• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
22. dec 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este ze tak

ahojte
22. dec 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pumi a ryby sú čo, zelenina? :grinning: :grinning: :grinning:
Nech sa ti páči, ten recept:

Uvaríš cviklu (radšej menšie kusy, sú sýtejšie červené), treba jej dosť veľa, ale presné množstvo neviem - od oka, podľa zemiakov. Varí sa dosť dlho.
Potom neskôr uvaríš zemiaky. Očistíš a cez mriežku pretlačíš zemiaky aj cviklu (v tomto poradí, aby si ju nemusela po tej cvikle čistiť :grinning: ).
Zmiešaš, cvikla musí zemiaky úplne zafarbiť. Pridáš cibuľu (nadrobno pokrájanú), osolíš, okoreníš. Nakoniec pridáš olej (ja dávam olivový) a trochu octu. Šalát má byť na chuť pikantnejší, nie však veľmi kyslý. Je dobré robiť ho deň vopred, musí trocha "postáť".

Niekto doň dáva aj uhorku a mrkvu, tak sa to robilo aj u nás doma. Ja som si zvykla na túto minimalistickú verziu :grinning: . A Rusi dávajú aj kapustu, viac sa to tak podobá na boršč.
22. dec 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bre ranko :confused:
Som vstala o polsiedmnej s hercom, a potom som si este na PAT minut lahla ked sa vytrepal do prace, sak viac to isto nemohlo byt, a zrazu je 10 !!!!! Daco nieje ok s kostolnym poriadkom !!! :grinning: :grinning: :grinning:

K tomu lososvi: ja milujem citronovu omacku k tomu - tiez brutalne jednoducha - trochu muky na masle oprazit (kto ma rad redsiu ani nemusi), do toho slahackova smotana - do toho vytlacit citron, nastruhat citronovu koru, sol korenie, trosku muskatovy orech, ale len jemne, aby to vsetko neprebil....
A potom klasika postup, na masle oprazit lososa z jednej druhej strany, ale fakt po 2 minutky fuk uk, a az na tanieri preliat tou omackou, k tomu varene zemiacky, tak ako ich popisala Puma uplne dokonale, alebo aj opekane, uz kto ma ako rad.....

Kua aj mne treba kupit ovocie!

A ssi predstavte, ja som vcera kvoli ocovi kvilila jak vyzeral a toto a hento a tamto, a on si ani nepamata ze som tam bola, ze si myslel ze sa mu to snivalo, az spolubyvajuci mu povedal ze som tam fakt bola :grinning: :grinning: :grinning:
Uz mi rano sms ku pisal frajer :slight_smile: aj som mu volala, ideme za nim s mamkou o druhej, ale tak uz jak mladik bol v telefone, a vraj aj obed uz dostane :grinning: :grinning:
22. dec 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tini, ty sa co desis? :wink:

siou, dik, vyzera to jednoducho... a moze to byt fajn, ja spravim asi ten s rybkou... ale nie vela, to sa u nas nepoje... :wink: ale ako predjedlo to moze byt fasa...
22. dec 2009 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale nechcelo mi zase pridavat prispevky, a smejko to vzdy zachrani taky vyhrazny
22. dec 2009 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sioux citam manzelovi tvoj cviklovy salat a on ze mnaaaaaaaam urob taky :grinning: tak ho musim zajtra urobit :slight_smile:

ja som bola na ovocie vcera :rolling_eyes: milion ludi, ale mali vsetko :wink:
22. dec 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mnam robite mi chute ja som este stale nezacala varit... :grinning: :grinning:

asi urobim tiez nejaku omacku na cestovinu taku tu bambinovo-slahackovu so sunkou a kukuricou a kari korenim a je to :sunglasses: :sunglasses:
drahy este doje maso od nedele a my so segrou si spravime cestoviny...

segra sem dotrepala milion tasiek s darcekmi a sla este rychlo na preventivku ku gyndoske a mna to taaaaaak laka tie darceky do kelu a ona dala taky nepriehladny papier ze nemozem spionit co to je.. :grinning: :grinning:
najviac ma stve velikanska skatula s menami mna a MM - nemam sajn co to bude... :grinning: :grinning:

zeby moje vysnivane dolce gusto??? :grinning: :grinning:

a doniesla aj nadhernu vianocnu ruzu - priam ružisko so 4 nadhernymi kvetmi som z nej nadsena :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. dec 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vy ste tu dnes zaspali????
22. dec 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, všetky určite chystajú :grinning: Ja som práve dala cesto na slané syrové poagáčiky do chladničky a chvíľu musím čakať.

Bola som v Poluse vyzdvihnúť darčeky - kalendáre a tak ma nasr..., lebo bola iba podložka a kalendáre nie. Už sú hotové od soboty a stále im to nedoniesli do zberne. Som zvedavá, ako to do štvrtka doručím starej mame. Keby to bolo na poslednú chvíľu, nepoviem, ale takto :angry: Ide ma rozthnúť :angry: :angry:

ešte sa dnes chystám spraviť perník a končím :grinning: Zajtra už len vajčák, ale to je 10 minút, kokosové guľky (keby som mala Heru tak tiež chvíľka :rolling_eyes: ) a večer šaláty. Medzitým ešte jedna "prechádzka" do Polusu po kalendáre, nejaké upratovanie a Vianoce sa môžu začať :grinning: .

sonic, no pekne, som ti spravila robotu... :grinning:
22. dec 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou to len ja sa flakam
22. dec 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni ale ty si si mákla predtým, keď si vybavovala svadbu :wink: .

Ja už mám dosť, slané napečené, pomedzi to som šupla do rúry večeru a nakoniec perník. Už len rozpúšťam čokoládun na polevu.
Som zvedavá do koľko sekúnd pri kundológii zalomím :grinning:.

A vlastne fakt, kde ste všetky, šak už aj večír padol a vy furt makáte? :grinning: :grinning: :grinning:
22. dec 2009 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak teraz uz len oddych, vianocny, zmatok nastane zase od januara
22. dec 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bre ranko,

vcera sa tu co porobilo?
ja som zbuchala oba salaty... dnes uz len polievku (to bude rychlovka), rybu vyprazit a predjedlo a vecer si rozbalujem darcekyyyy :wink:
23. dec 2009 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko prajem vsetkym

no kolke ste dnes este v robotach? hm?

my mame doma teraz trochu zmatok, bo muz mal pracovny uraz a este ani nevieme co budeme na vianoce koli tomu robit takze parada :rolling_eyes:
23. dec 2009 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj anax, ja som v praci... ale pevne verim, ze len do nejakej 14... mali by nas pustit skor...

a co sa stalo tvojmu manzelovi? pamatam si, ze pred casom odpadol v praci a bola si ho ratovat, on co robi prosim ta?
23. dec 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma ja dufam ze nas pustia uz o dvanastej:slight_smile:)))

no on ma od prveho decembra novu robotu, pracuje v podstate cely den s ostrym nozom....a vcera sa mu "podarilo" si pichnut noz do palca tak ze si pretal slachu, ktoru mu potom sili...takze asi ma v poslednej dobe taketo zdravotne "statsie" :pensive:
23. dec 2009 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojteeee :slight_smile:

Aj ja som v praci :grinning: Ale tiez pevne verim, ze nas pustia skor.
23. dec 2009 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
ja som doma, už som stihla vybehnúť do obchodu, resp. k mäsiarovi, kým tam nie sú rady. nechápem ako sa mi podarilo vstať :grinning: . Takže teraz si chystám raňajky.
Mužíček v práci, ale vyhrážal sa, že príde ešte doobeda. Tak som veľmi zvedavá :grinning:
23. dec 2009 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou - kde si bola u masiara? v slimaku? :grinning:

anax, to ma mrzi... :frowning2:
dufam, ze mu to zamestnavatel uznal ako pracovny uraz...
23. dec 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ee pumi, tá istá značka, ale na šancovej. tam to mám o dosť bližšie :grinning: :wink: . A ešte do tržnice, lebo mi samozrejme chýbali nejaké prkotinky.

anax, to je nepríjemné :unamused: :frowning2: tak dúfam, že to dobre všetko dopadne a budete mať pokojné sviatky :dizzy_face:
23. dec 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou aka si sikovna..mne sa dnes nechcelo vobec vstavat a to koli tomu ze som sa zobudila az na budik, vtedy je pre mna vstavanie tazsie ako ked sa sama zobudim tak desat minutiek dobredu a stiham este trochu "porelaxovat"

puma to este netusim ci to bude mat uznane, ale je velka pravdepodobnost ze ano...len to je najhorsie ze je tam tri tyzdne aj s cestou a minimalne tri teraz bude doma sa liecit :confounded:

inak my este vobec nemame postaveny stromcek :rolling_eyes:
23. dec 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, kašli na to. Hlavne, že je v poriadku, resp. nie je to ešte horšie. Blbé je, že musí byť hneď takto v novej práci na PN, ale čo - stáva sa. Robí nebezpečnú prácu, tak môžu byť radi, že ju robí.

Viem, že to nie je sranda, ale hlavne, že budete spolu a nebude musieť napríklad ležať niekde v nemocnici. A strom sa vyrieši, uvidíš. Akokoľvek, ale budete spolu abude vám dobre :dizzy_face:

a vstávať som sa donútila silou vôle, lebo keď som si predstavila, čo sa tam bude diať neskôr :rolling_eyes:

Okrem toho ešte ma, žiaľ, čaká ten debilný Polus, ale tam mienim iba vpáliť a o 3 minúty vypáliť von :grinning:
23. dec 2009 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax ved mas este mooore casu na postavanie stromceka :slight_smile: A je to dost neprijemne co sa stalo tvojmu muzovi, hlavne preto ze je v ,,cerstvej" praci. Snad bude vsetko OK.

Siou mali nejaku dobru akciu na maso na Sancovej? Ja tam tiez obcas chodim, maju tam kvalitne maso. Aspon sa mi zda :slight_smile:

Pumi ty si uz kupila tu pekarnicku?
23. dec 2009 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou to ano, to ja viem...len cloveku je luto ze sa stane taka vec a este tak skoro pred vianocami...ale inak ja som velky pozitivista :wink:

ale ty si vacsi pozitivista ak si myslis ze vybavys polus za tri minuty :grinning: :grinning: :grinning: uz len sa predrat tym mnozstvom ludi bude trvat aspon raz tolko :grinning: :grinning: :grinning:

ako ten strom ma sice mrzi a to hlavne kolit omu ze sa nan chystam uz od stvrtku kedze som sa z neho chcela tesit uz dlhsie pred vianocami, no ale hold ked su ine veci clovek si nevybere..
23. dec 2009 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, je to dobré mäsiarstvo, ale aj oni majú 30 dňové kurence, tak ako všetci :frowning2: .
Fuj, radšej na to ani nejdem myslieť. Ja som kupovala kuracie prsia, mali za 3,99 (nejakých 120 korún). Ja ich robím naprírodnom s bylinkami a sójovou omáčkou. Ocko spraví rybyčky a ja toto :grinning: Pri troch clapoch sú to megadávky všetkého :grinning:

Ešte kupujem aj také hotové veci od Sojaprodukt Drietoma (ale to nie v mäsiarstve) Valašské placky, brokolicové placky, cibuľové krokety... Je to vákuovo balené, veľmi to máme radi a je to dobrá rezerva k šalátom na ďalšie dni, lebo to stačí ohriať. Majú to ajv tržnici, v Terne...

Pumi fakt, ako pekárnička? Bavila som sa s kamoškou a oni už chlieb vôbec nekupujú, iba pečú. Majú iba na chlieb (nie bagetky), ale je maximálne spokojná.
23. dec 2009 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax :grinning: . Ja do Polusu idem iba do Fuji, mám tam mať hotové kalendáre z našich dovolenkových fotiek. Už to mám spravené od soboty, ale stále im to tam nedoviezli. Dnes by to už malo byť. Takže preto tá otočka :grinning: Inak nič, nie som blázon. :grinning:

Včera keď som tam po to bola, bolo okolo všetko upchaté, plno v kaviarňach, ale obchody v podstate prázdne. Bola som tam okolo jednej a ani Carrefour nebol prepchatý.
23. dec 2009 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou ja ich tiez mam rada takto na prirodno. Myslim kuracie prsia. A ja vacsinou kupujem raz do mesiaca megadavky a dam do mrazaku. A potom mam pokoj.
Cibulove krokety? To som si este nevsimla v obchode. Ale moze to byt dobre. To je medzi hotovymi jedlami???

Pumi pytala som sa preto, lebo nam Jezisko doniesol predcasne pekarnicku aj na bagetky a musim ju len pochvalit. Som spokojna, chlieb aj bagety su vyborne a podarili sa mi na prvy pokus (co je u mna maly zazrak :grinning: ) Takze odporucam.
23. dec 2009 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, majú to medzi vegetárianskymi jedlami, napríklad v Terne alebo v Tržnici v obchodíku Marianna. Všetko je to čisto vegetariánske, robia to naši - Drietoma a je to veľmi fajn. Oni robia aj Sojolku (sójovú majonézu) a sójovú tatársku.

Ja väčšinou už do mrazáka naše nenarvem dokopy nič, máme síce 118 litrový mrazák, ale plný pesovho mäsa. U spomínaného mäsiara mu kupujem napríklad kuracie chrbty za 0.50 centov :grinning:
23. dec 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak viete ze soja nie je dobra na spermie? ja som mojmu manzelovi vylucila soju a sojove veci zo stravy maximalne ako sa da:slight_smile:))
23. dec 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok