Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
31. dec 2009

nevidim Vas,tak sa mi oci zatvaaarajuuu 🙄

puma.sue
31. dec 2009

pipi, zabojuj, o to skor zmenis ten svoj biorytmus... ak chces ist hned po polnoci spat...

mne sa tak nic nechce, az to mraky brzdi.
inak, ake je u vas pocko? tu je hmla ako mlieko... takze z hovnostroja bude hovno 😉

tinika
31. dec 2009

Ahojte, prajem Vám všetkým pekného silvestra

puma.sue
31. dec 2009

ahoj tini, dakujeme a uzite si ho aj vy, v ramci moznosti aj s drobcekom 😉

tinika
31. dec 2009

puma ahoj, dakovame, my budeme mať papučovy silvester a snad to potiahneme do polnoci 😀

shaarka
autor
31. dec 2009

tini, aj vam!! patrik uz ma mesiac... boze, jak to letiiiiiiiiiiii 😎 😀

idem ja spachat hygienu a potom sup do obchodu, MM stresuje, ze bude milion ludi, tak uz si isto viete predstavit, v jakej nalade pojdeme 😠 😠

puma.sue
31. dec 2009

shaar, bud pokojna, ziadne hadky a nervy... aj ked, asi vas to v tom obchode caka. ale zabojujte 😀

ako na novy rok, tak po cely rok... nechcem sa opakovat 😉

nellie_
31. dec 2009

ahojte 😎 😎 😎

som si vas akurat docitala... baby tie vase sny.. 😀 😀 😀 som sa pobavila na vas 😀 😀
a pipi normalne som šok chytila ked som ta tu zbadala.. 😀 😀 😀

ja som mala hnusny sen brrr.. ani pisat to nejdem 😖 😖 😖
som vcera vecer moc vyžierala a potom to tak vypada 😅

drahy je chory ma nechutny kasel, celu noc ma budil..on nema mandle takze hned ako ho rozboli hrdlo sadne mu to vsetko na priedusky... 😒 teraz si prebehol na aute kupit noviny a ze ide pokracovat v lezani....
segra este nevie ci ide uz do Bratislavy lebo tiez je dost chora a chceli ist s frajerom von na silvestra a ze sa na to neciti tak mozno zostane doma.. nechcem byt sebecka ale bola by som tomu rada 😀 😀

my dnes zase robime salat a kapra - to kôli MM maju to tak zauzivane z domu tak mu moja maminka robi radost, my sme boli zvyknuti mat iba udene a chlebicky a očka.. ale vecer asi par očiek urobim nech ma MM este vacsiu radost.. 🙂

puma.sue
31. dec 2009

nellie, co su ocka prosim ta??? 😉
asi som natvrdla, ale ozaj neviem co to je.
my sme mali chlebicky na ranajky...

nellie_
31. dec 2009

pumi ved "očká" u nas to tak volame - rozky nakrajane na kolieska potrete pomazankou, na to napr. koliesko klobasky, syr a oliva a prepichnute sparatkom aby to spolu drzalo...

vavenka
31. dec 2009

Pumi - akoze jednohubky 😀

Tak ja som okupana, este natocit vlasy brr, neznasam to, ale tak ked chcem byt cely rok pekna, musim byt aj na novy rok 😀 😀

nellie_
31. dec 2009

vavi anooo nevedela som prist na ten spravny vyraz 😀 😀 😀
jednohubkyyyyyy 😎

ano aj ja si pekne krasne natočim vlasy nech som pekna.. 😀 😀 a aj si nohy oholim mozno to zaberie a budem si pekne krasne po cely rok take udrziavat 😀 😀
a zajtra MM nepustim ani na krok za kamosmi - mozno to zaberie ta povedacka " na novy rok..." 😀
(troska naivity niekedy neuskodi.. 😅 😀 )

vavenka
31. dec 2009

Nellie no ked my budeme este aj zajtra bez zvuku, tak neviem neviem 😀 😀 ale tiez som si oholila kadeco, aj sa pokusim nieco spravit s ksichtom 😀 😀

puma.sue
31. dec 2009

babyyy, neprovokujte, mne sa ani nahodou nechce do vane, ale mala by som...
ked uz mam ten novy topik, nech som pekny... 😉

po tyzdni sa snad aj namalujem a budem celkom k svetu... snad...
neviem co skor mam robit, ale najradsej by som NIC 😀

a jednohubky uz chapem 😉

vavenka
31. dec 2009

Pumi sak jaka caja budes 🙂 (predpokladam ze tento vyraz ovladas 😀 ) ja sa musim teraz machlit, lebo sa mi nejak vysypala brada a mam taky make up, ze ked ho nanesiem tak uplne zablenduje secko, ako perfektne kryci, ale potom musi ist na ksicht aj nieco farebne 🙂

puma.sue
31. dec 2009

vavi, obetuj sa, pri tejto rychlosti stihate odist mozno aj o 13.. a to si pisala, ze skor ako o 14 hotova nebudes...
aj ja som vyhadzana, ale ovladam tiez nejake triky na zmatenie nepriatela 😉
ste mi narobili chute s tymi "ockami" kua, rozmyslam, ci nevezmem k mame nejake... mam vsetko doma, co ste pisali... hm... len pomazanku aku na to?

nellie_
31. dec 2009

vavi ja mam tiez ten problem so ksichtom - bez makeupu ani krok.. ja pouzivam makeup max factor, jediny mi vyhovuje... 🙂
no ale neviem ci sa mi bude chciet machlit, ved az zajtra je Novy rok tak sa namachlim az zajtra pred povinnou navstevou u svokrovcov... 😎 dnes budem naturalna 😀 😀

nellie_
31. dec 2009

pumi ja robim pomazanku - majoneza, nastruhany syr a cesnak a je to 😵 😵 ta je uplne najsamlepsia na očka 😎 uz si aj ja robim na ne chutky 😀

puma.sue
31. dec 2009

presne nad takou alternativou som rozmyslala... asi to spravim. nech je sranda...
a hlavne, nech nejdeme s prazdnymi rukami tam...
som divna, ked mam chut si naliat uz teraz z toho sampusu? 😀

nellie_
31. dec 2009

pumi ved si daaaaaj.. 😀 😀 😀 dnes to nevyznie divne 😀 😀 😀

puma.sue
31. dec 2009

len ja to neviem otvorit a bojim sa toho, ale padruh by ma asi zabil, ci som alko, ked toto potrebujem... mozno si len k obedu pivo otvorim a dobre bude... idem do kuchyne nieco s tou pomazankou vymysliet...
dakujem za tip 😉

tinika
31. dec 2009

sharka veru leti, dnes uz mesiac a tt presne

vavenka
31. dec 2009

Pumi daj si aj za mna sampus, ja som inak alko, uz sa mi neraz stalo ze som si naliala aj na obed, ked bola chut 😀 😀 a k tomu jedna nikotinova, jaaaj tak to je jaky relax 😅 😅 😅
A seriem, neobetujem sa, som - teraz pozor na moj vyraz - nasrdena 🙂 ale nie.... Kebyze je dovod plasit sa, nepoviem ani slovo.... Ale ci budem prdiet do vankusa tu alebo tam, je to uplne jedno.... A tento prezije ked zacne chlastat o cosi neskor, nemusi uz o piatej mat popleteny jazyk,.... A nezasluzi si ustupky za tie posledne dva dni!

tinika
31. dec 2009

ja si dam detsky sampus, mam dve flase mnamky mnamky a kapucinovu nanukovu tortu tesimmm

puma.sue
31. dec 2009

ocka su hotove, nachystane mamine... pekne mi to vyslo, ani vela, ani malo 😀
ja som divna, ale citim sa na nic, ked nemozem varit, alebo nieco chystat v kuchyni, som asi typ moniky z priatelov, ze v podstate niekde v kutiku duse snivam o kariere kucharky 😀

a nic som si nenaliala, padruh tu lezi vedla mna holy v zupane a riesi comp... akoze, nechapem, ale cisto manzelia po 30 rokoch... este pivo a drzkova a sme kompletka 😀

vavenka
31. dec 2009

Pumi - prave si opisala nasu domacnost 🙂
Ale uz sa zberame, som oblecena, namalovana, vlasy natocene, este k nasim na rychlu kavu cestou a ide sa na aleky vychod 😀 V Michalovciach otvorili KIK - take straasne lacne oblecenie tam maju, ale asi budem naivna ked si myslim ze by sme sa mohli zastavit 😀
Tak ideme, takze PF 2010 dievcataaaa !!!!!

pipimiska
31. dec 2009

pumy nevydrzala som 😅 ..ale len polhodinky som si dovolila zdriemnut,pretoze som isla na povinnu vychadzku,na postu 😉
aj ja dnes robim jednohubky ale s mrkvovou pomazankou,mrkva,taveny syr,majoneza al.tatarka,cesnak,sol,troska vegetky 🙂 recept ala internet..
aaa asi si dam nealko pivo,dostala som chutky 🙂

pipimiska
31. dec 2009

vavi,uzi si daleky vychod a stastne prehupnutie do noveho roka prajem 😉 😉

puma.sue
31. dec 2009

vaviiii, stastnu cestu a nehadajte sa!!!

a uzi stalloneho v ramci moznosti... 😉

siouxie
31. dec 2009

ahojte, ja sa pridávam, o chvíľu idme spáchať nejaké jednohubky a plnené vajíčka 😀 .
A spravím si k tomu biely strik 😀 😀 .

Ráno sa mi nejakým zázrakom podarilo vstať, tak som zbehla k mäsiarovi a do obchodu po pár drobností.

Naložila som mäsko, vybehla s peskom do lesa (medzitým uvarila asi 100 čajov m.). Potom sprcha, mäsko a rybka na panvicu a už sme aj najedení.
Ukecali sme sa aj ocina, takže večer prídu spolu s bráchom 😉 . Takže už len tie drobnosti porobím a končím...

No a zistila som, že som schudla 2 kilá tieto sviatky ☹. Dúfala som, že naopak aspoň kilo priberiem a mám o dve menej ako predtým. A to žerem, až sa blbo cítim, čo to do seba dávam, lebo cez rok som skôr na zdravé veci, chutia mi.
Asi budem musieť prejsť na môj klasický jedálniček, aby som sa dala do poriadku 😀 .Alebo iba potrebujem nebyť stále v pohybe 😒 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre