Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
12. jan 2010

..ahojte, dotlacila som zapekane cestoviny s mm..nejak som zabudla cely den jest 😀 sa mi uz dlho nestalo
..som dnes vygruntovala baracik, tak som sa zo sebou spokojna xixi a zajtra snad babovku upecien, mam na nu uz dlhsie chut
..gratulujem k praci priatelovi dzou 🙂 este stale mate tak vela snehu? u nas mizne, len na zahrade trosku zostalo, tam kde mm staval iglu ale tomu tiez nedavamdlhu zivotnost

vavenka
12. jan 2010

slni serus 🙂

dzou
12. jan 2010

no my mame este dost snehu 🙄 uz mi to faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakt lezie na nervy 🙄 ale uz mam dnes nove gumy na aute 😉 mm mi dal menit tak uvidim zajtra ako sa pojde 😉
jaj a ty mas formu na babovku? a mas ju z svk alebo tu dakde si kupila ja som tu este nevidela a chcela by som a ani na ebay som nevidela

slniecko77
12. jan 2010

vavi prekrasny grafik...aj ja sceeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉 ste pekne posexikovali..skoro ako my
..formu na babovku mam este zo Slovenska, a pracuje na plno kedze ja nemam rada kolace s kremom

dzou
12. jan 2010

no vavus tak neviem ci od soboty ale tak mame uz 4X po sebe... no mne uz sa tiez moc nechce v tom je problem e nebudem sa silit ak on nebude chciet chnapes 😉

dzou
12. jan 2010

jaj no od piatku ... sice uz nemeriam ale sexik si znacim do ff aby som nezabudla 😀

slniecko77
12. jan 2010

..dzou v klidku spermie preziju 2-3 dni..ak sa nemylim a ked sa ma stat tak sa stane..asi som trosku fatalistka

dzou
12. jan 2010

hmmm tak to si musim doniest z svk lebo tu nemaju 😠

vavenka
12. jan 2010

Dzou ty si myslis ze mne sa chcelo ? ? Ani mne sa uz bars ee... Ale tak - neni sex - neni babo 🙂 tak sa pekne premoz, daj si deco vinka a vrhni sa na chlapa 😅 😅 na 14 DC nemozes ostat na sucho 😀

dzou
12. jan 2010

hej ja viem... sak vsade aj pisu ze sa nema sexovat na silu 😉 a ako pisem mne sa zatial moc uz nechce ale ked jemu sa bude tak sa nebudem zdrahat 😀

dzou
12. jan 2010

noo vinko momentlane doma nemame(az mi je to divne 😅 😀 ) nooo sak asi ho znasilnim ked tak radis vave 😀 😀 a to som si myslela ze my sexikujeme vela a ked vidim tvoj graf 😀 😀 😀 😀

vavenka
12. jan 2010

No neviem jak vy, ale ja skor pouzivam sedliacky rozum... Radsej sa trochen prinutit na zaciatku, ved potom je to uz fajne 🙂 a mne sa to teda vyplatilo...

dzou
12. jan 2010

no ako vidime tak vyplatilo 😀 a teda buras aj teorie ktorej som sa ja bala ze ak sa sexuje viac dni za sebou ze mm nema dobre spermose ale tak uz sa nebojim 😀 😀 😀 takze ako pises na 14dc predsa nemozem byt ako jalovka 😅 😀

shaarka
autor
12. jan 2010

hihi, vavi, jaky lobbing 😀 😀
ved hej, ked vies, ze mas ovulu, donutit sa da... 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

shaarka
autor
12. jan 2010
dzou
12. jan 2010

no ja sa donutim len si aj mm donutim 😀
inac ahoj shaari ako?

slniecko77
12. jan 2010

..chudiatka, tak ste sa vsety museli nutit 😀 ale vysledok si nosite v bruskach..malych mimozemstanov 😉

dzou
12. jan 2010

ze slni ako sa vsetky nutili 😀 hlavne shaarka na tej chate pod vplyvom.... 😀 😀

shaarka
autor
12. jan 2010

tak tak, pod vplyvom... ved uz som pisala, ze keby som nebola tehotna, tak kazdemu tvrdim, ze nic nebolo, len sme sa v izbe "salili" 😀 a este si spominam, ako sme potom zaspali a za nejaky cas nam prisli buchat na dvere, ze haloooo 😀 MM otvoril a ja som si uvedomila, ze som pod spacakom hola, a ze ci zo mna nieco nie je vidiet 😀 😀

vavenka
12. jan 2010

Hehe ze lobbing 🙂, no ja som zastanca teorie - ze moze byt aj krasna ovulka, aj femi kvapky mozte pucit, a chilli papricky, aj cvicit, aj modlit sa, aj secko, ale proste primarne treba spermie 😉 a nech sa pise co sa pise, kolko vydrzia tolko vydrzia, najlepsie je strafit sa......

Slni no az take premahanie to zas nebolo, ja lubim sex, je pravda ze uz piaty - siesty den by som asi dala pauzu, kebyze niesom v strede cyklu, ale tak ako som pisala, trochu sa postrcit na uvod a potom to uz ide 😅 😅 a myslim ze v nasom veku uz kazda vieme ako na to, aby z toho bol aj zazitok, nielen plodenie 😀

shaarka
autor
12. jan 2010

vavi, mudro pises 😀
som zvedava, ze kedy budeme mat konecne sex 😠 ked uz o tom teraz tolko piseme 😎 😠 😠 😠

dzou
12. jan 2010

vavi no pekne si to napisala 😀 😀 😀
shaari ... no tak si to chcela utajit a uz je to na tebe vidiet ze ste sa len ''nesalili'' 😀 😀 😀

pipussa
12. jan 2010

zdravim kocky
moj prcek bude prcek, ziadna prcinka 🙂

slniecko77
12. jan 2010

..tak tak svate slova vavi 😉
..shaarka aspon nejake vyhody mame my snazilky, uziiiiivame si milovacky..teda ked nemame zapaleny mechur 😒

shaarka
autor
12. jan 2010

MM si zvykne robit srandu, ze len dufa, ze to je jeho! 😀 lebo to iny zur bol na tej chate 😀 😀 😀

slniecko77
12. jan 2010

..pipussa gratulujem k mlademu muzovi 😵

dzou
12. jan 2010

shaari a kedy bolo naposledy??? ja poddzubem.... ze vcera a predvcerom a predpredvcerom a predpredpredvcerom 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a teda viem ze akoze taketo veci tu nerozoberame ale tak sa spytam nazor ze ci vazne tak skodia spermoskam sliny ako pisu... lebo mi niekdey slinime... tak ze co si vy myslite 😉

shaarka
autor
12. jan 2010

cau pipuss, vitaj v klube pipikov 😀
ale ty mas nick aj pre pipika aj pre pussy 😀

ta coooo, slni, mechur ta trapi? ☹ co na to beries?
aj ja som si dnes zhodou okolnosti dala preventivne urologicky cajik, liter a pol, lebo som strasne casto chodila piskat. ale to asi len maly zatlacil na mechur. no zlakla som sa, tak som pre istotu premyla.

pipussa
12. jan 2010

dakujem,
vsetci mi tipovali chlapa a nejak sa to splnilo
co ma vsak zarazilo, ma 407g 🙂

dzou
12. jan 2010

je pipussa aj ja gratulejsn... k pipikovi 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre