Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
24. jan 2010

shari aby ste im to nahodou "nevykradli" este pred prehliadkou 😀
a ozaj ako vlastne s vasim bytikom? uz je predany?

shaarka
autor
24. jan 2010

ee, este nepredany. ale zaujemca je, len este nevytiahol bubaky. 😀

no, kel veru dost smrdi, ked sa vari a potom aj kuchyna. ale ked je taky fajny!! 😵

vavi, inak s tymi puncochami to je pravda, tlacia na brusku a pod bruchom sa mi zarezvaju do mechura, ci kam 😒 tiez mam s tym problem. coskoro bude treba kupit asi nejake tehotenske 😒 za tazke looove, samozrejme.

nelynka
24. jan 2010

ta rychlo nech vytiahne bubacoky hehe 😀 😀 😀

vavenka
24. jan 2010

Shaari kua ja sa viem furt kvoli tomuto rozculit, hovada obchodnicke, pre tehotne zeny a male deti take palky davaju na handry! Jak keby to mala byt cielova skupina na zarabanie.. Ma ide porazit....
A som si aj kupila vacsie silonky, ale potom su mi dlhe a sulkaju sa pod riflami, na nervy 😠

siouxie
24. jan 2010

ahojte 🙂

pri varení si vás čítam 😀 Shaari, prečo si proti trojkolkám? 😕
Kamaráti majú parádnu trojkolku, sú s ňou maximálne spokojní. Ale je pravda, že veľmi po "normálnom" teréne nechodia, majú dve psiny a potrebovali kočík, s ktorým by prešli po všetkom 😀 . Som ho párkrát tlačila po tých našich trasách a nemal chybu. Tuším Jane Slalom alebo niečo také.
No ale ten tvoj má peknú farbu 😀 ostatné som neskúmala 😀 😀 .

Robím kyslú fazuľovú a rizotko, lebo nám už srdce pišťalo po ryži 😀 A to sme v piatok dojedli pečienku s ryžou 😀. A na polievky sme zase tuším nabehli na strukovinové trio, minulý týždeň hrachová, teraz fazuľa a už mám kúpenú aj šošovičku 😀 😀 to zas bude 😕 🤐 😀

vavenka
24. jan 2010

Siou 😀 😀
Chystas sa spravit perlickovu kupel? 😉

Inak tym trojkolkam neviem ani ja prist na chut a jane kociare su v trochu inom cenovom leveli, to sa uz radi medzi kociare pre narocnych 😀 Mali ich aj v PL, tak som si len vzdychla, ze mozno raz, pre druhe, ked medzitym vyhrame na sportke 😀

Rizotko mnamky, ja sa tesim na spacirky po nakupnom centre, polievku si dame doma, uz sa len cesto vyvari a hotovo, a potom si dame nieco nechutne nezdrave ale velmi chutne 😀

siouxie
24. jan 2010

vavi 😀

oni ten kočík tiež kúpili nejako veľmi výhodne (už neviem ako 😀 ). Ale minimálne o tretinu lacnejšie, ak nie aj o viac. Ale skoro som odpadla, keď som počula bežnú cenu 😕 . Na to, že je to všeto iba na chvíľu, je to nechutne predražené.
Vavi, robila si slížiky? Ja som ich tak dávno nespravila, vždy som lenivá 😀

vavenka
24. jan 2010

Siou ze sliziky 🙂 neviem ci je to ono - ale dala som vyvarit cestovinu polievkovu 😀 😀
Sak to kua, ze to je vsetko na par mesiacov a minies majland na vsetky tie srajdy !!!!
No ved aj teba to o chvilu caka 😉

siouxie
24. jan 2010

vavi 😀 😀 😀 To akože vrecúškovú? 😕 😀

Inak, pozerala som tvoje fotky, máte krásne obrázky v obývačke 🙂 😀

vavenka
24. jan 2010

Siou kujem, to nam namaloval kamarat k nasim 30tkam 🙂 sikovny chlapec....
Jak vrecuskovu? Koky mi tu davas rychlokurz slovenskych spojeni 🙂 sak normalne tenke rezance zo sacku 😀

siouxie
24. jan 2010

vavi, no sáčkovú, no... 😀 Ale som ťa nepochopila, som myslela, že robíš sáčkovú polievku (bolo mi to divné), ale už som pochopila, že iba sáčkové slíže 😀 😀 mám dlhé vedenie, no... 😀

chrobulka
24. jan 2010

ahojte, my dnes jaternice na kapuste. bola som schopna ich akurat vrazit do rury, zemiaky vari drahy, polievka sosovicova je este zo stvtka, snad bude dobra...
strasne ma totiz boli zub ☹
rastie mi osmicka a mam pocit, ze mam chytenu celu sanku...
mate nejaky tip, ako na to? ☹

siouxie
24. jan 2010

chrobi 😖 iba zubára... ale keď rastie, asi aj ten je ešte na prd...

chrobulka
24. jan 2010

k zubarke ideme v utorok obaja.
povedala mi pred troma tyzdnami, zubnicka (davala mi vlozku, do ineho zuba, v utorok plombujeme) ze tu osmicku vytrhne, ja som za, len problem je, ze nie je prerezana. takze teraz sa definitivne derie von... zubar mi nepomoze teraz ☹ dam si ibalgin asi...

siouxie
24. jan 2010

chrobi, tak to je jasné... tak nech ti čím skôr zaberie 😵

shaarka
autor
24. jan 2010

no, uz sme spat. florianska bola ak z polovice uzasna a z tej druhej vobec.
kuchyna a obyvacka krasna, velka, predelena len murikom, linka krasna, drevena, jednoducha. dlazba neutralna, vyborne. okna ale nemenene :( ale z nich vychod na balkon spojeny s terasou!!! (pochodzna strecha neviem coho pod tym), no uuuuuuzasneeeeeee na kvietky, stolik, kavicku, susenie pradla, hranie dietata, salenie psa... proste vynimocne!!! bola som uchvatena a uz som sa tam videla aj s celou rodinou.
ale na druhej strane kupelna rekonstruovana s malou vanou, pri nej hned WC, cize nielen nesamostane, ale rovno pri vani (nechapem) a bez radiatora. no a este jedna nevyhoda: chodba sice priestranna, ale v nej 5 ks dveri, ani najmensia sanca na co i len jedinu skrinu. a jedna izba akurat tak na manzelsku postel, aj to s tazkostami.
ale snivat o tej terase budem este dlho... 😵

shaarka
autor
24. jan 2010

siouxie, ak trojkolky do terenu, tak kludne - neskusala som, neviem, ci je to prakticke.
asi ano, ako pises.
ale inak sa mi to vidi ako tazky modny vystrelok spojeny s nestabilitou (mam potvrdene a overene v praxi) pri nadvihovani kociara na predne jedine koleso. dokonca kamoska bola svedkom ako sa kocik rozkyval a vyvratil aj s nakladom zivym aj nezivym :( a to len pri prekonavani obrubnika... viem, mozno to bolo vinou nesikovneho vodica, ale 4 kolesa su 4 kolesa a to sa mi zda na vozitko najlepsie.

a tak ako pise vava, kociky su podelene fakt do niekolkych kategorii, cize zalezi od narocnosti zakaznika 🙂

chrobulka
24. jan 2010

ahoj shaar. hladate dvojizbak?
ono, pekne si to popisala, miestami az idylicky a zrazu BUM...
a co cena? nedalo by sa s tym nieco spravit - co sa ti nepacilo, ze by ste si casom podla seba spravili?
hm?
neviem ci som to spravne pochopila, ale je to priamo pod strechou?

shaarka
autor
24. jan 2010

cau chrobi 🙂 nene, hladame 3 izbak, aj toto bol 3. a s malou izbou by sa nedalo nic, ani s chodbou by sa nedalo nic. dokonca neviem, kde by sme mali saty... v detskej? v obyvacke? a kde by sme mali napr. vysavac? lyziarky? vedro, zimne vetrovky... a tak. chapes.
a kupelna by sa dala prerobit, ved hej, ale bola by to skoda, lebo je nanovo rekonstruovana, cize by sme museli bud zohnat taky isty obklad, alebo potom menit secko spolu 😖
no a bolo to na 1. posch., ale coho bola terasa strechou, to neviem, fakt, lebo vchod bol z druhej strany, takze sme si nemali ako vsimnut. a nespytala som sa.

a vonku je tak kraaaaaaaaasne! este sme sa s MM presli po hlavnej, isli nakupit, hned je lepsia nalada. ved slniecko nebolo poriadne vidiet uz niekolko mesiacov :( a jella vynicena spi a chrape jak stary chlap 😀

dzou
24. jan 2010

ahojte.... shaari to je to bezne ze je zachod s kupelkou a my ho mame pri vani 😀 😀 a teda nejak vooooooooooooobec mi to neprekaza 😉
inac co mate nove?

shaarka
autor
24. jan 2010

a zubok odporucam nechat prerazit, a potom dat vytiahnut, nie ze ti ho budu vysekavat este z dasna 😖

nelynka
24. jan 2010

shari aj my mame na slovaci v dome zachod hned vedla vane, teda deli ho kotol na teplu vodu 😀 😀
zastrceny uplne v rozku, ale inak to neslo urobit a tiez mi to moc neprekaza xixi..
dokonca aj tu chcem zrusit osobitny zachod a prehodit ho do kupelky, bo zbytocne 4m2 nam to zabera a kupelka jak jedna izba pomali 😀 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

cau dzou... no bezne ako bezne. s prepacenim, ja ked serem (a vlastne MM takisto), tak sme neradi ruseni... tak si neviem predstavit, ako by som to riesila, keby sa MM kupal a mne treba. alebo keby som sa kupala ja a MM by mi tam isiel tlacit a smradit. teraz to takto mame a uprimne sa priznam, ze sme vdacni, ze nasi byvaju oproti, vyuzivame teda aj ich wc 😀 😀 😀 alebo mame nejak tak nastaveny biorytmus, ze sa nam stale rovnako chce pouzit kupelnu? 😀
mne sa paci oddelene wc so svojim sukromim... nech sa nesplachuje v kupelni. ta ma byt cista a vonava. na wc je to ine, stane sa vselico 😀 😝
no proste v novom chcem mat oddelene wc 😉

chrobulka
24. jan 2010

shaar, ved toto, aj lekarka povedala, ze mi musi vyliezt komplet a potom ho vytiahne.
uz mi jednu trhala a bolo to v pohode. nechcem tie zuby, sa cudujem, ze nieco tak dokonale ako priroda nam "nadelila" este aj tie osmicky. nepoznam nikoho, kto by s nimi nemal problem - majstra Chudika neberiem do uvahy, on je iny ukaz (udajne ma stale vsetkych 32 svojich zubov!)...

shaar, ak je tam viac minusov ako plusov, v tom byte, tak zabudni na terasu ☹

shaarka
autor
24. jan 2010

no dobreeeeeee, kolko ludi, tolko chuti 😀
ja nie som zastancom spajania wc a kupelne, nikdy som nebola a nikdy nebudem, ani ked je kupelna uplne malinka. a mozno to aj trosku suvisi s mojou skolou, mam nejak zafixovane, ze ak spojene, tak potom este jedno osobitne wc 😉

shaarka
autor
24. jan 2010

chrob, uz som "zabudla" ale este par dni sa tam budem opalovat 😀 😀 😀

dzou
24. jan 2010

shaari chnapem ako to myslis ale teda napisem ze zatial za 2 roky co sme tu sa nam este nestalo ze by mm alebo ja som bola v sprche a druhy by tlacil... kazdy je vzdy sam v kupelke ked sa jedna o zachod....

chrobulka
24. jan 2010

shaar, tomu rozumiem. aj ja som za to, aby bolo wecko oddelene od kupelky...
a najidelanejsie, ak ma to wecko aj male umyvadielko, aby mi navsteva nemusela chodit po pouziti do kupelky. ta mi pride prilis intimna... 😀

nelynka
24. jan 2010

jasne jasne shari, presne tak...kolko ludi tolko chuti 😉
ale v niecom je pravda ze ked niekto tam je tak ti treba najviac, no ja uz som si zvykla, nastatsie v dome, ze ked mi treba pisat kludne vyjdem aj na dvor marhulu ocurat 😀 😀
ale v byte to tazko 🙂

siouxie
24. jan 2010

chrobi, ja mám osmičky (iba dve) a nemala som problém 😀
a my máme tiež všetko spolu ☹ a je to na hovno 😀

a ideme von, lebo je krááásne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre