Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. jan 2010

hm... to je sice asi uz do temy o stitke, ale uplne ta chapem. ja som si to posrala, lebo som s tym roky nerobila nic. a teraz mi je to luto, nemusela som tolko nabrat. je pravda, ze som necvicila, ale stravovala som sa velmi pekne. lenze ja som priberala aj zo vzduchu, nehovoriac o nonstop zapchach, na ktore som si vlastne zvykla.
tak hlavne ze to uz mame pod kontrolou 🙂

pipimiska
10. jan 2010

nezavidim vam 😒
maso a zemiaky mam uz v brusku a asi si pojdem umyt hlavu,jooj jak sa mi nekce 😲

chrobulka
11. jan 2010

bre ranecko...
to vstavanie nakoniec nebolo take tragicke.
uz v praci zarezavam.

co mate dnes na plane?
bratislava hlasi -1stupen a zamracene...
nastastie zatial nic z neba nekyda...

siouxie
11. jan 2010

dobré ránko, 🙂

chrobi, tak? vyzerá to na lepší deň?

nellie_
11. jan 2010

bre ranko...

ja mam od vcera hnusny herpes pod nosom 😠 😠 prvy krat v zivote mam herpes a na takom debilnom mieste... 🙄 🙄 ako uznavam, na pere by to bolo ovela viac viditelne ale ked idem utriet nos nie je to bohvieco... a pritom ani chora nie som.. nechapem z coho sa mi to vyhodilo 😒

siouxie
11. jan 2010

nellie 😒 herpes je prejavom oslabenej, zníženej imunity, ale nemusí sa prejaviť iba pri chorobe, ale aj po nejakom strese, náročnejšom období.
A možno je to iba reakcia tvojho organizmu na tie choroby, ktoré boli okolo teba. Ja som tiež ešte herpes nikdy nemala, ale predpokladám, že ten vírus v sebe mám, ako väčšina ľudí 😒

nellie_
11. jan 2010

siou hej, myslim ze to mam z toho ze som bola vystavena chorobam okolo seba.. mozno ma nieco obchadza alebo co... 😒 ale citim sa v pohode... len ten neprijemny pocit pod nosom-asi som nejaka precitlivela ale fakt mi to vadi to divne mravčenie pod nosom.. a vcera mi mama dala na to nejaku mast a otras, radsej to nebudem nicim potierat ta jej mast mi to nechutne rozmocila ze tie pluzgieriky vypadali potom uplne uzasne... 😒

siouxie
11. jan 2010

😒 je to nepríjemné, to verím... Ani neviem, čo sa teraz na to používa, kamarátka mi pred rokmi ospevovala čosi, čo sa tu na chvíľu objavilo a potom zmizlo, jej to aké jediné rýchlo a účinne zaberalo. Ale myslím, že u každého je to odlišné.
Možno nejaké čajíky by ti urobili dobre (aspoň na duši 🙂 ) alebo čosi na podporu imunity, aspoň pre dobrý pocit a aby si zahnala chorobu... Echineaceu, napríklad.

siouxie
11. jan 2010

píšem ako trúba už od rána 😅 echinacea...

lenuska85
11. jan 2010

Dobre ranko 🙂
Nellie to je fakt neprijemne. Mne sa herpes robi vacsinou na pere a vtedy idem skapat. Nenavidim to 😠
Ja pouzivam toto: http://www.konecoparum.cz/sk/opary.php?akce=faq...
Vyskusala som uz vela masticiek a neviem coho ale s tymto som zatial najviac spokojna. Len je to dost drahe 😒

siouxie
11. jan 2010

ahoj, Lenuš 🙂 Compeed sú výborné veci, mám od nich nejaké pedikúrové srandy 😉 Som nevedela, že robia aj náplaste na herpesy 🙂

chrobulka
11. jan 2010

seruste, nellie, mrzi ma tvoj herpes stav, nie je to nic prijemne, som ho mala parkrat ale na pere.
compeed je fajn vec a mne zo zaciatku zaberal trapny herpesin - to bol taky gel v tubicke malinkej.
a ako prvy pomoc som si vzdy dala zubnu pastu.
podstatne je to neskor vysusit...

siouxie, ani neviem ci bude lepsi den, snazim sa, ale su veci, ktore neviem vyhnat z hlavy ☹

bibi24
11. jan 2010

Dobre ranko damy 🙂

tak aj ja sa k vam dnes pripajam uz z prace...joj, ale sa mi nic nechce, sakra leniva som nejaka v poslednej dobe. Asi po tych sviatkoch a tolkych dni volna. Dnes idem este aj na taliancinu. 😒

chrobulka
11. jan 2010

aaa siou... zabudla som pozitivne ohodnotit tvoju fotku 😉 konecne mam jasno, s kym mam tu cest 😉

siouxie
11. jan 2010

chrob, čo to vidím? San Fran? Krásne... 🙂

jé, bibi taliančina? z radosti alebo nutnosti?

chrobulka
11. jan 2010

jooojjjj, bolo to davno, ale ano, krasa. najuzasnejsie mesto na svete (a to som asi najhorsi patriot akeho poznam 😀 ) este sa tam niekedy musim dostat... bola si?

taliancina je fajn, ale vacsinou sa ju baby ucia kvoli chlapom, ze? (aspon take mam ja skusenosti okolo seba... 😅 )

siouxie
11. jan 2010

😀 chrob, nebola, ale veľmi by som chcela. Toľko som videla dokumentov a čítala... 🙂

kvôli chlapom? to by mi nejako nenapadlo 😀 Ja sa gréčtinu neučím kvôli chlapovi 😀

madeline
11. jan 2010

dobre rano 🙂

chrobulka
11. jan 2010

to ma podrz!

ty si chces citat dakych platonov v originale??? 😉
mam kamosa, co vystudoval klasicke jazyky (latina a grectina) a ma sa velmi dobre, ma to potencial... ale len v ramci tlmocenia a tak...
u nas je grecko zakazana tema... ☹

a kamosky sa na taliancinu prihlasili kvoli tomu, ze cez skype sa zabuchli do nejakych machov 😉

bibi24
11. jan 2010

Chrob, moja dobra kamaratka zije pri SF, mozno ju pojdem tento rok pozriet, ak nam to vyda...😉

Siou, taliancinu sa ucim, lebo chcem a lebo sa mi paci vsetko, co sa spaja s talianskom 🙂 A este preto, lebo som chcela si vediet prelozit aspon jedalny listok, ked sa v taliansku nachadzam. Idem do druheho semestra, takze uz ake take zaklady ovladam 😉 A tiez by mi nenapadlo ucit sa ju kvoli chlapovi 😀 To mozno, keby som mala 15-nast 😀

No, prave som nas s drahym objednala do ferticentu 😉 Radsej by som bola, keby to islo prirodzene, ale....no co uz.

siouxie
11. jan 2010

chrob, ale ja sa učím novogréčtinu 😉. A filozofov mám radšej moderných, ako klasických, hoci väčšinu múdrosti vyprodukovali už tí klasickí 😀 😀

Ja sa ju učím z rovnakého dôvodu ako bibi taliančinu. Aj keď je pravda, že Taliansko ma fascinuje rovnako Grécko, kuchyňa ešte viac. Ale jazyk sa mi zase viac páči grécky (a španielsky). 😀

Bibi, vitaj v FC, aj ja tam patrím 😎 Akurát vo štvrtok idem na kontrolu.

chrobulka
11. jan 2010

bibi, kamoska tam tiez chodi, zatial je spokojna...
ono, sprav vsetko pre to, aby si mala ciste svedomie, ze si spravila maximum...

a frisco vrelo odporucam! aj ja tam mam kamosa... mozno raz... este... pojdeme 😉

siouxie
11. jan 2010

ahoj, madeline 🙂 a ty sa máš dnes ako? 😉

bibi24
11. jan 2010

Jaaaj, talianska kuchyna, mnam mnam, si mi narobila chute Siou 😉 Ale grecko sa mi tiez paci, konkretne grecke ostrovy.. 😵

Siou, ides opat na ivf? Ja som sa objednala o 2 tyzdne, aby som bola v polke cyklu. Ano, na FC som citala vela pozitivnych reakcii. No, u nas je to tak, ze samozrejme moze sa stat zazrak, vid ine priprady, ale na prirodzene otehotnenie mame mizivu sancu. Stale to skusame prirodzene a aj budeme dalej, ale pomedzi to chceme vyskusat aj umele, aj ked bojim sa toho...a ovela radsej by som sa tomu vyhla. Ale svoje dietatko chcem mat a pokusim sa preto spravit maximum.

madeline
11. jan 2010

rano sa mi nechcelo klasicky vstavat 😉 a za zhruba 30 min. mame poradu a tak sa mi tam nechce ist a k tym jazykom, ja som chodila 2 roky na spanielcinu do jazykovky, pretoze je to super jazyk a dokonca na vyske som si dala spanielcinu ako druhy jazyk, takze aj nejake odborne vyrazy som pochytala 😵

siouxie
11. jan 2010

mad, španielčina 😵 dúfam, že raz v živote sa k nej ešte dostanem...
ja som pôvodne francúzštinárka a angličtinárka, nemčinu som sa nikdy neučila. Iba pasívne v rámci tv, čomu sa u nás nedalo vyhnúť... 😀 jáj, no a samozrejme ruština, tú som zbožňovala 🙂

bibi, mala by som ísť na druhé, ale ešte mám čas. Potrebujem nejaké kontroly a vyšetrenia porobiť a niečo z toho mi budú robiť aj v FC 😉

chrobulka
11. jan 2010

ja som dnes ku podivu dobre vstala...
ale uz vidim, ako o 21 budem zaspavat - a to sa pipimiska bude akurat prebudzat k nejakej cinnosti 😉

co budete dnes varit? ja mam na obed este zvysok segedinu a na veceru planujem zbuchat trochu falosneho gulasu. sa mi nejak zaziadalo. draheho som sa ani nepytala, uvarim a bude. ak sa mu nebude pacit, nech neje. ine nedostane 😀

siouxie
11. jan 2010

chrob 😀 a čo tam všetko dávaš? Ja vôbec neviem, musím ísť teraz niečo vybaviť a cestou nakúpim. Len netuším čo 😅 😒

chrobulka
11. jan 2010

slovensku tocenu poprazim na cibuli, zasypem paprikou sladkou, rascou drvenou a podusim chvilku. pokrajanu papriku a paradajky... dusim... pretlacim cesnak, zalejem vyvarom (beznym slepacim bujonom), nakrajam zemiaky a varim. a dochucujem kecupom (pretlakom), majorankou, ciernym korenim a solou podla potreby a NIC VIAC a k tomu len chlebik. mnam!

ale to nie je z kategorie zdrava strava, ktoru preferujes siou... takze... hm...
sprav cestoviny so spenatom... co povies?

bibi24
11. jan 2010

Ja som sa na vyske ucila aj spanielcinu aj rustinu, ale uz z toho nic neviem 😒

Siou a kvoli comu vysetrenia? A to podstupujes ty, alebo tvoj manzel. My sme zatial mali len take klasicke, v ramci mojej gyndy - mne HP, folikulometria, chlamydie a ueroplazmy, vsetko ok. Ovulujem aj ked na 18 dc. Ale mam kratku LF, to sa chcem este poradit, ked pojdem na kontrolu k mojej Dr. A drahy - oligoastenoteratozoospermia 😖 (pocet 4 mil/ 1ml, objem 4ml, pohyblivost B, morfo 30% dobrych), robili mu HP - ok a kontrola u urologa - vsetko ok. Takze pricina neznama. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre