• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
autor
slni, ved aj ja som setrila, len som otvorila kapustu v konzerve z lidlu a do jenskeho skla sa mi k zemiakom nezmestila cela, tak som chtiac nechtiac musela urobit kapustnicu, ale snazila som sa ju len tak odbabrat :grinning: :grinning:
18. dec 2009 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm kapustnica
ta prava vianocna, mnamky,
uz sa tesim na stvrtok
18. dec 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...a aka bola ta z Lidla?
..my tu kupujeme nemecku..kedze polska mi moc nechuti..ale celkom sa da...nie je to ako od nasich zo sudka, ale prezijeme..kedze kyslu kapustu milujem
18. dec 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vavenka aj my davame peniazky pod tanier :slight_smile: Ale otec nam ich vzdy kradne a robi nervy uz pred vecerou. Ale to je jeho tradicia od nasho detstva :slight_smile: A stale ho to bavi... :angry:
18. dec 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
slni, nemam s cim porovnat. puma pisala, ze je fajna a chutila aj mne aj MM - ja proti nej nemam nic, nemala ziadnu pachut, bola aj pekne nastruhana, presne na moj vkus. ale tiez nechutila ako taka prava zo suda. ale v pohode, kupim aj nabuduce, je to trosku lahsia manipulacia ako s tymi tecucimi smradlavymi sackami :slight_smile:
18. dec 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..tak to mas pravdu, my kupujeme v sklenenych 7 dcl flasiach...nic ine nam tu nezostava
..Lidl sa tu nenachadza, ale tam kde sme predtym byvali sme mali hned za rohom, ale kyslu kapustu tam nemali, ale zato struuudlu mnaaaaaam obcas sme zhresili :grinning:
18. dec 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
odbehnem si do obchodu
18. dec 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..este tu niekto zostal?
18. dec 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je tu niekto?
kto neignoruje?
18. dec 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
18. dec 2009 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeej aspon na pisanie slniecko, ked uz nesvieti :wink:
18. dec 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diiik, som si vybrala nejaky blby romanticky nick..to bolo povodne na MS..povodne som chcela iny..no nic
..my tu mame sneh..cca 15-20cm a prestalo snezit, teraz svieti krasne slniecko
..ako je u vas? ..som ta videla v teme porodnica CA...si niekde z okolia?
18. dec 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak z okolia ako okolia
mozno tam budem rodit
nasi byvaju v knm, a chcem ist hore rodit ze potom ostanem pri mame chvilu
18. dec 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..jasne, ja mam odtial sesterku :wink: takze to tam poznam, kedze som zo ZA
..no teraz, to ma maju prerobene, Europske Fondy a maju par novych lekarov a primara
..ako je pocasie v BA?
18. dec 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pre mna pochmurne bo bez slniecka
a to je pre mna zleeeee
ani sneh, ani slnko, nic
ty si zo za?
no pekne,ale zijem asi inde, podla pasu
18. dec 2009 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tak
ja tiez nemam rada ked nesvieti slniecko, som dost meteosenzitivna
..len nech sa nam to tu nezacne topit, lebo to bude smykacka vecer a oni zrovna neposypavaju a manzel cestoval autom celkom daleko
..ako Leni, predvianocna nalada uz funguje?
..u mna zacala dnes..kedze nasnezilo...juchuuuuu
18. dec 2009 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kde zijete?
predvianocna nalada? co ti ja viem, ako tesim sa na vianoce, ale kedze robim e hned po nich svadbu, takze sme sa dohodli ze ziadne darceky, a tak to prechadza len tak
ziadne extra nalady sa nekonaju
ako dlho uz snazilkujete?
18. dec 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..zijeme v UK..momentalne..
..hm, tak to budes mat pekne nahustene, hned po Vianociach svadba..ale to zvladnes :wink:
..tak naplno snazilkujeme len od novembra, predtym len tak light od juna, lebo manzel dostal novu pracu cca 200 mil od nasho povodneho bydliska a ja som sa za nim prestahovala len v novembri a predtym sme este nechceli
..vy ste sa kolko snazili?
18. dec 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takmer nic
sme sa dohodli ze vysafdime HAK a za 3-4mesiace to bolo
a nejako sme sa nesnazili
18. dec 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..tak to je super :slight_smile:
..aaaa, zase sa rozsnezilo..mozno zajtra budeme stavat snehuliaka :sunglasses:
..mala by som ist varit tu zeleninovu polievku...sa mi nejak nechce, ale zacinam byt hladna
18. dec 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam polievku hotovu, a s druhym cakam na draheho
18. dec 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..sikulka :slight_smile:
..no ja idem varit...sa este objavim :slight_smile:
18. dec 2009 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oki, tak nech ti nic neprihori :wink: :wink: :wink:
18. dec 2009 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja už som naspäť.
Stihla som poupratovať skrine, vytriediť nejaké zbytočnosti, boli sme s pesom aj s manželom na dlhej prechádzke. A cestou späť sme ešte vybavili poštu a dorbný nákup v obchode. Ten veľký prekladáme na nedeľu ráno.
Nellie, ty si písala, že robíte so sestrou šuhajdy? Ja moje neviem nikde nájsť, neviem, kam som ten recept založila. Napíšeš mi vaše? :grinning: Dííík.

Inak ja som tiež západniarka, všetko čo robíte dobre poznám, len my to už nerobievame (štedrák nemám veľmi rada a pupačky poznám z rozprávania starej mamy).
No a tie zvyky sa snažila naša mamina zo srandy dodržiavať, aby nás väčšinou naťahovala a zdržovala pri večeri :grinning: . Teraz sa zdržujeme už sami medzi sebou naschvál, ale bez zvykov. :grinning: Možno keď pribudnú nejakí krpci do rodiny to bude zase aktuálne :grinning: :grinning: . Teda okrem tých náboženských, tie sú mimo nás. :wink:
18. dec 2009 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siouxie takze nech sa paci...Suhajdy...

plnka: 20 dkg krys.cukru, 1/2 dcl vychladnutej kavy (zaliata zrnkova klasika), rum, 15dkg mletych orechov, hrozienka - vsetko vymiesat, dat do papierikov a zaliat roztopenou cokoladou a ozdobit lentilkou

a este tie Ičilske co chcela Pumi:
cesto: 42 dkg hladkej muky, 28 dkg palmarinu, 8 dkg orechov, 4 pol. lyzice kakaa
plnka: 20 dkg mletych orechov, 14 dkg práš. cukru, 2 pol. lyzice lekvaru, rum
Cesto je dobre nechat odstat v chladnicke a az potom vykrajovat a piect..potom zlepit po 2 kolieska a namocit v cokolade....
18. dec 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie a presne to robila aj nam mamina ze nas straaaasne dlho natahovala pri veceri, a narocky totalne pomaly jedla kapra a potom nas nutila si straaaaaasne dlho umyvat ruky po večeri.. :grinning: :grinning:
18. dec 2009 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nellie, si poklad, dík! Ja teda nedám lentilku, ale orech a nalievam to do vaječníkov (tých obalov na vajcia. Ale keďže budem kupovať košíčky na kokosové guľky a vajcia kupujem bio v papierovom obale, prejdem na vyšší level aj ja :grinning: . Tie vaječníky vlastne ani neviem, kto mi poradil...

No presne a potom ešte krížikom na čelo sa vyhrážala (v našej rodine to je teda veeeeľmi nezvyčajný a vtipný úkon), to som už ako pubiška prevracala očami a môj brácho (mladší) už poskakoval od netrpezlivosti.
Ajaj, čo by som dnes za to dala :frowning2: :unamused: :pensive: Ale nejdem kaziť náladu, my máme napriek tomu Vianoce strašne radi. A vlastne svojím spôsobom aj "vďaka tomu".
Moja mamina bola totiž celá taký "vianočný" človek :grinning: :dizzy_face:
18. dec 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeeeeej, tak dobre sa tie vase ine zvyky citaju :dizzy_face:

ja som kupila nejake prkotiny, mala som tu kamosku, ak sme kecali, cvakla som jej ofinu. MM uz je doma, z kapustnice sa asi ospravedlnil, neviem... este sa ho musim spytat, ako je to mozne, ze prisiel :grinning: ale sam a dobrovolne, som nechapala. a teraz ideme na velky nakup, som zvedava, kolko bude ludi.
len si neviem vybrat supermarket :unamused: ale to je asi jedno, ze?
18. dec 2009 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaari, úplne :grinning:
18. dec 2009 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taaak som spat z nakupu :slight_smile: som sa vytesila - si predstavte - mali v hypernove ze odsavacka mlieka (manualna) - cenovka ze 599,- Sk a pod tym stitok AKCIA 1,- eur - znacka NUK.... No nekup to, hoc aj by som tehotna nebola :grinning: :grinning:
A este som kupila farebne gule - take fajne zelene a oranzove a tehlove - 36 ks - no uvidime ako to bude vyzerat - samozrejme som ich zabudla pri pokladni, lebo som ich nechavala ze nakoniec nalozim do kosika, a som to zistila asi tak po hodine, uz som kavu vypila a tak, a pozeram do kosika - nie su tam! tak prvy moment ze mi ich niekto potiahol, potom som sa rozbehla na informacie, ci naaahodou tam o niecom nevedia, a mlady SBSkar ze hej, chodte k pokladni 23, tam Vam ostali :grinning: :grinning: tak som si pripadala ako polodement, ale odlahlo mi :slight_smile:
aaaaa kupila som drahemu pohare na vino - ale tak zbadal ich ked pre mna dosiel :angry: a este take nohavice, karovane, so zaplatami na kolenach a na riti - oranzovo modre, viem ze v lete v tom behalo cele slovnesko, ale tak mne sa pacia, a mali dobru cenu na nich, tak dufam ze mu budu dobre a ze ich ponosi, aspon na chaty :slight_smile:
A jeho synovcom spidermanovske zimne ciapky, pre dvojicky tricka a bodynka a potom uz nic take - ovocie a pindovinky :sweat_smile:
Jaj a tatovi naprsnu tasku, taku smrncovnu :slight_smile: chudak dufam ze na vianoce ho pustia, v pondelok mu idu vyberat zlcnik :frowning2:
18. dec 2009 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok