Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
25. jan 2010

Pipi no az ked Shaarkes ich da do kopy 😅 😅

bublinka11
25. jan 2010

Caute tehule...no ta Heidi, tak to je dost blbe...a hlavne isto je to "zdrave" asi ako ked Kollarova frajerka ma potrebu sa pretrcat 8 dni po porode po baloch.
Shaar ty si kolko pribrala zatial? Pytam sa, lebo my mame asi podobnu postavu a vahu, tak co mozem ocakavat ja... 😀

vavenka
25. jan 2010

Bubli no to hej, kokso, tieto trendy ja nepochopim.... urcite drzali dietu aj ked boli tehotne - ale zas na druhej strane maju moj obdiv, lebo viem ze niekedy su tie chute neudrzatelne, ja by som minule za zmrzku aj zabila 😅
Ja som hrozne na seba zvedava - cca 5 tyzdnov po mojom porode ideme na svadbu - draheho segra sa vydava! Tam proste nemozme chybat.... No to bude teda...... Budem ako korytnacka a koža na bruchu bude tancovat viac ako nohy, ale tak co uz 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

anax, co strasis? ved si len 5.DPO a krasny IP tam vidim! 😉
bubli, min. tyzden to bolo +1,5 takze 26tt asi +2 kg, ale to bude tym euthyroxom, som si ista. predtym som nevedela schudnut ani bohovi, ani ked som jedla ako kralik. a teraz zerem vyslovene ako mi pride, kolko chcem, sladkeho na kila, sladke vody, zerem aj vecer, sviatky boli... ale spaluje mi pekne, len co je pravda.
ak by som sa teraz stravovala tak, ako pred tehu, tak verim, ze po porode som jak heidi 😀 😀 😀 lenze teo je hladny, tak co mu budem odopierat? ked si pyta klobasku, odstane klobasku. ked cokoladu, celu, tak celu! a ked chce jest v noci, musim ho posluchnut 😉 😀

bublinka11
25. jan 2010

Vavi 😀 😀 😀 ved das korzet alebo zakryjeme dacim, neboj.
Inak mam kamosku, teraz ma 2 mesacneho maleho...mala fobiu z priberania v tehotenstve a z rastu brucha, mala som pocit, ze dievca potrebuje ineho odbornika ako gyndosa, cele tehotenstvo si davala pozor, pribrala 13 kg, mesiac po porode uz neveceriavala (hlavne, ze sa stazuje, ze nema mlieko) a ma momentalne na sebe 2 kg a zacina cvicit, kojenie ju uz asi fakt nezaujima...ale je to podla mna chore...ked sa telo meni 9 mesiacov, treba mu dat 9 mesiacov na spamatanie sa.

shaarka
autor
25. jan 2010

vavi 😀 😀 😀 ta posledna veta 😀 😀 😀
ja si myslim, ze ty nebudes mat problem s postavou po porode - sportovkyna 😉

shaarka
autor
25. jan 2010

bubli, to mas teda pravdu 🙂 ale je to psycho... kojenie by som nevymenila za nic na svete, ani keby sa kvoli nemu priberalo. co sa prave opacne nepribera, ale chudne.

bibi24
25. jan 2010

Ahojte,

tak ja len na chvilku, aby ste vedeli, ze som lyzovacku prezila v zdravi a som naspat v praci (to sice uz nie je take prijemne, ale tak realita je realita). A bolo vyyyyborne, boli sme v bachledovej lyzovat a je to tam supisne, skvele zjazdovky a este nam kazducky den svietilo slniecko (aj ked mrzlo teda dobre). 🙂 Takze, cez den lyzovacka, vecer chlastacka 😀 Vyborny program.

Zbezne som vas mrkla, ale tak aj tak nemam paru, co ste preberali 😀 nevaaaaa...

Dobre, idem opat pracovat...a za 2 hodky ma caka il corso italiano. cafte zatial 😉

vavenka
25. jan 2010

Ja sa poznam, urcite sa dam do kopy, aj mam pri sebe chlapa, ktory viem ze je rad ked vyzeram dobre (zas nieze by mi to vycital - skor ma pozitivne motivuje - pochvali ked sa mi podari zhodit nejaku tu michellinku) aj mne zalezi na to m aby som sa neopustila. Ale fakt toto je asi jedine obdobie v mojom zivote ked nemam vycitky - presne ako shaarka pise - pri zozrati celej cokolady o 23:20..... A istotne sa nebudem sarpat za predtehotenskymi kilami, dam si na to povedzme rok.....
Teda, ja som inak planovaci typ 😀 😀 😀

bublinka11
25. jan 2010

Shaari co je to euthyrox??? Aj ja take chcem 😀

pipimiska
25. jan 2010

vavi ,som si to aj normalne vedela predstavit 😀 😀

ja som vcera sestre dala kopu veci,sa ma na niektore pytala,ze preco to ja nechcem,ved je to peknee..
a ja ze aj tak uz dotoho neschudnem 😅 dajak sa mi to nekce verit,ze by som raz bola taka ako pred porodom 😀 a to rapidne priberanie ma zacat az teraz 😲

shaarka
autor
25. jan 2010

bubli, to je na znizenu cinnost stitnej zlazy, - som sprosta, ze som to zacala riesit az tak neskoro, mozno by som nedospela do toho stadia, v ktorom som sa ocitla pred tehu (160/83)

anaxamon
25. jan 2010

nie oficialne som ou 7DPO len ten sprosty FF mi ho po zadavi teploty v sobotu rano posunul ovulku o dva dni aj ked nerozumiem preco ale fyziologicky viem ze bol 16DC

ked sa bavite o tom ze sa za taky cas dostala do formy, osobne poznam jednu pani co ma postavu ako slamka a ta bola po dvoch tyzdnoch ked jej splasla maternica v povodnej forme

moja sesterka, ta po dvojickach bola vo forme za dva mesiace, proste ide o typ postavy...my sme z tych druhych povacisne...ale hlavne ze sme zdrave a chuti nam zit 😀 😵

vavenka
25. jan 2010

Cawes bibi, tak citam ze si sa mala vyyyborne, to je skvele, vycistila si hlavu aj na svahu, aj po veceroch, a teraz sup do prace 😀

Shaarki no Adenka koji a pribera 😖 sme to akurat minule rozoberali v Lady - ze ma take pazravky ze kebyze sa jej chladnicka sprace do pusy tak ju tam celu da.....

A cvicit sa neodporuca, lebo sa vtedy do mlieka volaco vylucuje, co nieje s kostolnym poriadkom 😅

pipimiska
25. jan 2010

bibi,tak ja lyzovat neviem,iba chlastat 😀 fuj jake skarede slovo 😎

shaarka
autor
25. jan 2010

fiha, ze pribera? hm...
no ja zravku neprijimam, vzdy som sa vedela kontrolovat, sladke mi nechutilo a teda ocakavam ten isty stav aj po porode. a dufam, ze maly ma dobre vycicia 😀

bibi, gratulujem ku krasnym dnom, viem si take predstavit, presne pre mna 🙂 😵

anax, no mozno mas pravdu, ale mozno aj FF ma pravdu. a aj keby si bola 7.DPO tak neviem, co blbnes, ved mas pekne teploty 😉

pipimiska
25. jan 2010

ja budem kojit a chudnut,tak som sa rozhodla 😎

vavenka
25. jan 2010

Pipi no ved uvidime, zatial mam pocit ze priberame cca rovnako, aj ked ty si isla z uplne inej startovacej vahy 😀
Tusim tiez mas nejakych 8 navyse, nie? A presne, aj ja si hovorim, este mame 3 najhorsie mesiace pred sebou - co sa priberania tyka... Ale tak uz pomaly zacinam dufat ze neprekonam dvacku 🙂

Shaari sraky na to, co bolo bolo, terazki ked som majorom 🙂 pockaj po porode, + upravena stitka + pojdes spat na svoj jedalny listok a budes jak modelka, estelen vtedy ta secia budu chvalit 😉

flamenga
25. jan 2010

anax nevymýšľaj, graf máš eňo ňuňo 😀 a ten dnešný pokles zaváňa niečim veľmi podozrivým 😀 😉 😎

shaarka
autor
25. jan 2010

😀 😀 😀 vaviiiii 😀

bublinka11
25. jan 2010

Anax a preco myslis, ze to nebude dodatocny darcek k narodkam???
No ja som prekvapivo tento mesiac skratila dobu PMS...az dnes citim podbrusko a to by som mala byt teoreticky 9-10 DPO...inokedy som uz 5-6 byvala sfucana s pobolievanim...

vavenka
25. jan 2010

Pipi aj ja som sa tak rozhodla 😀 😀
Shaari no po porode su hormonalne vykyvy este horsie ako v tehotenstve, ja len ze to tiez potrva 😉 nemysli si ze porodom sa tvoje terajsie chute na sladke a klobasky pominu 😖 aj ked - ktovie, mozno ty budes vynimka 🙂

Ozaj zehlicka je super, sa tesim, dobre som vybrala....

shaarka
autor
25. jan 2010

a kolko sa pribera v tretom trimestri?

pipimiska
25. jan 2010

vave,no ja uz som plus 10kg 😅 dobehni ma rychlo 😀 vcera som mala na obed pecene prasiatko a pecene zemiaky 😀

vavenka
25. jan 2010

Idem aj ja kuknut anaxin graf.....

bublinka11
25. jan 2010

Preco ma Shaarka 26 tt a Vavenka 25 tt, ked Vavi ide rodit skor???
A inak okolo mna vsetko pribralo cca 20 kg...to sa mi lubi, to budem moct vela papat 😀

pipimiska
25. jan 2010

shaarka,vela 😀 ved teraz ma maly 1 kilo za sest mesiacov a teraz za 3 mesiace ma pribrat najmenej 2,5 kg 😝
plus setky tie veci okolo a na sebe vidim,ze zravky sa stupnuju,ja uz jem za dvoch 😎

anaxamon
25. jan 2010

flam tomu poklesu praveze neviem prist na chut..tak mi to mozno objasnite..

vavenka
25. jan 2010

Bubli zajtra uz aj ja mam 26tt 😉 a idem podla MK rodit o den neskor ako shaarka 🙂
Pipi ale mas 2 tt k dobru 😀 neboj nic, o chvilu mame zas rovnaku vahu 😅

Shaarka neviem kolko, ale najviac 🙂

flamenga
25. jan 2010

anax uhniezďovanie, uhniezďovanie 😉 😵

ja som dnes zjedla len tri rožky s ľadovým šalátom 😒 hm.... keď mne tak nič nechutí 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre