Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
23. jan 2010

😀 shaarka si ma predbehla 😀 😀 😀 idem si ta precitat 😀

pipimiska
23. jan 2010

jeeeej tak gratulujem 😵 😵 idem si ho prekuknut na nete a o tvojej ex-bexe hned najdem 😉 😉

pipimiska
23. jan 2010

takze o bexe v spolocnich terminoch=april 2010 strana 543..pise zuzuj

ten tvoj kociar je v pohodicke a ked pises,ze ma secko to co ma tak super a cena perfektna 😉
a tu sportovu cast vies dat do lahu tak,ze ma nozky vyrovnane?
ja som bola pred vcerom v kike a celkom sa mi zapacil concord ale ta sportovaca cast sa dala dat do lahu len s pokrcenymi nohami 😖 takze hlaadam dalej,ja na blchu pojdem mrknut asi zajtra..
inac riesis uz odsavacku?

pipimiska
23. jan 2010

ty si rychla,uz aj fotecky mas,pekny kociarik 🙂

shaarka
autor
23. jan 2010

hej, som uplne spokojna. trosku sa obavam poistky, ktora sluzi na naklikavanie a odklikavanie jednotlivych casti, ale zas vela sa to nebude pouzivat, si myslim. a vsetko treba s citom, nie? ved je to len plast...

odsavacku mam rucnu NUK a aj elektricku, co mi pozicia kamoska. co je to dobry vyber, uvidim az v praxi. 🙂

akurat citam o Q12 a zatial nic zle... ufff 😀

shaarka
autor
23. jan 2010

a hej, ta sportova cast sa da dat do uplneho lahu, aj chrbatik aj nozky 🙂

pipimiska
23. jan 2010

😀 ..citaj len dobe veci,zle preskakuj 😀

nenapadaju ta nejake babatkovske obchodiky s oblecenim,kociare?optima som bola,babatkovo pri optime tiez,aj na juznej triede tege ci jak sa to volalo..

flamenga
23. jan 2010

takže čím ďalej, tým viac som presvedčená o tom, že kočík kúpime na blšáku 😀

pipimiska
23. jan 2010

shaari a este ty ides na predporodne pripravy?vobec ma to nenapadlo az vcera,ja cvicit nemozem ale neviem na tej predporodnej priprave asi uciia ako rodit a ako manipulovat s babom,tak?

pipimiska
23. jan 2010

flam 😀 a ty nepoznas obchody kde su co su a tak?

flamenga
23. jan 2010

pipi ja bola som sa trepala jak ťapa do Poľska 😀 alebo na Ukrajinu 😅 ... v Ke som už dlho mala vyhliadnutý v jednom obchode kočík, ale vychádzal cca na 8600,- Sk, ale dvojkombinácia.... ani som netušila, že na blšáku sú kočíky 😀

flamenga
23. jan 2010

píšem jak madar 😀 🙄

flamenga
23. jan 2010

pipi aj v Dargove je obchod s kočíkmi.... ale majú tam cca 4 kočíky 😀

pipimiska
23. jan 2010

flam 😀 😀 viem na tretom poschodi..

flamenga
23. jan 2010

shaarka ukáž viac fotiek kočíka 😅

shaarka
autor
23. jan 2010

tak napad s blsakom mala vava, ona tam uz bola.
dnes je krasne, slnecno, akurat minus, tak sme sa isli s MM prejst a pre istotu mali so sebou aj nejake evri 😀 no a takto to dopadlo. MM sa musi pre veci nadchnut a ked predavac zacal vsetko technicky vysvetlovat, ja som si uz len obzerala farbu a ine hovadinky. bolo rozhodnute. na cenovke mali 335, ale hned povedali, ze za 320 je nas. myslela som si, ze trosku prerobime, ze na nete bude za lacnejsi peniaz, ale nakoniec ani nie.

pipi, co sa tyka oblecka, tak ta asi nepotesim, ja som 90% nakupila v sekacoch pomaly zadarmo. najlepsi na detske veci sa mi zda na puskinovej ulici, ako ides z mlynskej okolo gastrodomu. tam maju veci na vahu, aj tehu gate som si tam kupila. a inak take tie krajsie (nove) veci (i ked ja si nepotrpim na oblecko, co je kazdy den posrate a ogrcane) som kupila v akcii v tescu 🙂 ale len tak, pre radost.
z praktickeho hladiska si neviem vynachvalit sekace, pravdaze aj tam treba rozlisovat spraty noseny tovar medzi krasnym zachovalym.

no a ak chces kocik vyssej triedy, tak asi treba pozerat v klasickych obchodoch. na blsaku bol najdrahsi tusim za 420€, a stal tolko len preto, ze sa vanicka (a mozno aj ostatne casti) dali otacat zo smeru jazdy do protismeru - okolo vlastnej osi len tak, jednym pohybom. nemuseli sa vyklikavat a pretacat a znova naklikavat. mile, ale trosku draha sranda.

shaarka
autor
23. jan 2010

flam, nemam viac fotiek 😅 ale ked chces, odfotim ti. co potrebujes?

flamenga
23. jan 2010

shaar chcela by som ho vidieť zložený s vaničkou, ako vyzerá.... ja som napr. asi šibnutá, ale chcem kočík, ktorý bude mať "na úzko" kolesá... chápete 😀 nie taký, že sa s ním nevymeriam do zárubne napr. 😅 ... lebo už som mala pár favoritov na nete, ktorých keď som však videla naživo, tak bolo po úspechu 😀

a nepotrebujeme kočík vyššej triedy... neviem, ale mne osobne je aj ľúto dať napr. 12.000,- za kočík 🤐 a vlastne.... ani na to nemáme 😀 takže blšák to istí 😀

pipimiska
23. jan 2010

shaarka,neodsudzujem sekace,da sa tam fakt dobre nakupit,ale jak kcem secko novee,nevadi mi,ze to bude kazdy den ogrckane atd,my s mm negrckame ani neposierame gate ale vyzeraju tak 😀 ..vkuse sa pri jedle odzabeme 😀

..a ta predporodna priprava?

hej kcem kocik vyssej triedy,ale tu v ke maju v kazdom obchode to iste jane chicco..
teraz som si kuk vavenkin album a ma tam vyfoteny bolder co bola v polsku,nevsimla si si ci ho nemali na blche?

shaarka
autor
23. jan 2010

flam, tak ak ho budes skladat, tak myslim, ze bez vanicky. pretoze sa tak ci tak zlozeny s vanickou nevojde nikam. s vajcom sa zlozit da, ale vyzera to divne. ak chces, vybalim vanicku a skusime to, len nechapem, naco ti to je vediet, ked to naklikavanie vanicky je fakt 10 sekund. a fakt neviem, kde by si pouzila zlozeny kocik s nakliknutou vanickou. 😅
co sa tyka kolies, nemusis mat obavy, aj keby boli sirokorozchodne 😀 tak sa daju uplne lahucko vybrat zatiahnutim jednej poistky. tak sme to urobili uz ked sme ho na blsaku nakladali do kufra auta, kedze mame len take mini punto 😀

shaarka
autor
23. jan 2010

bolder som nehladala, takze som si ho ani nevsimla 😅
no a jasne, ak chces secko nove, tak kupuj 😀 ja vyslovene NECHCEM nove veci, lebo mi to je straaaasne luto, tolko penazi vyhadzovat za nieco, z coho mozno o tyzden vyrastie 😀 a tie sekacove veci su vsetko zahranicne, cize fakt mile, pekne, fajne.

co sa tyka predporodnej pripravy, tak zatial nechodim nikde, ale rada by som.
este by som si mala zohnat dulu 😵

flamenga
23. jan 2010

shaarka myslela som takto sfotený:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

😀

neviem sa vyjadrovať 😀

pipimiska
23. jan 2010

co je dula,bud som tupa alebo niesom.. 😅

shaarka
autor
23. jan 2010

pipi, www.google.com 😀

shaarka
autor
23. jan 2010

flam, hned odfotim 🙂
sirka kolies je 61,5 cm, takze vojdes vsade okrem zachodu a kupelne, co myslim nemoze vadit 😀 😀 😀

pipimiska
23. jan 2010

shaarka,presne tie zahranicne veci su fakt chutnee..si pamatam ako som si raz kupila za 150 sk nohavice a vsetci z nich boli ze paff..tipovali tak cca 2500 sk ,zastavovali ma cudzie baby na skole,ze z kadial a tak..bola som frajerka 😀

flamenga
23. jan 2010

shaar myslím, že na záchod ju v kočíku voziť nebudem 😀 😀

ono nejde len o praktickú časť, ale mne sa ani veľmi nepáčia kočíky s kolesami naširoko 😅 booože, ja si budem asi ťažko vyberať 🙄

ozaj shaarka, boli na blšáku z tých typov kočíkov čo máš ty alebo vavenka aj také nejaké.... napr. bordové? 😀 také babské 😀

pipimiska
23. jan 2010

shaar 😀 😀 😀 😀 hehe som sa pobavila 😀 ..takze dulu treba aj mne..ani som nevedela 😀

shaarka
autor
23. jan 2010

jaaaaaj, ja som to nepochopila...
som myslela, ze zlozeny je akoze poskladany a rozlozeny je zlozeny ci poskladany a...? 😀 😀 😀
inak fakt dobre slova - zlozeny a poskladany - nevies, ci to je myslene, ze si nieco rozlozene poskladala, alebo nieco poskladane rozlozila 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre