Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
3. jan 2010

pumi, júj, to poznám ☹ ☹ už nech mu je lepšie... 😔
My keď sme s pesom prechádzali na surovú stravu, bolo to v zime, tak tou zmenou a možno ešte nejakou črevnou virózou sa nám chudáčik za...l.
Ja som na druhý deň odlietala služobne do Holandska, boli to nervy. Najmä, keď som odišla už relatívne v pokoji a po prílete som si našla mail, že m. má dovolenku lebo sa to vrátilo. Som myslela, že sadne do lietadla a idem domov.
Na druhý deň bolo už všetko v poriadku, vyhrabal sa z toho rýchlo. M. trocha varil (ryžu a to diétne mäsko) a keď som sa vrátila, už sme v pohode pokračovali so surovým.
Tak držím palce nech je čím skôpr v poriadku. Kam by ste inak išli na veterinu?

puma.sue
3. jan 2010

vas pes zerie surovu stravu? = chapem to ako surove maso?

sli by sme na beskydsku, tam ho poznaju, kedze sme byvali na zilinskej, mali sme to najblizsie a v noci mi napadlo, ze ani nemam doma jeho ockovaci preukaz, ani znamky... ☹
a oni su non stop... ale myslim, ze uz je lepsie. idem mu tu ryzu uvarit...

siouxie
3. jan 2010

myslela som si, že bennet. My tam nechodíme, iba sa odvážiť do čakárne (majú tam tú veľkú el. váhu), ale je fajn, že je to blízko a po ruke.

Hej, my sme na tzv. barf-e už vyše troch rokov. Neľutujem ani sekundu.
Stále viac ľudí aj u nás tak kŕmi,Je to návrat k pôvodnému spôsobu kŕmenia (ešte pred vareným). Samozrejme, je okolo toho veľa mýtov, aj ja som s amusela prehrýzť všetkými pochybnosťami a nedôverou. Veterinári si stále melú o granuliach (bodaj by nie, keď ich distribuujú), ale našťastie nie všetci. Už som sa stretla u veta aj s tým - krḿite surovou stravou? Hurá, konečne niekto normálny 😀 😀

puma.sue
3. jan 2010

tak nic o tom neviem... ale znie to zaujimavo...
co mate vy za obludu doma vlastne?
ani neviem, aku rasu mate... asi je na dvore, alebo ho mate doma?
hej bennet, raz sme mali problem s travenim a preliecili mi ho a mam to tam rada, lebo nech prides kedykolvek, do 20 minut si vnutri, ziadne cakanie... a su mili, aj ked drahi... :(
doteraz som ich ale ozaj potrebovala len raz. okrem ockovania...

siouxie
3. jan 2010

pumi, máme ridgebacka a je, samozrejme, vnútri. Gaučák a trdielko. 🙂
Ja keby som musela niečo veľmi urgentné riešiť, tiež idem tam. jednak to mám pod nosom a vždy lepšie ako Bučko na Karpatskej.
Inak sme si zvykli chodiť na trnavskú kliniku, tam som mu dávala robiť krvné testy po roku takéhoto krḿenia. Ale to len, ak treba niečo takéto. Inak tiež našťastie chodíme iba očkovať a po štemple pred dovolenkami a to zvládame aj hocikde tu v ba.

puma.sue
3. jan 2010

ja som u bucka ani nebola. najprv sme ako s malinkym chodili na polianky, lebo sme byvali v karlovke, ale ked sme sa prestahovali, ockovali sme v bennete. a spokojna som bola. pri tej jeho miniotrave ma to teda ale vyslo celkom slusnu palku, ale nenechala som sa odzubat a ked mi povedali, ze terraz budete chodit tyzden kazdy den na infuzie... som to zavrhla. ci neexistuju nejake tabletky... a oni ze jasne, hovorim, dajte mi ich, ved sem ked len vkrocim platim 10 eur ako vstupne... divno sa zatvarili, ale vedela som, ze adam nezomiera a pomozeme si doma sami bez infuziek...
ta surova strava, hm, asi si nieco precitam... ale pochybujem, ze by to u nas preslo...

siouxie
3. jan 2010

pumi, je toho na nete veľa. na slovenskom dog fóre je tiež o tom téma s množstvom podtém.

Ja som sa k tomu dopracovávala vyše roka, nie je to jednoduché rozhodnutie, viem to. Dnes sa mi to zdá už srandovné, ale takisto som krḿila takmer tri roky granulami a myslela som si (nejaký čas), že iba tie mu môžu dať čo potrebuje. 🙄 🙄 😀

Snažila som sa to ale spestrovať, bolo mi jasné, že v tom suchom chemickom kuse čohosi sa veľa živín a vitamínov uchovať nedá. Tak som začala čítať, študovať a stále vias dospievať k rozhudnutiu, že to chce zmenu.Prosto, vŕtalo mi to stále v hlave. Najprv sme išli cez varené (čo je zbytočné), ale veľmi rýchlo sme sa už potom dostali k surovému.

Ešte mi pomohlo, že som mala kamošku, s ktorou sme sa navzájom ťahali a keď zaváhala jedna, druhá ju potiahla. Pre mňa bola najväčšia skúška práve tá srajda.

No čo, ako je pacientovi? Už sa to zlepšuje? 🙂

puma.sue
3. jan 2010

padruh ho zobral von, nejak sa tu moc osival...
ja som akurat vypla tu ryzu, tak cakam, kym trochu vychladne...
a naservirujem mu to, ked pridu...
my sme mu kombinovali varene a granule. len sa z neho stal rozmaznanec a nechcel ine, len varu... samozrejme...
doteraz som bola tak, ze minimalne 2x do tyzdna som mu varila. samozrejme, ze kosti takmer vsetky boli jeho... miluje to... a kupujem mu z casu na cas aj take tie vitaminove mlsky...

to surove som len prebehla... ale neviem si predstavit, ze by som mu to nejak premenila... asi by to nepreslo. a hlavne, ked casto byva u maminy... tam je rozmaznavany ako sa len da...

siouxie
3. jan 2010

to jasné, pumi. Netreba to kombinovať, dokonca ani varené s granulami, najmä nie v jednej dávke. Kvôli tráveniu. Ja som musela dosť dlho trvať na svojom, lebo môj veľký pochybovač sa ma snažil "zvyklať" 😀 Ale potom som ho presvedčila. 😀

Práve mi hlási, že domček, ktorý našiel v grécku a kam by chcel ísť, má aj veľkú chladničku s veľkým mrazákom, čo je pre nás nevyhnutnosťou 😀 😀

puma.sue
3. jan 2010

to sa kedy chystate? v lete?
ozaj, co davas bezne psovi teda jest? kombinujes tie zeleninove a masove veci?

siouxie
3. jan 2010

my chodievame v septembri, už sa dá žiť, žiadni turisti a s pesom tiež v pohode. Boli sme s ním dvakrát v grécku a trikrát v dole v Chorvátsku.
Dávam mu surovú zeleninu a rôzne druhy mäsa (svalového bez kostí) a menšiu dávku mäsvoých kosti (napríklad krídlo, krk, stehno). Snažíme sa striedať kuracinu, ryby, hovädzinu (niekto dáva aj bravčové, ja nie). Občas aju morčacinu, keď majú v bile trebárs stehno bez kosti za -50% 😀 A morčacie krky od achbergera, lebo ich má za dobrú cenu. 🙂

puma.sue
3. jan 2010

mne by adam surovu zeleninu nezjedol, poznam ho...
je relativne fajnovy, ale ako sme si ho naucili 😉
ja by som s nim nikam na dovolenku nesla, by ma pri nom porazilo 😉
on ma dovolenku u maminy v zahrade a my zase niekde mimo.
ale neplanujem tento rok nic specialne. viac sa mi pacilo, ked sme niekam vypadli na par dni, predlzeny vikend, alebo len ta, jeden den sme zabili niekde...

siouxie
3. jan 2010

no ani náš by predtým surovú zeleninu nezjedol. Ale zmiešanú s mäsom už sožerie ako divý, resp. časom si zvykol a už doje, ak mu aj ostane čistá zelenina. predtým nehrozilo, Ešte tak ovocie, to miluje odjakživa, ale zeleninu eee. Teraz už láduje aj celé paradajky keď chystám pre nás. 😀

Inak, aj ja by som tento rok už prežila aj bez dovolenky, keby sme "nemohli" ísť 😀 . Neplánujem, len ten môj stále okukáva spomínaný domček. Tak uvidíme, ako to dopadne.

Ja by som zase nemohla ísť bez toho nášho ušatého decka, s ním úžasne cestuje a sú to jedny z najkrajších dovoleniek v mojom živote. 😵 Nehovoriac o tom, že je to aj celkom zábavné, objaviť sa s ním na pláži v grécku, ľudia si ho bežne fotia a obdivujú a vypytujú sa. Ale to len tak ako perlička. 😀

puma.sue
3. jan 2010

na nasho sa pytaju aj na ulici, kedze im "strasne pripomina nejakeho psika z detstva"... ano, toho z polskeho kresleneho filmu http://www.zerwijmylancuchy.pl/fck_img/images/r...
ale teda, to len tak sa im zda... 😉
vzdy ked ho chvalia, aky je chutny, tak im ho ponukam, ci ho nechcu na chvilu 😉
ze mi aj zaplatia, len aby mi ho mohli vratit 😉

no, prave som mala mierny tik, kvoli bratovi... nacrtla som mu, ze sa ma zamysliet nad sebou, hned mi volal. ale ja viem, ze ma za chrbtom tu svoju...
nema to vyznam takto...

siouxie
3. jan 2010

pumi, toho si pamätám, presne moje destvo 😀 😀 😀

To by ste sa asi mali porozprávať sami, zoči-voči. Ale poznám to, a ešte je aj dosť veľký introvert 🤐 😀

puma.sue
3. jan 2010

hej, to je asi kazdeho detstvo 😉

hej, presne tak nejak si to predstavujem, ze mu prehovorim do duse, ze sa mi to uz nepaci. ale asi si idem zapisat tie situacie, co ma dostali do vyvrtky... ty poznas mojho brata? 😕

siouxie
3. jan 2010

😀 😀 aj ja mám mladšieho brata. A ešte aj rohaté introvertné znamenie (teda ak to môžem použiť na popis jeho postoja k takýmto typom rozhovorov, lebo inak je veľmi výrečný a zdatný rétor 😀 ).

puma.sue
3. jan 2010

ok, chapem. a tiez mas problem s jeho polovickou? resp. ani nie s nou, ako s naslednou zmenou mojho brata, odkedy su spolu... mozno to ani nie je o nej, ale o nom. len ma to serie...
a moj je to iste znamenie ako ja, vcera som pisala, ze sme narodeni v jeden den...

siouxie
3. jan 2010

tak to ste ešte obaja králi zvierat? 😉 😀 To musí byť ťažký rozhovor 😀
No ja mám aj nemám problém. Viem, že je to aj moja chyba, ale nejako si neviem pomôcť. My máme s bráchom inak úžasný vzťah, sme si navzájom veľkou oporou. Ono je to aj tým, že v 15. ostal bez mamy... 😒

puma.sue
3. jan 2010

pekne si vychadzate, aspon podla toho, ako to tu pises... ze sa stretavate a travite spolu cas. ja som si naivne myslela, ze aj my budeme s nimi dobre vychadzat. aj sa nam to darilo, ale ostatny cas to nejak nezvladam a prekukla som ho. uz chapem, preco je mamina taka na nervy z nich a sledujem ho coraz viac. uz mam asi paranoju z neho.. no nic, necham to chvilu plavat a uvidime. nezmenim ho, ale asi by mi bok vyvalilo, keby som mu nepovedala, co mi vadi na nom...

siouxie
3. jan 2010

ale vieš, stretávame sa skôr s ním, ako s nimi dvoma. Aj teraz, frajerka bola doma u rodičov...

Určite sa pri nejakej príležitosti pokús s ním porozprávať. Nestojí to za to, aby ste si úplne pokazili vzťahy. Možno sa to aj samo časom nejako vyrieši. 😉

Tak ťa opúšťam pumi, ideme von. Dúfam, že Adam už bude v poriadku a peknú návštevu u ocina želám 🙂.

A flam, vyjdi z anonymity, videla som ťa vedľa! 😀 😀

puma.sue
3. jan 2010

flammmm 😉
ty voyer 😉

siouxie, pekny den aj vam... my sa naobedujeme o chvilu, adam ani tu ryzu nechce ☹
len spi...
snad sa nejak vystrabi...

siouxie
3. jan 2010

pumi, hádam sa z toho vyspí, len nech aj niečo vypije. A potom sa hádam aj nažerie 😒 držím palce 🙂 pa a dobrú chuť.

shaarka
autor
3. jan 2010

ahojte, ja sa hlasim, ze som tu, aj som si vas zbezne docitala 🙂 dakujem za sprijemnenie chvil.
u nas to od noveho roka vyzera zas na rozvod, takze nemam chut ani prispievat. kym sa to nevyriesi, tak nebudem.
ale pozitivna sprava je, ze maly sa rozkopal ako futbalista a vcera som ho prvykrat spozorovala aj na vlastne oci, ked mi vyduval kopancami brusko nad pupkom 😀 vyduval je sice prisilne slovo, ale skratka ten KOP bolo vidiet na vlastne oci 😵 som sa zamilovala... 😵

vavenka
3. jan 2010

Ahojte 🙂
Aku mate nedelu? My sme sa konecne vykotili z gauca a ideme sa pozriet na nas rozostavany domcek, ci je secko ok..... Sme tam neboli uz mesiac 😅
A potom nieco zjest niekam do krcmy, nevarila som nic, sa mi nechcelo....

puma.sue
3. jan 2010

ahojte vychodnare... 😉
shaar, nepytam sa, nesondujem, keby si chcela, napises sama... len ma to mrzi, ze v tomto stave musis este aj muza riesit ☹
a parada, uz aj ja som do Rubena 😉
futbalisti maju krasne ritky a brucha, ale krive nohy 😉

vavi, podaj hlasenie, ako vyzera ta vasa vila na peresi 😉

pipimiska
3. jan 2010

ahojte 🙂 puma diik 😀 som nad tebou uvazovala len tak,ze ked si tu zacinala,tak si prisla vzdy iba ak si bola v robote ale aj ty si sa uz riadne namotalaa 😝 😵 😵
no a co pesosko ziedol tu ryzu?

shaarka,no caau,aj nad tebou som uvazovala 😝 ze tu chybas a tak 😉 vcera som si z prce citala prispevky este zo zaciatku druhej casti,jooj tak som sa zasmiala 😀
inac ma to velmi mrzii s manzelom 😔

vavi,vy stavate dom na peresi?

puma.sue
3. jan 2010

pipi, neviem kde stavaju vavovci, ale ten peres som si len ja vymyslela 😉
ak si tam ale stavaju, tak parada 😉

hej, chodila som sem len z casu na cas.
len teraz sa vynudzujem velakrat doma... a inak, to bolo este v case, ked som v starom byte byvala, bez padruha. vacsinou som sa s nim flakavala, takze som ani pri compe nebola po robote... 😉

pipi, teraz si vstala?
som 2 hodiny po obede a uz zase rozmyslam, co by som zjedla... toto nie je normalne... 😖

siouxie
3. jan 2010

ahojte, tak aj ja už som naspäť. Vyvenčená a naobedovaná 😀 .
Už som aj rozmýšľala, čo sa deje, že shaarka od Silvestra ani neťukla a tu ho máš 😒 . Mrzí ma to a dúfam, že to zase prehrmí 😔 🤐 😵
No a kde máme Len -ušky, očky a ďalšie absentujúce? 😕 😀

flamenga
3. jan 2010

asi majú všetky nedeľnú siestu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre