Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
20. dec 2009

Kolacik upeceny - vyzera ako bublanina, len je trochu krehkejsi 😅 😅 ale zje sa 😉

siouxie
20. dec 2009

no vidíš to, vavi 😀 .aj ja som s tým mávala problémy, že mi ovocie spadlo až dole, ale ani neviem, ako som to vyriešila. napríklad keď som robila z čerstvých ríbezlí.

vavenka
20. dec 2009

Siou to flamenga ma problem 🙂 mne nespadlo nic 😀 😀

shaarka
autor
20. dec 2009

tebe len ten chlapcek v sne 😀 😀 😉

siouxie
20. dec 2009

bóže a ja že to si ty robila bublaninu 😀 😀 Prepáč 😀 Ty si tam čo dávala?

vavenka
20. dec 2009

Shaar 😀 😀 😀 😀
Aby ste boli v obraze, sa mi v noci strasne veci snivali - mala som dceru a syna - dceru mi ukradla kamoska a chlapcek mi furt padal zo stola na zem a udieral si hlavku, normalne som sa zadychcana zobudila co som ho tolko dvihala..... Otras sen......

Siou dala som na jednu polu banan a na druhu marhule - povodne som chcela jahody, ale zistila som ze sme ich uz zozrali 😀 😀

shaarka
autor
20. dec 2009

http://www.baboobchod.sk/info-naramky.html
len tak ma zaujalo...

ideme na medovinu, aj s dzeckom, tym stvornohym 😵

siouxie
20. dec 2009

vavi, to sú sny 😀 😀 Marhule a banán, zaujímavá kombinácia 😀 ale výborná, nepochybujem 😉 😀

Fú, shaari, do tej kosy? U nás je -13. A psiska som aj do záhrady práve vypravila v kabátiku, ale v termo verzii, ktorú nosíme na hory. 😀

siouxie
20. dec 2009

ha, už máme -14 😠

shaarka
autor
20. dec 2009

ved to je v ramci vencenia, ked uz ma tu hnacku... 😀
teda ked tak nad tym premyslam, tak aj vencenia MM (bez hnacky) 😀

vavenka
20. dec 2009

Siou pekne.... Dnes riadne potuhlo......
Si neviem predstavit tych + 13, ktore predpovedaju na stedry den 😀
No, ani to tak nieje kombinacia, lebo jedna polovica je len s bananom a druha len s marhulami, takze si mozes vybrat na ktory mas chut 😀

vavenka
20. dec 2009

Kua a smutno mi je, tak som chcela vanilkove rozky skusit, ale drahy zabudol doniest orechy ☹

flamenga
20. dec 2009

mne furt padá ovocie v bublanine 🙄 a dosť často sa mi až prilepí na plech, takže keď vyberám narezané kocky, tak sú často čisto "cestové"... ovocie je na plechu 😀 nechápem 🙄

siouxie
20. dec 2009

jáj, flam, aj mne sa to stalo a viem, že som to nejako odstránila, Asi po konzultácii so starou mamou, len fakt neviem ako (robievam iba v lete z čerstvého ovocia).

Vavi, z čoho, kvôli ocinovi? ☹

Ja som práve pozerala predpoveď na www.shmu.sk a na štedrý tam majú okolo 7 stupňov. Aj Jurčovič tak včera kdesi predpovedal. No ale aj to je rozdiel oproti tejto ruskej zime 😀 .

Shaari, chúďa Jella, dúfam, že ryža so smectou zaberú, nech máte pokojné Vianoce. 😒

vavenka
20. dec 2009

Siou niee, smutno mi je ze nemam orechy 😀 😀 😀 😀
O tatina sa nebojim, je to bojovnik 🙂 bude mi ho sice luto, ked bude pri stole chlipat vyvar a my sa budeme dzgat klobasovou kapustnicou a zemiakovym salatom, ale tak co uz, zlcniku nevysvetlis ze su sviatky 🙄

siouxie
20. dec 2009

vavi 😀 😀 😀 😝 😝 Tak smutno kvôli orechom mi ešte nebolo. Možno som bola iba nasratá, že ich nemám 😀
Tak to som rada, a presne tak, hlavne nech je s vami, kašľať na žrádlo 😎

lenocka84
20. dec 2009

no nakup urobeny uz len oddych do rana

siouxie
20. dec 2009

teraz som si všimla Leni, už máš 17 týždeň 😕 😕 😵

vám to všetkým pekne letí.... pamätám si ako som vás iba čítala a postune ste sem písali jedna po druhej tie dobré správy 😀

lenocka84
20. dec 2009

siou a zajtra uz bude 18tt 😉
leti to ako voda

siouxie
20. dec 2009

tak ja sa kúčim, idem spraviť telesnú očistu a čaká nás nejaká komédia. pekný večer všetkým 😵

siouxie
20. dec 2009

to kúčim malo byť lúčim 😀
No pekne, že 18.! 😕 😉 😀

lenocka84
20. dec 2009

siou pekny vecer zelam

vavenka
20. dec 2009

Siou hej, az smutno mi prislo, lebo: som sa tesila, este som ich nikdy nerobila sama, ich pecenie beriem ako prirodnu aroma lampu - nenormalne prevonaju cely byt a proste je to take tradicne, predvianocne.... Ale slzy som udrzala 😀 😀

Siou a ty ako si na tom s babatkovanim? Idete do dalsieho pokusu? Ci ako je to s tebou teraz? Asi si to aj pisala, ale nejak si nepamatam 😅

shaarka
autor
20. dec 2009

caute, my sme uz po medovine. prechadzku sme ukoncili predcasne, lebo jellu oziabali nohy, raz jedna, druha, a tak sa striedali vsetky 4, krivala cely cas 😒 trocha sme ju pustili aj v parku pri dolnej brane, mala tam kamosa, ale polisi kruzia okolo, tak sme nechceli dlho riskovat ☹ a ta dyna sa tak tesi zo snehu, ze to dava najavo aj hlasom 😀 😀 😀

lenocka84
20. dec 2009

mne nas krpec robil spolocnost pri skrabani auta, a tiez zamrzal chudacik
takze som sa ponahlala

vavenka
20. dec 2009

Tomu, pijeme tomu 😀 😀 😀 aaa milujte sa seciiiii 😀 😀 😀

shaarka
autor
20. dec 2009

som plakala od smiechu, jaky zlaty 😀
dufam, ze nekradne! 😠

shaarka
autor
20. dec 2009

uz som poslala 3 sms, chodurovi 😅 zabite ma 😀 😀 😀

vavenka
20. dec 2009

Shaari 😀 😀 ja som tiez chcela, ale tak brat ma zdrbal nech radsej neposielam ziadnu, ako chodurovi, tak som mu urobila po voli 🙂
A chvalim sa - mam pozehlenu dalsiu kopu dupacov, sice som zasrala zehlicku tymi semisovymi, ci ake to su, aspon budem vediet ze ich treba zehlit cez plienku 😅

shaarka
autor
20. dec 2009

dik za info (ze ako zehlit semisaky) 😀 😀
idem off, dobru 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre