Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. jan 2010

bubli nie nie u mna sa zazrak isto nekona, klud 😀
len som mala rekordne vysoku teplotu vcera rano 37,2 a vyhodil sa mi herpes na co mi baby vraveli ze to je tehu priznak 😀

ale ako som uz pisala, snazenie bolo 11DC a ovu 14DC.. sice som sla tento cyklus zabojovat.. (brala som clostil, estrofem a duphaston) kedze som vedela ze drahy bude konecne v kuse 3 tyzdne doma, ale hold dostal chripku a v den ovu sice bol pokus o snazenie ale hold mal vysoku teplotu a proste nevyprodukoval spermose po chvilke sme to vzdali... takze preto viem ze isto to tehu nebude..

a pre vas co sa vyznate moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie

az mi to je divne to tu pisat, lebo som si zvykla ze tu taketo veci nerozoberam.. 😅

siouxie
11. jan 2010

uvidíme, uvidíme či prídu 😀
a ja mám od dnes digitálny teplomer 😀

nellie_
11. jan 2010

siouxie mas traumu z ortutaku? 😀 😀
ja mam ortutak a zo zaciatku som mala traumu hlavne z toho ze ten teplomer cely vcucnem a nebudem ho môct vybrat von 😀

slniecko77
11. jan 2010

..a ja viem jazyk zrolovat do rurky 😀 sme to precvicovali v skolke
..dzou este mate sneh? my tu mame brutalny odmak, este chvilu a bude po snehu
..herpes je svinucha, klop klop uz som dlho nemala, ale vzdy som pouzivala zovirax alebo herpesin, trosku pomohlo, zmizol rychlejsie
..bubli uz si zdrava? asi ano ked si brutal hladna 😉

shaarka
autor
11. jan 2010

caaaaaaute 😀
nemam sancu vstrebat vsetky infosky, prepacte 😀 ale report je fasaaaaaaa vec!!! dik, siou 😵
a priznavam, dobrovolne, ze ja, velka slovencinarka, mam zauzivane tiez dve parky, lebo su to zeny. a nemienim sa toho vzdat, lebo proste ten parok, akoze muz, mi vobec nie je pochuti 😀 😝
takze ranajkovala by som sice dve parky, ale po spravnosti ranajkujem rovno tri, takze je to ok 😀

dzou, gratulujem k praci!

my sme boli pokecat s nasimi, gratulovali sme mojmu ockovi, len tak light, mal 58 🙂

bublinka11
11. jan 2010

Inak aj mne je tu niekedy blbe pisat ohladne mojho neotehu, ale ved tu sa moze pisat vsetko, nie?
Tak ci tak sa potrebujem niekoho spytat, co znamena, ked mam zvyseny prolaktin a doktor sa ma vzdy len spyta, ci som na to nieco brala a ja poviem, ze nie a vzdy to zahovorime...tak teraz neviem, ci robim dobre, ci by som fakt cosi nemala brat, vobec netusim, co zvyseny prolaktin sposobuje...

siouxie
11. jan 2010

shaar, tak to je logika 😠 😀 párok MUSÍ byť mužský, veď keď sa na to pozrieš, ako to vyzerá... 😀 je, shaar, máš o tri roky staršieho ocka od môjho 😀 😀

bubli ani nie traumu, ale máme ho ako jediný, tak som chcela svoj vlastný. Má pamäť, takže tiež stačí len odložiť a spať ďalej 😀

inak, si spomínala vydávačku s píšťalou... 😀 to je ako v prcičkách na hudebním táboře... 😀 😀 😀

dzou
11. jan 2010

teda sekundu tu nie som a vy zapisete skoro pol strany 😅
a kukali ste ten link co som hodila ska mi pochvalte mm cakam na to 😅
slni hej je odmek ale tie bocne cesty su teraz hrozne lebo niesu odhrnute a je tam teraz hrozna clapkavina a ked bude v noci mrznnut tak vdaka bohu 😠

nellie_
11. jan 2010

bubli tak v prvom rade brani v otehotneni.. teda kamoska to mala a brala nato nejake lieky a po ich dobrati konecne po 3 rokoch ostala tehu.. ale zas ak to mas len malinko zvysene tak to je asi este v norme, ved inak by daco s tebou doktor hadam robil, nie? 😅

shaar no konecne niekto kto jedava zeny parky... 😎 😀 😀 😀 konecne sa necitim ako dilina 😀 😀

dzou
11. jan 2010

idem si sravit nieco jest tak dufam ze vobec snihnem docitat 😅 😀

shaarka
autor
11. jan 2010

ale musim sa vam pochvalit, dojimava scenka sa dnes odohrala 🙂
od rana som sa s MM nebavila, velmi ma sklamal v istej dlhodobej veci (proste raz za cas to vyjde na povrch a ja to musim len predychavat, i ked to velmi boli), a odhliadnuc od toho, ze som mu kupila bundu a este nejake handry, bola som velmi smutna a ticha, ked dosiel z prace.
som si sadla do gaucu 😀 odhalila pandero a pozerala. a MM pozeral tiez a Teo prave vtedy kopol!!!
konecne sa mi podarilo dokazat, ze sa mi brusko fakt hybe, ze si nevymyslam 😀 😀 a konecne to aj MM videl na vlastne oci. nebol tak excitovany, ako ja prvykrat, ale pacilo sa mu to 😀 skoro mi vybehla slzicka.

inak toto sa mi salo aj dnes v tescu - pozeram na slipove vlozky, vyberam, ze ktore, a maly zacal kopat. mrkla som na bruch a zrazu kopanec - bolo vidno aj cez rifle a tricko 😀 som tam stala pred regalom jak prikovana, som sa usmievala a drzala si to miesto 😀 😀 😀

dakujem, ze som sa s vami mohla podelit 😵

nellie_
11. jan 2010

dzou jasne ze som to pozrela, zabudla som dat reakciu,prepac...mne to teda moc nepovedalo, ale verim, ze su to prakticke vecičky... 😉 😎 a hlavne ze mu za to poriadne zaplatia 😀 😀

siouxie
11. jan 2010

shaar 😀 😵 😵

nellie_
11. jan 2010

shaar to muselo byt kraaaaaasne.. normalne som dojata a mam vlhke oci... 😅
to je tym PMS... 😅

siouxie
11. jan 2010

ja som nemala, ale mne končia krámy 😀
džou, šikulo, to si vôbec neviem predstaviť, ako sa to robí... 😀

shaarka
autor
11. jan 2010

dzou, ja som tiez klikla, ale nejak som nepochopila - to je privesny vozik? a on to vyraba? sa tym zivi? alebo co?
a to su kolieska z lietadla? 😀 prepac, ale fakt nemchapem 😅

bubulka722
11. jan 2010

Bubli, ja som ho mala pred časom tiež zvýšený a hneď mi na to predpísal Medocriptin. To bol brutal ako som sa po ňom cítila. Hrozne znižuje tlak a ja ho mám aj bez neho jak mŕtvola. Inak je prevda, že bráni v otehotnení. A máš ho moc zvýšený alebo len mierne?

bublinka11
11. jan 2010

Sioux neviem, co pises, asi to nepatrilo mne... 😀
A Slniecko, uz som zdrava az moc...zajtra uz idem zarezavat ☹
Nellie to ten prolaktin je taka svina? No neviem hodnoty, iba viem, ze som ho mala zvyseny...snad len trochen..

slniecko77
11. jan 2010

..dzou mne to nejde otvorit 😒
..Shaarka, to musi byt uzasny pocit citim maleho mimozemstana..novy zivot 😵 si tie pocity este uzivaj

nellie_
11. jan 2010

no nic idem ja.. prave mi segra obvinujuco vravi, ze na nu kaslem a s vami tu chnapem do klavesnice uz od piatej.. 😅
idem hodit sprchu a kedze nie je nic v telke, tak si ideme pustit nejake DVD.... 😉

tak ahojte, pekny zvysok vecera.. 😉 😎

bolo mi cťou a potešením dámy.... 😵 (siou dala som vetu na pocest teba aj s interpunkciou 😉 😀)

dzou
11. jan 2010

noooo je to vozik na motorku... moj drahy to zvara... a zaplatia... no ako kedy predavame to cez ebay a teda dakujemmmmmmmmmm 😀 😀 😀
shaari jeeeeeeeeeeej to muselo byt supeeeer 😵 😵 😵

dzou
11. jan 2010

tak paaaaaaaaaa nellie
shaari on sa tym chcel zivit ale nevyslo to tak ako si predstavoval tak teraz bude normalne pracovat(vdakabohu) a toto bude mat ako bokovku 😉
a nie su to kolesa z lietadla 😀 😀 😀 to je detail aby anglani videli ze vsetko je nove 😉

siouxie
11. jan 2010

nell 😀 😀 pekný večer a ďakujem ti, párka 😀

bubli, to bolo na tu nellienu poznámku o dojatí nad shaarkiným zážitkom, ja som to vyjadrila predtým ksichtami.

dzou
11. jan 2010

shaari takze uz ste zmiereny? a maly sa uz zase vola Teo???

bublinka11
11. jan 2010

Bobulka netusim, ako ho mam zvyseny, asi len mierne, ked na to vzdy zabudali...teda dufam, ze mierne. A neviete akym sposobom brani v otehotneni?
Tlak mam tiez nizky, takze toto by ma asi zabilo...ved uvidime, k Dr. idem aj o mesiac, skusim sa spytat

shaarka
autor
11. jan 2010

dzou, pohadani sme neboli, teda od 4.1. myslim. 😀 😀
len som bola smutna.
a s tym menom to je este take vselijake... 😵 uvidime. teraz Teo, zacinam si zvykat, ale ani Oskar alebo Bruno nie je vylucene.
pume sa velmi pacil Ruben, teda aj mne poriadne, ale asi mu nebudem komplikovat zivot, ze ano 😎

co s nacatym vecerom?
ja mam v plane ist skoro do postele, som uplne hotova. a chcelo by to nejaku dobru knizku, ale ziadnu dobru nemam, teda nie taku, na aku by som mala chut...

pipimiska
11. jan 2010

heloou baby 🙂 idem rychlo prestudovat tri strany,budete tu ked sa vratim? 😀

dzou
11. jan 2010

a co je vlastne s pumou? tu som su uz dlho nevidela 😕

dzou
11. jan 2010

ja hej mm ma pracu a bude v nej az do 22.00 cize u vas do 23.00 ale kon mi ide strasne pomaly 😠

bublinka11
11. jan 2010

Pipi ja sa tyram zehlenim, takze ked oddychujem, som tu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre