• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
Anax inak uz straaaasne dlho som sa ta chcela opytat ci si robila v pekarnicke tu vianocku :grinning:

Siou mas pravdu, aj ja sa radsej vyhnem stafordom a pod.ked nepoznam majitela ale zase poznam aj milych stafordov, slusne vychovanych. Zalezi na majitelovi. Len ma strasne prekvapilo ake ostatne plemena zaradil do tabulky nebezpecnych. Je to smiesme.
27. jan 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anax, ano...ved z casti aj preto na to idem, lebo uz to videli hadam vsetci a kazdy si to chvali. Aj ked sa cudujem, lebo som si myslela pravy opak...tak to idem kuk, aby som vedela posudit :wink:

Siou, no skratka, ako pise Anax, akakolvek teplota pod minus mi je jedno, lebo zima mi je stale rovnaka :wink: Neviem to rozlisit, ci je este "len" minus 5, alebo uz minus 15 :wink:

A co vy kocky mate dnes v plane?
27. jan 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tá vianočka sa tam aj sama upletie? :confused: :grinning: :grinning:

leni, je to na porazenie, stále dokola...
27. jan 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi, ja trávim dosť veľa času vonku, takže mne to jedno nie je :wink: Závisí od toho, aj koľko vsrtiev oblečenia si musím dať, nielen do prírody, ale aj do mesta. :wink: :grinning:
27. jan 2010 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou to by bola super pekaren keby sa tam aj sama uplietla :grinning:
Anax davnejsie spominala ze skusi urobit v pekarnicke vianocku, ale myslim, ze by nebola klasicky upletena ale tvar by mala ako chlieb, len chut by bola vianockova :slight_smile:
Anax?
27. jan 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj fakt, už si spomínam. Ale tvar je aj tak fuk, veď už v ústach sa zdeformuje :grinning:
27. jan 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, siou, vianocka bola fajna len som spravila priliz velku davku a nedojdeli sme ju, osala na vysusenie a dam ju rodicom ked odju co ju daju sliepkam...no a nie nepletie sa, proste vyzera to ako chlebik len to ma ine cesto a inu chut...ale da sa samozrejme to cesto aj vybrat a zapliest a potom bud vlozit spat a upiect alebo upiect v rure

siou, v sobotu rano chceme ist do plavarne a hlavne vyzera to an prvy kludny vikend od vianoc tak som zvedava ci ozaj, ci si konecne riadne upracem, ozehlim a spravim vsetky tie drobne vikendove veci
27. jan 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou a ty sa na aku teplotu pytas??
27. jan 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no hádaj :grinning:
27. jan 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslis na bazalku? dnes som mala rovnako ako vcera, 36,8

ty nemas link na moj graf?
27. jan 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax a aky program na pecienie si dala? pokial si dobre pamatam, tak mas aj ty moulinex na bagetky, nie?
A mala si odniekial recept?
27. jan 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ho videla iba v tabuľke a cez tú mi nejde spustiť. Veď hoď do ip, ja ti pošlem môj :grinning:
27. jan 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
utekám do knižnice, do školičky a sonovať, majte sa pekne... :slight_smile:
27. jan 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved staci zmenit koncove cisla/pismena a anax to ma jednoduche: anaxamon :grinning:

inak caute, uz som po obede :dizzy_face: , aj po nakupe v dm :unamused: ä

co sa tyka toho clanku, je to totalna sprostost, a potvrdi to hadam kazdy chovatel/majitel psa.
zial pravda je ta, ze mnohi psikovia nemaju taku vychovu ako by mali mat a kde sa to najviac prejavi? u civavy? nie. u pitbula, alebo AST...
a zaujimave este je, ze bojove a ine "agresivne" plemena si vacsinou obstaraju vypatlanci, ktori ich maju na predvadzanie sa. cize ja sa pridavam k siou, tiez sa tymto plemenam vyhybam ked ich zbadam, a hlavne vtedy, ked vidim, ze ich majitelom je vyholeny retiazkovy typek v kapucni a ma na haku, kde je jeho pes... :confounded:
27. jan 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahááá :grinning:

shaar, presne...
27. jan 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni no nemam na bagetky ale mam molinex home bread, a dala som na pecenie sladky chlieb alebo nieco podobne, myslim ze program 4 (asi) recept bol z mimibazaru, pohladam a dam ho sem
27. jan 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaj a spomeniem este prihodu, ktora sa stala, ked som mala 14 rokov.
u nas na sidlisku sme mali v tretom bloku mladeho chalana s AST. fenou. my sme mali jazvecika, trapka, ktory bol vecne na voditku, lebo nasou neschopnostou bol totalne ignorantsky a utekal kamkolvek, len prec od majitela :grinning:
videla som ako AST vychadza z brany, na voditku, nastastie. typek si ma vsimol, ja som si vsimla jeho, proste sme vedeli, ze sme. zasli za blok, a tam typek asi pustil fenu z voditka. zbadala som len ako vyficala spoza rohu a jedine, co ma napadlo, bolo dvihnut mojho jazvecika na ruky. stalo sa to v sekunde, fena sa stihla este zakusnut nasmu do stehna, ale nastastie ked som ho mala na rukach, uz neutocila. otacala som sa jej chrbtom, jazvecik v naruci... nevedela som, ze mozem na to doplatit aj ja :confounded: chranila som si psa. no a majitel uz bezal tiez, odvolaval ju a dalej si uz nepamatam. ci posluchla, ci prisla na privolanie, neviem.
v kazdom pripade to bolo zial o tom, ze nebola socializovana a zapamatala si, kde je "korist" a vybehla za nou.
tu musim napisat, ze som si 100% ista, ze keby neslo o fenu AST, alebo o fenu labradora, nemusim sa bat, urcite nezdrhne majitelovi s potrebou zakusnut sa do mensieho psa len tak, bez priciny. :angry:
suhlasite?
27. jan 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax dakujem si zlata. Som slubila drahemu ze mu cez vikend urobim vianocku :slight_smile:
27. jan 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. jan 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar, nesúhlasím. Nemusí to tak byť vždy a iba preto, že ide o labroša. Iste, je tam asi menšia pravdepodobnosť, ale netreba sa na to spoliehať, vždy je to o konkrétnom psovi.
A na ruky nikdy nie. Môže to iba zvýšiť "záujem" druhej strany.

a ja fakt padám :grinning:
27. jan 2010 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tym chcem povedat, ze delenie na agresivne a neagresivne plemena je sice blbost, ale uvazujem, ci nie je nahodou dobrym napadom mat povolenie (skusku), odbornu sposobilost a znalosti, resp. nieco v tom zmysle, ak chcem vlastnit plemeno typu *bull, atd...

ak je majitel normalny a zodpovedny, skusky sa zucastni, psika predvedie, ukaze poslusnost a sposob svojej vychovy. s tym by nemal mat problem nikto, kto si veri.

a dalej premyslam... ze preco by vlastne tieto skusky nemali mat vsetci? hm? preco by vsetci psikovia nemali byt vychovani a poslusni? (myslim v ramci zakladneho vycviku)
preco sa drobnym plemenam odpusta vselico? lebo ich hryznutie boli menej? alebo preto, ze maleho mozem odkopnut lahsie ako velkeho?

pes nevie, ze je maly. on je taky, na akeho sa citi. ak nema pana, je panom on. a tak robi ramena aj ked ziadne nema... a to sa tyka psa akejkolvek vahovej kategorie, vysky, srsti - plemena.
27. jan 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
siou, scasti mas pravdu. hej, je to o pravdepodobnosti.

ale co sa tyka na ruky... mala som ho nechat na zemi a pozerat sa, ako sa mu zahryzla do krku?
myslim, ze som urobila dobre, mozno nie z hladiska psickarenia, ale svojmu psovi som zachranila zivot. to som si ista.
(pretoze do stehna to dostal len preto, lebo sme isli synchronne - ja som ho dvihala a ona cvakala tam, kam dotiahla - teda do stehna, lebo krk uz mal jazvecik vyssie, chapes)
27. jan 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
uz som skoncila, ziadny dalsi monolog nebude :grinning:

ta vianocka, ci co to je, vyzera uzasne, normalne citim jej chut :dizzy_face: ale my doma pekarnicku nemame :frowning2:
27. jan 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaark uplne s tebou suhlasim. pekne si to napisala. pes je taky ako ho vychova majitel, nezalezi na plemene ci velkosti.
my na sidlisku mame problem ten, ze starsie damy s mini psikmi ich maju vzdy na volno, lebo maju maleho psa. Ale neuvedomuju si, ze ked idem ja s velkym psom na voditku a ten ich stupel k nam pribehne a zdialky uz steka a zuri, tak sposobia problem iba mne, lebo moja sa trha. A potom zhrozene kricia ze si mam drzat toho ,,agresivneho" psa. Ale ich mini pes ho proste vyprovokoval! Toto nenavidim.
27. jan 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anax tu vianocku urcite vyskusam cez vikend :slight_smile:
27. jan 2010 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaar nemala si ty nahodou niekam volat? :slight_smile:

Ja ak mozem - ako uplny analfabet, co sa psickarenia tyka - pre mna je toto postacujuci argument - ano, nemusi byt pes vychovany, ked je to malinke plemeno, lebo neublizi... Nepokuse dieta, nenapadne cloveka a ak sa nahodou pusti do ineho psa, tak len "slovne", labo vacsinou pri fyzickom kontakte zdrha :sweat_smile: :sweat_smile: ak nahodou nie, tak istotne nenarobi ziadnu paseku... Takze pekinske palacobe psiky a maltezaky a podobne plemena pre mna za mna nech pobehuju a vystekavaju :slight_smile: horsie je uz s psami, ktore su velke a agresivne.....
27. jan 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar sak nemusis mat pekarnicku, urobis klasickym manualnym narocnym sposobom...ak mas na nu chut iste sa najde sila a vola:slight_smile:))

leni len rob z polovicnej davky bo je jej ozaj strasne moc, plna nadoba
27. jan 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
presne lenus.
ludia si neuvedomuju, ze PES je PES, a vobec nezalezi na jeho velkosti. aj maly pes moze nechtiac sposobit velke nestastie. a naopak - velky pes ma niekedy viac rozumu a neriesi...
ja by som fakt navrhovala, aby sa kazde tri mesiace (od pol roka veku stenata) isiel majitel preverit, ako napreduje s vychovou - ci pes dokaze prist na privolanie, ako sa sprava v svorke a tak. hm? blbost?
nejde mi, aby kazdy pes splnal nejaku kvotu na kazdej skuske, skor mi ide o to, aby kazde tri mesiace napredoval. a aby bol nakoniec oznaceny ako "vychovany" - tym padom sa skusky skoncili napr. na dva roky.
27. jan 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja, ak mozem pridat do debaty o psikoch, tak len poviem, ze mozno by kludne stacilo, keby mal kazdy pan svojho psa na voditku (zvlast, ked sa s nim pohybuje v obyvanej casti, teda na sidlisku a pod.), pripadne aby mal pes nahubok. Potom si myslim, ze by boli takmer vylucene utoky na psikov medzi sebou, alebo dokonca utoky psov na ludi.

Ja neviem ohodnotit psa podla druhu plemena, podla mna je kazdy iny, tak ako aj ludia. Poznam velkych psikov, na pohlad by som sa k nim ani nepriblizila, ale kedze ich poznam, viem, aki su to dobraci, ani muche by neublizili....ale rovnako poznam aj malych, ktori su zurivi a idu ta roztrhat, len co sa priblizis na 2 metre. :slight_smile:

Ja mam maleho psa a preto to poznam aj z opacnej strany - kazdy si mysli, ze ked je pes maly, tak ze ho moze hladkat, maznat sa s nim, natahovat ho a pes mu nic neurobi, lebo je maly. Aj to je pes a nie nejaka hracka - aj ked je maly a mily. Ja poznam svojho psa a preto, ked viem ake ma spravanie sa vyhnem inemu psovi (cudziemu) a tak chranim aj seba, aj mojho psa, aj cudzieho. A v konecnom dosledku som dospela k tomu, ze je to len a len o ludoch...a niektori na to nemaju, aby doma chovali psa, akehokolvek.
Ci sa niekedy najde sposob ako o tom rozhodnut, obmedzit to, alebo ustrazit, je otazne, skor si ale myslim, ze nie, nenajde.

fuuu, ale som sa rozpisala :grinning:
27. jan 2010 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, zaujimave je, ze chut mam, ale sila a vola... kde je? nie jeeeee :grinning: :grinning: :grinning:
vavi, tak jasne... ale maltezak alebo palacovy podla mna nie je ani pes, to vobec neratam :grinning: :grinning: :grinning: islo skor o tu klasicku triedu malych plemien
27. jan 2010 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok