Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
27. jan 2010

Siou to neovladas???
Hadzanie poharikov do seba 😀

dzou
27. jan 2010

no sak pohariky s cimkolvek hadzat do seba 😀 siou to take nevies 😅 😀

siouxie
27. jan 2010

ovládam iba v praktickej rovine, na úrovni názvoslovia ma to nejako minulo. Alebo sa neuložilo... 😀

dzou
27. jan 2010

ani ja som inac slov. hadzanu uz dlho nehrala jedine ked tak s vinom obcas... ale tvrde uz nie ... potom je mi uz strasne zle ... no hold uz nam neni 20cet let 😒

bublinka11
27. jan 2010

Slni my sa snazime skoro 2 roky ☹ takze uz necakame.
A chodime k specialnemu gyndosovi, ktory sa zaobera neplodnostou. A ten mu robil aj spermio...teraz ideme na IUI, tam budu asi tiez spermose vysetrovat opat, nie?

dzou
27. jan 2010

jaj no ale ak nebudem tehu kym prinesu kamosky slivovicku 52 😵 (co urcite nebudem ) tak si zahram asi 😀 tej neviem odolat 😀

bublinka11
27. jan 2010

Dzou...slivovicku aj ja mozem... 🙂 ja vlastne nic ine ani nepijem, este mozno miesane drinky....

siouxie
27. jan 2010

bubli, jasné, uvidí, koľko ich tam je 😀 Len by bolo možno dobré zistiť, či sú aj v poriadku, nielen, či ich je veľa. t.j. pohyb, morfológia, ak sa nič nezistí genetika, imunológia...

dzou
27. jan 2010

no ja si dam ked tak whisky este ale tu v UK pravu a nie nejake smejdy.... taky jack danniels nie je na zahodenie 😀 nooo a aspon nieco nam tehulky mozu zavidiet 😀 😀 😀

bublinka11
27. jan 2010

Siou skusim sa na take nieco spytat...toto som vobec neovladala...myslela som, ze staci, ze ich je vela a su pohyblive. Co im moze este byt?

slniecko77
27. jan 2010

..aha bubli, tak to ma mrzi..obcas sa take stava ☹
..ale verim, ze vam to coskoro podari....
..ja moc tvrde nie, ale kedysi som Tequilu striebornu pila...ale max 3-4 pohariky za vecer..ja som skor vinkova

dzou
27. jan 2010

slni a vy sa ako dlho snazite?
no ale ani jacka som uz dlho nepila... ja len cervene 😀

siouxie
27. jan 2010

môžu byť morfologicky deformované - nesprávny tvar a pod. ale to by videli a nepovedali by vám, že je nadpriemerný...
Ale rozhodne s tým treba niečo robiť, ak je akože všetko ok, nedarí sa tak dlho... Pri idiopatickej neplodnosti je veľmi často problém práve v imunologickej rekacii jedného, druhého alebo oboch partnerov na spermie.
Kvalitnú imunológiu vraj robia v Prahe a Brne, ale na druhej strane pri zistení problému odporúčajú stále iba prednison a anopyrin, takže nič moc...
Myslím, že je lepšie vedieť, v čom je problém ako byť v neistote.

bublinka11
27. jan 2010

Vino vobec, pivo tiez nie a whiskey mi nechuti...ja som vyberava 😀

dzou
27. jan 2010

bubli... dobreeeeeeee a co teda pijes? no ja pivo 😝 😝 😝 😝 bak bak bak v ziadnom pripade fuuuuuuuuuj no este neviem ako by som vyjadrila moje pocity k pivu 😀 proste fuj nikdy v zivote strasne to smrdi a neznasam ked ho mm pije potom aj on smrdi bleeeee

siouxie
27. jan 2010

moja fotka má odseknutý polliter piva 😝 😝 😝 😀

bublinka11
27. jan 2010

Siou ideme skusit IUI....uvidime, akosi tomu verim...rozmyslala som nad tym anopyrinom. Neviem, ci mam nasadit sama. Prakticky ma stve, ze okrem HP, spermia a laparo mi nic nerobili. Netvrdim, ze ma mali celu preskumat, ale ani ueroplazmy, chlamidie a podobne nemam za sebou. Chcela som aj postkoitalny test, ale ani k tomu sme sa nedostali.

slniecko77
27. jan 2010

..tak to mas pravdu Siou, ze je lespie vediet na com clovek je a potom sa to uz da nejako riesit
..ale zase existuje rozumna miera pocas, ktorej by sa malo pockat a nestresovat 😉 ale dva roky su celkom dost, ja by som tiez urcite riesila nejakeho odbornika..som celkom netrpezliva osobka 😉
..dzou my sa 100% snazime len od novembra..cize momentalne 4 cyklus..co nie je nejak dlho
..ja whisky nemusim 😝 ale pinacolada nie je zla 😵

siouxie
27. jan 2010

bubli a okrem toho, robili ti naozaj HP? Sledovanie hormónov počas celého cyklu?
Myslím, že polkou anopyrinu nepokazíš nič, ale poraď sa ešte s lekárom.
Vyskúšajte, uvidíte a keď nie, tak budete riešiť ďalej.

dzou
27. jan 2010

siou sa jasne kopec bab ho ma rado ale ja mam k nemu odpor od detsva 😝 kvoli otcovi ale o je iny pribeh...
a co je to ten anopyrin a naco to je dobre?

bublinka11
27. jan 2010

Dzou...tvoj vztah k pivu je presne rovnaky ako moj...kopec ludi sa snazilo ma to naucit pit...ale bezvysledne. A vino? To ma tiez ucili a skoncila som pri ladovom 😀 😀 😀
Pijem tu slivovicu, hruskovicu a pod. 🙂
Siou...ty vyzeras byt taka pivova 😀 😀 😀

siouxie
27. jan 2010

džou, chápem...
Ja pivo pijem sem-tam v lete a trochu som dúfala, že aj po ňom priberiem 😀 a prd.

bublinka11
27. jan 2010

HP mi robili 3x, nezdala sa im LF, nedokazali pochopit, ze ovu mavam az 18 DC a neskor...folikometriu tiez niekolko krat...
Progesteron som mala pri HP az moc vysoky, vraj na rozdavanie. A laparo som mala tiez O.K.
Stale sa presviedcam, ze je to v mojej hlave...toto vsetko.

dzou
27. jan 2010

hej hej siou vyzera pivova 😉
no vino pijem ale vacsinou len strik 🙂 ... a potom teda to co som uz spomenula 😀
a aj mna sa snazili naucit na pivo ale ja ani do ust to nemozem zobrat 😝 😝 mne jak vrazi ten smrad do nosa tak koniec ... ani 100volov... a neznasam ked ma niekto pozna uz dlhsie pridem k nim a pyta sa ma ...das si pivo??? aj uz asi po miliontykrat,..... ja pivo nepijem 🙄 otravne to je 😅 😀

bublinka11
27. jan 2010

Siou ty si na tom ako vlastne so snazenim???
A chces pribrat? Prid na 2 tyzdne ku mne...priberanie zarucene 😀

siouxie
27. jan 2010

Bubli, veď uvidíte ako to vypáli...

Idem chrnieť, čafte zajtra 😀 dobrúúúú 🙂

bublinka11
27. jan 2010

No...konci mi PC a nemam kabel, zajtra som tu ako na koni 😀 😀 😀

pipimiska
27. jan 2010

bubli,no na to imunologicke by vas mohli poslat 😉 mna munologicky vysetriliv ke,zistii mi ze vytvaram protilatky proti spermiam..
bola si na,,prefuk vajecnikov,ci su priechodne?
bola si vysetrena hematologicky na zrazanlivost krvi?

dzou
27. jan 2010

iou hej ty vyzeras taka chudulilinka.... no som citala ze z piva ako takeho sa nepribera ale ze sposobi ze si hladna a tym padom jes viac a z toho sa priberie 😉

bublinka11
27. jan 2010

Pipi zajtra ti napiseml, Jo? pipa mi to tu uz 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre