Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
10. jan 2010

Nie Shaar, dobre si sa vyjadrila 😉 to bola len taka kontrolna otazka....A neodplasila si nas, len ja popritom robim este milion dalsich veci 🙂
Ok, poobede ti napisem aj ja 😉 Teraz idem robit to palacinkove cesticko, lebo uz som hladnaaaa.... 😝

chrobulka
10. jan 2010

to nieee... to je des 😉
to je jasne. aj ked, niekto to ma rad, take stereotypne blbiny...
my sme mavali vzdy vela akcii, od firemneho dna (grilovacka zamestnancov aj s rodinami volne v prirode - vzdy tam boli atrakcie pre decka, sutaze a chujacinky), vianocny vecierok, mikulas, rozne aj odbornejsie akcie (konferencie, seminare, bla bla). da sa na tom pekne zarobit... viem co pisem 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

😀 tak len skoda, ze si v BA

chrobulka
10. jan 2010

no ale ved aj v KE su velke kolosy... firmy myslim 😀

pipimiska
10. jan 2010

ahojte 🙂 ..mna palila zaha do 4tej rana 🙄 ..to len aby ste vedeli 😀

shaarka,este kces viac nazorov ci staci? aby som sa zbytocne nerozpisovala,ked uz mas predstavu,hm?ale rada,ked ti to pomoze 😉

chrobulka
10. jan 2010

no akoze, dnes mam den, ze mi vsetko vadi.
uplne vsetko.
ako moj chlap dycha. aky zvuk vydava mycka. ze mi zvoni mobil...
VSETKO
vrchol nastal teraz, ked som sa teraz pri obede rozrevala... z nicoho nic...
bez dovodu...
chlap na mna pozeral ako puk... ale nevyryva.
idem vyvesat pradlo, snad sa dorevem pri tom...
som normalna?

shaarka
autor
10. jan 2010

jasne ze chcem aj tvoj nazor, pipi 🙂
a nepomohlo mliecko? mne par glgov vzdy pomoze spolahlivo 😵

a ja som pisaa rano do temy prvykrat tehotne ☹ toto:
ahojte kocky,
prisla som sa vas opytat na vysvetlenie - dnes rano (24tt), este kym som lezala v posteli, dostala som nieco ako krc - citila som to vo vnutri v tele, moj pocit bol ze sice nad krckom, ale pri chrbtici, proste ako keby v strede tela, - ale moze to byt mylny pocit.
nebolo to ako svalovy krc, ale rezanie v trvani asi 1-2 sekundy. fakt ako keby mi niekto odrezal kus niecoho. velmi velmi neprijemne a bolestiv stipajuce, uplne ma to ochromilo. a potom som sa bala pohnut.
viac sa to nezopakovalo.
neviete, co to mohlo byt?

(ale odpovedala mi len jedna baba do IP)

flamenga
10. jan 2010

shaarka možno pricvaknutý nerv

slniecko77
10. jan 2010

..tak este ja pridam svoju trosku do mlyna
😉

1. stranku nejaku jednoduchu, v jednoduchosti je krasa..aspon pre mna
2. kratke predstavenie fotografa, aj s jeho fotkou a mozno by bolo dobre napisat s cim fotite, mozno to niekomu napovie
3. podla co fotite, ak len svadby, tak by som mozno dala len predsvadobne fotenie a samotnu svadbu a tam by som dala viac zaberov..teda ak mas menej zaloziek tak viac fotografii a naopak
4. jednoznacne mix fotografii, pride mi to pestrejsie a zaujimavejsie na pozeranie
5. urcite by ma zaujimalo fotenie pred obradom, ved tam asi najlepsie zaujemca vidi aky ma fotograf cit pre fotku, ale nezaskodi aj par tzv. reportaznych fotografii, aj tak sa daju najst zaujimave a krasne kusky
6. zavisi od zaujemca, ale ked date tradicne a netradicne zabery spolu kazdy si tam najde to svoje, ja by som to nedelila na ''tradicne'' a ''netradicne'' mohlo by to byt trosku neprehladne
..mna zaujimaju aj netradicne fotografie aj podla nich si urobim obraz ako ten fotograf vnima
7. hm, vacsina ich nema zverejneny cennik, ale myslim, ze ked ho tam date tak sa vyhnete zbytocnym telefonatom
8. doplnkove sluzby ano, ale len take co sa tykaju fotografie, napr. potlac na tricka, potlac na oznamenia...aby ste nevyzneli ako ''hochstapleri'' co robia vsetko a vsetkemu rozumeju
😀 mna osobne by vela sluzieb odradilo
9. zaloha je v pohode
10. ako poznamenala chrobulka, ak fotite este nieco ine treba to tam poznamenat

..snad pomohlo

nellie_
10. jan 2010

shaar takze za mna:

1. tiez som za jednoduchu a prehladnu webstranku bez nejakych "ornamentov"
2. mne na kecoch okolo fotografa nejak nezalezi, foto moze byt ale nemusi, stacilo by iba ako dlho foti nejake jednoduche predstavenie
3. galerii nemusi byt vela - mna osobne by nebavilo sa preklikat donemoty medzi cudzimi fotkami
4.ano - ja by som ocenila mix fotografii z kazdej svadby zopar zaberov - to uplne staci na "urobenie nazoru"
5. zopar zaberov by tam mohlo byt aj z kostola a hostiny - proste z kazdeho rozka troska
6. co sa tyka profesionalneho fotenia pred obradom ta ja som jednoznacne za netradicne zabery - aby bolo citit rukopis fotografa o tuctove by som nemala zaujem... 😀
7. ja by som chcela hned vidiet ceny priamo na webke
8. doplnkove sluzby ANO
9. vyska zalohy je v pohode
10. uz som vycerpana pisanim bodov 1-9 😀 😀 😀 😀

fuu a to bolo normalne ze ake vycerpavajuce sa takto preklikavat, ale co by som pre teba Shaar neurobila 😀

pipimiska
10. jan 2010

shaarka,juuuj,a co ti odpovedala?ale myslim,ze ked to trvalo tak kratucko a uz sa to neopakovalo,nieje dovod na paniku..ja napriklad neviem ci mi tvrdne brusko ci nie,pritom v takom stadiu ako sme obidve je to uz normalne,,vies tyy poslickovia,,

nellie_
10. jan 2010

pipi zevraj ked pali zaha rastu babetku vlasy.. takze budes mat nejakeho pankača 😀 😀 😀

shaar fuu tak to netusim veru co si to mala za stav... 😕

chrobi mozme si podat ruky ja som nervozna jak diva svina dneska.. uz som taaaak vyletela na maminu dnes ze potom mi to uz blbe prislo.. ja mam PMS takze to je tym.. 😅

chrobulka
10. jan 2010

ja som praveze v strede cyklu a nechapem co sa mi porobilo...
ale mam nervy na toho mojho.
lezi tu vedla mna a mne vadiiii
a pritom ho milujem ako kona. len nejak... dnes mam proste na chuja den... hroza.
idem asi do sprchy a pojdeme sa predsalen prejst. mozno mi to dobre padne...

pipimiska
10. jan 2010

nellie 😀
..u mna to asi bude preto,ze uz citim ako babo tlaci na zaludok a uz mi tak netravi 😒 a najhorsie ze ked sa najem vecer a nedobre mi travi,zacne sa mi tazko dychat,neviem ci poznate ten pocit ako keby ste sa nenadychli vzduchu..

shaar,som citala,ze mlieko najprv pomoze,ale potom este zhorsi situaciu..tak neviem,ale ked to bude aj dnes,tak asi aj tak vyskusam 😉

chrobulka
10. jan 2010

pipi, budes sa cudovat, co teraz napisem, ale skus si dat stavu z citrona - je zasadity, takze by ti mohol pomoct...
ja viem, znie to blaznivo, lebo je kysly ako hrom, ale fakt to zvykne zaberat 😀

precitaj si tretiu reakciu 😉
http://diskuse.doktorka.cz/zasadita-strava/arch...

pipimiska
10. jan 2010

chrobulka,dik,ked nepomoze mlieko,nasleduje citron 😀 sak co skusim 😉

flamenga
10. jan 2010

pipi aha:

V gravidite sú lieky bežne užívané pri gastroezofageálnom refluxe kontraindikované a režimové a diétne opatrenia často málo účinné. Preto jedinou možnosťou prinášajúcou úľavu od pálenia záhy pre tehotné je Gastrotuss, antirefluxný sirup, ktorý patrí medzi tzv. algináty. Ide o látky rastlinného pôvodu, ktorých mechanizmus účinku spočíva vo vytvorení gélovej bariéry na povrchu žalúdočného jazierka. Táto ochranná vrstva chráni pažerák pred podráždením kyslým obsahom žalúdka pri gastroezofageálnom refluxe. Sirup skľudní podráždenie a zaženie nepríjemný pocit pálenia záhy a dráždenia na kašeľ.
autor článku: MUDr. Michaela Lattáková ,

ale bacha, ja som tento Gastrotuss raz vyskúšala (nie v tehotenstve) a všetko zo mňa vyletelo 🤐 ale je pravda, že zabral, lebo žalúdok ostal prázdny 😅 😀

pipimiska
10. jan 2010

flam 😀 nekcem ta provokovat,ale ja som pocas tehu ani raz nezvracala 😅 takze si ho asi kupim,uz som o nom pocula,len sa zajtra poradim s gyndosom ci mozem kombinovat s duphalacom,lebo ten beriem proti tvrdej stolici 😉

flamenga
10. jan 2010

pipi neprovokuješ 😀 práve preto som ti písala, že som ten sirup užila keď som nebola tehotná a vyletel zo mňa 😀

pipimiska
10. jan 2010

1.v jednoduchosti je krasa,ale sem tam nejaky ornament nezaskodi,mna vie zaujat zaujimava stranka..
2. urcite kratke predstavenie a fotka potesi, tvojho mm sa urcite nikto nezlakne 😉
3. ked ma nieco zaujme,v ktorej kolvek oblasti ,pozriem si vsetko,nikdy ma netrapilo,ze je toho vela..
4. urcite mix fotiek z viacerych svadieb
5. ako nellie pise z kazdeho rozka troska,ale najviac ma zaujimaju tie pred obradom 😉
6. ja mam fotky z budimira,nic jedinecne(pre mna ano 😉 ),ale peknee,nie kazdemu sa paci vsetko preumelecke,asi by som to rozdelila..raz si tu hodila fotky,ktore robil jeden fotograf,bola si z nich hotova..povazujem sa za moderneho cloveka,pacia sa mi umelecke fotky,ale niektore fotky vyzerali ako do kalendara,casopisu,necitila som v nich tu svadobnu atmosfetu,bolo to az premakane-chladnee...ked si nieco nepochopila,pytaj sa 😅
7. ocenila by som cennik,vlastne sa mi este nestalo,zeby som to riesila emailom..ako niekto napisal,nemam cas na pisanie a cakanie..
8. mne sa paci,ked mam na jednom mieste viac sluzieb..
9. ano je to akceptovatelnee 😉
10. urcite by som spomenula dalsie akcie ktore fotite KONIEC 😎

siouxie
10. jan 2010

ahojte, krásky 😀

ja som dnes vyvenčená (trocha vody, trocha blata, ale v prírode na lúke znesiteľné 😀.
A neverili by ste, ďalšie nákupy za mnou, ale v centre mesta, takže minimum ľudí a ešte som si aj darček kúpila. m. spokojný, obbjem výčitiek sa zmenšil. Aj keď následne opäť zväčšil...
lebo sme kúpili ďalší oblek, ale za tretinovú cenu toho včerajšieho 😀 a kopec ďalších veci, taže sa po troch týždňoch aj teší zajtra do roboty 😀

Inak je na porazenie chodiť po obchodoch s chlapom, ktorý rád nakupuje 😀 Teda nie je žiadny metrosexuál, on rád nakupuje vlastne hocičo, ale ja to zase neznášam (aj keď mám občas svetlé chvíľky).
Akurát čo sa do programu nezmestilo je jedenie, tak sme nakúpili aspoň nejaké sprostosti, aby sme od hladu neumreli. Aj tak mi maliari vzali chuť do jedla 😀
tak som sa vykecala 😀 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

pipiska (skratka od pipimisky), dik 🙂
a posles mi tie tvoje z budimira? ja poslem tie nase z budimira 😀

siouxie
10. jan 2010

shaari, ešte som neštudovala tvoj dotazník podrobne, alle čo sa týka webu, všetky ste tu veľmi správne odhadli - čo najjednoduchší. Žiadne javascripty, flashe a podobne. Prehľadná základná navigácia, ak bude sídlo väčšie (s viacerými podstránkami) veľmi vhodné je použiť aj mapu stránok. Myslieť na znevýhhodnených používateľov (textové popisy obr.), možnosť zväčšovania písma...
Sa mi mudruje, keď mám z toho čerstvú skúšku za A 😀 😉 😎

shaarka
autor
10. jan 2010

siouxie, pekne si to napisala. aj to bude. 🙂

aj my sme sa boli vencit: pri hornade. voda obrovska, vysoka, rychla a jella si zmyslela chytat konare, co sa plavili po hladine!! skoro som zinfarktovala. aj kacky sa jej pacili 😒 tak sme zmenili miesto a isli na ancu, do parku, ale tam zase v hmle postavala skupinka takych divnych vyrastkov, s teliatkami bez voditka, tak sme tiez odbocili 😒
a potom pri aute nas dobehol seter. seter je sice ok, este k tomu to bol aj pes, ale aj tak nemam rada psikov, ktorych panickovia su v nedohladne 😠

siouxie
10. jan 2010

my sme sa už pri aute stretli zase s dvoma vlkodavkami. Boli strašne zlaté, len ten náš truhlík polepený od strachu len povrkával. Ale potom ho to prešlo, len stále nechápal, prečo tie hoviadka, keď sú také obrovitánske, ho nechcú zožrať 😀 😀

Keď bol malý, mal kamoša vlkodava, ale odvtedy s nikým oveľa väčším od seba v kontakte nebol.

shaarka
autor
10. jan 2010

vlckov som nazivo este nevidela ☹
ale pravdupovediac by som sa asi mierne zoserkala, keby sme stretli rovno dvoch 🙂 a som velmi zvedava, co by robila jella 😀

siouxie
10. jan 2010

😀 potom sme zaváhalí, či to neboli jelenie, ja ich veľmi nerozoznávam 🙂 Ale boli úplne úžasné, milé, veselé psiny 😵

siouxie
10. jan 2010

😀 koníčky, škoda len, že tak krátko žijú 😒

pipimiska
10. jan 2010

ja mam iny problem,vyvencit potrebujem ja 😀

shaarka,posli mi tvoje a ked zistim,ze tvoje su ovela lepsie ako moje tak ti neposlem 😀 ..budem sa hanbit 😅 aj ked to nebola moja praca,ze?keby ze si vyberam teraz,urcite by som zmenila fotografa,ale nasla som ho 3 dni pred svadbou,takze som bola rada..a budimir len preto,lebo v nas velky den bola velka zima,prsalo, fukalo a na druhy den uz bolo teplo a slniecko 😀
a najlepsie,ze sa kameraman a fotograf nemali moc v laske,kazdy si o sebe myslel,ze je vetsi umelec 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre