Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
8. jan 2010

shaaročka moja, ja mám jedno pepino v šuplíku (som ťa dostala, čo? 😉 😀 ).
Ale, nebudem ho míňať, ale odmeriam si bazálku (prvý raz v živote 😀 ). ale iba kvôli tebe 😀 😀 . Okrem toho, ešte mi až tak nemešká, som 31 deň. Tak počkáme aj s bazálkou, čo ty na to? 😀 😀

shaarka
autor
8. jan 2010

siouxie, na oplodnenie staci j e d n a a to predpokladam, ze ste mali.
takze? 😀

shaarka
autor
8. jan 2010

nepockame, nepockame.
ako chces. daj bazalku, ale ked bude 36,8 na digitale, tak pojdes ocurat test, hej?
mas ortutak ci digos?

siouxie
8. jan 2010

shaar, po vyše dvoch týždňoch to tipujem len na mŕtvolky 😀 ale fakt, je skoro, veď 31... uznaj. Tento rok som už raz dostala na 31. deň cyklu. Ja vydržím. 😀

siouxie
8. jan 2010

ortuť, ešte aj život budem riskovať 😀 čo si, pipi? 😀 😀

pipimiska
8. jan 2010

sioux,pred styrmi rokmi 2 ivf+ICSI dokopy 4 krat transfer po 2ks embrii ..tento rok IUI po znamosti ..
no fakt to nemate lahke ALE ja mam alergiu na spermie,co znamena ze ich zabijam uz v posve 😝 haa??aa aj tak sa presupla jedna 😵 😵

siouxie
8. jan 2010

no pipi, som nevedela, že si taká ostrielaná. 😀 Koľko máš rokov? len tak pre zaujímavosť, lebo som buď zabudla, alebo ani nečítala...

pipimiska
8. jan 2010

sioux,ze mrtvolky,aaa ty si si preco taka ista ze abstinoval dva tyzdne?? 😝 😅 😎

shaarka
autor
8. jan 2010

hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
😀 😀 😀 😀 😀

pipimiska
8. jan 2010

sioux,uz starnem,ide to hore 😀 😀 😀 mam rokov o jedno menej ako moje aktualne tt 😉

shaarka
autor
8. jan 2010

no dobre, siouxie, tak ak bude na digitale svietit 36,8, tak ocuras pepina, hej? 😉

pipimiska
8. jan 2010

pepino do teho,pepino to tehoo 😀

pipimiska
8. jan 2010

shaarka,sme vyplasili sioux 😅

slniecko77
8. jan 2010

..na co to nahovarate ubohu siouxie? 😉
..ale sama som zvedava ako to tu dopadne, samozrejme drzim prstik
..aky si mala den Pipi?

shaarka
autor
8. jan 2010

siouxie sa isla spytat manzela, ze ake stare boli tie spermose na 9.DC 😀 😀

shaarka
autor
8. jan 2010

ja sa pomaly aj lucim, MM sa blizi, citim to 😀
siouxie, tak rano sa vidime. kedy budes online with news?

siouxie
8. jan 2010

slniečko, vidíš, čo mi robia! 😅 😀 ale ďakujem ti, kľudne drž ďalej 😀

shaari, ale ja mám fakt ortuť. A nieže ma sprdneš, viem, že je to o inom, ale ja mávam aj telesnú teplotu pred ms vyššiu, bežne okolo 37 - 37,2. Mám aj teraz 😀 Takže zajtra dostanem 😀 😀

ale nie, ste zlaté, toľko pozornosti, normálne mi to dobre robilo 😀 😀

siouxie
8. jan 2010

shaar, on je hnilák hnilý, takže o ich starobe viem najviac ja 😀 😀 Ráno prídem keď vstanem a pustím si Zákrutu 😀 (a možno skôr).

pipimiska
8. jan 2010

aj ja drzim velmi 😵

slniecko,diki mala som oddychovy den z povinnosti,kedze nic nemozem robit,ale bola som dnes na malej prechadzke, tak aspon sme sa troska prevetrali 😉
tapetu do detskej som dnes nestihla,takze sa chystam zajtra na obhliadku 😉
a ty?

pipimiska
8. jan 2010

shaarka,tak dovidenia 😎

pipimiska
8. jan 2010

aku zakrutu? 😅 co som tupa?

slniecko77
8. jan 2010

..len sa nedaj xixi 🙂
..mna tiez Shaarka minule zvyklala a spravila som si test..som si po prvy krat merala BT, ale aspon som v obraze 😉

shaarka
autor
8. jan 2010

siouxie, ved aj ja som ortutovym merala... to je v pohode, v suske sa ti neprelomi ani ked s nim zaspis (moja skusenost) 😀 takze ak budes mat na ortutaku 36,9 a viac, tak oštíš aj pepino, hej?
no a uz vazne koncim a prajem vam kocky krasny vecer 😵

shaarka
autor
8. jan 2010

pipi, to hadam srandujes... ale zas ty si mlada, ty si zakrutu pamatat nemusis 😎 😀
slni, tak prepaaaaaaac, ale vedomost je lepsia ako nevedomost, nie? 😎
(ze zvyklala... hehe, jake slovo)

siouxie
8. jan 2010

oštíš, oštíš 😉 papa dobrú nôcku 🙂 😀 😵

slniecko77
8. jan 2010

..aj tebe Shaarka pekny vecer
..ja som si dnes vegetila, mam zapal mocoveho mechura raz a opat 😠
..robila som zemiakove placky po dlhej dobe, som dostala na ne chut, povysavala obyvku a kontrolovala manzelika pri odhrabavani snehu 🙂 prisiel skorz prace
..dnes nam neodviezli recyklovany odpad, lebo snezilo 😀 tak az za dva tyzdne xixi

slniecko77
8. jan 2010

..Shaarka, ved nic sa nestalo, keby som nechcela tak to ''neostim'' hehe
..podaj spravu ci spenatik chutil

siouxie
8. jan 2010

slniečko, aj my sa musíme odsypávať, tak väčšinou ho povzbudzujem cez okno 😀

pipimiska
8. jan 2010

shaarka,este ze tak ,ze si to nemusim,ale dik ze mi to aj tak nik nevysvetlil 😎 aa krasny vecer a noc a sny aj tebe

slniecko77
8. jan 2010

ved ja som ho tak na striedacku a spoza okna aj vonku, dokonca som ho zdokumentovala ako odhadzuje 😀
..som zvedava kolko bude do rana snehu, u nas solia len tie vacsie cesty, takze nasa ulica nie je posolena, kedze byvame na okraji mesta...ale zatial sa to da

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre