Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
29. jan 2010

dzou to je ze ta znecitliveju len od pasa dole a rezu ta takpovediac za ziva hihi ale potom vnimas vsetko a hned si mozes drobca do naruče vziat a o to som ja prisla :( ale hned ked mi ho doniesli sa maly prisal hladal este len mi ho ukazali hihi moj zlaty na to nikdy nezabudnem, na tu malu pusinku

tinika
29. jan 2010

uz sa mi ani nechce verit ze to bol taky maly uzliček teraz sme uz velky frajeri hihi inac musim zase foto nejake urobit aby som mala aj z 8tt kazdy tt aby bol, ale akosi to nikdy nevystihnen

dzou
29. jan 2010

pipi presne... ja co mam kamosky tak jednu poznam este od zakladky a druhu sice az z vysky ale sak aj to je uz dobrych 7rokov 😀 ... a mi je smutno z toho ze viem ze tu si uz asi nikdy nikoho nenajdem tak aby mi sadli ako tieto 2 zienky moje ☹
ja furt aj mm tvrdim ze keby sa dal cely ten dom a zivot co mame ako taky preniest na svk tak nevaham ani minutu hlavne kvoli tym kamoskam.... no inak sa to neda...
ja tak tajne dufam ze ked uz budem mamina ze si aspon nejaku maminu-kamosku niekde na ihrisku najdem no je to tazke na nas stale pozeraju ako na cudzinocov takze to mam ovela tazsie ako ked sa napr. na svk len prestahujes do ineho mesta 😒

slniecko77
29. jan 2010

..rozdiel medzi nimi je, ze sa to pichado ineho priestoru, inou ihlou a inej casti chrbtice

vavenka
29. jan 2010

Pipi neviem presne aky je rozdiel epidural/spinal, ale viem ze obe naestezy sa pichaju do chbta, epidural pri klasickom porode - znecitlivie ti dolna cast, ale asi nie az tak ako pri spinale, ktory sa pouziva pri cisarskom reze ked mamicka chce byt pri vedomi......

pipimiska
29. jan 2010

vavenuska,ved ja viem 😅 ved som sa smiala..tak posvrbieva,sem tam,ale je to len minutova zalezitost,no sak uvidim 😉 a hematologia secko ok????

dzou
29. jan 2010

jaaaaj uz chnapem... no ja zatial nechcem epiduralku ... no uvidim ako sa rozhodnem neskor... tu v UK je zase ohladom porodu ovela viac moznosti ako na svk.... 😉

slniecko77
29. jan 2010

epiduralna anesteza: http://primar.sme.sk/c/4116750/epiduralna-analg...
spinalna anesteza: http://www.nspsl.sk/modules.php?name=Content&pa...
..ale tym vas nechcem vystrasit xixi

dzou
29. jan 2010

teda baby ale vam neskutocne pribudaju tie tt... ja nestacim zyrat.... vy uz aj druhy krat tehu budete kym ja porodim 😀

vavenka
29. jan 2010

Pipi jej hej, ok, ostavam pri rovnakej davke injekcii, zelezo nemam ,ale lekarka povedala ze "co uz" 🙂 beriem lieky ale neajak nepomahaju 😅

Dzou no na SVK je to tak, ze ak chces epidural, musis sa tak rozhodnut este pred porodom a podpisat u anesteziologa nejaky papier o pouceni... Ak toto nemas a v ramci porodnych bolesti sa zacnes domahat, tak mas smolu 😖 Takze ja isto na to poucenie pojdem a v lepsom pripade mi ju nebude treba... Aj ked ako sa poznam, este sa to ani poriadne nezacne a ja uz budem vrestat kde je anesteziolog 😀

tinika
29. jan 2010

dzou uz som dlho nepocula ze chnapem hihi

vavenka
29. jan 2010

Slni ja to nejdem citat, pre istotu 😀 😀

Pipi pofotis vecicky, hej?

Dzou aale prestan, porodis v tesnom zavese za nami - a tym mam na mysli nas prvy porod 😀 😀 😀

dzou
29. jan 2010

vavi tusim aj tu to tak je s epidur. ze este pred sa musis rozhodnut.. no ja som myslela ze zmenim nazor mozno ked otehu... zatial som proti... ja bojim bojim takej injekcie... 😅 zatial si myslim ze prezijem radsej tie bolesti..... ci?
tini 😀

pipimiska
29. jan 2010

slniecko,novidis jaka si tu potrebnaa a ty kces ist spat?idem citat

vave,aha,idem si preverit,ci to dobre ovladas 🙂

dzou,tak tak..ja som studovala na strednej v inom meste,takze kamarati sme uz len cez skipe..
manzel nieje slovak,takze priatelov z detstva ma daleko..kamoska naj sa prestahovala a ostatny,su znamy,kamarati na kecanie ale nie ozajstny priatelia..trapi ma to,ale neda sa s tym na silu nic robit..dufam,ze to pride samo 😉

dzou
29. jan 2010

tesny zaves? sak uz si 26tt 😀 😀 😀 to je uz dost velky zaves..... az opona by som povedala 😀 😀 😀 😀

vavenka
29. jan 2010

Dzou no ved uvidis ako na tom bude tvoja psychika v ramci rastuceho brucha 🙂

tinika
29. jan 2010

dosiel mi chlop este som ho vyhnala s havou von hoci kosa hihi

slniecko77
29. jan 2010

..no tie bolesti su dost velke..vsak Tini, ale ja som tiez este nie na 100% rozhodnuta pre epidural
..ink je to v pohode vavi ked si to precitas, je to pisane pre laikov nic hrozostrasne...horsie je to vidiet na zivo hehe
..teraz uz fakt night night..idem sa tulit 😉

vavenka
29. jan 2010

Aaek prosim ta Dzou, co je to 26 tyzdnov 😀 cista tesnotka 😅

pipimiska
29. jan 2010

vave,tak super 😉
jasne pofotim,ale zajtra dnes uz len lezat kcem,nejak ma naduva,nevies cesnak naduva???

dzou
29. jan 2010

presne pipi aj my uz len cez maily a inak sa vidime tak 2x do roka... raz ked ja pridem na svk a raz ma vzdy pridu kuknut a porobit lacne nakupy 😀
a tiez dufam, ze to pride samo... ono tiez je problem ze v mojej robote je asi 30 chlapov a az 4 zenske z toho jedna som ja a ostatne 3 su uz babky... takze vekovu priemer asi 55 😖 takze sa ani tak nestretavam s nejakymi mladymi babami ☹
sak napisem este raz ...... ved preto mam vaaaaaaaaaaaaas 😀 cmuk 😀

vavenka
29. jan 2010

A kde je ten moj herec? Ved to je uz poljednej!
Slni tak prijemne tulenie 🙂

dzou
29. jan 2010

vavi 😀 😀 😀
no ja tu sedim a sedim a cakam a cakam a maliari asi zaspali alebo co 😠

tinika
29. jan 2010

a aj patko sa budi asi uz konečne na papanie

slni su ale kazdy ma iny prah bolesti a kazdy porod je iny, a sa utesujem ze druhy je lahsi hoci som nerodila normlane tak neviem či je to aj moj pripad ale sak prezijem este raz da sa to určite a ten pocit potom je parada a keby som nemala cisarak tak som fit hned

dzou
29. jan 2010

slni night night 😵 mne pride moj herec okolo 2.15.... tiez patky koncia skor nocnu 😎

pipimiska
29. jan 2010

slniecko,tak dobruuu 😎

dzou,zabudla som ti vcera podakovat za pochvalu,takze dakujem 😀
a neboj,my sme otehotneli ked tinika bola priblizne v tom tt ako sme teraz my,takze ocakam uz konecne dalsiu tehu vlnu 😉

tinika
29. jan 2010

tak bru nocku kocky odchadzam uz

dzou
29. jan 2010

jaj neni zaco 😉 pipi... ja sa nebojim..... ja viem ze mamina raz budem.... len to ze este neviem kedy 😀 ... no ja to berem v poho som rada ze sme zacali skor ako mm chcel.... myslim snazit sa.... sak vzdy som tvrdila ze chcem mimi do 30-tky... tak mam este skoro 3 roky cas 🙂

dzou
29. jan 2010

bru tini a dobru chut patkovi 😉

pipimiska
29. jan 2010

dobru tini 😎

vave asi isla volat drahemu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre