Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
21. dec 2009

Bre ranko,

spokojne s vysledkom Superstar? Lebo ja ani nie, ale sral to pes...
Tu u nas je strasna kosa... Este, ze ma padruh hodil do prace autom...
Dnes sa tesim po robote na dennik bridget jones a vecer su pelisky a KBK (ostatny diel 😀 ) tak uz zacinam vianocnu TV fazu 😉

shaarka
autor
21. dec 2009

bre z KE 😀
s chodurom som velmi spokojna, i ked favorita som nemala. ale keby to vyhral smajda, tak by sa mi nalada dost pokazila. mamky som sa pytala, preco mu chce poslat sms. no lebo je kosican, odpovedala, a chodil na srobarku (gympel v KE, kde som chodila aj ja) 😠 😠 😠 tak som jej povedala, ze smajdovi teda nemusi, ze ja mu poslem 10, a ona nech posle radsej jednu chodurovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bridget mam straaaaaaaaasne rada, videla som asi 50x, ale v povodnom zneni s titulkami. dabingy takych filmov, kde je vela humoru, nemam rada 😒
a dik pumi za tv tipy 🙂 pochybujem, ze budem mat cast pozerat, ale keby som sa naaaaaaahodou nudila... 😵

kosicanky, kde ste boli kupovat stromcek?

puma.sue
21. dec 2009

shaar, neviem ci je v kosiciach IKEA ale maju super akciu na stromceky...
kupis ho za 15 E a ked ho po Vianociach vratis, dostanes 10E naspat...

a my uz mame aj ozdobeny strom, aj s darcekmi pod nim a tesili sme sa z neho vcera velmi velmi 😉

shaarka
autor
21. dec 2009

puma, ved to, ze nie je... ☹ ma to sere strasne 😠

puma.sue
21. dec 2009

fu, keby ti stacil stromcek vo stvrtok podvecer, tak ti ho poslem po mojom padruhovi, co sa trepe na vychod 😉
ale paci sa mi ten napad... celkom mile a fajn od nich, nie?

siouxie
21. dec 2009

dobré ránko na východ i západ 😀

pumi, tentoraz posledný diel. Teda ak je naozaj posledný 😉 Mi napadlo pri tom - ostatná rozlúčka 😀 😀

A posielam tie vanilkové, včera som ich robila a zopár práve raňajkujem 😀

440 g hladkej múky, 300 g tuku, asi 3-4 vanilkové cukry, 4 žĺtky a 200 gramov orechov.
Všetko jemne zmiesiť, 15 minúť nechať v chladničke. Potom šúľať väčšie valčeky (mrkvy, klobásy...). Z nich odkorjiť tenké kolieska a tvarovať malé rožteky.

vavenka
21. dec 2009

Bre ranko 🙂
Shaari ja som kupovala v Baumaxe 🙂
Pumi dik za RV tipy... Ja mam oba diely Bridget na DVD - som si kupila v Datarte za 50 Sk a ked mam nalau pod psa a ked som zvykla doma slapat na orbitreku, tak som si to k tomu pustala, je uplne ze uzasna ta zenska 🙂

Sioux mnam... Kua a svokra minuly tyzden nacistila asi mech orechov.... A ja doma nemam ani jadierko 🙄
Ale dnes si kupim a skusim 🙂

A superstar ok, je mi to jedno.... Som cakala ze mi zazvoni telefon, lebo zrebovali vyhercu auta, ale tak neviem, ci nevedia zistit moje cislo, alebo kde je pes zakopany 😀

shaarka
autor
21. dec 2009

hej hej, super napad 🙂

a to si chcela draheho poslat so stromcekom tam a potom aj naspat? 😀 zlataaaaa 😀 😀 😀
inak super cena. som zvedava, ak mi niekto odpise, za kolko sa pohybuju stromy u nas. nemam z toho dobry pocit, ale zial odolat neviem. bez trapenia MM ako seka nozikom kmen, nech sa vopcha do stojana, bez vone a opadaneho ihlicia to nie je ono. 😀

siouxie
21. dec 2009

vavi, my sme si boli tiež pre ne u starej mamy. Doma som mala už len poslendé vrecúško. A ja vanilkové robím aj tri-štyri várky, sama ich zbožňujem 😀 . Keby som mohla, hneď ti cez pošlem aspoň na jednu dávku 🙂

A na bridgetu sa teším aj ja ako vždy, aj keď teda orginiál je naozaj najlepší. Len neviem, či nebudem zase vypekať a film mi utečie 😒

shaarka
autor
21. dec 2009

cau vavi, ved nech vam poslu autobusom - daju soferovi balicek plus 2€ a hotovo. ci takto sa to dnes uz nerobi?
a ake su ceny v baumaxe?

shaarka
autor
21. dec 2009

mna sklamala dvojka, cakala som nieco originalnejsie a nie kopiu prveho dielu. no skoda.
ale jednotka je siroko daleko najlepsi film takeho zanru. skoda, ze ho MM neznasa. som as pytala, ze preco. a on povedal, ze neveri, ze by nejaka taka zenska existovala! 😀 😀 😀 akoze co ma taku smolu, co je taka popletena a tak.
som chytila zachvat smiechu, ze ani nevie, ako blizko ma vacsina zien k bridget. len nie kazda to berie tak s humorom 😀

siouxie
21. dec 2009

my sme včera v baumaxe kúpili umeláča, zlacnený zo 129 na 33 eur. 😀
Vyzerá veľmi pekne, konečne podľa mojich predstáv, hustý je a akurát sme pasuje.

Doteraz sme mali vždy živý, ale kontajnerové nie, lebo máme v záhrade dve obrovské borovice a nejaké ďalšie ihličnany.
Takže vždy na jedno použitie a mne je to fakt veľmi ľúto. Tak teraz to obmedzím na čečinu a máme aspoň po starostiach. Dosť sme sa tešili z tej ceny, ale halvne keď sme zložili, veľmi sa nám páči.

vavenka
21. dec 2009

Shaari 😀 😀
Ja nedopustim ani na jednotku, ani na dvojku, a som chcela vidiet aj to volne pokracovanie, co slo tuto jesen v kinach, ale nejak som to prepasla.....
Shaari hej robi sa to s balickami aj tak, ale kto pojde po to na stanicu v tejto kose?? Ja isto nie a herec bude okolo toho tolko bublat ze rasej si pojdem kupit.....
Za stromcek som dala tusim 13,- eur? Nepamatam uz presne, lebo aj nejake ine prkotinky som kupovala... Ale musim ta sklamat, uz maju osekane kmene, ani moj sa uz nemusel trapit, az mi luto prislo 😀 😀

Siou moja dakujem, no nic, mamka mi slubila ze napecie, ale tak stvrtok este daleko.....

siouxie
21. dec 2009

jáj, vavi, som si prečítala ešte koniec včerajška, si sa ma pýtala čo my ďalej...
Tak bola som minulý týždeň na kontrolnom utz. Prvú ms som dostala na 23.deň a na kontrole som bola ôsmy deň. Doktor tam videl 24 mm folikul, tak teraz chce vedieť, či praskne, takže po ďalšej ms pôjdem na ďalšiu kontrolu.
Zároveň mi spraví aj jeden HP a nový ster na chlamýdie a spol., kvôli poisťovni. Takže koncom januára si dám novú žiadosť a potom niekedy koncom februára - v marci to vyskúšame znova.

puma.sue
21. dec 2009

siouxie, to nemyslis vazne, ze su teraz take zlavy?

ja som strasne chcela velky umely, ale nedam za neho take prachy... ale padruh pistal, ze este nikdy nemal zivy, ze by chcel taky, tak sme zobrali taky v crepniku... ale spokojna som.
no ale za 33 Ecok by som aj ja zobrala... v ktorom Baumaxe ste boli? a je to typovo borovica alebo jedla alebo co? kvoli dlzke "chlpov" sa pytam...

shaarka
autor
21. dec 2009

13? tak malo?
my sme tusim kupovali stale okolo 600-800Sk, nechapem 😠
tak asi pojdeme kuknut do toho baumaxu.

siouxie
21. dec 2009

pumi, ja som tiež skoro odpadla. Pôvodne sme boli v metre, ale tam bolo vybrakované.
Manžel dostal nápad, že skúsme ešte Baumax a boli sme aj na Vajnorskej (tam veľké h.) a potom vo veľkom na Bajkalskej. A tam mali zľavy na Vianočne veci 50 percent a tento už bol predtým zlacnený na 66 eur a teraz ešte o polovicu 😀 . 😀
Nám sa veľmi páči, lebo taký sme vždy chceli. Žiadna metla.
Má dva metre (pôvodne sme chceli aspoň 210, ale je to takto akurát), je to tuším severská jedľa či také čosi. Takže krátke, tmavozelené "ihličie", klasický trojuholníkový tvar, veľmi hustý. Dá sa krásne pootvárať, rozvinúť, že vyzerá veľmi realisticky 😀 . Žiadne šišky a sneh, úplne jednoduchý, Vyzerá krásne aj neozdobený. A čo som prekvapená aj m. bol nadšený hneď od začiatku. 😀

No ale keď ti padruh sníva o živom, tak treba živý, to je jasné. Nech to zažije... Nám už to išlo na nervy 😀

vavenka
21. dec 2009

Shaari hej, aj my sme kupovali predtym okolo 600 Sk, nejak asi isli dole..
A v Baumaxe su teraz 70% tne zlavy 😉 takze utekat a nakupit 😀

siouxie
21. dec 2009

vavi, tak potom 70%. Bol tam v tom chaos. 😀

vavenka
21. dec 2009

Sioux aj take aj take maju, moja mamka robi tu v Kosickom tak ma furt inomruje.... A inak hej, tam je furt chaos 😀 😀

lenuska85
21. dec 2009

Ahojte 🙂 Pozeram, ze je tu stromcekomania 😀 My uz mame ozdobeny stromcek, darceky nakupene...

Sme boli cez vikend v obchodnom centre aj v tescu. No des tolko ludi 😠

siouxie
21. dec 2009

vavi 😀 My sme boli včera doobeda a kupodivu tam nebol nával, ale naozaj chaos v tom tovare. Našťaastie sme si príslušný stromček našli sami podľa kódu. A mali ich tam ešte asi 10 kusov, len nechcem vidieť čo sa tam dialo poobede 😕 .
ahoj, Leni a kedy odchádzaš?

vavenka
21. dec 2009

Cau lenus, kde sa flakas? Som ta davno nevidela 😀 😀
Ale inak ja milujem ten pocit ked nieco dobre kupim, ako vtedy tu odsavacku mlieka za 1,- euro, to som sa asi 2 dni vytesovala, Siou aj ty mas taku nadnesenu naladu po super vyhodnom nakupe? 🙂
Inak na marec silno presilno drzim palce, kua to by bolo super kebyze sa zadari... Prirodzene no chance? 😨

lenuska85
21. dec 2009

Vavenka cez vikend nemam vela casu na PC, takze preto ma nevidis 🙂 Ale poctivo vas pondelok docitam. Ste mi dali tentokrat zabrat, ste sa rozpisali 😀
Siou odchadzam 23. vecer vlakom, potom pride MM a naspat do BA prideme 3.1. spolu aj s pesom.
A mimochodom to iste sa nam stalo v Baumaxe minuly rok. Nasli sme si pekny stromcek a ani cena ani kod, ak sme ho chceli museli sme si sami pohladat podobny s kodom. No des.

siouxie
21. dec 2009

vavi, máš dobrú intuíciu 😀 . Ja nemám veľmi rada nákupy a už vôbec nie také, ktoré "treba" (čiže skoro všetky). Takže ak sa mi takto náhodne niečo podarí a ešte aj za takúto cenu, mám nechutne dobrý pocit, až sa hanbím. 😀 Takže keď som tu čítala tvoju odsávačku, strašne som sa rehnila 😀 😀

ďakujem ti pekne 🙂 . Prirodzene? To nikto nevie. S veeeľkou pravdepodobnosťou nie, ale takých tu už bolo, ja viem 😀 .
Len problém je v tom, že to nevieš dopredu a dokedy čakať? My sme spolu už nejakých 15 rokov, ja som bola dosť dlho ucho so školou a "kariérou!, m. maneskutočne podporoval (keď sme sa zoznámili, ja som bola odrastenejší puboš a on mal 29).
Takže sme to dlho neriešili, neskôr všelijaké rodinné veci do toho, odsúvalo sa to. Takže asi nie je veľmi na čo čakať... 😒

siouxie
21. dec 2009

Leni tak to pôjdeš skoro na poslednú chvíľu, ako vo filme 😨 😀 . Ale má sa otepliť, čo dúfam!, lebo stále je -11 a už ma to nebaví. Tak aj cestu by si mohla mať fajn.

No my sme včera našťastie našli stromček v neporušenej škatuli s kódom, len bol o kus ďalej, ako jeho vystavovaný brat. Tak sme to zvládli. Ale počítala som aj s tým, že nemusí byť kompletný (už sme tam párkrát niečo takto vracali), tak sme ho radšej zložili hneď. 😀

vavenka
21. dec 2009

Siou hej, to mas pravdu, keby ze mas carovnu gulu a opytas sa, jaaaj to by bolo 🙂
Ja som to tiez odkladala, ale skor kvoli tomu ze nebol vhodny darca spermii
😀 😀 😀
Keby to zaviselo len odo mna, tak uz mam aspon tri deti....
A presne ako hovoris, skoncila sa skola, potom trebalo najst pracu, potom byt zabezpecit, sak vlastny musim mat, nie? A potom hento a tamto....A ani teraz to nieje idealne, s polovicou mame kazdy svoj byt, ale na hypoteku, takze zivime banku, + k tomu ten rozostavany domcek.... Ach jaj... Tak ale kebyze mam cakat na idealny cas, tak nemam deti najskor nikdy 😖

lenuska85
21. dec 2009

Siou to ja tak vzdy chodim na poslednu chvilu 🙂
A som sa vam chcela pochvalit, som cez vikend piekla domaci chlebik a bagetky 😀 A boli vynikajuce, som spokojna s tou pekarnickou.

shaarka
autor
21. dec 2009

a kto vobec urcuje, ze co je idealne?
mat muza, svadbu, byt, prachy?
no neviem... idealne je to vtedy, ked to pride. (aspon ja si to tak vtlkam do hlavy 😀 )
a kto si mysli, ze raz by nastal IDEALNY cas, tak asi toho nema vela na praci 😀 😀 😀 lebo popri zivote, aky vacsina z nas vedie, sa stale daco stane, zamota, posere alebo skomplikuje 😀 😀 no nie?

to som vas chcela povzbudit! 😵

siouxie
21. dec 2009

Vavi, ja som si tiež myslela, že budem mať zo dve deti už do tridsiatky. mám mladšieho brácha, už som bola puboška, keď on bol škôlkár, takže som k tomu mala veľmi blízko.

Asi som trocha aj taká generácia, čo mala v niečom smolu - naraz toľko možností a zároveň bariér. Možností pracovať, cestovať, ja som toho pracovne absolvovala dosť, už vlastne moju "kariéru" asi nikdy tak riešiť nebudem. Až to ani nie je dobré, prosto mám trochu pocit, že už mám všetko, čo som chcela za sebou. A na druhej strane tie bariéry - hlavne kvôli peniazom, bývaniu a tak, ako píšeš.

Okrem toho som to mala ešte aj so školou trocha opačne, síce som študovala, ale popri robote, ale tá bola prvoradá. Tak som neskôr začala študovať znova, lebo ma to bavilo a už som mala aj rozum. Tak to snáď na jar úspešne ukončím 😀

A v tomto bol aj náš vekový rozdiel nevýhodou, ja som mala strášne dlho pocit, že mám kopec času a neskôr už síce ani nie, ale do toho tie veci s mamkou... ☹ A naraz tridsaťpäťka na krku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre