Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
18. dec 2009

no a ja som to vedela ze staci sa raz na vas napojit a moj pracovny elan vyprcha... 😀 😀 😀

takze chcem nechcem musim ist makat... 😀 😀

vavenka
18. dec 2009

My sme kceli zdobit tento vikend, ale asi pojdeme zas na vidiek, svokor cakatel asi bude robit zabijacku 😖 😖

siouxie
18. dec 2009

nellie, tak taký by som chcela, ale po vianociach sa mi to nechce kupovať pred Vianocami na to nie je čas a tak ideme vždy po živý. Ale je mi h dosť ľúto 😒 😀

lenuska85
18. dec 2009

Mne sa zivy paci viac ako umely, len jedina vec ci mi vadila na zivom bolo to, ze opadaval 😔 A ten bordel vsade okolo 🙂
Nellie aj my so sestrou zdobime stromcek 🙂 Mamina pecie v kuchyni a ocino vyjeda salonky 😀

siouxie
18. dec 2009

Leni, mávame jedličku, vo vode a vlastne skoro neopadáva.

shaarka
autor
18. dec 2009

nasi pred par rokmi vymenili zivy za umely - celkom pekny, ale na moj vkus az prilis pekny a dokonaly :( a mamka vymyslela cervenozlate ozdoby a mne sa ten ich stromcek velmi nepaci. taky suchy. 😒
tak odkedy byvam sama, pokracujem v prirodnom a decentnom zdobeni a este sa mi to nezunovalo, dokonca sa to velmi paci aj MM 🙂 krajame pomarance a pripevnujeme ich spolu 🙂
riesime to az den pred vianocami, alebo dokonca na stedry den, dokonca aj stromcek sme minuly rok tak kupovali 😀 uz boli zlavy 😀
tradicne budem robit zemiakovy salat do velkeho lavora, ten vydrzi pre nas vsetkych na par dni. a este jablkovu strudlu. MM sa zas vyhraza, ze aj on chce varit, lebo odkedy uz nie je vegos, tak este masovu kapustnicu nerobil 🙂 tak mu asi dovolim na silvestra 😀
a myslim, ze sa mi podarilo presvedcit babku s dedkom, nech pridu k nasim, nech nemusime my piati so psami ist k nim. pri prehovarani som nemusela pouzit ani zdravotny argument, ze som tehotna a potrebujem mat klud, lahnut si, a nie okrikovat psa 😀 dedko zaloboval, ktovie preco 😎 😀

tak smutne vianoce su fakt zataz na srdiecko... 😢 skoda, ze to tak musi byt 😔

vavenka
18. dec 2009

Aj my mame jedlicku, uz je na balkone, krasna, sumerna stihla 🙂 uz sa neviem dockat ked bude stat v obyvacke 😅

lenuska85
18. dec 2009

Tak my sme taky nemali 😔 A raz sa mamina na to opadavanie nahnevala, kupil sa umely a odvtedy mame umely 🙂

Vavenka zabijacku? bleee. Ked som bola mala, aj my sme robievali u babicky zabijacku a vzdy mi to tam straaasne smrdelo ked sa to maso robilo cerstve. A chuda prasiatko. Ale ked som papala klobasky tak mi ho uz nebolo luto 🙂

nellie_
18. dec 2009

shaar aj my mame cerveno-zlatu vyzdobu na stromceku a vlastne aj v celom byte.... uz to tak mame hadam aj 10 rokov a ja som si povedala ze o rok konecne si urobim moju vysnivanu medeno-ruzovu 😀
proste konecne daco co nebude zlato-cervene... 😀 😀
ale uznavam ze mamina ma strasne vela krasnych ozdôb v tychto farbach a keby ma zasa kupovat daku inu tak by to pekne draho vyslo... 🙂

normalne sa pri vas tak prijemne ladim na tie Vianoce.. 😵 😵 😵

siouxie
18. dec 2009

😀 ja som prešla rôznymi fázami: zmiešanou, modrou, červenou, prírodnou (šúpolie, ovocie...) a posledné tri roky sme ostali na zlato-medenej. Tá sa mi páči najviac. 😝 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

vavi, zabijacka, brrrrrrrr. aj pomahas? zatiahli ta do roboty? nalieva sa palenka? taka ta klasicka zabijacka?
ale zazitok je to velky, pamatam na chalupe, som ako male decko z toho mala divadlo, o ktorom sa mi snivalo este tyzdne po tom 😅

vavenka
18. dec 2009

Lenus no tak oni zabijaju kaze 3 mesiace, tam to ide ako na beziacom pase 🙂 a teraz pred vianocami pojde aj prasa aj byk, takze tam to nie je o veselici, ale riadna makacka - rano o piatej sa vstava a az do vecera ides ako pila..... A samozrejme ja sa tam len ta mocem - maximalne mi daju krajat sadlo na oskvarky a mast...... Kazdy vie co ma robit, okrem mna 😀 😀
Ale mas pravdu, ked dostanem cerstve masko a vyrobky ako vysluzku, uz mi az tak luto nieje 😀 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

nellie, tou cerveno zlatou som nic nechcela povedat, prepac 😅 len ten, co mamka vyrobila, mi prisiel taky suchy, umely jak fras. ona je aranzerka, vyraba rozne vecicky, ale ten stromcek je taky obycajsky, kupovany, nevidno tam rucnu pracu, preto som si nanho nezvykla 😅

shaarka
autor
18. dec 2009

jeeeeeej vavi, uz mas v pase dievcatko 😀 jak pekne svieti 😵 budu nase babatka frajeri?

vavenka
18. dec 2009

Aj my mame cerveno-zlatu 🙂 🙂
A tiez by som ju rada uz vymenila, ale tak nemame teraz prachy nazvys, radsej odlozim na lepsi kocik, este tato vyzdoba rok-dva vydrzi 😉

siouxie
18. dec 2009

😔 že, zabíjačky... tak to zase ja nemusím. Netvrdím, že nezjem nikdy v živote. Ale raz za pár rokov bohato stačí a keď si predstavím to utrpenie (pár som ich detstve zažila), je mi blbo 😔

nellie_
18. dec 2009

vavi aj ja mam takych "zabijackovych" svokrovcov.. ale ja to ani citit nemozem.. to vzdy ked tam dojdem a uvidim na tych zelezach vyvesene to rozpolene prasa a pod nim tu krv tak mi je zle 😖 😖

ja len vo vnutri varim kavu vzdy ine po mne nikto nemoze chciet 😀 😀

inak raz ked zabijali byka a bol to riadny bujak tak oni ho vytahovali z chlieva traktorom a zrazu sa odtrhol a vedla svokry zije taka klebetna stara tetka a ona mala domace kino tak si sadla na taky stolcek za plot a tam sliedila ako toho byka idu zabijat a on jak sa odtrhol tak letel priamo na nu a ona potom mesiac po dedine rozpravala ako moj svokor na nu poštval byka... 😀 😀 😀
ale sranda to teda nebola lebo on uz mal raz strelene do hlavy ked sa odtrhol a bol teda riadne divy... 😅

vavenka
18. dec 2009

Shaari 😀 😀 tak uvidime, ci si sadnu 😅 😅 tvoj tam ma este dvojickovych sokov 😉 😉

nellie_
18. dec 2009

shaar ty co sa ospravedlnujes???? 😀 😀 😀 ved ja som to pochopila ze nic zle si tym nemyslela.. 😉

siouxie
18. dec 2009

baby, prosííím, zabíjačky už nie ☹ ☹ 😔

nellie_
18. dec 2009

sioxue uz som ticho 🤐 🤐 🤐

siouxie
18. dec 2009

nellie 😀 Ja s tým mám stále väčší problém. Asi odkedy máme pesa stále väčší. Ja ke vidím aj sliepky, ako sú u nás chované, mám chuť žrať len zeleninu 😒

shaarka
autor
18. dec 2009

ble ble, to je hroza, ja okrem kurata, morky a ryby vela masa teda nezjem, iba ked musim a nehcem babku urazit ☹

vavi, ved tak to ma byt. a dvojickovi su dvojvajecni, ze? to je skoda, lebo keby boli jedno, tak by mal moj maly vlastne len jedneho soka 😀 😀 😀

vavenka
18. dec 2009

Sioux jak nezjes? Si vegetarianka?
Ono ani mna nevzrusuje pohlad na zabite zviera, ale tak hold u nich to tak funguje..... A aspon vedia co jedia, uz ked nic ine......
Oni tie zvierata sami chovaju - nie ako domacich milacikov, ale na maso a mlieko, takze tam musi ist sucit so zvieratom bokom....

Nellie takze tetka dostala svoje 🙂 🙂 inak taky byk nieje sranda, pred rokom svokra podupal jeden, bol 2 tyzdne na are..... Kokso......

lenuska85
18. dec 2009

Prejdime na krajsiu temu 😀
Dnes je piatok super a my sme dostali od firmy trapne vianocne darceky 🙂 Tasku s vyrobkami s DM. Trapne, ale potesi 🙂

siouxie
18. dec 2009

shaari, tie kurence sa dožijú ledva 30 dní a tie podmienky... No, nechajme to tak, je to tragédia.

U nás sa oteplilo, už je len -6 😀 😀

vavenka
18. dec 2009

Prepac sioux, uz som aj ja ticho 😅 😅

Uz sa tu rozoberal recept na tie puncove rezy?

shaarka
autor
18. dec 2009

lenus, jak sa vravi, darovanemu konovi... 😀

vavi, podupal byk? to jak?! 😖

vavenka
18. dec 2009

Shaari dvojvajecne, ako keby ani rovnakych rodicov nemali 😀

lenuska85
18. dec 2009

Shaarka ved to 🙂 Polovicu veci aj tak dam mamine alebo buducej svokrusi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre