Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
20. jan 2010

Veru mohli by sme 😀 tehule kecaju, ked my pracujuca mensina oddychujeme... 😀
Leni aka bola svadbicka? Ak si uz pisala...tak ja som tu dlhsie nebola... 😉

anaxamon
20. jan 2010

bubli veru, teraz zas ony nemaju cas na vykecavanie...

bublinka11
20. jan 2010

Oni sa cez den flakaju a hraju na zienky domace a vecer by uz aj pokecali, co???
Anax tesis sa na sono??? No mne ho robili len raz, ale to si pamatam len, ze som bola cela od tej gebuziny...
A kam sla Nellie, ked sa lucila???

anaxamon
20. jan 2010

bubli tesim sa asik koli tomu ze budem vediet ci mam alebo nemam problem... 😅

nellie sla na vystavu do ba 😉

lenocka84
20. jan 2010

bubli paradne dopadla na mojasvadba je aj album

bublinka11
20. jan 2010

A coze sa isla nasa kraska vystavovat??? Tam je tusim teraz Slovakiatour, ci este nie? Aha, ona asi do Gastra...nooo ta sa ma.
Leni idem kuk...na mojasvadba si pod tymto nickom, hej?
Anax a tebe drzim palce secky!!!

vavenka
20. jan 2010

Joj som myslela ze dnes nebudem cely den doma, som sa dotrepala okolo druhej z kavy s kamoskou a uz sa mi nikam nechcelo, tak kvasim pred telkou.....
Uz ma ten vcerajsi incident presiel - ako tym sposobom ze som sa uz ukludnila, a radsej ani neriesim.....
To sa nejaku utrasie 🙂

Co mame dnes v plane? 😀 😀

siouxie
20. jan 2010

no toto, čo vy dnes všetky robíte? Nellie je ospravedlnená... ja som bola chľastať a vy? 😀

p.s. vavi, som rada, že si to rozchodila 😉 😀

slniecko77
20. jan 2010

..ja sa prezieram heheh
..tlacim do seba vianocne oplatky a sem tam si ich natieram aj medom 😉 a zapijam Actimelom

slniecko77
20. jan 2010

..konkurujem Pipi v kombinaciach hheheeh
..a coze si dnes zapijala?cist evyzdvihli Nellie a zapijali?

siouxie
20. jan 2010

fuj, slni, čo si v tom? 😀

to si myslíš naozaj, že tie dve by boli také husté a dohodli by sa so mnou? 😀 😀 😀 kdežééé, tie nie, tie sa zľakli. 😀 Rýchlo radšej včera zmenili tému.

Ja som bola s kamarátkou, tak som aj relatívne skoro doma. Kdežééé tie dve hrdinky... jedna už spí na hoteli a druhá doma. Určite... 😀 😀 😎

slniecko77
20. jan 2010

..skoda, keby si sa dohodla so mnou..ja by som necukla 😀
..aaale vianocne oplatky milujem, su posledne..zase si budem musiet pockat na dalsie Vianoce..honi ma mlsna a prislo mi lepsie si dat dve lyzicky medu..ako nejaku cokoladu alebo susienku

siouxie
20. jan 2010

tie oplátky sú v pohode, len ten actimel k tomu je na posratie 😀

slni, šak sa dohodnime, len ma musíš zavolať 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..a co pijes? nech sa na teba pripravim 😀
..ja som zatazena na cervene, argentina, chile a este mam rada Bacardi breezer..neviem ci poznas, ale vraj to uz predavaju aj na na SVK a tieto Vianoce som prisla na chut Tokaju viac putnovemu 😉

siouxie
20. jan 2010

ja som červené opustila, bolo mi už príliš ťažké. Biele je moja láska, ale tiež také lepšie, ak sa dá. A ak sa nedá aspoň stríčky, hoc aj obrátené. Dnes som dala dva (čiže dve deci bieleho) a som rozšafná. To bude asi tou dlhou pauzou a vekom 😀

slniecko77
20. jan 2010

..xixi ja zas biele moc nemusim od istej doby 😉 dokonca som par rokov nemohla vidiet ani Vineu 😀 ale uz som sa zmierila s bielym
..mne zatial z cerveneho nebolo nejak tazko, asi preto, ze na jedno sedenie nezvladnem liter 😉

siouxie
20. jan 2010

😀 😀 😀 tak ja sim začínala s bielym asi tak, že som ho 10 rokov nemohla ani vidieť. Teda vlastne víno ako také. Potom to prelomilo červené, no ale už mi je ťažké asj deci, prosto ho cítim. 😀
Kdeže ani ja už nevypijem toľko, čo kedysi. Ti hovorím dva obrátené a som rozkokošená 😀 no dobre mi je nesťažujem... 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..vsak to je super....si rozsafna a aj este aj usetris....2v1 😀
..ja mam rada tie hutne tmavo bordove vina, co zanechavaju jemne trpky pocit na jazyku..boze ja sa namotavam 😀
..vidis a ja to tu zapijam actimelom hehe

siouxie
20. jan 2010

priam bordeauxove? 😀
tak zase, aj ja ich sem tam ešte môžem, ale len tak na ochutnávku. Viac eee. Ne chlipkanie potom tie stríčky, lacno a veselo, že áno 😀 😀 😀

a kde máme nočnú hladku, džou, pipi, nely...? 😀

siouxie
20. jan 2010

hladku=hliadku 😀

slniecko77
20. jan 2010

..len, aby si nezabudli obliect cervene plavky 😀 hliadka je hliadka..alebo toto bola pobrezna 😀
..dzou som videla vo vedlajsej teme..nejaka vyzerala byt smutna, aj som ju chcela zavolat, ale reku, nebudem sa im tam motat...maju dalsiu tehulku 🙂

slniecko77
20. jan 2010

..no a Pipi snad kazdu chvilu nastupi do sluzby aj s druhou vecerou 😉
..Vave sa mozno zmieruje s ''hercom'' xixi a o Shaarke nebolo dlho pocut..o to tu flakaju

siouxie
20. jan 2010

sa mi zdalo, že som ju niekde zazrela 🙂 . Pipi asi obeduje 😀 😀, prípadne rozmýšľa, čo uprace do polnoci.

slniecko77
20. jan 2010

..no to vies, zlate jadro zostalo 😀

slniecko77
20. jan 2010

..som chcela napisat zdrave, ale ani zlate nie je zle 😉

siouxie
20. jan 2010

zlaté 😀 😀 😀 ja som stihla šupnúť sprchu.

slniecko77
20. jan 2010

..no aka si ty sikovnica 🙂
..jasom zase dnes ''stihla'' presolit polievku vrrrrr ale mam zlateho (zase to slovo 😲 ) mm a zjedol ju a podakoval xixi

slniecko77
20. jan 2010

..cakam Siou 😉 xixi

vavenka
20. jan 2010

Aha na tie dve, jak si tu poklonkuju navzajom cs cs 😀
Niieee s nikym sa nezmierujem, poobede som len vydavala prikazy a herec plnil - dal do kopy kupelnu, spravil mi nakup na proviant na zajtra, zmenil nejake zlotuvky, ale komunikujeme zatial len v nudzovom rezime 🙂 pomaaalicky sa to dava do normalu... Aj tak mu kaslem.... JE to proste chlap a nechapem ako moze byt tento zivocisny druh takto sebecky, maju to uz od prirody, viem, len to proste neviem pochopit....

Shaarkes je ok, bola mi pofotit bruch, tak som zvedava co z toho bude az to bude 🙂

siouxie
20. jan 2010

vavi, čo máme robiť, keď nás nikto nepochváli? 😀 😀

a šak som nepísala o zmierení, ale o rozchodení... 😀 😀 😀

sa tam zgrupujute a na nás kašlete, há...? 😖 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre