Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
18. dec 2009

fúha, vavi, ty si sa teda činila. A tebe davy nerobia problém? 😀 No, chudák tato, bude mať diétne Vianoce, ale hlavne, aby bol v poriadku a doma.

monky1
18. dec 2009

boze, vy ste ake akcneeee

ja som konecne ulozila malu spat, a cakam chora ako pes pod dekou mojho mm, ktory kdesi so sefom zapija stary rok 😒

vavenka
19. dec 2009

Dobre ranko, dnes sa ide zdobit stromceeekkk 🙂
Uz krasne vonia cely byt od neho, juj ja sa tak tesim...
Vcera som este absolvovala jednu navstevu kamosov s 2 mesacnym babom, nakoniec som tam sedela do poljednej! Kamoska rodila v tej istej nemocnici kde chcem ja, tak som zbierala cenne inormacie 😅 😅
Rozmyslam ze asi rodit nepojdem, opisovala to dost hrozostrasne, sak co, taky rok dva, by mohla mala ostat v brusku, nie? 😀 😀

Monky v akom stave dosla polovica? 😕

puma.sue
19. dec 2009

ahojte,
vavi, my ozdobujeme zajtra. akurat aklimatizujeme strom z balkona, aby nezazil teplotny sok, kedze mame taky v crepniku... a varim gulasovu polievku a budu vecer palacinky... dnes sa inemu nevenujem, som ochotna este hodit nejaku pracku, ale inak som skoncila...
vyzera to tak, ze cely vikend budem sediet doma... padruh je do vecera prec. takze mam den pre seba, ale kedze som bola hore uz o 5.15, tak si isto aj pospim... lebo oddychovat treba 😉

shaarka
autor
19. dec 2009

cau pumi,
no a jak to secko dopadlo? uz ste ok?

mna dnes necaka nic, rozhodla som sa, ze si dam dnes absolutny pokoj od vsetkeho. MM bude zajtra nervny, ked ma chyti upratovanie, ale co uz... dnes nerobim nic. 😀

puma.sue
19. dec 2009

nedopadlo, komunikujeme pracovne.
ked odchadzal, dal mi pusu a vidiet na nom, ze ho to serie, ale aj tak...
mna to tak skoro neprejde... ale nevadi
tvarim sa, ze som v ramci moznosti ok...

shaar, ja som na tom podobne, nechce sa mi nic...
a asi to NIC aj budem robit 😉

nellie_
19. dec 2009

ahojte... ani ja dnes nejdem nic robit od rana sa hram s mojim vianocnym darcekom - Nokiou Xpress music - nakoniec som ju ani nechcela zdalo sa mi dost doplacat na nu 69 Eur, ale drahy nakoniec ze on mi ho zaplati a mam od neho darček aspon... 😀 tak som sa dala ukecat vcera najskôr nezvyk, ale dnes som tou dotykovou klavesnicou nadsena - jak soplave decko 😀 😀

a dosli mi maliari tak mam dnes riadne bolesti brucha.. mali sme dnes ist za segrou do Blavy na vianocne trhy ale aj tak kedze nam stale nedosli zimne gumy tak mame alfonzu mimo provoz 🙄 🙄

mamina uz akurat vyraba vanilkove rozky tak sa tesim ako sa takych tepluckych natlacim... 😀 😀

a pojdem len povysavat a vyprontovat na ine nemam chut vdaka tym uzasny krcom v bruchu 😖 😖

flamenga
19. dec 2009

my sme s manželom pred chvíľou vyliezli z postele 😅

flamenga
19. dec 2009

baby 🙄 poraďte mi nejaký systém na sťahovanie... potrebujem pobaliť veci, ktoré nepoužívame, aby potom po sviatkoch bolo čo najmenej balenia... sťahujeme sa totiž z tohto bytu... a ja netuším, ako sa do toho pustiť.... a najhoršie je, že nemám do čoho baliť, nemám mechy, nemám krabice... nič 😅 nenávidím sťahovanie 🙄 🙄 🙄

puma.sue
19. dec 2009

flam, ja som sa stahovala uz trikrat. a dufam, ze sa tak skoro uz nebudem.
primarne vyuzi kufre a cestvone tasky, zbal tam aspon letne veci, ktore do jari isto nevytiahnes. urcite si zozen krabice - do nich zbalis kuchynu a knihy - mne sa aspon lepsie takto stahovalo...
a mechy som vyuzila na zimne veci (saly, ciapky, rukavice...), periny, deky, postelne pradlo, uteraky... a este na topanky... tie som mala v krabici ale aj v mechu...
ale teraz skus len tie letne veci pobalit.. a mechy si kupis aj v tescu, to nie je problem. tie krabice som ja mala z prace... to ti neporadim, kde kupis..

flyangel
19. dec 2009

ahoojteee...vavi taak ta vystrasila ze nechces rodit??

slniecko77
19. dec 2009

pekny den vsetkym 🙂
..ja som prave dovysavala, mm odpratava sneh spred domu a vecer ideme na Christmas party z mm prace 😀

flamenga
19. dec 2009

puma ďakujem 😵

fly ja tiež "nechcem" rodiť 😅

flyangel
19. dec 2009

aleee nooo ved to asi kazda zena sa boji porodu a tych bolesti..ale myslim si ze ked sa dostanete do 38tt uz budete sa modlit aby ste porodili lebo to uz je zataz na organizmus stale nosit to tazke velke brusko...a aj tuzba stretnut sa s malym je velka...

vavenka
19. dec 2009

Uf, teraz som dosla domov, bez auta to je katastrofa, MHD to vsetko strasne trva....
Este o druhej raz skocim za tatom do nemocky odniest mu ciste veci a mozem sa pusiti do zdobenia 🙂
Fly no tak nejak 🙂 chuderka rodila u vas 3 dni!!
Inak aj tato lezi u vas, a je dost nestastny z personalu ☹ na chire......

shaarka
autor
19. dec 2009

vavi, no to je mi luto ☹

a popis ten priebeh porodu, nech viem(e) 😠

vavenka
19. dec 2009

Shaari nebeudem tu teraz robit zbytocne zlu atmosku, potom ti porozpravam 😉

Inak ani mne sa nic nechce, ale tak vyhovorila som sa ze nejdem s polovicou na vychod, ze tu budem uzitocnejsia, tak dufam ze aspon ten stromcek ozdobim
😅

tatulienka
19. dec 2009

ahojky....

flyangel
19. dec 2009

chuda ona...a tatino ti lezi na traumatologii...urzovej chirurgii?co sa mu stalo...tam je dost hruby personal a aj lekari su taky...

flyangel
19. dec 2009

cau tatu jjuj ty si tehulka 😀 😀 blahozelam 😀

tatulienka
19. dec 2009

dakujem..este zatial len taka cerstva, este som ani u dokyho nebola..

flyangel
19. dec 2009

a kedy sa chystas ku dr?
?

pipimiska
19. dec 2009

ahojte 🙂

tatu aj ja sa pridavam ku gratulacii 😵 😵

flam,ked sme sa my stahovali,manzel zohnal z hypermarketu bananove krabice,tie su uzasne za balenie..a boli zadara..su velmi pevne,zavieraju sa pevnym vrchom a maju vyrezane po boku rucky,takze sa pohodlne prenasaju 😉

fly,ty si zo starej nem.?

ja kcem zdobit stromcek zajtra,bude fialovo,staroruzovo,strieborny 😵 😵 aa este jedna potesujuca sprava,vcera som zbehla za dr.ze sa mi nieco tam dole nepozdava,aaa mam bakterialnu vaginozu 🙄 dobre ze som dosla,aaa to som uvazovala,ze ci pojddem aby som to neprehanala ...

tatulienka
19. dec 2009

fly k dokymu idem v utorok a rovno aj obvodacke,lebo uz asi tyzden ma boli hrdlo...mozno aj dlhsie..dufam,ze to bublinke neublizi...

pipimiska dakujem..

flyangel
19. dec 2009

neublizi to bublinke len nesmies sa nahovorit na antibiotika...lebo niektori obvodaci aj tehotnym zenem v 1.trimestri davaju atb. 😖
pipi cauuu heeej preco?

tatulienka
19. dec 2009

nenecham, poviem,ze som tehu..hadam by mi nechcela uskodit...a niektore atb sa mozu dat aj tehotnym,nie?

pipimiska
19. dec 2009

fly,len tak,aby so pochopila ci vavenka kce rodit v starej 😉 mne je to tam nesympaticke 😉

puma.sue
19. dec 2009

ahojte, uz som sa aj vyspala 😉

tatu, blahozelam... verim, ze vsetko bude dobre...

ja som sa rozhodla, ze spravim nepecene laskocinky z dnesneho noveho casu... mam na to vsetky ingrediencie, takze pomaly zacinam. cakam, kym zmakne maslo...
a idem pracku aspon nalozit, aby som mala pocit, ze som len tak nepresvihla den

a nakydalo tu snehu, volala som mamine, ci jej nemam prist pomoct ometat okolo domu, povedala, ze to zvlada a ze mozno zajtra cinkne, ked bude treba zhrnac vybrat. udajne ma snezit celu noc...

vavi, ty mozes ist este viac na vychod ako si? 😀 (kedze si povedala spolubyvajucemu, ze s nim na vychod nejdes...)

shaarka
autor
19. dec 2009

ahojte 🙂
tatu, tesim sa s tebou! 😵
ukaz graf, nech sa pokocham 😀
ATB v 1. trimestri nieeeee, pokial teda nie si ohrozena na zivote. potom unasyn, ako som sa dozvedela nedavno 😀 penicilinove ATB.

cau pipi, ta co toooo? skade furt nejaki certi?

som si dobre schrupla, najedla sa a teraz by som mala ist s jellou na prechadzku. MM sedi cely den pri PC, asi si uz zvykol, ze inak sa stravit den neda 😀 a dodrzujem moje NICnerobenie. riad sa dufam nerata.
hlasim, ze vcera mi poslala kamosova sestra vanicku a prebalovaciu podlozku a nejake prkotiny, tak sa nam to pekne zbiera. uz len 4 velke drahe veci a hadam mam vsetko 😀 neskutocneee.
a maly sa prave zobudil, idem s nim pokecat 😝

flyangel
19. dec 2009

niektore atb sa mozu uzivat ale len po 1.trimestri...lebo to by mohlo v prvom poskodit vyvoj centralnej nervovej sustavy dietatka...a kde chces rodit pipi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre