Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
1. feb 2010

aha, asi vsetci odhadzuju 🙄 😀

vavenka
1. feb 2010

ranko 🙂
tak som po poradni, hlasim Vanda vazi 933 g, uz je dolu hlavkou a teta doktorka bola velmi spokojna, vraj mam v brusku krasne babo 😅 😅 😅

Aaaa zdravim pracujucu triedu 😀 😀

Prave som spucila mnamky tresku 😉

vavenka
1. feb 2010

SA netvarte ze tolko makate.... 🙄

flamenga
1. feb 2010

Ahojte,

chcem sa opýtať, kedy vám prišla prvá PN? Lebo ja nemám za január ešte ani korunu... viem, že im to trvá, ale tak 😠 A ako je to potom s ďalšími mesiacmi? Treba každý mesiac niečo hlásiť alebo jednoducho, kým nebude doručené ukončenie PN, tak PN trvá a oni platia? Netuším, lebo v živote som nebola na PN dlhšie ako mesiac 😅

vavenka
1. feb 2010

Flam ja vzdy ku koncu mesiaca nesiem papier od gyneoklogicky......
A Za januar dostanes peniazky az vo februari, je to ako s vyplatou.... Aj tu dostanes az cca 12teho , v dalsom mesiaci.... Ak si mala na mysli este peniazky za december, tak by si ich uz mala mat... V kazdom pripade si tam zavolaj, alebo nech to preveri vasa personalistka v praci´.....

siouxie
1. feb 2010

ahojte 🙂

ja som ešte nepracovala, ale mám za sebou prechádzku v snehu za krásneho slnečného počasia a s 1 stupňom Celsia. A pred sebou šošovicovú polievku a rizotko. 😀 😀

a aby som nebola až taká prudko optimistická, ešte aj kopec roboty, knižnicu... 😀

flamenga
1. feb 2010

vave za december nie, ja som na PN od 1. januára. Takže peniaze dostanem za január až vo februári. A 26.2. keď idem do poradne by mi mala dať gynekologička papier, ten dám na sociálku a v marci dostanem zase peniaze za február... áno?

makovicka53
1. feb 2010

Ahojte...som uz zufala...holky neviete poradit alebo nemate podobnu skusenost?snazime sa s priatelom o babo uz vyse roka a staaale nic:(...doktor mi predpisal duphaston uzivam ho prvy cyklus...a mam bolesti vajecnikov....nahovaram si ze sa nieco deje...za 6 dni by mala prist mrcha...tak som zvedava...idem na ssledovanie hormonalneho profilu...kocky ktora mate podobny osud ozvite sa 🙂

anaxamon
1. feb 2010

cawte kocky, tak niektore ste si v inej teme prictali, ze dnes dorazila mrska takze napriek grafom to nevyslo

ja len dufam, ze niekedy v buducnosti si tie nase deti az ich budeme vsetky mat,budu vazit ako tazko boli vydobite a vyrobene 😀 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

anax, môj názor k poslednej vete poznáš 😀 😀 😀

makovička a priateľ je v poriadku? Zisťovali ste už aj u neho niečo?

nellie_
1. feb 2010

ahojte... 🙂

anax - skoda 😔 ale neboj, ved raz sa urcite dockame.. 😉

ja dnes makam jak besna, este som aj "zastupička" za kolegu 😀 takze roboty vyse hlavy.. ale aspon mi to super rychlo ide.. 😎
takze na vychode riadna kalamita... my mame dnes krasne slnecno.. rano bolo -10 som to podcenila a dala cizmy s tenko podrazkou a skoro mi omrzli čupajzky.. 😀 😀 som si ich hned po prichode do kanclu vylozila na radiator.. 😀 😀

vavi - Vanda je uz riadna herecka... 😵 😵 ved uz vazi skoro ako vrecko muky.. 😀

nellie_
1. feb 2010

makovicka s podobnym osudom ako mas ty je nas tu veru hodne... 😅

siou nazdrarek zdarek... 😀 😀 😀 (mam prudko vyzivny obed - dzemovu šišku mačanu v čokolade... 😀 )

siouxie
1. feb 2010

hm, nellie zastupička...? 😀 😀

nellie_
1. feb 2010

siou mne sa ten vyraz strasne pači.. 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

aj mne, len som ho doteraz nepoznala 😀 😀

a tú šišu máš aspoň domácu? 🙄 😀 no ale šak dobrú chuť 🙂 😀

anaxamon
1. feb 2010

nell ved hej dockame, ale dnes mam narok (aj podla sio) na depkovanie tak depkujem... 🙄 😝 😀

siouxie
1. feb 2010

anax, kecáš 😀 sa tu vyškieraš 😀
ale nárok máš, to je pravda. len si myslím, že ty si hneď v hlavičke premyslíš, čo a ako ďalej a depka ostane zabudnutá 😉 😀

anaxamon
1. feb 2010

no aspon hodinku som si dopriala depkovania🙂)) ked ja neviem dlhsie depkovat 😖 😀 ale v pase si necham, aj dlhsie 😀

siouxie
1. feb 2010

nechaj, nech to nevyzerá blbo 😉 😀
Ani ja to nedokážem, okamžite hľadám riešenia, plány a niečo pozitívne na celej situácii. Asi je to pud sebazáchovy, či čo... Ale mám to tak vo všetkom, len to veľa ľudí nechápe 😀

anaxamon
1. feb 2010

bachla som si jeden ibalgin 600, bo tieto menstru krce ma vzdy stihnu v robote a to je o drzku 😔

dnes som dostala uz druhu ip s odporucanim na fotografa dakde pri galante, neviem ci nevedia tie nove nevesty na msv citat alebo co ale sak po takoooom case este dozvuky admin krokov..no cudne 😀 😀

viete co som vcera vecer robila?

siouxie
1. feb 2010

čo? 😀

anaxamon
1. feb 2010

som cakala ktora bude najzvedavsia 😀

no toto 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22938&use...

siouxie
1. feb 2010

anaaax, to bolo zákerné! 😀 😀
slni, kde si, kukaj, čím naša orávka provokuje! 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

ty si ale šikulka! ako dlho to trvá?

anaxamon
1. feb 2010

sio🙂)

kolko to trva? no to co som vcera robila, tak cca 2 hodiny

nellie_
1. feb 2010

anax to akoze ty vyrabas?? jaaaaaaaj sice oravačka.. 😀 😀 😀
pre mna to teda vzacne vôbec nie je... 😝 😝

anaxamon
1. feb 2010

sio orávka znei super, 🙂)) oravka je vlak, co chodi z kralovian do trstenej a spat 😀 😀 😀

nell akoze hej, ked je syr a chut🙂)) by som sa ti cudovala keby to tebe bolo vzacne, tak ako ani mne nie su vzacne 😉

siouxie
1. feb 2010

dosť, ale myslela som si, že aj viac. Ten syr kupuješ aký? Kravskú hrudku? Ten ja zbožňujem aj v originálnom stave, neviem, či by sa korbáčikov dožil 😀
Ty brďo, ale to by som si ich mohla spraviť slané podľa seba a nie tie často presolené a tuhé hnusoby z obchodu...

nellie_
1. feb 2010

anax tak tak ja uz som podobnych prkotin prejedena... 😀 😀 😀
ale drahemu ich kupujem alebo ked mame oslavu im to je vzdy vzacne doma... 😎

inak najsamlepsie ake som jedla boli prave od oravakov - od nich sme si kupovali ked ku nam chodievali na hrudku.. 😵 😵 😵

nellie_
1. feb 2010

inak kravska hrudka je super vyprazana.. to tak napuchne ten syr a je to jedna basen... 😵 😵 😵
vidite, som pri zdroji a 100 rokov som to nekupovala... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre