Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
2. jan 2010

pumi saty sa upravuju v po ndelok
pondelok je aj kozmetika
utorok uces, a make-up
streda je oddych
stvrtok mame morfo, opat make-up, a vecer nechty
piatok po saty a v sobotu to vypukne

puma.sue
2. jan 2010

tak celkom perne, ale zvladnes 😉
idem asi lahnut k telke, mam chut na nejaky chlebik... trapne, ja viem, ale ziada sa mi obcajneho jedla 😉

lenocka84
2. jan 2010

pumi jasneeeee
som relativne v klude
a ludi do 50aj s detmi
trosicku sa to skresalo

siouxie
2. jan 2010

pumi, aj moje gaučové decko tu pri mne chrní. A je to veľký bufeťák a je veľmi pohodlný, no zároveň je zvyknutý na výdatný pravidlený pohyb a tým pádom aj my 😀

Predpokladám, že Adamovi stačí aj trocha menej pohybu, predsa len je menší. Aj keď, russlíci sú pekní gumkáči, pár som ich na coursingu stretávala a to boli pekné strely 😀 😀 .
Ja sa snažím, aby mal naozaj čo najviac pohybu, kvôli zdraviu. Je teraz zo dva-tri roky úžasne osvalený, zmenilo sa to aj tou zmenou stravovania (kvalita svalstva je úplne iná, neporovnateľná). Už si to dokonca po rokoch všimol aj môj úžasný tato-zlato, ktorý vie o psoch veľký prd. 😎

Ja som bola zabalená ako polárnik, v bille na mňa všetci čučali, že odkiaľ som to prišla 😀 😀 😀

Leni a čo ste dohadovali s kameramanom? Scenár "akcie"? Fí, tak to úplná kompletka, čo? 😀

lenocka84
2. jan 2010

siou ako si to cele predstavujeme, kedze nie sme v 1 meste kedy bude u koho, aku hudbu chceme ku obliekaniu, samozrejme to vyhrali 3oriesky pre popolusku, to mooozem v kazde rocne obdobie

siouxie
2. jan 2010

ach taaak! 😀 tak hlavne nech všetko vyjde podľa tvojich predstáv a nech sa dobre zabavíte! 🙂

lenocka84
2. jan 2010

dakujem
snad to tak aj bude

puma.sue
2. jan 2010

adam nie je cisty russel...
ma polovicu z leniveho bigla, takze konecne aj povaha biglovska zacina u neho prevazovat.
je to truhlik co sa poslusnosti tyka, ale aj tak je to nas milacik... 😉

50 ludi nie je tak vela, teda aspon takto sa mi to nezda 😉

lenocka84
2. jan 2010

pumi uuuuplne staciii

snow.angell
2. jan 2010

ahoj holky chci swe zeptat je možné že jsem dostala mrchu, ale hodně slabou (normálně jí mám šílenou) a mohu být těhotná? Mrcha měla dorazit 4ledna a dorazila dneska. Myslíte e bych si mohla udělat i v průběhu mrchy testík?

siouxie
2. jan 2010

pumi, to máš odkiaľ, že lenivý bígel? 😀 Takého nepoznám ani jedného. Ešte tak basset, ale bígel? 😕 Všetci, ktorých poznám sú pažraví a veľmi aktívni. Ale je fakt, že je to o zvyku, zo psa si človek skôr či neskôr spraví, čo chce, alebo potrebuje. A aj vekom sa to mení, to je fakt.

snow, tak to netuším.

puma.sue
2. jan 2010

siouxie... ja co poznam biglov, tak su tucni a prezrati a lenivci...
ale vidis, mozno je to tym pristupom majitelov...
poznam asi troch takych pasivnych... a to je asi tak vsetko...
adam sa vybeha vonku, ale staci mu 10 minut a pali domov.
teraz je to na figu vonku s nim, velmi sa boji delobuchov a telce to tu stale praskaju... bojim sa ho pustit z flexi, aby mi nezblbol a nezdrhol naveky...
vacsinou sa vybeha u mamky na zahrade a potom tu len spi... a dava sa dokopy 😀

vavenka
2. jan 2010

Hojteeee 🙂
Tak konecne prdkam o domaceho gauca 🙂 som vynavstevovana na polroka dobpredu a este nikdy som nemala tolko hladkane brucho 😀 😀
Tak zhrniem aj ja - stary rok sme zakoncili bravurne - dili uz mal riadne pod parou, ja som sla uz 10 min pred polnocou do krcmy, lebo zacinalo sa s petardami a mlada podskakovala v bruchu, tak som nechcela riskovat, herec ostal vonku, a nejak na mna zabudol.... Takze som asi 10 min po polnoci vysla von /ked najvacsia vlna delobuchov ustala/ ze rekukje, a on sa veselo objimal s kamaratmi a priali si secko dobre.... Do mna voslo 100 certov, tak som mu len povedala ze je trapny a sla som spat do krcmy 🙂 ale rychlo som to predychala, asi o 10 min dosiel za mnou, tak som to nechala tak, nemalo vyznam sa hadat - uz bol v inom leveli ako ja 😀 😀

A vcera cely den som posedavala u jednej tetky, u druhej, u takych znamych, u onakych znamych, zrala kolace a rezne a kapustnicu a chlebicky a kolace a rezne...... No proste 🙂 Chvalabohu som ho ukecala, aby sme uz dnes sli domov, uz som sa nedalo.....

Takze dodatocne secko dobre do noveho roka nam prajem 🙂 Co mate dnes v plane?
Btw Lujzu mi definitivne zrusili 🙂 ideme spravit zoznam mien ktore prichadzaju do uvahy a pomalicky to riesit, ale vidim to na este velky boj.....

Snow prisla mrcha.... Neries..... Ak chces, urob test, ale podla mna to bude zbytocne, najskor sa poriadne rozbehne zajtra, tak ako vzdy..... Mohla by som ti napisat ze ano, stava sa ze pride menzes aj napriek tomu ze si tehotna, ale tak je to asi zbytocne chlacholenie... Viem ze by si velmi chcela byt tehotna, ale toto nieje asi spravna cesta 😖

siouxie
2. jan 2010

oni majú sklon k tučnote, sú strašne pažraví. A je fakt, že ak ich majú ľudia len tak, stále na vodítkach trikrát denne vyčúrať a domov, tak to potom aj tak vyzerá.
Inak sú to pôvodne veľmi aktívni psi, keď chytia stopu, majú zatmenie a sú neskutočne vytrvalí. Tak ale je pravda, že ľudia spravia z hocijakého psa hravo obéznu a lenivú guľu 😒

Tak ešteže to mamina záhradka istí 😀.

Už si si dala chlebík? Ja sa už tiež neviem dočkať "normálneho" jedla, už aby sme všetko dojedli. Teším sa na obyčajné rizoto 😀

puma.sue
2. jan 2010

vavi vitaj spat!
tak nakoniec zlaty dobry stred 😀
herec chcel odist v nedelu, ty uz v piatok a v sobotu ste doma ako na koni 😉
a nerob chute s tymi reznami a chlebickami, kokso, tiez neviem, co by som skor od dobroty zrala...
daj potom vediet, ake mena este prichadzaju do uvahy, Violka a Dianka je z mojej strany odobrena 😉

siouxie
2. jan 2010

vav, ahoj 😀 Všetko najlepšie aj tebe a hlavne, aby sa ti podarilo vyriešiť tvoju dilemu (s menom) 😀 😀

vavenka
2. jan 2010

Jeeej rizoto! Mnam! Toto sa chystam (bez masa) v pondelok, a taky fajny velky kastrol na 3 dni, s kyslou uhorkou 🙂

Hehe kesenem, samozrejme vsetky mena najprv predebatujem s vami 😀 😀 😀 to je ista vec....
Idem sa trochu povenovat gaucu a telke, som rada ze sme sa prehupli do 2010 relativne bez problemov - inak Pumi ty si sa nejak moc nerozpisovala, aka bola zurka? Bavila si sa? Novy top mal uspech?
Siou zacala si akcne, tak ja ti tento rok isto stihat nebudem, kedze som mala asi najlenivejsi novy rok za moj zivot 🙂 a bez opice 😀 😀 😀

puma.sue
2. jan 2010

uz som mala trapny rozok s maslom a salamkou a paprikou...
ale rozmyslam aj nad tymi reznami, ze si dam na veceru. mame este od vcera od maminy...
so zemiakovou kasou a uhorkou - tiez relativne normalne jedlo...

som zvedava, co zavali padruh, ked vylezie zo spalne, isiel pozerat futbal = isiel spat 😉

vavenka
2. jan 2010

Joj Nellie chuda ten tvoj mangel, nieje co zavidiet... Uz je trochu lepsie?
Lenocka a ako brusko? Este nevybehlo velmi? Bude to v pohode v ramci siat a pohybu a tak? Kolko si vlastne pribrala?
Inak ja som na pocudovanie nepribrala, teda stale som +7 kg.... Ale - maju tam to pero na meranie cukru, a dnes som mala 8,1! Podotykm, polhodinu predtym som zozrala za plny tanier lekvarovych a tvarohovych pirohov, ale aj tak.... Hodne vysoke cislo 😕

puma.sue
2. jan 2010

ja som sa nerozpisovala, ale dobre bolo... tak ako som predpokladala.
vypili sme nejake vinko, dala som si syrceky zo svedskych stolov, divinovy gulas a o 3 sme boli doma.
pokecali sme s kamosmi po dlhej dobe a vsetci nam priali tento rok babatko...
tak som sa rehotala so sampusom v ruke, ze teda dik 😉

aj mamina suseda povedala, ze to citi tak, ze este tento rok budeme kocikovat. coho sa ja tak trochu desim... ale dajme tomu, obesit sa za to nepojdem... 😀

vavi, ty mas problem s cukrom? nevedela som to...

vavenka
2. jan 2010

Pumi - ani ja som to nevedela!! 😀
Bol to pre mna trochu sok, myslim ze norma je niekde okolo 6? Tak dufam ze je to len tym tehotenstvom.....
Tak ved ale pekne vam zapriali 🙂 a tvoj opis znie dobre, na fajnu pohodicku, tak to je super.....
A s tvojim momentalne secko ok?

puma.sue
2. jan 2010

klopem si na drevo, na zuby a na celo, ale zatial dobre...
strasne sme sa 'lubili' ostatne dni. sama nechapem, ako nam to tak mohli fungovat 😉
ale obavam sa, ze zacina ponorka, aj preto je padruh v druhej izbe...
ono sa to spravi. zajtra mame program a konecne sa dostanem z bytu.
a snazim sa obmedzovat cigaretle, aj z toho som mozno viac v razi...

ani neviem aka je norma toho cukru, ja mavam zvyseny akurat tak cholesterol, ale to mame v rodine, dedicne...

inak, baby, ked sa mozem opytat, pre mna aktualna tema, kolko kubikov vody miniete doma? mate prehlad? nam cochvila dojde zuctovanie a skoro ma slak trafil, ked som videla, kolko kubikov mam v meraci ☹

siouxie
2. jan 2010

vavi, akčne, my sme mali minulý rok Silvester taký lenivejší. Tak tento rok zase akčnejší. No len ja, m. sa ešte vyvaľoval a doliečoval.
Práve som dnes čítala horoskop na celý rok na sme.sk. Horoskopy teda nečítam, tak raz za rok, ale tento ma zaujal, asi bude pravdivý. Maximálne pozitívny rok, vraj som taký už dávno nemala. Tak to som teda veeľmi zvedavá 😀 😀 😀 😎
Pumim tak to už je jasné, keď to všetci takto vidia, už tomu neutečieš 😀 😀 😀

siouxie
2. jan 2010

pumi, ja to na kubíky s tou vodou neviem, iba na koruny a eurá. Je to hrozná suma a štve ma to. Ale my sme vo veľkom rd a ešte aj polievame 😒 .

puma.sue
2. jan 2010

siouxie, ja by som to celkom brala, len sa musia ustalit iste veci "doma"... a potom mi je uz jedno. moja predstava je, niekedy na jar splodit, ale clovek mieni... 😉
nebranim sa tomu ani teraz, ked sa stane, stane sa, obesit sa nepojdem. mozno budem aj rada, ale myslim si, ze ziadna zena nie je natolko pripravena, aby ju to nezaskocilo 😉

horoskopy budem citat az v robote, teraz tym nechcem zabijat cas...
aj tak im velmi neverim...

siouxie
2. jan 2010

mňa hlavne prekvapilo, že horoskop je už aj na sme. Niežeby som o tých novinách mala nejakú vysokú mienku, ale predsa len to nie je bulvár.
A tvoje slová o počatí - akoby som seba počula pred pár rokmi 😀 Tak držím palce, aby to išlo podľa tvojich predstáv. 😵

puma.sue
2. jan 2010

siouxie, ako si to myslela?
tiez si k tomu tak laxne pristupovala a nakoniec stale nic?
akoze... hm?

ja viem, aj mama je v dome, a polieva, ale je to dost palka.
mna zaskocili tie kubiky, skoro ma vystrelo
este, ze platim najom od jula a byvame tu od polovice septembra, ze tam nieco predplatene bude...

vavenka
2. jan 2010

Pumi svata pravda, ja som tlacila na pilu ako besna, 2 roky som pomaly kazdy mesiac testovala, merala teplotu a neviem co secko, a aj tak ma to zaskocilo 😀

puma.sue
2. jan 2010

tohto ja asi nebudem schopna... s tym testovanim a meranim a neviem cim... uz som nacala temu, ze "co ak...", ale padruh vzdy pozrie na moju stavbu tela (= cista matka, venusa...) a povie "tak to ani nahodou nebude, nepoznam zenu, ktora by o svojom tele vedela tak vela ako ty... vsetko bude ok..." a je spokojny... ja fakt neviem, co bude, ak to nepojde...

siouxie
2. jan 2010

pumi, nemyslela som to so žiadnym podtónom. Iba som presne počula seba pred pár rokmi.

Ale je fakt, že sme dopadli, ako sme dopadli, odsúvali, posúvali, neriešili a potom už riešili 😀 a furt nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre