Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
29. jan 2010

SLni tak isto je to aj od stastia, na akych ludi natrafis, urcite sa to neda generalizovat...
A presne ako hovoris, zavisi aj od povahy, ja som zas typ ze s kazdym sa snazim byt za dobre, vsektym vsetko furt poviem /aj to co nemusim 😀 / a nejak neocakavam ze by to niekto mohol vyuzit/zneuzit a potom sa len s otvorenou hubou dozvedam veci spoza mojho chrbta ..... A v zahranici je to asi vyraznejsie, ked Slovaci drzia - teda tvaria sa- spolu.....

dzou
29. jan 2010

hej anglani su tiez zvlastny... no su tu aj normalny ale maaaaaaaaaloktory 😀
no slni my sme mali prblem s tym ze mm najprv robil s fotrom na farme... ale to boli hadky do konca zivota on s ocom ako nic moc nevychadza... a potom mu ''kamosi'' vybavil robotu tu co uz byvame.......... tak sme sa stretavali...a este aj po niekolko rokoch si pomaly mysleli ze im asi nohy budeme lyzat ze mu pomohli...a nakoneiec sme doipadli lepsie ako oni... kedze aj ja som robila a ich zenske boli take pohodlne ze len doma sedeli a furt sa vyhovarali ze nevedia po angl... a co si myslia ze ja som ako vedela ked som zacala robit... no a ked sme zacali mat viaz penazi ako oni tak uz sme az taky kamarati neboli 🙄 no proste to je na velmi dlho.... a najlepsie je ked ti niekto nezavola aj pol roka a potom po novom roku zavola ani bu ani me ani vsetko dobre do noveho roka ale prva otazka a este robis? a kde?? tam ked si robila??? heeeeeeej a ta nevyhodili??? a nemohla by si my vybavit?? jaaaaaaaaaj a inac ako sa mas.... no nasere doooooooooooooooooost

vavenka
29. jan 2010

Dzou toto mi aj sesterka, ktora zije v irsku, presne hovorila, ze ju unavuju stretnutia so slovakmi, ze miesto pozdravu je otazka ci mas robotu a miesto otazky ako sa mas je otazka kolko zarabas a kolko platis najomne....
Ze je to dost otrava 😅

dzou
29. jan 2010

vavi 😀 sme v tom iste ja tiez furt vsetko kazdemu poviem aj to co nemusim 😀
slni a mas pravdu... ked mm stratil pracu ... tak vsetco ostatni byvali viaceri v dome len my dvaja sami dvaja 😅 a kazdy ze jeeeeeeeeeeeeeziiiiiiiiiiis a to ako teraz budete platit uver ... apod. a my sak normalne ... ze to musi byt strasne a zase si kazdy mydlil ruky ze prideme o dom.... lezne nikto neratal s tym ze my sa pozviechame 😀

tinika
29. jan 2010

dzou tak to nas... fakt

pipimiska
29. jan 2010

caute,som sa nepozdravila,no 😅
jooj domcek kcem aj ja,ale ked dospejem 😀 totiz sa v nom bojim byt sama😅 ..ale planujem v blizkej dobe,ze uz dospejem
..dnes som bola u gyndosa,tak sa mu nekcelo ma pozriet asi,lebo povedal,ze ked mi to nerobi problemy,tak si mam dat raz tyzdenne macmiror a raz tyzdenne probiotika,uvidim,vyskusam 😎
potom sme boli pozerat tapety do detskej,ale nemaju detske katalogy 😲,ale ja sa nevzdavam 😝
a potom som malemu nakupila nejake viecicky 😵

slniecko77
29. jan 2010

..tak tak dzou, preto ja velmi obmedzujem kontakt s takymito ludmi...radsej od nikoho nic nepotrebujem, ale co ma mrzi, ked sme sa prestahovali, tak velmi dobra kamaratka Ceska mi tam zostala...vsak si telefonujeme, mailujeme ale je daleko a ja som stratila spriaznenu dusu...mne sa take spriaznene duse nehladaju lahko, ja sa nekamaratim s kazdym, prave preto co si dzou napisala amys me si pomahali navzajom 🙂
..vavi, ja som tiez taka ''prostoreka'' hehe
..Tini tu bolavu prdel ti nezavidim, ja som aj na injekciu do svalu ukecala sestricku nech mi pichne inzulinovou ihlou (tou najtensou) hehe a potom kazala masirovat nech nevznikne absces...ja sa ihiel bojim ako cert krza 😉

vavenka
29. jan 2010

Pipi zlata, ze planujem dospiet 😵 😵 😵 tak drzim palce 😀
A co fajne si pokupila? 😉

dzou
29. jan 2010

no presne vavi a kazdy sa stazuje aky je tu tazky zivot a neviem co .... sak sa ti nepaci chod domov... nechapem takych ludi co povedia ze to tu z duse nenavidia a sedia tu jak taky puci... sak si zbalim kufre a hotovo... mne keby sa nepacilo ani 100volov ma tu neudrzi.... a keby ste vedeli ake tu maju niektory stravovanie tak to nasi cigani sa tu maju 100x lepsie ... len tie uplne najlacnesjie veci a potom sa cuduju ze maju problemy so zaludkom... joooooooooj o tom by som vedela rozpravat 😀

slniecko77
29. jan 2010

..Pipi a aku mas predstavu o detskej tapete?
..Vavi, domcek staviate blizsko KE ci priamo v KE?

dzou
29. jan 2010

no sak slni ja tu nemam takeho nikoho... jedna tu je co ma 21r... ako o vek nejde... ale ta tiez zavola len ked daco potrebuje alebo ked ide na nakup aby nesla sama a ked jej volam ze sak prid na kafe pokecame.... tak vzdu je taaaaaaaaaaaaaaaaak strasne busy ako neviem co take dolezite robi ked je tu sama 🙄
no teraz sa zaciname stretavat stym anglslov parikom... (tym tiez muselo dojst aky su iny slov .... a teraz ked uz maju psa tak sme sa tak zblizili zase 😉 )tak snad uz budem mat aspon aku taku kamosku
a teda preco myslite ze furt sedim na koni 😀 sak vy ste v angl. moje naaaaaj kamosky 😀

vavenka
29. jan 2010

Dzou 😀 😀
Ono aj zavisi od toho za akym ucelom tam ides...
Ak tam ide clovek na dobu urcitu s realnym cielom usetrit povedzme 30.000,- eur za 2 roky a prist naspat na SVk tak pochopim. Ano, odkladam kazdy cent, setrim na vsetkom, aj na jedle, nikam nechodim.. Podla mna sice 2 roky zivota sa to nestoja, ale tak ok, je to pochopitelne.
Ale ak som sa rozhodla ze tam idem zit, spoznat krajinu, domov navrat neplanujem, tak ak je tam par a obaja pracuju - tak urcite by som si dopriala minimalne taky luxus, ako mam na slovensku, lebo tym padom pobyt v zahranici straca pre mna vyznam, ked sa tam mam horsie ako tu 😅

Pipi trdielko ale ved o probiotikach sme sa bavili, treba papat kazdy den, sak si pisala ze mas doma, si sa na to vybodla, co? 😉

tinika
29. jan 2010

slni no za ten tyzden v nemocke som dostala viac injekcii ako za cely zivot, vsade kde sa dalo, do jednej zily ktora praskla, tak do druhej, do zapastia, tam som dostavala potom par dni infuzky a ked mi isli dat poslednu tak ihla s zapchala a bolelo jak svina aj to ked zila praskla som mala taky biceps opuchnuty a seestrička ze to ok ze boli ze to prejde a ked zbadala potom ten opuch ta uz mala iny nazor hihi a tu poslednu infuzku nakoniec ani lekar nepredpisal tak uz mi nedali chvalabou bo nechcela tiect isiel len vzduch a to tiez nebola prechadzka ruzovym sadom no a este potom do pliec oboch par krat a do zadku parkrat

dzou
29. jan 2010

jaj a zabudla som a este ma kazdy potrebuje ked potrebuju nieco prelozit alebo zatelefonovat po angelsky kedze skoro nikto tu nevie nejak extra po angl. tak vtedy som vzdy dobra kamoska pre vsetkych 🙄
ani neviet ako sa tesim na tie moje naj kamosky zo slovenska konecne normalnych ludi uvidim 😀

vavenka
29. jan 2010

Slni staviame 9 km od KE 🙂

vavenka
29. jan 2010

Jaj Tini tebe vyvolavali porod, co? Ti pichali oxytocin? Ci nieco ine?

dzou
29. jan 2010

jezis tini ako to opisujes fuuuuuuuuj tolko injekcii 😝
vavi hej pridu usetrit ale aby som si ani maso nekupila a ked tak uz akoze reduced aj to ho zjem na 3 x 😝 😝 😝 cize je uz asi 3 dni stare 😝 😝 😝 😝 bak bak... no nikdy...alebo ani pivo ci vino si nedat... no neviem my smm by sme sa nevedeli tak ukratit a to sme tiez na zaciatku planovali nasetrit a vratit sa na svk... a na dom nam tiez trebalo 10%depozit takze sme setrili ale nezila som z humusov ak chapes co chcem povedat...alebo ze oblecenie len v sekacoch nakupovat co pritom tu v obchode kupis nove veci niekedy len o 1-2£ viac.... proste to by si musela vidiet aby si to pochopila.... take ze v zime nekurit lebo to vela stoji... chodit aj 10mile(cize 16km) peso do roboty lebo ti je luto dat na bus alebo kupit auto... joooooj by ste neverili co niektory ludia pre 10p(nieco ako 1ocentov) dokazu spravit

slniecko77
29. jan 2010

..dzou tak to je dovod preco sa s kazdym nekamosime tu
..presne Vavi ako pises, perfektne si to vystihla..kazdy sme tu za nejakym ucelom a podla toho sa kazdy zariadime 😎
..Vavi, to je super pozicne..velmi blizko ked nieco potrebujete a zaroven daleko do ruchu velkomesta 😵
..juuuj Tini, ja utekam od kazdej ihly xixi ale epidural si pravdepodobne dam pichnut, zase radsej ihla ako taka velka bolest....ty si bola v celkovej anesteze alebo si mala pichnuty spinal?

tinika
29. jan 2010

vave aj oxitocin a potom este nejaku tabletku a tu neprajem nikomu

tinika
29. jan 2010

slni to zase ja epidural nikdy, neviem prečo ale do chrbta pichat bleee
a oxitocin mi pichali do druhej strany ako ma boli tak neviem z čoho to je hihi
dzou inac som si zvykla na tie injekcie akurat ze proti bolesti som nebrala potom bo som nepotrebovala

a mala som celkovu hoci som chcela spinal, ale kedze uz tri dni voda tiekla a krvacala som tak uz to lekar rozhodol tak, hoci este ked povedal ze cisarak som sa pytala ze či moze aj čiastočnu a povedal ze sa uvidi ale na sale sa uz nik nepytal. ale dobre bo po spinal nemozes 24 hodin vstat s postele a ja som rano uz chodila akurat ze maleho som videla az tri hodky po porode

slniecko77
29. jan 2010

..ja ked som robila au-pair tiez pre mna £1 mala inu hodnotu ako teraz, lebo som zarobila £60 za tyzden a skola ma stala £360 na 10 tyzdnov..az sa mi nechce verit, vsetko zavisi od priorit cloveka

pipimiska
29. jan 2010

:v dnesnej dobe je velmi tazke najst si uprimnu kamosku,ci par s ktorym si obaja rozumejuu..
mam pocit,ze ak niesi v kontakte s kamaratmi z detstva,nieje to takmer mozne..
je to smutne,ale kazdy pozera na seba,kazdy ma svoj zivot,kazdy sa hrnie za prachmi a tie uprimne priatelstva su len vynimocneee...

slni,tapetu by som kcela nejaku modernu,bublinky,kruzka,dve farby aspon a od toho by sa odvijali farby ostatnych stien
😉
nekcem ziadne preobrazkovane,ved hracky budu kikiriki 😉

vavi 😅 ..no a tie probiotika papam cez usta,takze trdlo niesom 😝 😀 ale myslela som to tak ze do susky striedavo macmiror a napr.kitovuli alebo probiotika do susky 😉

slniecko77
29. jan 2010

..Tini, spinal je tiez do oblasti chrbtice 😉 tak je jedno ci spinal ci epidural, len sa to picha do rozdielnej vrstvy
..ale zase spinal je lepsie ako celkova anesteza obzvlast pri porode..celkova je vacsi risk
..ale nestrasme cakatelky xixi

vavenka
29. jan 2010

Dzou ale tak to je samozrejme, aj setrit sa da tak ze nezijes ako ziveratko, to je bez debaty..... Ono mam pocit ze ked clovek nieje v rodnej krajine/meste , tak - ak je to potrebne - vie "klesnut" hlbsie - ako keby mal pocit ze sa nema pred kym hanbit..... Ja som to napriklad zazila aj sama na sebe, ked som bola v Bratislave chvilu (asi rok a pol este za mojicjh studentskych cias) tak som tam sem tam spravila take veci, ktore by ma v Kosicach nenapadlo spravit, asi aj preto, ze som mala pocit ze sak co, aj tak ma tu nepoznaju 😅 😅

Slni ano, lolakita je skvela, uz len sa nejakym sposobom uspesne dopracovat k stahovaniu

😅 😅

dzou
29. jan 2010

hej je to ine slni ked si robila aupair... to chapem ale ked niekto zaraba £320 na tyzden a chova sa ako keby mal £60 tak to je ine
a najlepsie je ked potom pridu na svk a tvaria sa ze ako je v UK po pi..i a ze tu pomaly pecene holuby do huby padaju a kolko penazi si nasetrili a kolko maju ale to uz nikto nevidi ze tu ziju jak zebraci.... neviem ako ty slni ale my co sme tu akoze slov. komunita tak 98% ludi je takych ako opisujem ja 😉 bud sme zle natrafili alebo neviem uz 😅
joooj tini hrozne a co je ten spinal?

vavenka
29. jan 2010

Slni ja bez epdiralu ani nejdem rodit 😀 😀 😀

tinika
29. jan 2010

slni fakt? tak to som nevedela ze aj spinal sa tak hihi vidis to preto ze ja som ratala s normalnym porodom este teraz si pamatam ako na predporodnej som hovorila ze ked mi pred porodom alebo počas zahlasia cisarak ta ma porazi, ale popravde uz mi to bolo jedno len som chcela nech je maly von, bo uz som nevladala fakt, normalne nechapem ako mna mama porodila ked sa so mnou trapila 24 hodin, mne stačilo 6 a som spala medzi kontrakciami este som nikdy tak rychlo nezaspala, za sekundu na minutu a hned dalsia kontrakcia hihi ale uz je to zabudnute, teraz som macher, sla by som zase, potom si ponadavam pri druhom a uz bude asi koniec 🙂

pipimiska
29. jan 2010

aky je rozdiel medzi spinalom a epiduralom?

vavi a kupila som taky koplet ze dupky a kosielka a tricko a ciapka a podbradnik a potom druha sada body plus polodupky.. a ciapocku,ja som nevedela,ze babatka maju mat ciapku aj doma 😅

slniecko77
29. jan 2010

..Vavi to zvladnete 🙂 a najdolezitejsie je, ze sa tam tesite a to vas bude hnat rychlejsie k cielu..aj ked prachy su prachy 😖
..opustam vas dievcata, mm caka na mna v postielke, idem sa tulitkovat 😵
..bru nocku vam vsetkym 🙂

vavenka
29. jan 2010

Pipusinka moja sak ja som to akoze nemyslela v zlooom, to trdielko 🙂 aaa tak sme sa nepochopili....
Tak potom super ze papas probio... A ako to teraz vyzera? Ustupilo to svrbenie, ci?

Dzou spinal je to ze si pri cisaraku pri vedomi umrtvena od pasa dolu.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre