Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
7. jan 2010

lenus viem si tu vonu zivo predstavit.. mnaaaam 😵 😵 😵
veru dala by som si... 😉

uz sa tesim domov.. segra sa vratila z BA ma chripku tak lezi doma a mamina jej vari slepaci vyvar mnam, normalne mam taku chut nan 😎 😎

bubli no teraz sme snazilkovanie dali bokom.. mala som krasnu ovu, ale drahy mal silnu chripku a vysoke teploty tak nevladal plodit.. ani len na 3 minutovy cisto oplodnovaci akt som ho neukecala 😀 😀 😀 chudacik, tak na figu mu bolo.... 😒

ale verim ze tento rok uz aj my posledne cakatelky najdeme // 😉 🙂 toto je prudko plodna tema 😀 😀

sonicc
7. jan 2010

flam presne takyto problem sme mali aj my ked sme odchadzali z podnajmu... po takmer roku! volal majitel bytu ze prisiel nedoplatok skoro 200 eur za vodu...
som zurila ako nikdy 😠 po nas tam uz par mesiacov byvala ina rodina, tak nam nezostavalo nic ine len ist k spravcovi domu, ten mal na kazdy mesiac odpisanu vodu a ten nam to vsetko vypocital...

do prenajmu uz nikdy viac... mame len zle skusenosti 😖

bublinka11
7. jan 2010

Nellie ano, aj ja v to vsetko dufam...lebo my sme tu uz fakt ako inventar 😀 😀 😀
My sme teraz chori obaja, tak neviem neviem, ani nemam odsledovane kedy asi...a ani nechcem, lebo kazdy mesiac je to o tom istom a uz ma to zacina desit 😠

nellie_
7. jan 2010

bubli a to ja som tu este o rok starsi inventar ako ty.. 😀 😀 😀

neboj nic 😉 😎 aj my sa dockame 🙂 (ja som taky vecny optimista 😀 😀 😀 )

bibi24
7. jan 2010

Anax, nie? 😀 Tak potom neviem, kde som to vyplodila, ze si ta pamatam 😀 ups, stava sa...

Ja som poobede, musela som hned pracovat, tak sa mi nedalo sem skocit...dnes nechcem byt dlho a rada by som uz o tretej zdrhla domov...tento tyzden som rozhodnuta to flakat 🙂
Shaari, tebe zavidim to domace vylihovanie...vedela by som si predstavit 😵

Pipi, ano? Aj vy ste mali zly spermio? Vsak ja viem, ze aj zazraky sa deju...ale nejak nemam velke ocakavania. Samozrejme, keby sa zadarilo, tak sa veeeelmo potesim, ale tak nemusi sa....uvidime....

Bubli, a ak sa smiem spytat, vy mate nejaky problem, ze sa vam nedari?

anaxamon
7. jan 2010

bibi no jedine koli tomu ze som byvala adminka inak nemtusim 😅 😵

vies ono su este prazdniny este to treba vsetko tak zvolna🙂))

flamenga
7. jan 2010

sonicc už viem ako to budeme riešiť 🙂 ak chce kľúče k pätnástemu januáru, tak mu zaplatím nájom 3500/31*15... viac ani korunu.... a nedoplatky uhradím, až keď vzniknú... teda v júni (nemusí sa báť, je to zakotvené v nájomnej zmluve, takže tak ako on má právo žiadať nedoplatky, tak budem ja žiadať prípadné preplatky). Ak ale chce za január 6500 Sk, teda MESAČNÉ nájomné, tak mu kľúče odovzdám 30. januára, ani o deň skôr... nebudem predsa platiť za niečo, od čoho už nebudem mať ani kľúče.... 😎 havk 😀

flamenga
7. jan 2010

nie 3500 alebo 6500 😀

bublinka11
7. jan 2010

Nellie nie si o rok viac, sme na rovnako, nie? 😕
Bibi kludne ti odpoviem, obaja sme uplne zdravi...zatial nam na nic neprisli...cize nemame ani co riesit a mne uz z toho harasi...stale som nedospela do stavu, ze mi je to jedno ako mnohe ine... 😒

nellie_
7. jan 2010

bibi ja tiez zdrham o tretej... 😎 😎
a dnes som nejak moc pracovala uz sa mi nechce... pracovne nadsenie opadlo 😀 😀 😀

chrobulka
7. jan 2010

ahojte,
bibi ma nakopla, kedze som tu nova a najviac sami paci tato vasa tema... nie je len o merani bt a grafoch ci spermiogramoch, vidim, ze ste zohrata partia, ale shaarka tu nedavno pisala, aby sa aj "ocumovatelky" pridali, tak ma snad neodvrhnete a prijmete medzi seba 🙂
spolieham na vas 😉

nellie_
7. jan 2010

jasne ze ta prijmeme medzi seba chrobulka... 😉 😵 😵 vybrala si si fakt super temu 😉
to ake perfektne, ze dnes pribudli dve nove tvare 😉 😎 😎
tak aj ty nam napis nieco o sebe... 😉

anaxamon
7. jan 2010

kto sa to tu povazuje za inventar??? 😀

chrobulka, ahoj, dalsia nova do clubu🙂))sa nam pochval svojou historiou 😀

chrobulka
7. jan 2010

neviem co take by vas zaujimalo...
viacmenej nechavam vsetko na osud, uvidime, ako to vyjde...
dnes nie je asi moj nalepsi den, ale snazim sa... a mozno mi aj vy vylepsite naladu 😀

anaxamon
7. jan 2010

staci ked napises, meno, odkial cca si (okres), vydata alebo slobodna, ako dlho sa snazite plus ak chces tak aj velkost topanky ale inak od toho nic necakaj 😀 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

anax ale ty sa neratas, ty si tu bola pracovne 😀 😀 😀 😀

chrobul ako dlho sa snazite?
skoda ze mas blby den.. 😒 ja mam celkom fajn dnes - vela som toho postihala co som ani necakala ale zajtra ma toho caka este viac...
a hladna som jak hovado - od zajtra ziadna ocista, kaslem na to... dnes som mala iba tie ranajky - acidko s musli a potom iba ovocie ale zas mozno ked sa doma napraskam uvidim zlate prasiatko 😀 😀 😀 😀
"nie nie nemusim, ja uz ho vidim" 😀 😀 😀

chrobulka
7. jan 2010

ok:
meno: chrobulka 😀
okres: bratislava
stav: slobodna, ale stastne zadana, takze skoro ako vydata 😀
snazime?: kratko, rozhodli sme sa v decembri
velkost topanky: 41 (ako julia roberts 😀)

moze byt tak?

nellie_
7. jan 2010

chrobul to sme na tom rovnako ja mam tiez velkost nohy ako Julia Roberts 😀 😀 😀 teda vacsinou nosim 40-tky to zalezi podla typu topanky... takze kupujem vzdy 40 alebo 41...
tak vitaj v klube "zijucich si na velkej nohe" 😀 😀 😀

anax ty sa mi dnes ratas ake splechy hadzes sa tu cely den chichunam pri tvojich prispevkoch 😀 😀 😀

anaxamon
7. jan 2010

aj ja mam 41 topanky🙂)

a kedy mas meniny? 😀

anaxamon
7. jan 2010

nell ani som si neuvedomila, keby tu bol taky smilik co sa cervena tak ho tu stricm 😅

bibi24
7. jan 2010

anax, no tak je dost mozne, ze toto ma poplietlo, ze si bola adminka, no fakt neviem, vacsinou nie som taka dopletena 😀

Bubli, to vazne? Ze nic. Tak to by ma asi hrozne deptalo...

Chrobul, ahoj, som rada, ze som ta inspirovala...a to som tu este len kratko 🙂
aby som sa aj ja pripojila, moje cislo topanky je 37 (hoci som vysoka) 😀 a meniny mam 11. 8. 😉

anaxamon
7. jan 2010

bibi ajajaj to je mi luto ze len pohlad na mna a uz si uplne domylena...vacinou sa mi toto nestava 😀 😀 😀

ale vies co? mas meniny vtedy ked aj ja...len nohu mas podstatne mensiu 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

anax za to sa nemusis cervenat 😉 😀 😀

no baby my si tu teda zijeme na velkych nohach 😀 😀 😀 😀

pockajte ked sem pridu nase mini zienky a zacnu hadzat tie ich palculienovske nohy.. ratam ze vsetky budu mat dvojky trojky... 35-37 maximalne 😀 😀

my mame take velke nohy aj so segrou a pritom ja mam 180 cm a segra 168 a ma nohu 40-tku a stale o sebe hovori ze je ako "Frodo" 😀 😀 😀

chrobulka
7. jan 2010

tak toto je znamenie nejakeee
aj ja mam 11.8. meniny 😀
ale nemam rada to meno... hm.
strasne nas je vela. ale to viete aj same velmi dobre 😀

nellie_
7. jan 2010

takze anax aj bibi ste Zuzky... 😉 🙂

Bubli no my sa snazime uz 2 roky.. teraz v januari zaciname treti... (pocitam to od vysadenia HAK kedy ideme "naostro" )

bibi24
7. jan 2010

anax 😀 tak to ma tesi...myslim tymi meninami 😉

jeeeej, uz iba chvilku a pojdem domov, dnes cakam navstevu...sesternica a moji rodicia, tak musim pripravit pohostenie 🙂 a zajtra uz piatok...velmi dobre bol tento statny sviatok, kludne aj kazda streda by takato mohla byt 😉

nellie_
7. jan 2010

no jake 3 Zuzky ste sa tu stretli... 😀 😀 😀 😀
to uz ake mysteriozne toto 😀 😀 😀

ja nie som zuzka - skoda... ☹ ja mam meniny 22.5. (pre vas nove co neviete moje meno) 😀 😀

chrobulka
7. jan 2010

ja pojdem do prace po sviatkoch prvykrat az zajtra 😀
dufam, ze tam toho nebude prilis vela na mna cakat. mali sme celofiremne volno az do vcera, dnes sa malo ist prvykrat do prace, ale ja som nesla. bola som objednana k zubarke. takze az zajtra pojdem.

anaxamon
7. jan 2010

zalozime si odsepny zavodny club "tych co maju meniny 11.8." 😀 😀

chrob dlho som ani ja nemala ale uz aj mam, resp. som sa s nim zmierila🙂) nie je to az take strasne...nechcela by som sa volat napr. Maria (nechcem nikoho urazit) to meno je pre mna strasne nesympaticke a ani neviem preco.. 😨

anaxamon
7. jan 2010

ja idem neplanovane na dve hodiny kocikovat resp. chvilku kocikovat a potoms a uvidi, podla toho ako mi bude zima a ako sa mi bude chciet byt vonku no a potom uz budem ficat domov, sice som chcela zehlit ale to uz nebudem, zas sa raz z toho zehlenia vykrucam...zachvilku ma to pradlo doma zavali 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre