Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
29. jan 2010

...ahojteee 🙂
..ja som tu, cely den som bola mimo domu, potom ma mm vyzdvihol, spravila som veceru a teraz si vegetime 🙂
..Vavi..veru o ziadnom bojkote netusim 😀 😀 😀

dzou
29. jan 2010

ja mam teraz cas aaaaaaaaaaaaaaaaaz vela mm je na nocnej... takze ako som citala vsetky 3 sme doma same 😀 teda az na tiniku ta ma maleho ochrancu 😵 a ja teda aspon pesa 😀

dzou
29. jan 2010

je ahoj slni tusim po vecierke sa tu aj rozpiseme 😀

dzou
29. jan 2010

tak sa pochvalim ze dnes som si aspon spravila radost... kupila som si narcisky a hyacinty v kvetinaci 😉 (ked odkvitnu cibulky dam do zahrady) a este toto 😀 http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...
tak sa vytesujem 😀

vavenka
29. jan 2010

Tini no sak ja neviem ci to naozaj, len som pisala ze mam taky pocit 😀
Dzou fajne fajne, dnes som sa sice nabehala - bola som na hematologii na kontrole - to mam na 2x, lebo najrpv beru krv, potom hodku sa motam a potom pre vysledky, bola som v meste, u dvojickovej kamosky, na nakup, na kafe 🙂
Varila som cestoviny z kuracim masom, sampionmi, kukuricou a nivovo-smotanovou omackou a okolo siedmej som si konecne sadla na rit 🙂

slniecko77
29. jan 2010

..som bola cely den nejak rozbehana, uzila som si pekny den
..a ty ako s maliarmi? zajtra robis test ak nic??

dzou
29. jan 2010

jaj to si sa nabehala 😅 ja som dnes robila kolozvar kapusta 😵 a zajtra klud rano o 9.00 som dohodnuta s kamoskou na vencenie pesov(ma ''male'' stena 5 mesacne.... no vacsi je uz ako nas)... a potom sa chcem pustit do velkeeeeeeeeeeeho upratovania satnika a druhej izby kedze mi maju prist kamozky z svk aby nespali v sklade 😅 😀

vavenka
29. jan 2010

Serus slni 🙂 co dobreho ste mali na veceru?

Ja som si dnes vyzdvihla kremy z avonu, tak tu sedim takmer hola pred compom a cakam kym sa vstrebu - aj proti striam, aj proti celulitide a nejaky liftingovy na kozy, vraj sa spevnia, no som ja veelmi zvedava 😀

dzou
29. jan 2010

slni a ako vies ze nedosli? 😀

slniecko77
29. jan 2010

..hm vidim, ze sme dnes viacere cestovinovali...ja som robila narychlo spagety...zajtra spravim paradajkovu omacku so zemiakovou kasou a maskom 🙂 uz sa tesim
..zajtra mm ide do prace, tak budem mat cas sa vyhravat v kuchyni...ale predtym si odskocim nakupit

vavenka
29. jan 2010

Dzou tak to mas zajtra riadny program 🙂 tolko pratania...
Ozaj, jak teplota?

tinika
29. jan 2010

dzou je to nadhera, hlavne na neho kukat ked haja alebo sa usmieva
a ja mam aj hava doma sme traja 🙂 som mohla zurku urobit 😀

slni ja som tiez chcela robit spagety ale mm dosiel a ze on nebude a ide von tak som si urobila ale s makom 😀

dzou
29. jan 2010

ja chcem este zajtra na vecer spravit take tie slane tycinky z listk. cesta uplne easy peasy ak by niekto nevedel.... rozvlakat cesto potriet vajickom posolit posypat celou rascou porezat na ''platky''tycinky dat piect a je to supeeeeeeeeer slana pochutka za par supiek a minut 😵
jaj a som zabudla ze zajtra ideme ku kamosom vecer... 😀

vavenka
29. jan 2010

Juj ta povestna paradickova omacka, som to nejedla hrozne dlho a to este zo skoly si pamatam ako najlepsie jedlo zo vsetkych a babka ake robievala, mnam!!
Ani kolozvar neznie zle 😉

slniecko77
29. jan 2010

..dzou...kym som sa ozvala tak som si precitala co ste popisali 😉 nech som v obraze
..vavi a mas pocit, ze ti tie kremy pomahaju proti striam? ..budem si musiet potom spravit prieskum, ked sa budem gulatit 😀

dzou
29. jan 2010

joj vavi sak vcera uz 36,8 dnes36.7 a maliari si davaju na cas 😠 som si myslela este tak na zaciatku cyklu ze 31dc(co som dnes) uz bud bude mrcha alebo poz. test a ani jedno ani druhe zatial 😠 no ak bude mrcha zajtra ani sa necudujem ze nic ... kedze lf mam vacsinou 15 dni to by vychadzalo ze ovu bola 16dc a sexik nebol ani na 15 ani na 16dc 😖 takze uz len cakam kedy sa jej uraci 😖

vavenka
29. jan 2010

Slni no myslim ze ano....
Teda ja som zacala sa mazat uz v predstihu a minimalne premastia pokozku....
Aj ked - tazko povedat... Ale ak aj popraska tak aspon nebudem mat vycitky ze som sa nenatierala... Ale zatial sa bruch drzi, no, a to ho uz mam riadne 😅 Uz mam asi 6ty krem.....

slniecko77
29. jan 2010

..Tini...vidis ani si sa vela nenarobila 😀 mm tiez najprv nechcel a potom sa ma prisiel spytat do kuchyne, ze ci aj on ma 😀
..som cely den nic nejedla, teda okrem troch kuskov babovky..tak mi celkom vyhladlo xixi
..a este som bola sikovna a prezliekla som periny a dala prat 😀

slniecko77
29. jan 2010

..tak to je super Vavi...mamina nema strie, tak sa modlim nech dopadnem rovnako
..Tini a ty si mazala?

vavenka
29. jan 2010

Slni no to si fakt sikovna, juj aj nam treba prezliekat, neznasam tu cinnost 🙄
Dzou jaaj kua tak jak chces byt tehotna ked netrtulite, hmm??? Si nedala na moje rady 😅 😅 o 2 tyzdne poriadne sexovat !!

Joj som sklamana z tohto kremu, jak na mne zaschol tak som si posuchala bruch a sa robia take sulky! kua

dzou
29. jan 2010

tini joj ... normalne az ti zavidim ... ako v dobrom chapes... len aj ja by som uz scelaaaaaaaaaaaaaaa
slni a to taka pradajk. omacka co sa dava k tomu hovadzie masko a aj knedla? ak hej hod mi do ip recept please... este som to nerobila a chcem skusit 😉

vavenka
29. jan 2010

Slni no ja mam strie na stehnach este z puberty, ked som rychlo narastla... A mamina tiez ma popraskane brusko, takze mam pocit ze my v rodine nemame tu elasticitu bohvieaku, prave preto mazem ako diva brucho, aby som to co najviac eliminovala.....

vavenka
29. jan 2010

Dou neboj nic, aj ty sa dockas, a mozno uz aj toho roku, ktovie 😅 😅

dzou
29. jan 2010

a ako to myslis vavi ze si mastila dopredu... este ked si ani tehu nebola??
joj a ja vieeeeeeeem len podla toho ako som merala vdzy bola ovu na 14-15dc tak ked uz 15dc nebolo nic som si hovorila ze snaaaaaaaaad vydrzia... lenze na 15dc som mala najvacsie ovu bolesti co mavam vacsinou den pred... len sa mi nejak ani nescelo verit ze bude ovu na 16dc a uz sa nam ani nescelo sak hodim grafik bez teplot so sexikom... po ''ovu'' uz nie si zaznacene vsetky 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

slniecko77
29. jan 2010

..dzou, ja mam recept od mamina na klasicku plnenu papriku...ale nerobim s mletym masom, ale kuracim..resp. hovadzim..a chces recept na omacku?
..vavi tak to by nasralo ja mna...take nemam rada, a tiez nemam rada ked sa mi nevstrebekrem do pokozky...nemam rada ked mam mastnu pokozku..preto nemam rada oleje 😅

tinika
29. jan 2010

dzou jasne ze chapem, ja som na tom bola rovnako ako snazilka 🙂
slni hej mazala ale zbytočne, strasne strie na bruchu mam a troska na prsiach sa mi urobili po porode

slni a k tym spagetam, no či uz sebe abo dvom ta jedno ale ta čo uz 😉

dzou
29. jan 2010

jaj takze to sa robi podobne ako plnena paprika?
tini ale tak aspon si nemozes povedat ze si nemazala 😉

vavenka
29. jan 2010

Dzou, nemoozes mat 2 dni pauzu v taketo dolezite dni 😀 😀 radsej obden. aby ste vladali potiahnut 😉 alebo neskor zacat s maratonom... Viem, je to take silenejsie a vela dievcat nesuhlasi s programovanim sexu, ale tak minule som vysvetlovala moju teoriu 🙂
No ja som mastila tak sporadicky sa, ked ma napadlo, ale co som nasla // tak som zacala automaticky mazat minimalne raz denne, ale vacsinou rano aj vecer kremami na to urcenymi.... A teda kym ti vykukne bruch tak to este nejaky den potrva, takze v podstate mazes v predstihu, aj ked zacnes "az" ked zistis ze si tehotna....

dzou
29. jan 2010

jaaaaj uz chnapem...s tym kremom
no a so sexikom... to mm bol taky ''aktivny'' my to vtedy vysvetlil ze prisla na nho ruja 😀 😀 😀 a a potom uz sme boli presexikovany... no ja mu nehovori kedy mam plodne dni nech aspon jeden z nas to nevie 😅 ... a aj pre nieco ine..ale to je uz zase iny pribeh.....

tinika
29. jan 2010

dzou to teda nemozem 😀 ale ani povedat ze bez toho by to bolo horsie lebo fakt to asi nemohlo byt horsie, jedine ze este aj na zadku a stehnach by som mala a tam som ani nenatierala z čoho vyplyva podla mna ze aj ked sa potrhame tak ked budeme mat tak budeme aj ked budeme natierat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre