Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
19. dec 2009

pipi jaaa, co ma nevidis? 😀 😀 😀

pipimiska
19. dec 2009

😀 😀 😀 😀 ja som citala po nellie,aa kym som ja svoj prispevok dopisala vy ste ma tu popredbehovali...

monky ,uz ti je lepsie?

vavi,ja som si dala gulas s cesnakom a s calamadou 😝

monky1
19. dec 2009

pipi, ja som uz bola fit, ale od piatku som zase v riti - striekam bioparox, ale figu platne....hrdlo uz trosku lepsie, ale ten kaseeeeeeel plak plak....baby, ja som uz tak vysilena, ze miestami pri kasli nedokazem napinat cele to brusne aj ostatne svalstvo a uz som si aj 2x cvrkla 🤐 ......od rana sa mi usta nezavreli, len ma dusi a dusi ...nech ma uz zadusi a bude pokoj 😀 😀 😀

pipimiska
19. dec 2009

monky,nezavidim ☹ a to preco zas ked uz si bola fit,ha?tak sa nam skoro vyliec 😉

ja som dnes vynimocne odpadla o 23.00 ale nedala som si krem co sa s nim liecim,takze som teraz vstala a asi budem sliedit po nete do 4,tej rana 🙄 ..ale zvyknutaa som 😀

vavenka
20. dec 2009

Dobre ranko, ja som sama, nakoniec mi volal o polesiatej ze len skoncili, ze uz nejde omov ☹ uz sme davno neboli tak dlho od seba, naposledy ked som bola na sluzobke v Prahe a ocikala tam test, ked vysli // - to bol august 😅 😅
A idem si rozlozit zehliacu dosku, kym tu nikto nieje, aby som nezostala sediet na gauci az do obeda, ako sa mi to tu zvykne stat 😀 😀

nellie_
20. dec 2009

dobre ranko 😎

ja som sa sem na chvilu vtierkla, kym MM uraduje na zachode.. 😀 😀 dnes od rana hra hru co uz davno nerobil takze ja sa sem tak lahko nedostanem 😅

mnam milujem vianocne kolacikove ranajky... 😀 😀

monky vau ty si toho teda napiekla - šikulka si... 😉 a ten kasel musi byt neprijemny.. ja to poznam mat svalovicu od kasla to je hnusne.... ☹ teba to nejak dlho drzi ten kaslisko hnusny..... 😕

shaarka
autor
20. dec 2009

ahojteee 🙂
aj ja poznam svalovku z kaslania 😒 na zaciatku tehu som myslela, ze aj skoncim, lebo som kaslala jak stary chlap a brucho sa mi strasne triaslo... ale nastastie maly vydrzal.
ja na pecenie nie som, a tak ma kazda z vas velky obdiv 😵 staci, ze u nas pecie mamka a babka, aj tak toho bude plno. + moja vianocna strudla pripecena 😀 😀

sme sa vratili z prechadzky 🙂 vcera jella cely den prespala, jak zabita. a v noci potom obchendovala, ako sa u nas hovori. nieco sa vonku dialo, lebo chodila hore dole po izbe a nakoniec sa zlozila na parketach pri nasom matraci ☹ nic som sa nevyspala. tak sme sa rano naobliekali (-12C) a isli ju vybehat 😀

vavenka
20. dec 2009

Uf, trochu sa zmensila kopa nepozehleneho pradla 🙂 ale uz nevydrzim dlhsie ako hodku, ma bolia bedrove klby a krize, zial, moja vaha je na zivotnom maxime, a este stupne 😀 😀

Shaari juuj na taku prechadzku by som sa mozno nechala nahovorit 🙂 Uvidim kedy dojde moj z vychodu, mozno ´ho ukecam aspon do mesta 🙂

pipimiska
20. dec 2009

dobree ranko 🙂

aj ja kcem ist na vianocne trhy,ale moj milovany ma nezoberie,lebo je zima 😅
a s tym kaslom,ja len raz denne zakaslem tak poriadne a uz mam zly pocit ci to neskodi,kazdy den mi zabehne slinka 😀 jak male decko,kazdy den 😀
ale poznam svalovku z kychania,ja uz som nekychala ze kych kych ale au-ch au-ch 😀

vavi,kolko teraz vazis? 😝

vavenka
20. dec 2009

Pipi no mam 6 kg navyse 🙂 som sfotila brucho, je v albume 😉 Tak ale nebola som najchudsia ani pred otehotnenim, mala som 63 kg, takze teraz 69tka mi svieti na vahe 😅 😅 😅 .....

lenocka84
20. dec 2009

vav brusko mas uz peken gulate
ja som sa dnes vazila, pred najedenim, 59kg, a po nom 60kg
a pred tehu som mala 59kg
takze 17tt a +1kg

lenocka84
20. dec 2009

baby to vas vazne az tak odpudzujem ze radsej nepisete??? 😢 😢 😢

puma.sue
20. dec 2009

ahojte...
leni, podla mna baby obeduju...
ja uz som po obede a sadla (resp. padla) som k telke...
padruh pise vedla a ja cakam na mycku kym doperie a potom k filmu rozlozim zehlenie.
na vecer pride ocino, tak snad pokvakame...

otazka do plena: Kto vyhra superstar???? 😉

lenocka84
20. dec 2009

chalan to vyhra 😀 😀 😀 😀 😀

ako sa mas pumi?

puma.sue
20. dec 2009

ty si strasne mudra leni - tak istvancova uz nevyhra, to je jasne 😉

celkom v poho, som prejedena, alebo skor predychana vyparov a cakam, ze pipne mycka a idem sa na chvilku zakuklik k telke a potom o 14.15 pri "jachyme hod ho do stroje" rozkladam dosku a idem sa pustit do kosiel. vyprala som vcera 2 pracky, dnes zatial jednu, ale uz nemame kam vesat, tak ked poskladam vcerajsie a pozehlim, mozem vesat dalsie...

lenocka84
20. dec 2009

ja dnes cely den len v posteli
chystam tiez do pracky, ale je len dopolovice, takze pockam do zajtra ci sa nieco nenajde, aby do stredy vyschlo ze pobalime na mesiac veci.
uz sa vytesujem

puma.sue
20. dec 2009

a uz mas nieco zbalene?

my sme obsypali stromcek darcekmi, lebo uz sme ich nemali kde skladovat...
tak vela som ich pod trom este nekupovala...

lenocka84
20. dec 2009

hej pyzamo, a teplaky
a to je asi tak vsetko

puma.sue
20. dec 2009

ja ani neviem co by som si na mesiac zbalila, keby niekam idem...

lenocka84
20. dec 2009

pumi tak toneviem ani ja
nejako som zaspala tak som tu az teraz

puma.sue
20. dec 2009

ved v pohode, ja som stale nevytiahla to zehlenie, motkali sme sa este so stromcekom. mame ho postaveny na takej malej skrinke a nepacilo sa mi to, tak sme ju obalovali do vianocneho papiera, hned to lepsie vyzera...
a robila som pomazanku nivovu a padruh sa chysta na ocistu, tak ja si vytiahnem to zehlenie...
okolo 18 ma prist ocino, tak potom budem off...

vavenka
20. dec 2009

Jaaaj dockala som sa !!
Klobaska je uz na tanieri, idem sa do nej pustit 😀 😀

lenocka84
20. dec 2009

ja potrebujem ist na nakup, a taaaaaak sa mi nechce ze az
a aj tak tu nemam auto

puma.sue
20. dec 2009

leni, my sme v piatok neskoro vecer spravili mega nakup, uz aj vianocny.
drobnosti ako chlieb, maslo a mlieko mozem kupit aj u nas v alberte.
ja by som do obchodu uz ani nahodou nesla... to bude des...

vavi, neprovokuj 😉
mnaaammmm

lenocka84
20. dec 2009

tak ja mega nakup nemusim, lebo v stredu rano odchadzame, tak sa akurat snazim urobit nejaky jedalnicek ze podla neho nakupim, bo viac mi netreba kupovat

dnes ma videla kamoska po dlhsej dobe a ma zdzubala ze mam priberat a nie chudnut
kokso za chvilu polovica tehu za mnou a mam stale +1kg

vavenka
20. dec 2009

Leni neboj nic, teraz to estelen zacne 😉 vela zien do 20 tt toho nepriberie vela, ja som extrem, aj zmierena s tym ze pojdem rodit s 30timi kilami navyse 😉

Pumi bola vyybornaaaa 😀 😀 len teraz ju budem cely vecer grgat......

lenocka84
20. dec 2009

vav ja sa nenahnevam ked to tak ostane
ale je mi jasne ze cez vianoce to pojde urcite hore

aj ked minuly rok som cez vianoce asi prvykrat za zivot schudla

vavenka
20. dec 2009

Inak mna tiez mega nakup estelen caka, ale rozmyslam ze pojdeme do hypertesca nejak az vecer, o desiatej mozno, nech to nieje az taka tlacenica..... A neviem teda ani mi vela netreba, kedze sme sa s hercom dohodli ze 24. na veceru sa pojde k nasim, ani neviem ci budem varit nieco, mozno kapustnicu, ale tak 25teho pojdeme na vychod - tam budeme 2-3 dni, tam nas tiez na domov nabalia, tak neviem..... Aby som potom nemusela jedlo vyhadzovat, to ja nerada 😕

lenocka84
20. dec 2009

vav to znamena ziadny mega nakup ni eje potrebny

shaarka
autor
20. dec 2009

ahojte piskotky 😵
ja zacinam priberat odteraz, ale mala som pred vami dobry naskok 😀 😀

jella ma hnacku, tak s nou lietame von stale, jak si lahne pred dvere 😒 ale uz dostala tretinu smecty, o chvilku idem varit ryzu, tak dufam, ze to je len nejaka prechodna traviaca neviemco, - nemam chut riesit veterinara a ATB na sviatky 😖

varila som zeleninovu polievku a na vyskusku som ju rozmixovala a pridala petrzlen a je to supeeeeeer, taka dietna, dobre padla v takej kose 😎 ale oproti klobaske vavi to bol len teply prd 😀

MM ma vola na medovinu, len ja si do takej kosy ani nemam co obliect 😀 😀 brucho jak dom 😀 horkotazko som si dnes natiahla oteplovacky - kym nesedim, tak sa to da vydrzat, ale vetrovky uz nezapnem, tak budem chodit v nejakej mamkinej 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre