Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
22. máj 2009

a preco chces potom byvat v takej lokalite sak to je hrozne ja by som aj von bala chodit inak basnicka sa ti podarila 🙂

janemari
22. máj 2009

shaar super basen.
Este som tu lebo este cakam 😉 a potom budem utekat,len sa tak bude prasit. 😀

pipimiska
22. máj 2009

cafkooo 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

Píš si že si
najprísnejší

Za ucho si namotaj
motúz fráz a hlúpych citov

Aby si bol hádam pri tom
keď sa vyzliekam...

Viac či menej
ani neviem

Príď a vytor nový čas
kým ma tlačí k tebe čosi
kým si bosý
pri mne zas

Dve tri cigy, liter vína
úprimná a bez obalu

Ďalej nejdem.
Radšej pôjdem do baru

monika0001
22. máj 2009

ale mna taku nepoznaju... a ja nechem... aspon keby to slo dole na tých 60...aspoň... ma to zacina srat.. ale behom 4 dn som dala dolu 3 kila a nemusím preto atia nic extra robit tak nad pojdu aj dalsie... 😉
nat - no to ja byvam v BA a saitky pod oknom kždý deň nimimálne 6 krát za deň..... 😀 😀

Jane - terza už aj a čakám, ale zatiaľ nič... 😒

nelynka
22. máj 2009

monik my ked sme sa prestahovali tak nam to aj chybalo take ticho, nikde nic ani sme aspat nevedeli sprvu 😅

janemari
22. máj 2009

Jeee 60kg to by bolo kraaaaasne na zaciatok 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

monik, tie kila dolu su super. len si ich musis aj udrzat. a co si robila, ze si schudla?

shaarka
autor
22. máj 2009

ja mam 80 a mozno aj viac 😠 😠 😠

monika0001
22. máj 2009

jane - stále nič.....je to možné?

zuzanockamt
22. máj 2009

ja byvam len v MT, co je male mesto, ale sanitky, policajti a hasici kazdu chvilu pod oknami pocujem 😀

nathali
22. máj 2009

monika0001 a ako to tam mozes vydrzat my sme byvali v nitre ako ziadna vyhra to nebola ale nebolo to az take hrozne
shaarka hladas si novu profesiu alebo vaaazne dakam pises ?noo je to mile 🙂

monika0001
22. máj 2009

shaar - nebudeš mi veriť ale nič... vytiala som sice fit loptu, ale sedela som na nej jeden večer a koniec 😀 😀 😀
ja neviem proste sli dolu... vravím, že poslednu dobu je to divne so mnou 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

nathali, ja fusujem do remesla hadam kazdemu okrem ekonomov a pravnikov 😀 😀 😀

dam este jednu poslednu - sa mi paci.
a inak su to stare veci, niekolkorocne, vacsinu som napisala na gympli 😉

zuzanockamt
22. máj 2009

moni ... ale zlata si 😉 ... mila tvaricka 🙂

shaarka
autor
22. máj 2009

monik, no tedaaaaaaaaaaaaaa 😀

inak neviete o niekom, kto by mi vydal sponzorsky knihu? 😀 😀 😀

monika0001
22. máj 2009

nat - s mojim mmm vydržím všetko 😉 predtým som byvala na dedine a nikdy viac!!!

monika0001
22. máj 2009

zuzanocka - ĎAKUJEM!!! 😉 😀

nathali
22. máj 2009

moni nemaj stresy koli kilam na svete su zeny co su na tom horsie 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

Iba kúskom svojej duše
Skús sa zbaviť formalít
Ako svetlo v tichu kluše
Skús tú krásu zachytiť

Sypký piesok jemne chladí
Vôkol ticho - no predsa počuť
Snivý úsvit, východ slnka
More o skaly

Vôňa zeme, rána, leta
Prižmúr oči do ďaleka
Neboj sa a skús aj lietať
Skús tú krásu zachytiť

monika0001
22. máj 2009

nat- no ved preto sa snažím neriešiť to!!! 😀 😀 😀 😀
i ked obcas ked nemam co na seba ma to serie... vsetky veci som musla dat prec... 😉 😉 ale to je to najmenej co ma kasle...

zuzanockamt
22. máj 2009

veru tak, ziadne stresy kvoli kilam!!!!!! 😀 ... aj mne by sa zislo dat dole 5 kg,ale sa im paci u mna, lebo nechcu ist prec 😝

janemari
22. máj 2009

shaar aj ja mam kopu basni 😀 Inak keby kazdy vydal svoju knihu basni kolko by bolo na svete basnikov,ze 😀
A terazz oficialne majte sa tu krasne a dobru nocku.

pipi prepac nepozdravila som ta tak ahoooj

pokecame zajtra 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

tak hadam takto neskoncime...

https://www.youtube.com/watch?v=-z-UxEZ6yA0
zuzanockamt
22. máj 2009

shaarka ... no ty ake crevo riadne basnicke mas 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

mam jednu kamosku, co jej z nejakeho dovodu hevier vydal knizku. a take veci su tam, ze som to ani nevedela docitat 😀 klasika - to je spravodlivost na svete 😀

monika0001
22. máj 2009

no krásnych mojich 76 kil.... 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

monika0001
22. máj 2009

shaar -to si ako prosim ta nasla? 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

teraz by sa tu zislo R v kruzku. 😀

ale asi sa s vami lucim, idem MM vyhnat od filmu (zas daco kuka) a ideme na nejake to poldeci 😀 . a inak vsetky vas pozdravuje, milym tonom sa opytal, ze klik buch cvak (akoze moje prsty na klavesnici) - to je este niekto na nete? ci si pises sama? 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

maaaaam
®

😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre