Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
2. jan 2010

hej, hej, nellie, ja som to sem akurát o pár riadkov vyššie písala. Neviem si to predstaviť, že by som nikdy nemala, ale zase na druhej strane viem, že to prežijem. Ťakžo sa to vysvetľuje 😀.

Proste, mužíka som si nebrala iba preto, aby som s ní mala deti, ale pteto, že som s ním chcela žiť. Podľa možnosti do konca života 😀

siouxie
2. jan 2010

pumi, myslím, že spracuje 😉 😀

nellie_
2. jan 2010

pumi to aj my sme si kedysi hodili to plena (teda ja aby som bola presna, lebo on ma do toho tlacil 😀 ) tak ja som len tak dristla ze 7.7.2007 a ked sme si v decembri 2006 pozerali novy kalendar a zrazu som zbadala ze 7.7. je sobota tak sme na seba uplne bez slov pozreli, naraz prikyvli a oznamili mamine aj mojej segre ze sa ideme brat 😀 😀 😀 sme ich vtedy riadne vyšokovali vsetkych a moja mama stale myslela ze srandujeme (tym sme my dvaja preslaveni, ze si len srandu stale robime 😀 ) tak uverila az ked som pred nou volala starejsiemu a dohodli sme si termin kedy ku nemu prideme 😀 😀 tak vtedy na nas pozera ze - a vy to myslite tusim vazne s tou svadbou 😀 😀 😀
a od toho dna tym žila - strasne ju to bavilo tie svadobne pripravy.. tusim viac ako mna 😀 😀 😀

nellie_
2. jan 2010

pumi tak ho volaj MP 😀 😀

puma.sue
2. jan 2010

siouxie, krasne si to napisala, len co je pravda...
ja len dufam, ze ten moj so mnou nezije len s jedinou vidinou (venusa = matka mojich deti)...
to by ma fakt nasral teda 😀

uz sa vratil z posilky, bez posily (brata s frajerkou), takze mi odlahlo, asi si idem na to otvorit sampus 😉

nellie_
2. jan 2010

alebo tak ako moja stale slobodna svagrina cakajuca uz druhe dieta vola toho jej ze - "ten čo s nim spavam" 😀 😀 😀

nellie_
2. jan 2010

siouxie nadherne si to napisala.. som to nahlas citala aj MM 😵 😵 😵 😵 😵

ten akurat dosiel zo sprchy aka vôôôôôôôôôna je tu z neho.. milujem oranzovy sprachac Adidas 😵 😵

puma.sue
2. jan 2010

spracuje... ale vie ako... a ked sa bude pokusat urobit to inak, poslem ho do pajty 😀
a hlavne, uz by mali byt obaja nasi otroci na svete 😉
tak som zvedava, ako to zmakneme... ale stale si hovorim, ze kedze som mala doteraz vsetko v zivote tazko vybojovane, tak aspon toto by sa mohlo podarit... I hope so...

pipimiska
2. jan 2010

😀 😀 citanie som mala na hodinku..ahojte 🙂
ja mam zachvilu narodky,ties som koza-kozorozec,este dva krat sa vyspat musim ,a budem stara koza 😀

flam,preco tak skoro na cukor?to sa myslim robi od 24-28tt.hm?ja som este nebola..5.1 mam poradnu,snad uz sa vyjasni pohlavie,ale tak podvedome sa viac prihovaram k dievcatku 😉

nellie_
2. jan 2010

pumi celkom fajn zistenie ze nie len ja musim mat vsetko v zivote tak tazko vybojovane... 😅
teda nie iba ja ale my s MM.. nam jednoducho nic nejde lahko.. fakt nic... neviem cim to je... 😅
sme si uz hovorili ze ci sme v minulych zivotoch neboli nejaki masovi vrahovia a teraz sa nam to vsetko vypomstilo 😀 😀 😀 (ale ja na minule zivoty neverim 😝 ) 😀

siouxie
2. jan 2010

pumi, toľko radosti, že až šampus búchaš? no chudák brácho 😀 Ale nie, chápem ťa, aj ja sa trápim ak nie sme s bračekom úplne ok.

nellie, dobre ste si to vymysleli, nemôže sa stať, že po 30. rokoch nebudete vedieť dátum výročia 😀

nellie_
2. jan 2010

ahojte pipimiskovci 😉 😀 😀
takze budes mat narodky... 😎 😎
inak u nas v rodine je straaaaaaaasne vela ludi narodenych v januari... 😉
4.1. ma moj naaaadherny synovcek 2 roky... 😵 😵 on je taky perfketny - milujem to decko 🙂 🙂 🙂

puma.sue
2. jan 2010

pipi... tak nech sa ti tvoje podvedome tusenie splni 😉

flamenga
2. jan 2010

pipi prečo? No to sa musíš opýtať mojej lekárky 😀 ale 😕 babka mala skoro celý život cukrovku 😒

siouxie
2. jan 2010

pipi, ahoj, zase si ma rozosmiala, stará koza 😀 😀 Tak už vopred všetko najlepšie, aby ste boli zdravučkí aj s kinderkom 😀 😵

pipimiska
2. jan 2010

nellie,aj mna milovali ked som bola decko 😀 😀 😀

nellie_
2. jan 2010

siouxie ale nakoniec nebol 7.7. lebo to uz bolo vsetko beznadejne "zabeštenglovane" 😀 😀 to si zevraj uz 2 roky dopredu na ten termin rezervovali 😀 😀
nakoniec je nas den "D" 21.7.2007 😎 (kedy boli rekordne 40 stupnove horucavy na slovensku 😀 😀 😀 )

pipimiska
2. jan 2010

kym som bola decko 😀

nellie_
2. jan 2010

pipi ty dneska ale srsis humorom.. tu vybuchujem ze MM nechape 😀 😀 😀 😀

siouxie
2. jan 2010

nellie, to viem, že bolo vtedy okolo svadbové šialenstvo 😀 Ale čo, aspoň ste sa rozkývali 😀 😀

pipimiska
2. jan 2010

sioux,diki diki,bojis sa ze na to stvrteho zabudnes? 😀 😀

flam,spytaj sa ty a daj mi vediet 😉

puma,joooj kcem aby sa splnilo 😅

puma.sue
2. jan 2010

inak, ja mam narodky a meniny 10 dni po sebe a kusok pred zaciatkom skolskeho roka a navyse, narodky v jeden den s bratom. takze si viete predstavit tie darceky... peracnik, prezuvky, fixky a vykresy a bonboniera s dovetkom "rozdel sa pekne s bracekom"... 😀

nellie_
2. jan 2010

ved po 7 rokoch uz bolo hadam na čase.. kazdy nam hovoril ze bud sa zoberte, alebo rozidte, lebo ste trapni 😀 😀 😀

jaky vyyyyyyyyyyraz.. mamina mi vravi ze kde je ta "škarnicla" 😀 😀 😀 😀
to som 100 rokov nepocula.. to este moja babka pouzivala.. 😀 😀
BTW asi neviete co je to škarnicla že???? 😀 😀

puma.sue
2. jan 2010

skarnicla? to som uz pocula, ale neviem si spomenut teraz ☹
tak sa neondej a daj, nellie 😉

nellie_
2. jan 2010

pumi to teba tiez vzdy fajne odbili darcekmi... 😅
to bud rada ze uz nechodis do skoly 😀 😀 😀 ň

inak ja som na tom podobne..narodky mam 2. a meniny 22. tiez ten isty mesiac.. vzdy ma odbiju 2v1 narodky aj meniny...

siouxie
2. jan 2010

nellie, pýtaj sa mladších a z iných oblastí slovenska, ok? 😀 😀

Pipi, ako si vedela? som sa poistila 😀

pumi, chúďa dieťa 😀 😀 Ja strašne ľutuje všetkých, čo to majú v jeden mesiac, ale toto si mala ešte horšie 😀

puma.sue
2. jan 2010

no sak toto... ale chodila som do tej skoly 18 rokov kua 😀

a co je to ta skarnicla?

pipimiska
2. jan 2010

heh..ja mam meniny a na druhy den vyrocie svadby a moj mm si mysli,ze staci jedna kytica,len si to myslel , ale vysvetlila som mu to 😀

nellie_
2. jan 2010

ona tym myslela taku plechovu dozu v ktorej mame salonky a kolekcie 😀 😀 😀 😀

puma.sue
2. jan 2010

a suseda je eva a ma narodky na vianoce, uplne ze fasa...
rano jej muz s detmi gratuluje k meninam, aj s kyticou...
na obed k narodeninam, s druhou kyticou a vecer ma vzdy najviac darcekov pod stromcekom... 😉
v okne su u nich na stedry vecer 2 velke kytice... 😉

ale s partiou oslavuje narodky v lete a robi gulas party. vzdy sa to nejak da vyriesit, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre