Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
4. jan 2010

presne, aj ja som sa z toho tešila. Ono, ja som sa zase na tom až tak nenarobila, softvér som stiahla z Fuji a už som si tam len vybrala typ a druh darčeka a potom už iba vkladala jednotlivé fotky.

Ešte sa chystám raz porobiť aj fotoknihy, keďže máme fotky už iba elektronické, tak sa vyberú najlepšie a postupne to dám spraviť. Máme tých fotiek dosť veľa a škoda by to bolo nechať iba tak. 🙂

puma.sue
4. jan 2010

ahojte, uz sme doma.
shaar, vitaj spat... dobre bude, myslela som si... a hlavne, zi pre dnesok, neries co bolo 😉 a kukaj vpred...
a jak, ze nemate meno? sak mas uz nejake vybrate, dobre to bude...
alebo ste nasli uplne ze ine mena?

anax, siouxie, akoze, do fotakov sa nevyznam. ale mam od leta taky rodinny, novy, som s nim velmi spokojna. na to akoze fotenie po dovolenkach bohate staci...

siouxie
4. jan 2010

pumi to je hlavné, že si s ním spokojná. Si sa nakoniec celkom v tej práci zdržala...

puma.sue
4. jan 2010

som tam bola len do 13, prisiel padruh, boli sme sa poflakat v Avione + na obede tam...
a v IKEA skrz tie nase stolicky... jasne, ze nie su zlacnene. zajtra asi pojdeme pre ne do Viedne...

siouxie
4. jan 2010

jáj, som zabudla na tie stoličky. 😅

Mňa zase nahováravl na parndorf, ale ten neznášam a bola som tam asi tak 3-krát v živote. 😠

Tak zmenil taktiku, že teda SCS, ale ja vôbec nemám chuť ísť tráviť čas do obchodov. V stredu máme rezervované kino, štvrtok mám skúšku a o tom písaní práce ani nehovorím, takže obchody mi do toho nepasujú ani najmenej.

Ešte má dovolenku, tak len vymýšľa 🙄 . Ale najhoršie je, že ani mu nadávať za to nemôžem, lebo chce ísť kvôli mne, aby som si niečo pokúpila vopred k narodkám 😀 😀 .

puma.sue
4. jan 2010

siouxie - zmena foto - vzivas leto? 😀

moj bol dnes omrknut ten parndorf, povedal, ze sa mu pacili nejake veci, ze su super zlavy, tak som mu slubila, ze ked pojdeme zajtra s tymi stolickami domov, tak sa tam zastavime a kupime mu nieco... az mu oci zaiskrili.
nevyslo mu nieco v robote, tak sa mu ani nechcelo nakupovat... stacilo, ze si precital jeden mail cez mobil a presla ho chut... mi ho bolo luto... ☹

siouxie
4. jan 2010

pumi, ja som aj predtým mala letnú, za mnou bolo more 😀 . Ja a more, to je neodmysliteľné 😀 😀 Aj táto je morská, ale fotená od mora. 😉

Zlatý, tak nech si kúpi niečo pekné na seba 🙂 😀 Zajtra už bude hádam veselšie, ak ešte aj kúpite tie stoličky... 🙂

puma.sue
4. jan 2010

sme si s tymi stolickami inak zavarili, mame minibyt a jedalensky stol mame akoze pokracovanie pracovnej dosky kuchyne a to je samozrejme v inej vyske ako standardne jedalenske stoly a je to samozrejme nizsie ako barove stoly... takze potrebujeme stolicky vo vyske niekde medzi jedalenskou klasickou a barovou a take maju len v IKEA co som nasla... take za 300 Eur kus sa isto tiez niekde najdu, ale to je dost nad nas rozpocet 😉

a uz si vykukal nejaku bundu v golfovom obchode, nejaku prechodnu, ale ze aj na teplejsiu zimu bude. zlacnena z 200 na 66 Eur... tak snad sa bude pacit aj mne a kupime ju... uvidime.
inak, nechapem, dnes sa strasne snazil kupit nieco mne. stale sa ma len pytal, ci sa mi to, ci ono paci... neviem preco.. bud nieco vyviedol, alebo sa len chysta 😉 ale mna nedostane, si ho odsledujem... 😉

nellie_
4. jan 2010

čaute hviezdy 😀 😀 😀

siouxie no jaka hot foto 😀 😀 😀

ja uz som doma, drahy ma bol zobrat - som ani necakala taky luxus - pekne cakal pred vratnicou a ani mi preddtym nezavolal ze po mna ide.. 😎 😎
zlaty bol.. tak sme behli do Billy a hajde domov 😎
a MM si kupil mrazene pizze Dr.Oetker a Maestro 😅 ze on ma chut na take volaco.. 😀 😀

fuu mame tu na navsteve draheho kamosa - robil nam bojler - vcera nam odisla spirala v nom tak som sa umyvala ako neadrtalec - nahrievala som vodu do hrnca a teraz prave opisuje ako mu zomrela minuly tyzden jeho mama.. az mam hrcu v hrdle ako to pocuvam... ☹ ☹ ☹

nellie_
4. jan 2010

pumi on sa len snazi byt mily a pozorny a ty ho hned podozrievas a vidis za tym nejaku kulehu 😀 😀 😀

nellie_
4. jan 2010

ale ja sa dnes osprchujem ako človeeeeeeeek 😀 😀
ziadne splechotanie v lavori 😅

puma.sue
4. jan 2010

nellie, toto su neprijemne veci, ale patria k zivotu 😔

takze dnes nevaris, budete mat pizzu z mrazaku?

ja by som mala aspon zemiaky uvarit, ale prave som si to rozmyslela, spravim si len salat zeleninovy k masu a akoze budem mat dietne jedlo 😉
padruhovi este zostalo trochu opekanych zemiakov...

nellie_
4. jan 2010

hej je to prirodzeny kolobeh zivota...

uz zmenili temu nastastie 🙂
veru nevarim nic.. mamina navarila fazulovu kyslu polievku a upiekla cerstvy chlebik a ked odide navsteva strcim pizze do truby a bude 😎

siouxie
4. jan 2010

nellie - tak to veľmi dobre poznám, aj my sme mali minulý týždeň veľmi smutné výročie. A ťažko sa to nazýva prirodzeným kolobehom života, keď niekto zomrie v 46-ke ☹ 😔 . Ale to je len môj súkromný postoj k veci 😀 .

pumi, júúúúj, v golfovom, tak to slovo už nemôžem ani počuť 😀. U nás musí byť všetko golfové, inak sa nepočíta ako darček. Len dúfam, že ho kalendár s našimi fotkami potešil aspoň trochu tak ako golfové darčeky 😒 😀

puma.sue
4. jan 2010

mnam to je parada. my mame este sosovicovu na "sladko", s klobaskou, mrkvou a petrzlenom...
dojeme ju snad dnes. a potom uz nejaku kyslu spravim. asi fazulovu 😉 aby sme malo neprdeli 😉

a prave ma porazilo!!!
draheho brat (co tu bol aj so zenou a deckom na vikend) nam prave poslal darcek k Vianociam!
ze listky do divadla - v PRAHE!
kokos, nechcem ist k nim, zalamujeme tu rukami akurat s padruhom.
idem guglit nejake ubytko, hotel, penzion - NEVIEMCO!
ak mate nejaky tip, dajte vediet, budem rada... ☹

nellie_
4. jan 2010

siouxie - viem o tom svoje - moj ocino zomrel ked mal 28 ☹ uz som to tu spominala... no ale co uz naucili sme sa s tym zit...co ine nam ostava...

pumi fííííha aky darcek.... 😅 neboj, urcite daco zozenies 😉

shaarka
autor
4. jan 2010

jaka zima je vonkuuuuu!!! chvilu poletovali aj vlocky 🙂
idem varit, masovo zeleninove rizoto 🙂

a fascinuje ma cas, ked obe rucicky na hodinach splynu v jednu 😀 pozeram na hodinky jak puk 😀

shaarka
autor
4. jan 2010

pumi 😀

a k tym smutnym veciam sa nevyjadrujem, nemam sil 😔

siouxie
4. jan 2010

pumi, ja som párkrát bývala v hoteli Anna na Vinohradoch a ešte v jednom, hľadám meno, zabudla som. Dosť často som tam prespávala keď som chodila do materskej firmy služobne.

nellie_
4. jan 2010

shaar aj na zapade je zima riadna... 😀 😀 a vlocky poletuju cely den ale ozaj len tak sem-tam poletuju 😀

veru zmenme temu na nieco prijemnejsie.. zajtra mam zasa volno 😀 😀 😀 sak ked mame cerpat povinne tak cerpam 😀 😀 paci sa mi takyto system 1 den v praci - 2 dni volna 😀 😀
dnes to vstavanie o 5,40 bolo fakt krute 😖 😖 😖

siouxie
4. jan 2010

ahoj, shaar 🙂

pumi, už viem - hotel Abri, ten som mala veľmi rada, boli sme v ňom aj s mužíčkom. Tiež Vinohrady.

puma.sue
4. jan 2010

dakujem siouxie... popozeram nieco...
som zufala...
podstatne je, ze som sa ani nie pred mesiacom rozculovala nad tymi ludmi, ze ich skor ako o rok nechcem vidiet, a teraz toto. ale podstatne je, ze aj padruh hned zahlasil, ze spat u nich nebudeme ani nahodou. a hned sa pustil hladat hotel. nastastie pojdeme len na jednu noc, v podstate na otocku...
v sobotu rano tam, vecer divadlo, prespime, dame obed u bratovcov a palime domov... aj tak budem z cesty unavena ako pes...
🙄

no nic, nejak zabojujeme, tak casto sa do narodneho v prahe do prvej rady neda dostat 😉

siouxie
4. jan 2010

veď práve, pumi, treba v tom nájsť niečo pozitívne. Veď to využite, možno aj cenu dostanete lepšiu na 2 noci a môžete si spraviť ešte nejaký program. Ja som kedysi do Prahy chodila každý týždeň, od kedy máme pesa sme neboli a celkom mi to chýba 😒

shaarka
autor
4. jan 2010

varenie sa odklada, musim nieco zjest, lebo inak nemam sil 😀 som si dala plesnivy syr. maly si pytal, tak co som mala robit? 😀

nellie, tvoj muzicek je uplne ze poklad, taketo nieco by som od toho mojho marne cakala... 😒 a teda som uz aj niekolkokrat cakala a bola sklamana 😀 a potom nahnevana 😠

siouxie, ty menis fotky jak ponozky 😀

flam, a inak aj my (s vavou) ideme na ten oGTT, najskor buduci tyzden, zajtra sa mi nechce 🙂
tak ti drzim palce a som zvedava, ako to zvladnes 🙂 moja Dr. povedala, ze mam na to tento, buduci a buduci tyzden, cize "dokopy 5 pokusov" - asi maju skusenost, ze sa to niektorym tehulkam na prvykrat nepodari 😉 😀

puma.sue
4. jan 2010

ja som uz pekne dlho nebola. a asi sa mi nechce ist v piatok po praci, nebudem si moct zobrat volno, pretoze budem mat uzavierku. ta jedna noc bude tak akurat podla mna...
snad to nejak prezijeme. inak, obavam sa, ze oni budu nasrati, ze nepojdeme k nim spat... ale mne je to jedno.

este si to musime premysliet a idem asi hned naliehat na padruha, aby mi prisahal, ze sa nenecha zlanarit bratom, aby sme nakoniec nocovali u nich, lebo to nedopustim... 😖

flamenga
4. jan 2010

shaarka nejdem zajtra 😀 lebo som pred chvíľou zistila (z nenazdania ma osvietilo 😀), že moja lekárka robí zajtra od jednej poobede... a na ten test mám ísť ráno na pol ôsmu a sestrička mi vravela, že na odber prídem k nej... takže by mi nemal kto ten odber urobiť.... takže asi štvrtok 😒

siouxie
4. jan 2010

shaar, sa mi nepáčila, nevšimla som si, že tam žmúrim do slnka (niežeby to bolo pri tejto veľkosti nejako vidieť... 😀 ).

pumi, ešte k tým hotelom - keby ste pozerali abri - majú nemožnú stránku, ale hotel je skvelý. A Anna tiež. Tá je rovno nad Mírákom (kúsok od divadla a od Václaváku), Abri ešte kúsok vyššie.

puma.sue
4. jan 2010

flam... ako sa citis? chapem to spravne, ze zajtra teda nepojdes?
volala si tam, ako to cele s tebou bude?

shaar, mozes plesnive syry? ja sa v tom nevyznam, ale viem, ze este aj tinika tu s bruchom riesila, ci moze nivu alebo nie... ja plesnive syry milujem, neviem ako budem bez nich zit... raz...
padruh ma lame do posilky dnes... mozno pojdem trochu zabicyklovat... MOZNO...

siouxie
4. jan 2010

nellie, že hot foto, kukaj na puminu! 😀 😀 😀 😎

flamenga
4. jan 2010

puma nejdem... nevolala som, lebo som sa rozhodla, že tak či tak ma to neminie (a som akosi vnútorne zmierená s tým, že sa nevoľností nezbavím do pôrodu, takže to mám jedno, či v 17, či v 24tt...) len moja gynekologička zajtra v tom čase ako robia test nerobí.... takže by som tam šla zbytočne zajtra....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre