Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
22. máj 2009

lebo sme stale premyslali ze chceme ist do domu a potom jej kupime alebo dame urobit zostavu,ktora jej tam bude pasovat.ale je toho teraz moc,tak sme to riesili takto 🙂
ty co porabas?

shaarka
autor
22. máj 2009

no tu soooom
som zabudla odfotit before. takze bude len after.
robim kadernicku kade komu 😀 okrem mamky, ona rada chodi a plati za to 😠
strasne rada striham, hlavne ked je z coho a ked sa dotycny/a neboji experimentovat. teraz som strihala segru z vlasov cca po lopatky na take kratke na krku a dlhsie pri usiach 😉

ake mate plany na dnes vecer?

shaarka
autor
22. máj 2009

baby, mam otazku:
co robite v lete s mastnym ksichtom?
ja sa umyjem a ked sa len zacnem malovat, uz mam spotene nad hormou perou a kym pridem do prace, lesknem sa jak... viete co. 😀
sa pudrujem, ale to je tak vsetko. aj to zabera len na chvilku. 😒

nelynka
22. máj 2009

mimo akurat mi prisiel mm domov konecne

shari to sa vola ze na mikado sak?

mimomu
22. máj 2009

ja sa nakremujem niveou a puder nahodim a idem.a ked ju mam mastnu,tak zas pudrujem ale nebavi ma to.

nelynka
22. máj 2009

shari puder, nic ine ma nenapada

shaarka
autor
22. máj 2009

nely, ona chcela na ameliu, ale je to nieco medzi mikadom a ameliou. ved odfotim 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

ja len ze ci sa neumyvate nejakym speci mydlom alebo co

shaarka
autor
22. máj 2009

zerem zmrzku. 😀 akoze cornetto z lidlu za 6 korun 😀

mimomu
22. máj 2009

dobru chut.....ja musim schudnut aspon 15kg,lebo som jak prasa. 😝

nelynka
22. máj 2009

shari nie, ja sa nikdy neumyvam mydlom, pretoze to by sa na mastnu pokozku anu pouzivat nemalo, vysusuje a potom sa pokozka este viacej masti..

shaarka
autor
22. máj 2009

aj ja som jak prasa. sa stavim, ze este vacise ako ty. 😀 ale to ako mam vydrzat bez zmrzky?
okrem toho, ked kuknem do chladnicky, tak si radsje dam zmrzku ako nejake JEDLO 😀

ja si odjakziva umyvam mydlom (tekutym), napr. NIVEA alebo proste aky sprchovy sampon mam. tym davam dole aj makeup. a potom si dam ocny krem (lebo nestipe) a rano si davam aj trosku hydratacny. a potom makeup.

shaarka
autor
22. máj 2009

a co dnes vecer?
ja by som mala este pretiahnut mojho draheho.
a mozno pojdeme von. ale nevieeeeeeem... co so psom? zas bude chudatko sama doma? 😒

shaarka
autor
22. máj 2009
nelynka
22. máj 2009

ja som sa mydlom neumyvala nikdy...
jedinym cim sa umyvam je peelingovy gel Nivea for young a aj to len vecer, rano maximalne cistiacu vodu a zasadne krem jedine pod make up...

shaarka
autor
22. máj 2009
shaarka
autor
22. máj 2009

tak to skusim bez mydla. cistiacu vodu? nely, posli link. jaku mas plet? ja mastnu (asi)

mimomu
22. máj 2009

ja len cistu vodu a ksicht mam ako babetko 🙂
my nejdeme nikam von....som rada ze sa vystriem 🙂
podla mna som ja vacsie prasa 😀 a mozno je to aj jeden z dovodou preco este nie som hm hm... 😒

nelynka
22. máj 2009

ja mam mastnu...
pouzivam len vyrobky pre mladu plet, mam rada clean and clear pletovu vodu, tu modru, lebo fajne stipe a citim ze sa mi plet cisti a aj najlepsie popapa mastnotu..
jeden cas som mala aj tu ruzovu aj ta bola dobra ale tato mi vyhovuje viac..

a ten cistiaci peeling, je to nivea for young, dostala som to na vianoce od tatka aj s pletovou vodou tej rady, ale ta mi pride ze je prilis jemna, nevycisti tak ale je dobra na rano...pred make upom na vycistenie...

mimomu
22. máj 2009

ja suchu jak fras 😝

flyangel
22. máj 2009

pokozka je tema?ja mam suchu plet...

nelynka
22. máj 2009

fly ano, plet, nie pokozka 😉

flyangel
22. máj 2009

plet ci pokozka to je jedno...skratka koža 😀 ved som aj pisala ze mam suchu plet 🙂

nelynka
22. máj 2009

fly nie je, plet je na tvari, pokozka je na ostatnom tele..
ja mam plet mastnu a pokozku suchu

mimomu
22. máj 2009

a vsetko sucheeeeeeeeeeeeee 😝

mimomu
22. máj 2009

ja vsetko sucheeeeeee.......som myslela 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre