Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
25. jan 2010

Ahojte kocky 🙂 ako sa mame??? A zakon troch tiez mam odskusany...ale aj zakon, ze ked sa cosi zacne kazit...tak to pokracuje, mala som taku sobotu...kamoska dostala pokutu a ked som si k nej do auta sadala, tak sa mi na zadku paradne roztrhli rifle, som myslela, ze ani nevystupim...ale bola som reklamovat, vsak ako mala som ich 2 mesiace, to uz tu nikto nic nezarucuje??? 😀 😀 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

hehe, nechcem byt hnusna, ale co si cakala, ked si kupis rfle o cislo mensie? 😀

bublinka11
25. jan 2010

Shaarka!!!!!!! 😀 😀 😀 Praveze som bola na seba hrda, ze som schudla 2 kg a ze su mi volnejsie! A vies, kde sa roztrhli? Normalne nie na sviku, ale tesne pod zadkom, cize latka povolila...ako...nosit by sa dali, bola by som mozno moderna, ale s klimou 😀 😀 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

😀 😀 😀 tak to potom boli bud nosene, alebo straaaaaasne stara latka.
v kenvele raz davno bola akcia, ze dones svoje stare rifle a nove dostanes lacnejsie alebo co. mi rozpraval MM. tak urobil - doniesol stare roztrhane a tak, a kupil nove za smiesny peniaz. no a potom prisli do mody tie roztrhane, i ked upravene - samozrejme asi vymenili medzi statmi, ale dobry obchodnicky tah, ze? 😀 😀

vavenka
25. jan 2010

Ranko 🙂

Bubli asponze ti ich zreklamovali... Mna to caka s cizmami od Batu, sa mi uplne odlepila podrazka 😠 a to som ich kupovala v decembri! Musim pockat nech sa este daco dokafre, lebo ako ich poznam, fuknu na to lepidlo a o 30 dni vratia, to uz nech si ich nechaju....

A bola som si v Datarte kupit novu zehlicku teraz, tak sa vytesujem - tuto:

http://www.datart.sk/katalog/Zehlicka-Zelmer-28...

Takze sa mozem ist realizovat 😅 😅

A este som dotrepala Persil - maju 2kg + 2 kg zadara, tak som sla ovesana ako vianocny stromcek 😀 😀

Co mate dnes v plane?

nellie_
25. jan 2010

no ahojte... 😎

bubli este ze si odkladas blociky.. ja som na to taka truba, ze ja vsetky hned vyhodim.. myslim teda od oblecenia.... od topanok vacsinou necham v skatuli...

vavi zehlicka vypada byt super.. tak pojdes hned aj testovat? 😀

shaar aj ja som tak menila stare rifle za nove v kenvele.. 😀 😀 mozno ich teraz nosi nejaka dvojmetrova australčanka a mysli si ze aka je moderna.. 😀 😀

inak dnes som prijemne prekvapena... vycapila som na net na predaj moju Nokiu a normalne ze uz mam aj zaujemcu 😎 som bola dobre sprosta s kupou toho mobilu... 😅 tak dufam ze sa jej fakt zbavim.. 😅

vavenka
25. jan 2010

Nellie 😀 som si hned predstavila australcanku na plazi jak sa nosi v tvojich potrhanych rifliach 😀 😀

No jo, musim testovat, herec nema ani jednu!! koselu ozehlenu !!! Takze mam robotu tak na pol dna..... Som sa este nenaucila zehlit priebezne, takze 2 tyzdne nic a potom tomu obetujem aj cely den niekedy 🙄
Joj a vonku je krasne, sice mrazivo, ale fajne.....

vavenka
25. jan 2010

Jaaj mi vypadlo, to uz je pondelok, uz sa pracuje, a ja ze co zas nikde nikoho 🙂
Tak idem ja teda sa pustit do zehlenia...

Prajem nam pekny den 😵 😵

bublinka11
25. jan 2010

Baby mne sa pred 2 rokmi stalo, ze som si frajerka kupila uzasne Collinsy a nosila ich ako najata, kamoska na mna pozera, ze ty mas nove rifle? Ja ze ee, ved to su moje krasne Collinsy. A ona ze, preco mas derave kolena? Mne sa chodenim tie uzasne vysuchane rifle predrali a moje kolena vykukali von. Tiez som ich bola reklamovat. A uznali to, lebo som nebola jedina...
A do Kenvela uz nechodim, tam zase mal drahy vzdy problem s dierkami 😀 😀 😀
Inak naj skusenost mam s riflami od cinana...za 15 Ecok a nosim non stop (kym nepriberiem 😀 😀 😀 )

nellie_
25. jan 2010

bubli vitaj v klube.. ja tiez mam najlepsiu skusenost z ťin ťanskymi riflami 😉
proste oni vzdy maju super strihy a sedia mi a hlavne su s elastanom... 😎
nenavidim moje rifle z Madocu za ktore som vysolila 1800 SKK pred 4 rokmi a su jak nechutne plechy lebo nemaju elastan... 🙄
radsej kupim po 15 Eur a hotovo... 😉 lebo ja vzdy tych smradov ukecam a daju dobre zlavy.. ked nechcu dat poviem ze idem vedla a hned mi ich predaju v sume aku poviem 😀 😀

bublinka11
25. jan 2010

Nellie mne sa minule stalo, ze hovorim...da sa tu platit aj kartou? A cinanka...ee...len stavnymi istkami 😀 😀 😀 najprv som pol minuty prekladala a potom som pochopila, ze stravnymi listkami 😀 😀 😀 a davaju zlavy veru...
Madoc...rifle na kazdy zadok??? Tak na moj veru neeeee 😀 😀 😀
Inak u cinana nenakupujem, len tie rifle...to skor turecke veci su mi sympatickejsie ako Gate a podobne 😉

lenocka84
25. jan 2010

ahojte
ako sa mavate?
co nove?

shaarka
autor
25. jan 2010

no prave som sa dozvedela, ze nejaka modelka (zeby heidi klum?) sa vratila spat do prace uz 6 tyzdnov po porode so svojou dokonalou postavou 😲 😲 😲
😀 anca

lenocka84
25. jan 2010

shaar ved aj my budeme take, co sa stresujes

shaarka
autor
25. jan 2010

no, ak budem 6 tyzdnov po porode so svojou postavou, tak chapem. s dokonalou nie, od tej mam daleko 😀
a nestresujem, len premyslam, co vsetko chudiatko obetovala, aby sa dostala takto rychlo do formy... naberas pomalicky 3/4 roka a za 6 tyzdnov je vsetko tak, ako bolo?
watafakamirakl!
idem si dat nieco sladkeeeeee 😀

flamenga
25. jan 2010

shaarka nech provokujú... ale nás nenaserú, no nie? 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

nemozem pisat, mam zababrane prsty od cokolady 😀 😀 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

ale hej, jasne, realita zivota je omnoho krajsia ako to, co vidime v mediach 😉

flamenga
25. jan 2010

🙂 😵

shaarka
autor
25. jan 2010

co to mas v pase? ze ste ako na zaciatku??

flamenga
25. jan 2010

shaarka nevoľnosti 😖 presne ako na začiatku.... takže nádej som už stratila, jediná iskrička nádeje je pôrod, že ten to snáď 😀 ukončí

anaxamon
25. jan 2010

ahojte babule🙂

shaarka
autor
25. jan 2010

ahaaaaa ☹ no tak to je neprijemne.
a ja sa tiez pridam, v poslednom case mam tiez tazky zaludok, neviem, ci to je kyselina alebo nie je, skratka takmer ako keby som zjedla nieco pokazene... a mozno sa maly len roztahuje.
aj dnes mi skakalo brucho, ako keby sa teo chcel dostat na svetlo sveta prekopanim bocnej brusnej steny 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

cau anax, jak ide? 😎

flamenga
25. jan 2010

anax 😉

shaar ja som sa vytešovala, lebo cca 4 dni to vyzeralo, že už to ustupuje, cez deň mi bolo kráásne 😀 ale už asi týždeň je to zase späť.... čítala som, že v neskorších týždňoch sa môžu nevoľnosti opäť vrátiť 🙄 🙄 pretože ako maternica rastie, tak tlačí na žalúdok... a tým pádom sa objavuje aj to prekliate pálenie záhy.... čo už.... grcám od 6tt, takže už mám tréning, beriem to už ako národný šport 😀 aj keď.... párkrát som si už poplakala nad lavórom, že je to nespravodlivé a že už nevládzem 😀 😀

anaxamon
25. jan 2010

shaar no strasne co ti budem hovorit....som dnes chcela "ten" darcek a asik z toho nic nebude 🙄

flam toje mi luto ze ta mala takto "trapi" ktovie co jej "vadi" 😵

mata1001
25. jan 2010

ahojte baby,flam viem o com pises...to posledne slovo v tvojom prispevku si aj ja casto hovorim...

pipimiska
25. jan 2010

cafkoo 🙂 ..aj mne uz male tlaci na zaludok,si troska pofunim...ked ziem velmi nieco prekorenene tak mam palenie zahy,ale vracat?to nedovolim 😀 😀 nikdy 😝

..vcera vecer mi dosla sestra na navstevu,tak sme klebetili do pol stvrtej rana,manzel sa na mna nazlostil,ze som sebec,lebo nepozeram na babo 😅

vavenka
25. jan 2010

Ja klop klop, zaha ma pali sem tam, ale ked - tak poriadne 😀 a tak pokojne by som pregrcala aj cele tehotenstvo, keby trebalo..... Hlavne ze mala je v poriadku a cochvila tu bude s nami 😅

pipimiska
25. jan 2010

vavi a kedy sa pochvalis umeleckymi fotkami,ja uz netrpezlivo cakam 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre