Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
20. dec 2009

shaar a kolko si sla hore?

shaarka
autor
20. dec 2009

vavi, tak ty mas po starostiach 🙂
lenoc, vy sa balite az na mesiac? to tolko budete v poprade? 😅

vavenka
20. dec 2009

Shaari no ja som tiez mala dost, a to som len za tatom do nemocnice vybehla (byvam asi 100 m od nemocnice 🙂 ) uz to vidim tak ze budem musiet navstivit nejaky sekac... Som sa spoliehala na draheho sestru, ze mi nieco da, ona je trochu objemnejsia, tak mi poslala jeden kabat taky sportovy, ako velkost perfektna, este mam aj miesto na sveter, len je tenka, v tejto kose mi v tom bude zima 😖

Tak snad to z jellinkou nebude az take zle, ze ju len fajne precisti a bude dobre....

Dnes som nevarila nic, ale na zajtra chystam lososa s citronovou omackou a varenymi zemiackami, som dostala od partnera obchodneho asi kilovu obrovsku filetu z praveho lososa, tak sa tesim, tusim som praveho lososa este ani nejedla 😅 😅 a urcite nikdy nepripravovala, ale tak snad to nedodrbem 😉

lenocka84
20. dec 2009

shaar nieco u mojich rodicov, a zvysok v poprade
sak som z toho sialena, ale tak jeden kufor to isti, a ved doma mame aj pracky takze som sa ukludnila
len nezabudnut na veci ku svadbe kedze do ba uz viac nepojdem
hlavne topanky pobalit, heh spodne pradlo sa bude nove kupovat,

shaarka
autor
20. dec 2009

lenoc, ja som este nesla hore, od minuleho tyzdna sa drzim na predtehu vahe. len ja som musela schudnut odkedy beriem lieky na stitku, a to tak, ze som si to okrem vahy nevsimla, lebo bruch mam nehorazny. 😀

lenocka84
20. dec 2009

tak to aj ja,
ako vaha ostava rovnaka, ale brucho ide von
ale zase slo dole z ruk aj noh, to mi dnes aj kamoska povedala

shaarka
autor
20. dec 2009

ved toto... aj mamkina vetrovka je tenka. ale nechce sa mi vyhadzovat plno penazi za nejaku dobru teplu - a okrem toho aby som ju zapla, tak to bude musiet byt aj nejake cislo XXXL. vynimocne dufam, ze nas tuto zimu mrazy a chumelice obidu 😒

lenoc, sa ti to uz kraaaaati 🙂 mas na MS album?

lenocka84
20. dec 2009

shaar len taky biedny, spred par rokov, nejako ma to teraz nechytilo ho robit
ale mozem tam hodit nejake foto

shaarka
autor
20. dec 2009

jasne, hod, nech sa pokochame. svadba v zime nie je bezna zalezitost 😵

shaarka
autor
20. dec 2009

vavi, neposlala si kusok lososa aj na vychod? mate celeho doma? 😀

vavenka
20. dec 2009

Shaari ee, nic som neposlala, tam by to neocenili 🙂 tam ide na dracku tlacenocka, klobaska a podobne zalezitosti 🙂
Minule sa svokra smiala, ze kupila prvykrat v zivote brokolicu, navarila z nej polievku a potom ju musela dat prasiatkam, nikto jej to nejedol 😀 😀

vavenka
20. dec 2009

Leni a kedy presne to mate svadbu? 😅

vavenka
20. dec 2009

Idem daco sladke upiect - som nasla ze rychly kolac - uz ste take dakedy robili?

Čo potrebujeme: 1 šľahačková smotana, 20 dkg kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 3 vajcia, 1 prášok do pečiva, 30 dkg polohrubej múky

Z uvedeného spraviť cesto, vyliať na plech, poklásť ovocím a upiecť...

Mam doma vsetko potrebne, ako ovocie bude jahodovy kompot 🙂 ale asi sa na tom neda nic pokazit, vsak?
😀

lenocka84
20. dec 2009

vav 9.1.

shaar uz nato pracujem

flamenga
20. dec 2009

pečiete niektorá aj bublaninu? Ja neviem docieliť, aby mi to ovocie nesadlo úplne dole... potom mi bublaninu nadvihne až do nebies, je to samé cesto a úplne dole je ovocie.... 😠 😅

shaarka
autor
20. dec 2009

jee, ty mas aj muku aj prasok do peciva? 😅
vynimocne mame muku, ale inak nemame ani krystalovy cukor, ani vanilkovy, ani prasok ani muku 😀 😀 😀
strasna domacnost 😒

shaarka
autor
20. dec 2009

flam, vavi, ja neviem piect, pre mna ste polobozske baby 😀 😵

lenocka84
20. dec 2009

shaar to si na tom podobne
ja mavam len krystalovy cukor bo do kavy a caju
inak nic na pecenie
ale zase tu nemame trubu, takze naco veci na pecenie ked nemas kde piect ze?

shaarka
autor
20. dec 2009

u nas doma mame trubu plus som obcas truba ja alebo jella 😀

vavenka
20. dec 2009

Shaar sak pisem, toto bude asi moj stvrty kolac v zivote 😀 😀 😀 ale tak secko je raz prvykrat 🙂

lenocka84
20. dec 2009

a prosim o ignorovanie mojich ksichtov, proste desne fotky, ked je clovek nervozny

vavenka
20. dec 2009

Leni v pohode sa aj teraz zmestis do siat?
Spoluziacka z vysky sa teraz v septembri vydavala, mala rezervovane saty krasne, ale tak otehotnela asi 4 mesiace pred svabou a tyzden pred svadbou na skuske ich uz nezapla a nedali sa uz ani popustit, takze si musela vybrat ine...
Ale nakoniec nelutovala 😅

lenocka84
20. dec 2009

vav tieto sa nastastie daju pekne rozsirit, ale krstna sa smeje ze ich budu musiet zuzovat, a nie rozsirovat

lenocka84
20. dec 2009

ste sa ma zlakli?

siouxie
20. dec 2009

jéé, Leni, aké chutné! 😀 😵

inak, ahojte. Ja som celý deň makala. Najprv sme vybavili nákupy, kúpili sme konečne umelý stromček podľa našich predstáv zlacnený o 70 % 😀 😀 , dokúpili ešte pár darčekov. Potom sme strom aj poskladali, či je komplet.Ešte nie je ozdobený a nestojí na svojom mieste, najprv chcem poriadne upratať, až potom do dokončiť.
No a potom som sa pustila do pečenia, už mám vanilkové rožky a linecké. Vanilkáče ešte asi dorobím jednu várku, lebo tých je menej a pôjdu ako divé 😀
Ale už mám pred sebou voľné dni, takže sa nebojím, že nestíham 😀

lenocka84
20. dec 2009

siou ja vam normal zavidim ze peciete, a ja nic
lezim doma cely den v posteli, a moja maminka sa musi namahat sama

shaarka
autor
20. dec 2009

😀 lenoc, co furt take otazky 😀 😀
som strihala aj holila MM 😀 😀 😀 nemam cas na kona 😀
fotky som kukla, len ich mas malo 😅 a ksichty v pohode, ved v den D to bude urcite lepsie. to aj ja som tak besne vyzerala, ked som vselico skusala 😝 ale zavidim, ze mas este pred, to vzruso a tak, to je celkom mile. vtedy som to neocenila, ale teraz uz ano 😀 sa mi nechce verit, ze my sme uz rok a pol PO... strasne rychlo to leti.

lenocka84
20. dec 2009

nejako az pri tych poslednych nas napadlo fotit
a to sme skusali takmer 3 hodiny

siouxie
20. dec 2009

Leni, nemáš čo ľutovať 😀 . Bolý má chrbát "jak hovado", síce dobrá pocit, ale ešte kopec roboty predo mnou.
A ver mi, že by som to okamžite vymenila za tvoj stav (tehotenstvo a maminku 😉 😔 ). Ale utešujem sa, že sa aspoň postarám o tých všetkých mojích chlapov a tí budú spokojní. Okrem toho, aby som nezabudla, ten môj zákonný zliepal linecké lekvárom a furt núkal pomoc 😀 A ešte sme toho aj dosť doniesli včera od starkej, takže nebudem mať toho až toľko.

Ty máš pred sebou iné príjemné a krásne veci, a Vianoce si užiješ tak či tak, neboj 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre