Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
18. dec 2009

Shaari normalne na neho zautocil na luke, posliapal, rohami dodruzgal..... Bol jedna velka modrina, mal stastie ho nezabil 😖

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, ano, viem, ale pokial nebudem bojovat za zmenu podmienok chovu, tak som len obycajna mrcha a to kura obcas teda zjem. zial 😒

baby, ako peciete strudlu? mne sa stale pripecie spodok az do cierna, potom ho orezavam. mozno je to rurou, ale chcela by som vediet - mam ju dat na plech a na papier na pecenie? alebo na vymasteny plech a struhanku? alebo ako? a mam dat piect na aky stupen (1-6) a na ako dlho? mozno mi poradite, ze co robim zle... ruru mam starsiu, klasicku moru.

nellie_
18. dec 2009

aj moje krsnata su dvojvajecne dvojicky a kazdy je totalne iny... lukas na mamu, tomas na otca... 😀 😀
nemaju absolutne nic dvojickovske a predsa si ich ludia mylia co teda fakt nechapem.. zevraj su pre nich ako dve vajca... 😀 😀

leni my sme dostali plny karton - tvaroh, maslo, natierky slahackove smotany, acidka a velke tehly syrov... 😎
prepchata chladnicka doma.. 😀

siouxie
18. dec 2009

Vavi v pohode, ja viem na čo sa chovajú. Ale aj tak si myslím, že tie podmienky by mali byť normálnejšie. Vegetariánka nie som, aj keď veľa mäsa nezjem a údeniny už vôbec nie.

Lenuš a čo bolo v taške z DM-ka? Ja by som si ju vedela naplniť dobrými vecami 😀

flamenga
18. dec 2009

ahojte 🙂

baby potrebujem radu na nejakú syrovú omáčku na cestoviny.... viem približne ingrediencie, ale netuším ako to dochutiť, aby to bolo chutné.... (odmietam cibuľu, oregano a iné koreniny... všetko mi totiž smrdí 😀) takú nejakú klasiku nemáte?

siouxie
18. dec 2009

flam, ja robievam najčastejšie nivovú. Je strašne jednoduchá, ale neviem, či môže byť aj z nivy...?

flamenga
18. dec 2009

siou ne ne, radšej obyčajný syr

shaarka
autor
18. dec 2009

flam, a co cesnak? mnaaaaaaaam 😀

vavi, to len tak, sa nanho rozbehol? a mal aj cervene tricko, ci je to len mytus?
jezis, toto je jedna z najvacsich hroz, ake si viem predstavit. napadnutie medvedom (o tom sa mi pravidelne sniva) a napadnutie bykom 😀 jaj a este smrt od pavuka. 😎 😒 😖
a svokor utiekol, alebo byka odlakali, alebo ako? nuz neviem si to predstavit, ale super, ze ho nepolamal alebo neroztrhal 😖 😖 😖 bozeeeee

siouxie
18. dec 2009

myslela som si, keď smradľavé nemáš rada 😀 😀 😀 škoda, je strašne ľahká, rýchla a dobrá 😀

vavenka
18. dec 2009

Css, Lenus, Nellie, vy ste jak dobre obstali, my sme dostali hrncek a dazdnik s firemnym logom a stolovy kalendar 2010 😀
Sioux jasne..... Beriem..... Ale tak myslim ze ich kravky a prasiatka sa maju celkom dobre 😅 😅

Shaari ja ti neporadim, v peceni som uplny zaciatocnik amater 😀

lenuska85
18. dec 2009

Siou jedna aj viac veci na skoro kazdu cast tela 🙂 Sampon, kondicioner, lak na vlasy, krem na tvar, krem na ruky, telove mlieko, gel na holenie, krem na nohy, peeling na nohy, balzam na pery atd. take malickosti 😀

siouxie
18. dec 2009

tak krémy na ksich eee, tie používam faknové, ale ostatné by sa aj dali použiť. Alebo máš aj darčeky pre kamošky 😀 😀

lenuska85
18. dec 2009

Nellie ja by som svoj balicek hned menila za tvoj. Milujem mliecne vyrobky 🙂

shaarka
autor
18. dec 2009

a my sme dostali velky prd, samozrejme v statnej sprave. no a aby toho nebolo malo, ani kapustnicu sme tento rok nemali, ked uz sa to cele tak posralo, este aj sef nam odchadza a este nas chcu aj zrusit uplne!
takze mam velke stastie, ze som na PN a na materskej potom. ktovie, aka bude reorganizacia a ci sa vobec budem mat kam vratit... 😒

vavenka
18. dec 2009

Flam ja som robila vcera akurat - sladka smotana (na slahanie) do toho som vytlacila syr z crievka, nastruhala Nivu - tu v pohode mozes, ak ti nesmrdi, nemala by sa len cerstva, a este klasicky tvrdy syr som nastruhala na zhustenie, sol, cierne korenie, aj cesnak mozes - ja nedavam, lebo potom ho grgam este 2 dni.....

lenuska85
18. dec 2009

Ved ja tiez pouzivam ,,svoju" osvedcenu kozmetiku. Takze az na par veci rozdam po rodine.

flamenga
18. dec 2009

siou však daj recept.... ja len zmením syr 😀

siouxie
18. dec 2009

shaar, nie si sama, ani ja nič nemám z práce. Som ukončila spoluprácu na jeseň a ďalšiu začnem asi až po štátniciach. Ešte aj kalendár som si musela vyrobiť sama 😀

flamenga
18. dec 2009

my sme v robote tiež dostali akurát tak jeden veľký prd 😒 V utorok ideme na obed... čo sa mi teda straaaašne chce.. a šuškajú sa aj nejaké "prémie" v obálke... tak som zvedavá, či to bude aspoň 500,- Sk, keďže posledné mesiace máme menšie výplaty ako v skúšobnej dobe.... 🙄 🙄 🙄

siouxie
18. dec 2009

flam, ja som si neuvedomila, že ako tehulka by si ani nivu veľmi nemala 😀 . Neviem, či ti to pomôže, lebo ten recept je taký nivový, ale šak na: 😀

Trocha masla (margarínu) rozoustiť v hlbokej panvici, pridať mrazený hrášok, dusiť chvíľu kým zmäkne. Pridať postrúhanú nivú, miešať nech sa pomaly rozpúšťa.Postupne dolievať smotanu na varenie (250 ml) a miešať. Hneď použiť na pripravené cestoviny (ja používam zelené tagliatelle), musí sa to dobre zmiešať a hneď jesť.

slniecko77
18. dec 2009

ahojte 🙂
..ja tu na vas obcas mrknem ockom a este menej prispievam...takze si ma asi nikto nebude pamatat 😅
..dnes by som sa chcela nezblaznit 😀 mozem sa pridat?

shaarka
autor
18. dec 2009

jasne, ze sa mozes pridat, len asi si baby dali teraz pauzu - aj ja som trosku uzitiocna. o chvilku sa tu stretneme zas 😵 tak mozes napisat nieco o sebe 😎

slniecko77
18. dec 2009

..cau Shaari, tajne som dufala, ze si ma aspon ty budes trosku pamatat 😉
..ako jedina odtialto si videla nase svadobne fotose xixi
..no momentalne zijeme v UK, uz prestahovani...niekedy davn som spominala, ze sa stahujeme a ja si teraz hladam pracu..ale vyzera to blede, snad po po novom roku to bude lepsie
..no a uz konecne naplno snazilkujeme....myslim, ze sme sa spolu bavili cez IP ked som ti gratulovale k tehotenstvu 😵

slniecko77
18. dec 2009

...a u nas kraaaaaaaaaaaasne snezi, skoro som odpadla rano ked sme vstali 🙂
..uz som sa bola aj na zahrade pokochat tou krasou, zacina mi to pripominat Vianoce...konecne, teda okrem tych dvoch pregycovano vyzdobenych domov u nas na ulici..tuto krajinu vkus obisiel oblukom 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

slni, ja si matne pamatam, ale zas vsetko do podrobnosti nie ☹ mrzi ma to, ale ja casom infosky vypustim, lebo prijimam nove a asi mam malu kapacitu mozgu. 😀 tak sa este raz ospravedlnujem 😔
taraz vyzeram ako taka kravaaaa aaaaaaaaa 😅 😅 😅

a v akej oblasti hladas pracu?

slniecko77
18. dec 2009

..nie, ved to je uuuplne v pohode 😉 ved clovek si nemoze pamatat vsetko a uz vobec nie nepodstatne veci xixi
..no rada by som pracovala v soc. oblasti...proste praca s ludmi....no ale ked to takto pojde dalej tak skoncim v nejakej kaviarni 🙄

slniecko77
18. dec 2009

..Shaari mozem jednu otazocku ohladne BT na FF?
..nieco mi tam nie je uplne jasne..a to ja nerada 😎
..len nechcem debatu prehodit na plodenie a pod. 😀 to tu moc nefrciiiiii a preto sa mi tu paci 😀

lenuska85
18. dec 2009

No ja uz som tuuuu. Napapana ako prasa 🙂 Som mala pizzuuuuuuu

slniecko77
18. dec 2009

..to sa niekto ma 🙂 ja budem varit zeleninkovu polievku, ale este sa mi nesce

lenuska85
18. dec 2009

Ahoj slniecko. Ja by som s tebou menila, lebo ty si doma a ja fuj v praci ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre