Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
26. jan 2010

shaarka,ja ti pomozem teraz je cca 14.20 😝 😀

pipimiska
26. jan 2010

sa mi zda,ze uz to iide rychlejsie

pipimiska
26. jan 2010

mne uz ano,ale co z toho ked som tu sama 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

velky brat ta vidi

anaxamon
26. jan 2010

caw shaar, tak si vybavila co si dnes mala na programe?

ja chcem po robote zaskocit do dm, bo mi uz uplne doslo cistiace mlieko tak urobim nalet🙂) miniem vcera tazko zarobene grosiky 😀

monky1
26. jan 2010

ahoj baby, len vas chcem pozdravit, lebo som sa tak napraskala, ze ani pri PC nedokazem sediet 😀 ..uf, asi ma roztrhne 😀

monky1
26. jan 2010

tu je tusim mrtve more... 😀 ...mne uz aj vytravilo a tu sa nic nedeje 😕 ??? hm hm hm

vavenka
26. jan 2010

Achojte, aky ste mali den? Citam ze kon zas blbol, tak som asi ani o vela neprisla 😅
Dvojicky boli dnes super, uz tlacia do hlavy tie popucene zeleniny, vyzera to dost nechutne 😀 😀
A zbehla som este do Tesca, kedze dnes koncila akcia na plienky, a predstavte si, este mali take ake som chcela! Taaak som sa tesilaaa 🙂

nellie_
26. jan 2010

ahojte 😀

tak prvy den mam za sebou... baby poviem vam to ake krute cely den sem ani nekliknut 😀
ale aspon mam krasne upratane policky a porobene nove sanony na tento rok...
zajtra ma caka zakladanie zmluv co sa mi na okne kopia od minuleho aprila 😅

chrobulka
26. jan 2010

ahojte, nellie, co sa stalo?
mas "kono zaracha" ???

siou, anax, krasne narodky! dodatocne, ja viem, ale nedostala som sa sem skor, ale o to viac som na vas myslela.
u nas sa zacali v praci "miesat karty", tak drzim hubu a krok a poslucham...

nellie_
26. jan 2010

chrobul idu nam menit server vo firme tak tento tyzden nejaky ujko sonduje vytazenost servera, tak mi dal kolega - kamos echo ze nech sa krotim... 😀 ale to len tento tyzden...

chrobulka
26. jan 2010

ahaaa, uz chapem...
tak sa drz moja. ja sa drzim samovolou 😉

drahy je prec, cakam spravy, co je dnes v telke? ani neviem pri com zaspim, som v jednom kole ☹

siouxie
26. jan 2010

ahojte 🙂

chrobi, ďakujem ti veľmi pekne 😵 tak u vás v práci vietor? 😒 tak ti držím palce, nech to rýchlo prehrmí... aj doma máš fofry? a čo zubár?

ja som až teraz nakukla, čo je v telke, tak na čt2 je NIekto to rád horúce 😀 stará dobrá klasika... 😀 😀 Ale asi si skôr pozrieme Californication an hbo alebo budem čítať 🙂

nellie_
26. jan 2010

aj moj drahy prave odisiel do nemecka takze do stvrtka som zasa sama.. 😒
zostalo mi chladno ked som sa napchavala zmrzlinou tak sa teraz tlacim horcou prave dovarenou brokolicovou polievkou 😎
inak schudla som 2 kg - nechapem ale ako 😀 😀 😀

v telke neni ani prd.. ja si pustim nejaky film - mam zasobu nastahovanu 😀 😀

siouxie
26. jan 2010

nellie, už je zase fuč? 😨 to sa doma veľmi neohrial... ale aspoň si to ohrievanie včera urýchlila 😀 😀 (radiátor 😀 😀 ).

nellie_
26. jan 2010

a ahoj siou.. 😉

chrobulka
26. jan 2010

ahoj siou, dakujem za tip. pred dvoma tyzdnami som si tam pozrela ranajky u tifanyho...
a teraz si dam toto veru, dobre sa bude spat... 😉

nooo, zubarka ma dnes vytrapila. mam zapaleny nerv. ja som si ako decko odzila na stomatologii muky, tak mam stale z toho strasne stavy, ist tam. neotvorim ani pusu, kym v ruke nedrzi injekciu na umrtvenie. takze dnes som mala pol dna umrtvenu polku tvare, slintala som a nevedela som poriadne komunikovat. ludia si v telefone mysleli, ze som opita 😀
no a o dva tyzdne idem na definitivu... dnes len vrtanica, hojiva vlozka a cakame, ci sa nerv umudri...

kokso, aj ja by som uz mala zacat citat... tolko kniziek som dostala od jeziska...
a mozno sa dnes do toho pustim... will see...

co varite baby?
my mame este couscous a sojove sote...

nellie_
26. jan 2010

siou ale prd makovy... 😒
bol taky unaveny ze sa osprsil, najedol a lahol mrtvy.. slubil mi ze dnes pre istotu zaplodime (som 12DC dokelu 🙄 a uz 3 dni ani pich ) ale dnes to zasa nevyslo.. no co uz sak hadam vajko nepraskne do stvrtka.. 😀

veru nahanaju ho riadne... 😒

chrobul este ze tu samovolu mame.. 😉 🙂

nellie_
26. jan 2010

chrobi.... joooj tie zuby nezavidim.. 😒 ja mam tiez traumu zo zubarov, ked som bola mala som dohryzla sestricku - doteraz sa mi smeje, lebo je to svokrova sestra, takze sme dokonca rodina 😀

aj ja mam riadnu zasobu kniziek ale neviem sa dokopat do citania.. vzdy v posteli prelistujem nejaku tu emmu a evu a idem spat...

chrobulka
26. jan 2010

tak ale nellie, to sa mohol obetovat a vyliezt na teba 😀
ale chapem. a nezabudaj, ze vsetko sa pre nieco deje...

hej, my si tak nejak same vystacime 😀

siouxie
26. jan 2010

nel, musíš naň pôsobiť a presvedčiť ho, aby vydržalo do štvrtka 😀

nellie_
26. jan 2010

chrobul ano ano aj ja mam take kredo 😉

siou ja uz ho nejak ukecam 😀 😀 😀 a sak ja ovulujem vacsinou az 17DC to len minule som na 14-ty...
a rano sa mi este aj teplomer pokazil sviniak jeden... 😠 😠 akurat ho testujem pod pazuchou.. rano som merala klasicky BT a kuknem a ze 42 reku to co.. zeby mi az tak vydavačka varila? 😀 😀 😀

siouxie
26. jan 2010

chrob, tak to si si teda poriadne užila 😖

ale dala som ti veselý tip, čoo? 😀 Keby som to nevidela 150-krát, neváham 😀

No ale poteším vás dievčatá, ja budem čítať prudko odborné veci, nič pre radosť. Dostala som síce odborné knihy aj pre radosť, ale tie sa mi veľmi nehodia do diplomky, takže ich odkladám. Žiaľ, asi až do leta, po štátniciach... 😒

nellie_
26. jan 2010

no a teraz pohoda 36,5.. nechapem co som to rano jak merala... takez ortuak funguje 😀

siouxie
26. jan 2010

nellieee, ja z teba odpadnem... 😀 😀

nellie_
26. jan 2010

siou ty nasa vecna studentka.. 😉 😀

siouxie
26. jan 2010

no, ja budem, už vidím 😀 😀

nellie_
26. jan 2010

takez ortuak = takze ortutak 😀 😀
pisem jak po porazke keby som bola 😀 😀

chrobulka
26. jan 2010

ja by som tiez mala nejake odborne veci precitat, pomaham kamoske s jednou pracou...
ale strasne sa mi nechce.
akurat sa mi ohlasila kamoska, pride tak do 15 minut, tesim sa na nu. ma zle obdobie a chceme pokvakat...
od toho su kamosi, nie?

inak, ten moj chlap ma asi fakt miluje, nasla som si v chladnicke moju naj naj zakusok z cukrosky...
mi nepovedal, ze mi ho zadovazil dneska...
jaaaaajjjj, ako dobre mi padol 😉

(ked do pekla, tak na sladkom koni 😀 )

siouxie
26. jan 2010

to nič, aj ja vynechávam zvratné zámená 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre