Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
26. jan 2010

chrobi 😀

btw, nechceš pomôcť aj mne? 😀

nellie_
26. jan 2010

ze na sladkom koni to je dobreeee 😀 😀 😀
chrobi no vidis aky zlatusik 😎

ozaaaaaaj a hlasim ze uz mame dlazbu aj na chodbe a v kupelke... 🙂
len som zabudla na taky detail - murovane police.. takze zajtra sa idu dorabat a potom sa pokracuje v okladani stien v kupelke 😎

siouxie
26. jan 2010

nel, kedy budeš fotiť? 😀

chrobulka
26. jan 2010

nellie, horsie by bolo, keby ti napadli tie police uz po prvej sprche vo vani, ze si nemas kam hreben a kefku umiestnit... dobre si na tom. celkom vam to ide...

siou, zalezi od toho, o akej teme sa bavime 😉
ja som toho uz popiiiiisala....
ctrl C + ctrl V je super system 😉

siouxie
26. jan 2010

chrobiii, to dúfam nemyslíš vážne 😕 😕 😕 😀 ja mám odbor, ktorý priam bazíruje na správnom citovaní 😕 😀 😀

chrobulka
26. jan 2010

spravne citovat sa da predsa aj s ctrl c + ctrl v 😉
teraz vsetci chcu spravne citacie... nech sa z toho nepototo.
moja diplomovka ma stala 16 hodin sedenia pri compe... ale je pravda, ze som neriesila ziadne vyskumy a pod. cista teoria a hlavne, pisala som o tom, co som robila...

siouxie
26. jan 2010

áno, ak tak "neodcituješ" celú prácu a zabudneš uviesť správne zdroje 😀

No tak to ti prudko závidím. Teóriu ešte za tých "pár" hodín snáď zvládnem, už sa s tým serinkám síce dosť dlho, ale mám strašne veľa zdrojov a komplikovanú tému. No ale ten výskum... to bude záhul 😀

A náhodou, ja už som tiež profesionálne zdeformovaná a na správne citovanie si veľmi potrpím (šak nás tým mučili dva roky 😀 😀 ).

nellie_
26. jan 2010

siou ked bude namotnovana linka a doobkladana kupelka zacnem fotit 😉

chrobi no ved dufam ze do toho maja fakt byvame.. 😉 a uz sa to zacina podobat na obyvatelne priestory konecne.. 🙂 ale aj tak sme tam uz mohli byvat minule leto keby tolko netrvalo vybavit ten debilny plyn 😠
ale sak nevadi, nic sme tym nestratili 🙂

siouxie
26. jan 2010

1600 😀 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

servuste.
jak ide?
😀

siouxie
26. jan 2010

rýchlo 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

u nas horuuuuco, ale napisem az o par dni, ked uhasime 😀 myslim to vsetko v dobrom 😉

co 1600?

chrobulka
26. jan 2010

co 1600 siou?

ahoj shaar, ty mas ake sexi foto v cervenych satockach? som pribrzdena asi, ale nestiham vas tak sledovat...

idem sa venovat navsteve, serusteee...

shaarka
autor
26. jan 2010

hej vidim, stiham pisat vela prispevkov po sebe 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

tak sa mi to paci! 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

ze sexy... aaaale, to som si tam len taky vankus vochpala 😀

chrobulka
26. jan 2010

shaar... je heslo BYT? 😀

uz som ticho... haste

shaarka
autor
26. jan 2010

B.Y.T. je spravna skratka 😀 chrobi, chvalim tvoju dedukcijuuuuu 😀
ak sa nic skurvene nestane, tak pomaly mozem balit! 😉

siouxie
26. jan 2010

no chrobi, čau! 😀

siouxie
26. jan 2010

fúúú, shaari, aj vám závidím 🙂 😉 tak držím palce, nech sa niečo skurvené nestane 😀 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

makcene, dlzne, a zrazu take neslusne slovo? 😀 joj 😀
nezavid, dopraj nestastnikom... este veeela roboty bude, veeela dlhov a vela bolesti a odriekania, ale hadam to stoji za to!

siouxie
26. jan 2010

určite áno, ani ja de facto nemám vlastné... a ani de jure 😀 takže závidím, ale nezelenám sa 😉 😀

nellie_
26. jan 2010

jeeej shaar.. supiš pupiš...(jak by povedala moja 14 rocna neter.. 😀 😀 😀 )
tak nech ide vsetko jak ma 😉

hej to co tu je za slovnik damy???? 😨 😨 😨 😕
keby som nejaka ortodoxna katolicka tak uz kôli vam musim vytiahnut svatenu vodu a monitor umyt a oci si vyplachnut 😀 😀 😀

siouxie
26. jan 2010

a dodrbať si počítač aj ksicht 😀 😀 😀

nellie_
26. jan 2010

siou 😀 😀

a co ty vies mozno by som mala ksicht jak babatko prdelku 😀

siouxie
26. jan 2010

no mám strach 😀

nellie_
26. jan 2010

kup si psa... 😀 😀

siouxie
26. jan 2010

ha, už mám 😀

shaarka
autor
26. jan 2010

joj nellie, prepac, mam ti prelozit?
*sprostitútkované
😀

nellie_
26. jan 2010

shaar... 😀 😀 😀
mate stastie som zvyknuta na taky slovnik 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre