ako chranite labky hafanov ked je sneh a sol na cestach? Lebo nasa ich ma potom take znicene a cervene ☹

siouxie
18. dec 2009

Lenuš, ja mám taký špeciálny krém, dostala som ho od známej zo Španielska, tak sa ho chystám vyskúšať.
Doteraz som používala iba indulonu. Baron.cz má tiež taký nemastný olejček na ochranu pacín, ale nemám ho odskúšaný. My keď je najhoršie - najviac snehu a soli väčšinou chodíme aj tak venčiť mimo (odvezieme sa autom). Snažím sa s ním v civilizácii vyskytovať čo najmenej. Okolo domu a v záhrade nesolíme tiež, takže sa to dá. A dve zimy boli úplne bez snehu a soli takže to bolo najlepšie. Akurát vlaňajšok bol horší, ale on s tým nemá našťastie problémy...

shaarka
autor
18. dec 2009

😀 😀 😀 bubli 😀
no tak vezmes sprej, potrasies. vezmes kefu, nadvihnes si vlasy od korienkov (ako keby si si natacky chcela davat) a na pol sekundy strieknes z dostatocnej vzdialenosti (tak akurat, nech to nemas v ksichte, ale zas nie celkom zblizka, nech to nemas na 5cm2) a potom preceses kefou.
asi si si dala vela, alebo neviem... proste mala by si striekat na spodne vlasy, nie ako ked si lakujes 🙂 a potom precesat, nech sa to rovnomerne rozptyli. na konceky samozrejme netreba, cize to robis hlavne nad usami, nad celom a potom vzadu, neviem jak sa vola ta zadna horma cast hlavy 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

lenus, my tiez nemame problemy. teda s tobim nikdy ziadne neboli - ale je pravda, co pise siouxie, lebo my sme vencili po 15 min 3x denne v meste, alebo sa odviezli tam, kde sa uz nesoli 😉
chceli sme kupit aj papucky, ale jednak su drahe, dvak by ich asi nenosil a aj tak nebolo treba, prezili sme.
ak by to bolo horsie, tak tiez by som davala indulonu, ale myslim, ze po navrate by si aj tak vsetko zlizal.

neviem, ako to bude s jellou, ale tiez nepredpokladam nejake problemy. po vyvenceni jej utieram mokre laby do uteraka, prip. ked ma spinu, tak to vlhkych utierok, takze ta sol by nemala stihnut reagovat.

a keby ste vedeli, ako satesi zo snehu! mam problem ju vencit na voditku, lebo je ako koza splasena a ja musim davat pozor, nech ma nestiahne na zem. ked sa ta rozbehne a vyhadzuje si sneh pred sebou... 😀 😀
ma uchylku - mozem jej vyhadzovat vodu (z misky, vane, rieky) a ona bude donekonecna po nej chniapat a stekat jak besna. a to iste so snehom... no des! 😀

bublinka11
18. dec 2009

No dik Shaari, vyskusam znovu..ja som si to fakt striekala ako lak 😀 aj mi to bolo smiesne, aspon som sa videla sediva...co uz 😀
Ja to moc casto nebudem pouzivat, len niekedy rano nemozem vstat z postele a umyt si, takze vlasy v cope to istia, takto budem mat sice rozpustene, ale presedivele 😀 😀 😀

siouxie
18. dec 2009

My máme aj papučky, ale jasné že nie na bežné nosenie, ale pre prípad zranenia. Máme také musherské, neoprénové.
A to som zabudla, po návrate samozrejme dobre poumývame v teplej čistej vode, utrieme do sucha a občas natriem, keď je veľa soli. A strážim, aby nelízal 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

neneee, neboj, len musis dobre naniest. tie stare suche sampony sa strasne tazko nanasali, lebo sa to sypalo jak chcelo a nedalo sa regulovat. a tie ciastocky boli vacsie.
toto je fakt dobre, by som ti to najradsej ukazala. ked sa mi bude chciet, tak ti spravim dnes taky foto komix 😀 😀 😀 pre srandu 😀

lenocka84
18. dec 2009

bubli a akzy sprej? aj mne poradte
a hlavne co s vlasmi v zime ,ked mi brutalne elektrizuju

siouxie
18. dec 2009

Leni, nepomáhajú ti kondicionéry? Lebo mne vlasy neelektrizujú vôbec. To už musí byť super umelý kus oblečenia, aby mi elektrizovali. Čo hlava? lepšie?

Bubli, ja by som to robila asi rovnako 😀 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, mate na vsetky 4 labky? a ako ich prvykrat zvladal?
ja jelle neumyvam, lebo do vane ju nevladzem, skokom ju nepustim a vobec - teraz sa s nou mordovat nebudem. este som premyslala o lavoriku, ale v nasich mini podmienkach so psom s turbodieselom v riti si to ani neviem predstavit 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

lenoc, aj mojej mamke 😀 minule zurila, ze si naleje na hlavu avivaz, ked to neprestane 😀
ja s tym problem nemam, tak neporadim. ale je pravda, ze po umyti pouzivam vlasovy krem valea, ktory neoplachujem, - tak to bude asi preto.

lenuska85
18. dec 2009

No aj ja jej umyjem paciny ked pride z vonku a vacsinou natriem indulonou ale nestihnem ju ani odlozit a uz si ju zlize! Chcela som vyskusat papucky, ale asi by ich nezniesla na sebe 🙂
Dufam, ze tento rok prezijem zimu v pohode. Lebo minuly rok sa koza blaznila v snehu a sneh sa jej dostal do oci. Si neviete predstavit ako vyzerala rano. Cele oko je opuchlo a scervenalo ☹ Takze potom mala zakazane hrat sa divoko v snehu, co bolo skoro nemozne pri jej povahe.

Shaar a inak si viem presne predstavit co robi Jella so snehom alebo vodou. Nasa robi to iste, robi to aj ked jej vyhodime listy nad hlavu. Skace a steka 🙂 Obludka mala 😀

siouxie
18. dec 2009

Shaari, máme 4, ale vždy sa použila len jedna. Resp. len raz aj mimo domu, lebo na zmrznutom snehu asi pred 4-5 rokmi si narezal vankúšik. Tak sme boli párkrát s papučkou. A raz sme mu ich navliekli všetky, išli sme s ním len tuto v rámci nášho domu a strašne sme sa bavili. Tváril sa ako týraný a chodil ako po... ný 😀 😀
Umývame v lavóri 😀 . Vieš si predstaviť, že ja niečo nad 50 kilová sa naťahujem s o 10 kíl ľahším slonom do vane? A po každom venčení? Máme otrasnú mini kúpeľňu, takže je to dosť zaujímavá operácia, ale už to máme nacvičené, museli sme ho to naučiť 😉
A v lete fungujeme s hadicou vonku.

shaarka
autor
18. dec 2009

hehehheeee 😀 jasne, to by bolo celkom komicke, a nakoniec by to mohlo dopadnut tak, ze si umyes vsetko ty a nie jeho labky 😀
takze lavorik 😀 no jedine pred dverami. a tam mame taky problem, ze ked chcem s jellou manipulovat, zaprie sa, pripadne si lahne, ako keby sa bala, ze ju chcem hodit zo schodov 😒 darmo ju ukludnujem a nikdy som ju ani len nevystrasila... ale proste pri schodoch sa jej nikto nemoze dotykat, lebo sa splasi ☹

nedavno som predavala kabatik na nete, mali sme ho pre tobiho. tak som ho odfotila na jelle, nazorna ukazka, nie? a ta dyna stala jak socha prikovana o koberec, pozerala do zeme so spustenym chvostom - cisto ako nekonecne tyrany pes 😀 😀 tak si viem predstavit, ako by chodila v tych papuckach. asi ovnako a ko ten vas 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

samy preklep

bublinka11
18. dec 2009

Shaari no dobre, budem sa tesit na komix 😀 😀 😀
Alebo spravim zo seba na Vianoce deda mraza...to bude najistejsie... 😀
No ale uz sa mi to isto podari, ja ked chcem, som celkom sikovna... 😉

siouxie
18. dec 2009

shaari, nechcem ťa poučovať, ale ukľudňovanie a tíšenie je posilňovanie neistoty a strachu. 😒

Buď to ignoruj a pokojne, ale rozhodne trvaj na svojom. Alebo zmeň aktivitu, daj jej spraviť niečo, čo robí rada, ak to spraví, poriadne pocvháľ a vráť sa k tomu menej príjemnému. Zasekne sa síce znova, ale to už by som riešila jemným výsmechom alebo veľkým "prekvapením" - niečo v zmysle: to myslíš vážne a čo si ty pipi, že nevieš toto alebo hento...
Toto strachové a neisté správanie je veľmi dobre rozpracované na fóre, o ktorom sme sa bavili.

Fakt je úplne najhoršie psa utešovať a upokojovať. On nechápe súvislosti ako my a má pocit, že keď ho chlácholíš asi má nejaký dôvod na strach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre