Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
24. jan 2010

Dzou ja som prave spucila vienettu so slahackou ku kave, a bola fakt skvela 🙂 🙂 odporucam zmrzlinu 😅

dzou
24. jan 2010

vaviiiii presne to ja hovorim mm ked pije a potom mu je blbe ze naco pije ked nevie 😀
no cikam ... asi v utorok(budem asi 13-14dpo)... ale maliari by mali prist stvrtok-piatok... a citim sa tak ze ma bolia prsia ako vzdy takze asi pridu malovat zase 😒

dzou
24. jan 2010

aj to ma napdalo 😀 ze magnum alebo tak ale vieneta je dost dobry napad 😀

nelynka
24. jan 2010

dzou hm...pudiiing ale aspon dvojfarebny a sovocim 😀 😀 😀

vavenka
24. jan 2010

Dzou takze ty si taka trpezliva, ze 13-14 DPO.... Tak super, daj potom vediet, drzim palec velmi velmi.....
A PMS a tehu priznaky su rovnake, takze sa neoplati moc sa sledovat a riesit, nechame sa prekvapit 😅 😅

dzou
24. jan 2010

hej hej tu predavaku take mnam ...je to akokeby v miske na spodu su maliny alebo jahody v takej zelatine potom trosku pisk. cesta, vanilk. puding a na tom slahacka a je to straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne dobre 😀

mata1001
24. jan 2010

ahojte baby....ako sa mate?

dzou
24. jan 2010

ja viem vavus ze je to to iste PMS a tak... ale ja sak uvidime a jojo cakam... uz ked tam nic nebude tak nebude...

dzou
24. jan 2010

jjaaaaj a ahoj mati 😉

shaarka
autor
24. jan 2010

ja by som si tiez dala zmrzku... alebo karamelovu cokoladu 🙂 (teda tu som uz mala) 😀

ze naco pije, ked nevie?! ze? 😀 😀 presne tak. alebo si mysli, ze si po vcerajsku zasluzi dospavat? omyl! 😀

kel nemkel, este som nezacala, bo tu sedim a riesim s vami velmi dolezite veci.
ale idem aspon nalozit pracku

nelynka
24. jan 2010

aj ja pojdem nalozit pracku ale az vecer volakedy, uvidime podla nalady 🙂

pipimiska
24. jan 2010

presne ako vavina pise,mala som bolesti bruska,prsia a ja som aj spinila jak pred mrchou,takze to bola jasna mrcha 😝

cau mati,super sa mam a ty 🙂

mata1001
24. jan 2010

babulky ja?vraciam ostosest...vcera som si pochutila na pizzi a isla von...ach jaj...

pipimiska
24. jan 2010

shaarka,skoro som zabudla,nasla som taku postielku,ze stahovaci bok,suflik,kolieska s brzdou a dokonca aj koliska,mam ju v albume len ti radsej nepoviem ze za kolko 😅

lenocka84
24. jan 2010

ahojte

shaar mame objednany, za 300,-eur
so vsetkym

preco si prudko proti trojkolkam?

vavenka
24. jan 2010

Lenoc shaarka to tusim uz vysvetlovala par stranok dozadu 🙂
Shaari aj ja som prave nalozila pracku a zhodila prales v sprche 😀 😀 uz je to uplne umenie, s tymto bruchom 😅

Pipi no daj cenu, len pre srandu 😉 Ja by som za postielku vela nedala, aj keby som mala, radsej za poriadny madrac do nej, a potom do valendy poriadnej...
Ked vsetko pojde podla planu, tak mala Vanda aj tak uz od roka a pol bude spat na valende, kedze pride druhy fafrnok 😀 😀 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

lenoc, som to pisala kdesi vyssie, ale kasli na to, nie je to dolezite 🙂
pipi, no poveeeeeeeec a hned aj idem kuknut ti do albumu 🙂 a kupujete? 😀

shaarka
autor
24. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=cReHCdLBB5Y

ze druhy fafrnok! 😀 no uz len porodit normalne, ze ano.

vavenka
24. jan 2010

Shaari no sak jasne ze normalne porodim, preco aj nie? 🙂 Ved vies aka je moja predstava o porode - 3.5.2010 o 16:00 mi odtecie plodova voda (to uz bude herec na ceste z prace) - ja idem do sprchy, dam sa do kopy, herec nalozi tasku, ideme do porodnice, to uz zacinaju jemne kontrakcie, potom pridu velke kontrakcie, potom pride vysmiaty a ustretovy personal na cele s mojou porodnickou, hodku si este povzdycham, medzitym klystir, idem na kozu, pichaju mi hned na prvykrat epidural, na mna pride ulava, potom 4x zatlacim a 19:00 drzim malu Vandu na rukach, samozrejme bez ziadneho potrhania a inych komplikacii 😀 😀

Inak nerodim 😀

pipimiska
24. jan 2010

shaarka,este neviem,este skusim pokukat inde,tak tato kompletka so vsetkym co moze mat stoji 400e 😲
vavi,ono to je tak,ze dala nedala,podla toho kolko mas vo vacku...vtakom pripade mozes investovat aj do postielky aj do madraca aj do postele..

pipimiska
24. jan 2010

vave 😀 aj ja tak kcem,ale v aprili 😀

vavenka
24. jan 2010

Pipi mozno mas pravdu, mne to vsak pride zbytocne, a teda tym padom by som pravdepodobne nedala 🙂 nerada platim za zbytocnosti.....

Anca 😀

nelynka
24. jan 2010

vavi krasny plan mas 😀 😀
a ze druhy fafrnok xixi, to mozno uz pri tom druhom budeme tehule spolu ked pan boh da 😀 😀 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

vavi 😀 😀 😀 😀 😀 😀
fantasticke, mozem si to aj ja tak naplanovat?

vavenka
24. jan 2010

Shaari, Pipi, spokojne, mozte sa pridat 🙂 ja idem jednoznacne a len podla tohto planu, nepripustam ziadne odchylky 😀

pipimiska
24. jan 2010

tak nebola som si ista,ale ta vedla nej,co ma modru plachtu ta ma zevraj aj suflik aj tu bocnicu posuvnu a stoji 230e..len ten suflik tam nevidim,ale pise ze je tam 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

baby, MM prave dostal sms, s jeho dovolenim sa s vami o nu podelim. pisala mu jeho "kolegyna" z blavackej pobocky, s ktorou len intenzivne telefonoval a skypeoval pri jednej zakazke a raz sa chvilocku videli, ked bola v KE a ked sa zoznamila s kociskou pobockou! A zakazku riesili prosim pekne este pred letom 2009... odvtedy nic.
no:
Ahoj, ako sa mi mas? Co je u Teba stare a nove? Pisala som ti na fir. mail, ale zrejme som skomolila tvoje meno, kedze si mi neodpisal :( Napis mi ho pliz, alebo sukromny, nech sa pekne druzime. Dufam, ze si na mna uz nezabudol!! 🙂 Ja teda nie. Pozdravujem, stiskam. To pivecko hadam dame.
a podpis 😀

hm, hm. je to v pohode? 😠 😠 😠

vavenka
24. jan 2010

Nelynka a vy ako ste na tom teraz? Pracujete na tom, ci pauzujete? Ci ako? 🙂

vavenka
24. jan 2010

Shaari - si mu lesovala telefon? Ci vie ze o tej sms vies?

Vytocila by mna osobne ta veta ze "dufam ze si na mna nezabudol, lebo ja teda nie" 😠 😠 😠

shaarka
autor
24. jan 2010

nene, dosla sms a ja sa pytam, ze kto chce, co chce?
a on kukal jek tela na tu sms, ze kolegyna pise.
tak som hned zbystrila pozornost, lebo viem o jednej kolegyni, co ho kedysi v noci volala do krcmy, nech ju pride vytancovat, lebo sa nudi 😖 tak som myslela, ze ona.
no a MM mi dal precitat - zhodou okolnosti viem aj o tejto z BA, lebo s nou riesil vtedy robotu, aj v praci, aj doma, mali to perne, takze chapem.
ale tato sms ma fakt zaskocila...
???????

mi prislo smutno, ze si nanho zenske tak dovoluju... neviem, cim to je - ci tym, ake su zeny, alebo tym, ze si MM necha skakat po hlave, alebo tym, ze im vela dovoli? neviem.
ale fakt divne napisana sms.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre