Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
4. feb 2010

zasa preklep 😅

stem = sme stihli vajko na vandrovke 😀 😀

anaxamon
4. feb 2010

hej nell aj lice o lice, staci tak malo...vravim si, ze preco tak malo nestaci aj k ceste na matersku (vies take ze postrasenie "spinavymi" trenkami a sup 😀 😀 😀 )

vav, no jo ja ti verim a este nakupovat pre dievcatko, by som asik ani ja neodolala aj ked zas je pravda ze drazbam moc neholdujem...ale je mozne ze ma to niekedy chyti, clovek nikdy nevie co ho postretne na vandrovke zivotom 😀 😀

vavenka
4. feb 2010

Fuj, som si nalozila duplu z tej ryze a teraz sa neviem pohnut 🙄

anaxamon
4. feb 2010

vav z ryze ti rychlo vytravi, neboj 😉

vavenka
4. feb 2010

Anax no dufam, este som k tomu spucila pol flase cvikle 🙂 ble, uz asi nemozem tolko vela papat 🙂

anaxamon
4. feb 2010

ajaj tak to si si teda dala riadne🙂))) mimochodom pol flase cvikly viem aj ja zjest ku kusku maska a ryze..🙂)) alebo kludne aj celu flasu cvikly tak zjem 😀 😀

dnes tu chyba kopec stalych kecalok, kdeze ste dnes sli?

vavenka
4. feb 2010

Anax no neviem, aj vonku je pekne, aj asi pracuju, alebo co 😀
Ja si idem vytiahnut zehliacu dosku, klasika 🙂

slniecko77
4. feb 2010

caute.. 🙂
..mna dnes rozladil moj graf vrrrrr
..a nejak sa mi nic nechce, ale mam namocenu fazulu tak ju pojdem robit
..Nellie tak drzim prst, nech sa stretne spermie zastihnu vajko na vandrovke 😵

shaarka
autor
4. feb 2010

huhuuu 🙂
som bola v meste, kupit si ciernu ceruzku na oci. a v lekarni. a v dracikovi, ze kupim krsniatku nejaku popi.. super hracku, zabavnu, cenovo prijatelnu a este aj naucnu. ale prd. 😠 to strasne veci sa teraz predavaju... fuuuuuj.
taka som z toho rozladena, ze az.
tak som sa zastavila v sekaci a urobila si radost super tehu topom a este segre som kupila kabat.

a teraz? teraz sa ide zraaat!!!

vavenka
4. feb 2010

Caute shaar, slni 🙂

Tak ja som pozehlila, a akurat dosiel herec zo Senca, tak sa mu idem chvilku povenovat 😉

tinika
4. feb 2010

ahojte
my sme boli s ingulikom a este jednou kamoskou v materskom center, bolo fajn, dnes len tak spoznat to tam ale budeme chodit na kurz masazi babatiek 🙂

shaarka
autor
4. feb 2010

masaz babatiek? hej, pocula som o tom, urcite to je prijemne 🙂 len premyslam, ze naco treba kurz... 😅
vavi, ake su cesty? sa spytaj

vyprate, vyvesane, zeleninova polievocka uvarena, sosovica sa moci, este manikuru a na dnes mam plan splneny 🙂

vavenka
4. feb 2010

Shaari no ty si sikula, aj ja dnes namocim sosovicu, sa mi o nej snivalo v noci 🙂

Vraj cesty celkom ok...... 🙂 preco? Sa chystas niekam?

tinika
4. feb 2010

shaarka to sa len tak vola, to nam ukazu ako masirovat 🙂

shaarka
autor
4. feb 2010

no ja viem tini, len sa akoze trosku cudujem, ze preco sa to treba ucit, ze ako masirovat... ci to nie je kazdemu jasne? a hlavne u babatka... no mozno nie, a budem prekvapena, ked nam par tahov popises 😀 😉

vavenka
4. feb 2010

Ja tiez neviem ako masirovat babatko 😅

pipimiska
4. feb 2010

cauftee 🙂

jooj,kazdy den sa mi hromadia probloemiky,co ma tehule moze boliet na lavo dole,priblizne v oblasti vajecnika?pobolieva od rana,nie vkuse,nieje to strasne,niesu to krce,je to v jednom mieste,take ako keby pichanie-bolenie,dofrasa neviem to popisat 😒 aj vy mate take? 😅

tinika
4. feb 2010

no myslim ze to nie je len tak, aby si mu neublizila ved to je este citlive

vavenka
4. feb 2010

Pipi ja neviem 😖 nemoze byt ze ti maly zatlacil na nejaky nerv?
Tak ak to neprejde do rana skoc za gyndosom.... Alebo na pohotovost.... LEbo vilkend pre nami.....

pipimiska
4. feb 2010

vavi,keby ja som vedela..prvy krat sa mi to deje,asi mas pravdu,ak to neprejde skocim za dr 😒

shaarka
autor
4. feb 2010

mozno len zaseknute veci v crievku? 😅
tak ale urcite ak neprejde do zajtra, tak sup za Dr. 😒

aj ja sa postazujem, posledne 3 dni maleho citim velmi slabo... citim, ze kope, ale len dole v podbrusku, bez vyduvania bruska nad pupkom, ako tomu bolo doteraz ☹ precooooo 😖

shaarka
autor
4. feb 2010

neviem, ci som slepa, ale kde najdem na mimibazar.sk hracky??? pod akou kategoriou?

vavenka
4. feb 2010

Shaari - lebo zmenil polohu 😅 a nestresuj, nieje to prvykrat ,hm? O par dni /mozno uz zajtra/ sa zas otoci a zas bude tancovat sokandens 😉

vavenka
4. feb 2010

Shaari ja ked si dam mimibazar tak hned prva kategoria su hracky /lava lista/ - potom kojenecke potreby atd....

shaarka
autor
4. feb 2010

no verila by si, ze ja som to zakazdym prehliadla????!!!! 😠 😠 😠
tak toto uz fakt nechapem 😔

a myslis, ze je to polohou? jak otocil? ved je furt hore nohami... ☹

pipimiska
4. feb 2010

shaarka,aj nad tym som uvazovala,ale tak bola som doobeda na wc,tak nevim,pockam do rana 😒
neboj ,to ja som si tiez uzila uz zoparkrat..citis ako keby koplo,ale pritom to kces aj vidiet a neda sa,nebola som si ista,ze co ked si namyslam ze sa hyblo a pritom mozno nie,ved to nevidim 😉 moj mal take tiez dva al.tri dni,potom tri dni super,a potom zas jeden cely den..ale je to od veci na psychiku,ked si zvyknuta,ze tam vkuse vystraja a zrazu skoro nic 😉

vavenka
4. feb 2010

Ano je hore nohami, ale tak mal doteraz vystrceny chrbatik a ritku, preto tie pukle votrelecke...
Teraz zarotoval a puci sa do tvojich criev 😉 Ja to tiez tak mavam... Su dni ked uplne sa mi vyduva okolo pupku, ako dnes, a su dni ked len hlavkou sem tam buchne do mocaku (ako vcera).... Aj som vcera pisala ze asi 3 hodiny som ju nectilia VOBEC, potom trochu sa pomrvila.... Ale dnes mi to vynahradza 😀

pipimiska
4. feb 2010

shaari,inac tie veci zo sekaca vyzeraju jak nove 😅

vavenka
4. feb 2010

Som sa pustila do tohoto 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=290
len miesto sliviek budu jahody 🙂
Som zvedava 😀 😀

siouxie
4. feb 2010

vavi, aká šikulka! 😀 😀 😀 ja teda robím iba slivkové (najlepšie v slivkovej sezóne z čerstvých) a na to mak, ale dala by som si teraz bársjaké 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre