Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
19. dec 2009

inak, shaar, ja to mixujem v mixeri... vsetky pomazanky. nic sa nevyzraza a su total kremove. u nas sa ich je vela, lebo som na ne uchyl. len nesmu byt s cibulou pre mojho padruha... lebo ju nemusi ☹

zozrala som cesnakove topinky a je mi dobre zle.
som koza. ale sama si za to mozem...

vav, aj ja davam niekedy to vajicko, ale nie vzdy...

shaarka
autor
19. dec 2009

vajko? tak to som este nejedla 🙂

teraz som spravila tak, ze som vyzmykala tu stavu a zmiesala so zivoc. maslom a vymixerovala 😀 do kremova. a potom pridala cibulku. a da sa, fajne. dik! 😵

pipimiska
19. dec 2009

aj my sme davali vajko..
prave som si poplakala,len tak 😀

lenocka84
19. dec 2009

baby poradte co z morcacich ceciek varit
mam rozmrazene a neviem co z nich
dikes

puma.sue
19. dec 2009

pipi, co sa deje?
alebo si sa len potrebovala vyventilovat?
alebo hormony... 😀

pipimiska
19. dec 2009

puma,secko naraz dokopy,to su tlaky 😀

pipimiska
19. dec 2009

pumy,a ty ako sa citis? 😀

siouxie
19. dec 2009

ahojte.
my sme sa vrátili práve od starej mamy, krásna cesta v tom snehu 😀 . Až na pár vyvalených áut, ale dalo sa.
A mám základ vianočných dobrôt už v špajzi: kávové zrná, nepečenú kokosovú roládu, perníky a nejaké ďalšie dobroty. A veľa orechov, lekvárov od výmyslu sveta, uhoriek,pretlakov, sterilizovanej domácej kapusty...
Môžem sa začať činiť v kuchyni aj ja 😀 . Ale dnes už nie, ledva sa gúľam, aká som napchatá. 😀

Leni z morčacích môžeš spraviť soté, alebo ich len tak z ľahka na krehko osmahnúť s nejakými omáčkami (sójová, worchester), bylinkami a korením.

puma.sue
19. dec 2009

preco sa pytas?
trosku viac sa sledujem, lebo mi niekto nabulikal, ze mozem byt tehotna, ale pochybujem.... len mam paranojku malinku 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

pumi, no a kedy budes testovat?

ja sa musim pochvalit, ze na to, ake sme mali nedavno pravidelne taliansko (uuuuuf!!!) sme sa uz par dni nepohadali. ja sa snazim nemachrovat a byt mila a MM sa snazi chapat 😀 je to sranda 😀 som zvedava, dokedy nas to bude bavit 🙄 ale po tom prvom trimestri si zasluzim aj trocha kludu, ze? 😉

siouxie, to ste pekne nakupili 😉 moja babka sa tiez cini, ale na zavaraniny je skupa, porozdava len marhulovy lekvar, ktory u nas doma nikto neje 😀 a aby som jej nekrivdila, tak mi obcas ponukne este nejake oblecenie, co jej zavadzia v skrini a tvrdi, ze v tom super vyzeram a urazi sa, ked sa odujem, ze nechcem 😀 naposledy vetrovku zo sekaca, tyrkysovo ruzovu, strihom z 80tych rokov 😀 😀

lenoc, ja by som ich nakrajala na drobno, osmahla na troske olivoveho oleja s grilovacim korenim a zamiesala do cestovinoveho salatu s kukuricou a uhorkou (nie kyslou). mnaaaaam

puma.sue
19. dec 2009

nebudem testovat zatial... maliari maju prist o tyzden, este nepanikarim, ale clovek nikdy nevie...
tak si uzivam 😉

aj my mame kopec hospodarskych prebytkov od starych rodicov, nikdy na nas nesetrili...
a spravila som neplanovane medove rezy a chladne mi zmeska na puncove gulky - take nepecene...
nagulkam a hotovo...

a idem vyvesat pradlo... a nabuchat tie palacinky...
som si zase zavarila...

siouxie
19. dec 2009

shaari 😀 že nemachrovať 😀

No moja stará mamka by sa rozdala celá, keby sme jej to dovolili. Ona bude mať 75, ale má kondíciu šesťdesiatničky, maká v záhrade, behá po horách (však aj dostane tekingové teleskopické paličky 😀 😀 ), vyvára. vypeká, zavára, stihne zopár dovoleniek po Slovensku a väčšinou aj pri mori... Proste aktívna, plná života, úžasná. Na to, aké ťakžé destvo má za sebou a posledných smutnejších 10 rokov života... Dúfam, že aj ja raz budem taká aktívna, optimistická, vyrovnaná a hlavne dobrá osoba 😀 😀

Sranda, ja som si všimla, že mne môj mužík lezie na nervy iba, keď mám pred krámami 😀 . Ale my sme v tomto divní, my sa ani nevieme hádať, iba ja sa vyventilujem a je pokoj. Nedala by som ho za nič na svete 😀
Nejaká som moc patetická, mám dojem 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

pumi, no som zvedava... 😎 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

siouxie 😀 krasne si svoju babku opisala... vyzera uplne idealne, dokonale. ta moja ma zial viac much, ale tak musime brat ludi, aki su, ze? aspon teda rodinu. ona okrem oblecenia a interieru zaspala dobu a mysli si, ze vsetko vie najlepsie 😀 a najkrajsie je, ked s dedkom nieco najdu na nete (ano, pouzivaju net, mail, skype a pod.), tak nam to povedia ako najnovsiu novinku a my vsetci sa musime tvarit prekvapkane a podakovat, ze nam pomohli 😀 😀 😀

ten moj M si asi pomaly zvyka... ja ked chcem, tak viem byt paradne zla ☹ uz sa musmi naucit, ze ho nesmiem vychovavat! 😀 😀 😀

siouxie
19. dec 2009

shaari, tak mne vie tiež trocha ísť na nervy, ale to je skôr moja chyba, ona je naozaj skvelý človek, dobrák od kosti. Ja som tá papuľa, netrpezlivá a hubatá 😀
Ale som na ňu strašne pyšná, lebo ešte aj dobre vyzerá a vie sa nahodiť veľmi súčasne a modrne a nevyzerá pri tom smiešne a neprimerane. No vieš, aspoň mám vykompenzované to, že jeden úžasný človek ma opustil (a to ten najúžasnejší na svete ☹

U nás s mm je asi výhoda v tom, že jemu tie moje výchovy a nasratia nič nerobia, on si zvykol a dokonca sa v niektorých veciach aj nechal vychovať. A niektoré som asi časom prestala riešiť aj sama 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

siouxie, tak po par rokoch dufam, ze aj ja to tak pekne poviem 😎
a nejak mi nedoslo, alebo som zas cosi zabudla? o akom cloveku hovoris? 😨

siouxie
19. dec 2009

o mamine. Zomrela pred pár rokmi, nečakane, z ničoho nič, bez varovania. Bol medzi nami malý vekový rozdiel, boli sme kamarátky. 😒 Najlepšie. ☹ A ešte sa to stalo na Vianoce...

shaarka
autor
19. dec 2009

nechcem sa ta dotknut, len sa natiska otazka - ako to, ze z nicoho nic? bez varovania?
je mi to velmi luto ☹ ☹ ☹

siouxie
19. dec 2009

v pohode, shaari. Myslela som to tak, že nebola dlhodobo chorá, ani nič podobné. Mala skrytú chorobu, ktorú mohla prežiť, keby sa to neprejavilo vo chvíli keď pri nej nik nebol.
A to niekoľko týždňov predtým bola na pozorovaní, lebo mala podozrenie, že by niečo mohla mať, ale na nič neprišli a všetko sa zistilo až dodatočne.
Nehovoriac o tom, že v nemocnici medzi sviatkami to asi nebolo tiež ktovie čo, ležala dva dni v kóme a bolo to celé také čudné... 😖 Ach jo.

shaarka
autor
19. dec 2009

☹ jooooooooj preco.

pipimiska
19. dec 2009

siouxie,smutnee 😔

pipimiska
19. dec 2009

puma,aaaa mame drzat palce uz? 😅

pipimiska
19. dec 2009

siouxie,ale babka klobuk dole,aj ja kcem byt taka babka 😉 viem si ju zivo predstavit,takych je maaaalo..

siouxie
19. dec 2009

pipi 😵 Jáj a vieš, ja mám drb. svokrovcov a sú presne v rovnakom veku ako starká, tak si vieš predstaviť, aký je to rozdiel.
Oni zadubení (pritom akože vzdelaní, teda aspoň svokor), myslia si o sebe neviem čo a sú to trúby a ešte si ani nevedia jediného syna vážiť. Ale šak on aj je akokeby ani nebol ich 😀 😀
A stará mama pol života na dedine, druhú polku v malom meste, žiadne poriadne školy, až po sedemdesiatke univerzita tretieho veku a na nič sa nehrá 😎 😀

puma.sue
19. dec 2009

pipi, ani sama neviem... neplanovali sme tak skoro, ale keby prislo, tak sa nepojdeme obesit 😀

siouxie, smutne... ☹
snad si nezanevrela na vianoce az tak a budete si to uzivat...

padruh doma, zase vresky, seriem na to 😖

siouxie
19. dec 2009

pumi, jasné, že nie. Akurát som to sem včera písala. Ona bola taklý vianočný človek tým, aká bola, takže na Vianoce je to síce zároveň smutné, ale aj tak smutno-pekno-veselé spomínanie. A zomklo nás to všetkých spolu. A už je to aj pár rokov, takže tie najhoršie prvé Vianoce sú dávno za nami. No a mám úžasnú rodinu, takže sa to dá prežiť.

Jáj, to ma mrzí, že ste takto v nasratom stave pred sviatkami. 😒

shaarka
autor
19. dec 2009

pumi, ved to tu trosku rozvesel - dame si bielikovcov, nie? 😀

nellie_
19. dec 2009

ahojte 😉

u nas tiez tak naaaaaadherne sneziii 😵 😵 drahy bol taky zlaty ze ci sa nejdeme prejst - vie ako to milujem prechadzky v snehu.... 😵 😵 ale dala som mu kosom - nenormalne ma boli brucho a krize ze nemam chut sa prechadzat dnes... a to som asi hodinu a pol stala pri zehliacom prkne tak to ma dorazilo.... 😅
tak som mu ponukla kompenzaciu - ze mi dnes nebude vadit ked pojde za chalanmi do baru.. tak s takymto 😀 😀 😀 usmevom siel 😀 😀

ja si aspon v klude pustim romantikus nejaky vianocny film s reese witherspoon 😎

nellie_
19. dec 2009

zaujimave veci som sa tu podozvedala - prave som docitala vasu komunikaciu 😉

pumi 😉 😎 😀

siouxie
19. dec 2009

ahoj, nellie aký romantikuš film s reese? šak bol včera? Alebo máš niečo stiahnuté?

Shaar, akí bielikovci? To ja hovorím vždy, keď idem spať a nechám otvorené dvere a beží tv. že ešte popočúvam bielikovcov a zalomím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre