Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
11. jan 2010

chrobulka 😀

no nic, kocice, idem jest polievku, lebo dnes som jedlu velmi po boku nedala - mala som len pol bagety s cestovinovym salatom, kt. som vcera pracne s laskou asi pol dna pripravovala pre navstevu a s este vacsou laskou sme im ho zabudli ponuknut 😀 😀 😀 ... asi na tom fakt nieco bude, ze s tehotenstvom aj rozum odchadza 😀 ...tak ale hladom neumreli, dostali trojake jednohubky 😝

chrobulka
11. jan 2010

nerobte mi chute...
ja som hladna ako vlk.
este cca hodinku potiahnem v praci a pojdem domov, zaradim sa ku sporaku a zbucham ten falosny gulas... a ojem sa ho do popuku 😉
skusim draheho vytiahnut niekam na prechadzku. zacinaju ma boliet oci z monitora a naslednej telky doma. uvidim, ako zareaguje... snad ho zlomim...

chrobulka
11. jan 2010

a nesmejte sa tolko na mne, ano?

lenuska85
11. jan 2010

Uz som spaaaaat 🙂 Som mala veeeela prace, tak som musela pracovat 😒

Monky gratulujem k dievcatku 🙂

Chrobulka mate havina???

chrobulka
11. jan 2010

jeeejjj, ja som zbadala ze lenuska a uz som si myslela, ze sa prisla lenocka pochvalit, po svadbe 😉
si ma zmiatla... Leni...

lenuska85
11. jan 2010

Hej hej ja viem, ze vsetky cakate na spravy od nevesty. Ved aj ja, ale snad vas potesila aj moja pritomnost 😀 😀

bibi24
11. jan 2010

Chrobi a kam sa chodite v ba prechadzat? Lebo my vecer, kym sa dotrepeme z prace domov je tak cca 18:30, to este akurat pripravim nejaku veceru, najeme sa, co to porobim doma a mozeme ist spat, je po pracovnom dni. Mam pocit, ze nikdy nic nestiham...A to nehovorim, ak mame vecer nejaky program...su dni, ked aj 5 krat po sebe prideme domov o 22tej 😒

lenuska85
11. jan 2010

Asi si budem musiet zmenit nick, aby ste si nas nemylili 🙂

chrobulka
11. jan 2010

bibi, kto si ako zariadi, tak ma...
a chodime kam pride. byvame v podstate v sirsom centre.
takze... ako sa nam chce. niekedy sa vyvezieme na kolibu, alebo na zeleznu a prejdeme sa tam. ale zvycajne chodime len tak, pri nas. aj nasi byvaju kusok, tak niekedy k nim zajdeme... ako sa nam chce. my sme v tomto poctivci, chodime po praci domov a ak mame ist este niekam, tak z domu. potrebujeme urgent sprchu a poludstit sa 😀 a vies ako sa hovori, ranni ptace 😉 my vstavame pre 6, aby sme boli co najskor v praci a mohli co najskor odist... 😉

bibi24
11. jan 2010

Chrobi, no niekedy sa neda si zariadit po svojom...
Mna aj manzela potrebuju v praci po 8mej a do neskorsich poobednych hodin, manzel to ma este horsie - sukromna firma, casto robi doma aj po veceroch a cez volne dni...bohuzial musi, ak chce aby zvladal to co ma. Tam sa nikto nepyta, ci stihas.
Ale zato stihame este milion inych aktivit...hoci teda domov potom prideme neskoro. A na jar, v lete, na jesen chodievame behat 😉 To mam velmi rada. Ja bez sportu dlho nevydrzim, stale nieco sportove riesim...

siouxie
11. jan 2010

chrob, aj môj m. to tak robí. Ráno už býva okolo šiestej,pol siedmej v robote a potom mi tu straší po druhej doma 😉
A v lete je to super, lebo buď ideme s pesom na veľkú prechádzku spolu, alebo idem iba ja cez deň a potom ešte debatujeme a oddychujeme v záhrade.

madeline
11. jan 2010

tak, keby som bola v praci o pol siedmej, tak asi do deviatej som nepouzitelna 🙂

siouxie
11. jan 2010

mad, ja detto, ale to moje slnko šteboce len čo oči otvorí. To ja zase ráno vraždím 😀 Potrebujem mať svoj pokoj a čas na rozbeh.

pipimiska
11. jan 2010

chrobulka 😀 ja som to myslela tak,ze Vanda nemoze mat dvoch frajerov,az po osemnastke 😀 ..iba keby ze ju Teovi jednoducho preberie moj fesak Filip 😀

chrobulka
11. jan 2010

pipi, jasne, ze ju preberie... sak bude asi o 2 tyzdne (ak sa nemylim) starsi od Tea, tak ho prebije 😀

madeline
11. jan 2010

to uz ake zakulisne tahy 😉

chrobulka
11. jan 2010

ja som vzdy mala zmysel pre kreativitu a fantasmagirovanie... 😀
a nechcu mi dovolit pisat scenar pre Panelak... svinuchy 😉
boja sa konkurencie...

este chvilku a ficiiiiimmmm

lenuska85
11. jan 2010

fiha to je lepsie ako telenovela 🙂 taketo poprepletane vztahy...
chrob ja este pol hodku, to je uz nic 🙂
chrobulka a mate teda toho havana ci nie? ci to je tajne? 😉

chrobulka
11. jan 2010

nie je to tajne, mame aj nie... je u mamky...

pipussa
11. jan 2010

zdravim kocky,
ako to bolo na jesen, ked sa to tipovalo, ze ktora co bude mat ?
vygooglila to niektora ? ako to vyslo
🙂
ja mam zajtra sono, tak snad uvidime nielen prdelku... 🙂

bibi24
11. jan 2010

Babulky, ja sa s vami lucim, odchadzam zdokonalovat sa v taliancine...tak vam prajem este pekne popoludnie a vecer...ak bude cas, tak sa este ohlasim. 😉 papa

chrobulka
11. jan 2010

bibi, pocuvaj dobre na taliancine senora a uzi vecer aj ty.
ja sa tiez pomaly lucim...
pipuss, daj zajtra echo, ci je to cikulka alebo svrlin 😀

flamenga
11. jan 2010

ahojte tak som konečne doma.... takže náš šušurko sa nechcel ani za svet poriadne ukázať 😀 , takže s istotou pohlavie nevieme, ale pani doktorka sa viac prikláňa k dievčatku ale povedala, že toto naše dievčatko môže mať kľudne ešte o pár týždňov pinďúrika

ináč mám vraj veeeľmi nízko položenú placentu, vraj až pri nejakej bránke 😖 tak máme nariadený prísny kľudový režim, žiadna námaha a žiaden sex 😅 😀

ozaj... a váži to naše stvoreniatko 204g 😀

slniecko77
11. jan 2010

..tak ja uz som spaaaat 😀
..siou dobre si poradila tak som si kupila topanocky, nejake tricka a idem si objednat kremy 😀 a mimochodom to nedorozumenie sa vysvetlilo
..monky a flam gratulujem k dievcatkam, aj ked u flam to este nie je iste 😵 ja by som hned brala slecnu, ale hlavne, ze su mimiskovia zdravi

nellie_
11. jan 2010

monky takze dievcatko 😵 😵
sa mi to paci ze tu zatial mame 2 pary.. dobre skore.. 😎 😀 😀

jak mi je dobre na tele aj na dusi.. dala som si svieckovu a ako dezer tycinka Lion a zapila som to nestea zelenym cajom aloe jahoda... ten milujem,len musim si davat bacha lebo z neho nemozem spavat... 😅
takze na dnes som ho uz dopila radsej 😀

slniecko77
11. jan 2010

..juuuj nellie ty stale provokujes s tou svieckovou 😀 mnaaaam by som si dala, asi ju raz ukuchtim..sice neviem ci tu vsetky suroviny zozeniem

nellie_
11. jan 2010

slni dobre uz nebudem.. 😀 😀
a ved preco by si nemala zohnat suroviny.. 😉 korenovu zeleninu tam hadam mate, maso splasis a slahackovu smotanu tiez 😀 a knedlik si vyrobis 😀 😀

rozmyslam co idem robit... segra mi okupuje telku,pozera telenovelu.. Diego and Paloma.. 😀 😀
kedysi som to zrala ale teraz sa len kosim na tom.. 😀 😀
jedine co ma tom fascinuje je makeup tych hereciek - maju nadherne vytienovane oci.. tak naberam inspiracie 😀 😀 teraz od noveho roku ma to nejak chytilo a kazdy den sa poctivo tienujem do roboty.. 😀

slniecko77
11. jan 2010

..smotana je tu trosku ina, ale to je v pohode..a ten knedlik no uvidime 😉 mozno som skor leniva..musi ma chytit sajba
..ja sa nejak vytienovat sama neviem, ja vzdy nahodim jednu farbu odtienu a hotovo 😀

nellie_
11. jan 2010

slni ja som to tiez nevedela ale povedla som si ze ked uz mi kazdy hovori ze mam velikanske oci tak je hriech take viecka nenatienovat.. mam ich ako Mogvaj 😀 😀 ci jak sa volalo to zvieratko z toho filmu 😀 😀

to chce iba cvik... 😉 zaklad je dat do vnutorneho kutika svetlejsi tien a od polky po koniec viecka tmavsi a je to.. 😀 😀

siouxie
11. jan 2010

slni, no vidíš a ešte si si aj radosť spravila 😀

nel, rozmýšľam, čo napísať tebe, ale ako tak čítam o tvojom po jedlovom rozpoložení, asi to isté 😀 😀

ja som na tieňovanie totálne ľavá. Niekedy ma to chytí, ale zase rýchlo prejde, akonáhle sa utvrdím v tom, že moje manuálne schopnosti sú naozaj biedne a ani náhodou sa to zázrakom nezmenilo... 😀 Ja som vlastne rada, že si špirálou nevypichnem oči, takže ju tiež nepoužívam denne. Radšej 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre