Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
5. jan 2010

pipiiiii! 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 blahoželám k pinďourovi! 😀 😎

vavenka
5. jan 2010

Pipi gratulalog 🙂 tak tvoj mangel bude mat ohromnu radost, co? 🙂

madeline
5. jan 2010

pipi 😀

anaxamon
5. jan 2010

jaaj pipi to je super ze bude chalan ako ste si zelali 😵

vavenka
5. jan 2010

Anax a tebe gratulalog k novej gyndoske, drzim palce, dobra gyndoska je polovica uspechu 🙂 🙂 ja tiez neviem neviem co by bolo keby som nezmenila - s touto co mam so Shaarkou som max spokojna 🙂

siouxie
5. jan 2010

anax, "jaký" priamy portrét si hodila 😀 🙂 😉

vavenka
5. jan 2010

Siou a ty mas zas novu fotkes 🙂

siouxie
5. jan 2010

a furt takú ďalekú. 😀

madeline
5. jan 2010

konecne padla 😵

vavenka
5. jan 2010

Zeny - tak kadernictvo sa nekonalo, sa mi nechcelo hrozne, este je sanca ked herec odide na fotbal - ale nie to som chcela.. Sme konecne uzavreli zoznam 10 mien - takze tu su:

1. Alexandra 2. Diana 3. Lujzinka 🙂 4. Naďa 5. Simona 6. Vanda 7. Viktorka 8. Viola 9. Zuzanka 10. Gretka

Co vy na to? 🙂

siouxie
5. jan 2010

vavi, chutné u mňa síce 4 a 8 úplne mimo, ale ostatné predstaviteľné. Saška, Vanduška asi najviac 😀 Potom hneď asi Viki a Zuzka. 😀 😉

flamenga
5. jan 2010

mne sa páči Lujza 😀 ale to by som doma nemohla ani navrhnúť 😕 🙄 😀

vavenka
5. jan 2010

Siou 🙂 🙂
Dakujem za nazor, moje tri top su Lujza Vanda a Greta, Simona Diana Viola su zas draheho favoritky, no ja som veelmi zvedava ako to cele dopadne 🙂

vavenka
5. jan 2010

Flam sak to, vobec mi to nepreslo, ale aspon som si ju este pretlacila na zoznam 🙂

flamenga
5. jan 2010

mne sa páčili mená: Terezka, Lívia, Paulínka, Johanka.... manžel mi všetko zrušil jedným dychom 🙄 okrem tej Teeeerinky 😎

flamenga
5. jan 2010

a ešte Júlia 😅

ináč viete čo je zaujímavé? Že ja ani neviem prečo, ale nejako som v podvedomí na 99,9% naprogramovaná na princeznú 😀 to bude preplesk, keď tá naša princezná bude mať pipíka 😀

vavenka
5. jan 2010

Joj Flam ako ti zavidim, vy uz v tom mate jasno 🙂

flamenga
5. jan 2010

vave no Terezka bola hneď "favoritom" nás oboch (ja som ešte dlho chcela Elišku a Bianku... teraz mi prichádzajú postupne tie mená na rozum 😀), ale na Terinke sme sa zhodli.... a gól bol, keď moja sesterka prišla so správou (to ešte netušila, že som naozaj tehotná), že: viete čo sa mi snívalo? Mali ste dievčatko a volalo sa Terezka 😀 Takže to bolo jasné.... najväčšia sranda bude, keď bude z Terezky Janko 😀

siouxie
5. jan 2010

flam a budeš chcieť vedieť? 😀
vav, tak sme sa úplne zhodli aspoň na Vande. 😉

vavenka
5. jan 2010

Flam 🙂 🙂 no vsetko sa moze stat 🙂 a kedy mas najblizsie utz? Uz by mohlo byt vidiet co mas v brusku 🙂

flamenga
5. jan 2010

siou jasnéééé 😀 však ja som sa už v 14tt netrpezlivo vypytovala lekárky, či nič nevidí 😀 len sa na mňa usmiala, že v 20tt a že hlavne, aby bolo zdravé... reku jasnéééé, ale ja som zvedavá 😀

siouxie
5. jan 2010

flam, Terezka sa aj mne vždy veľmi páčila 🙂

vavenka
5. jan 2010

Siou, Vandu si celkom v pozitivnom duchu pohmkaval aj drahy 😉

flamenga
5. jan 2010

vave 11.1. 😵 a ver mi, že z ambulancie nemienim odísť, kým lekárka nevyskúma, čo to je 😀

siouxie
5. jan 2010

vav, ja som mala byť Vanda a nakoniec som podľa Sinatrovej dcéry 😀 😀 . Resp. nie celé meno, iba skrátenú verziu, ktorú celý život používa.

vavenka
5. jan 2010

Siou 🙂 musim sa priznat ze neviem ako sa vola Sinatrova dcera 😀
Flam tak super, budem drzat palec....
Joooj zajtra mame volno, sa tesim, si urobime pohodicku 🙂

siouxie
5. jan 2010

vav, ani ja by som to nevedela 😀 už neviem ako sa k tomu naši dopracovali, tuším s ňou naspieval nejakú pesničku a tak bola trochu známa a mamke sa to zapáčilo 😀

flam, už ťa vidím ako ju tam nútiš skúmať 😀 😀

flamenga
5. jan 2010

siou 😀 😀

ozaj dievčatá, neviete niektorá ako dosiahnem v albume, ak si chcem urobiť popis, aby som každú "info" mala v osobitnom riadku a nie neprehľadne za sebou jeden súvislý text? 😅

vavenka
5. jan 2010

Siou taak som si Ta vygooglila 🙂

vavenka
5. jan 2010

Flam ja som na to tiez este neprisla 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre