• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
a prepáčte, nepozdravila som... pekný večer.

dnes som pracovala celý deň, ani som nikde nebola. Ale aspoň to odsýpa :grinning:
4. feb 2010 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou kolko stran mame? :slight_smile:

No inak ci som sikulka, ti poviem o hodku, zatial sa len varia zemaaaky :grinning: pocuj, a bude velky problem ked dam miesto polohrubej muky hrubu? Som prave zistila ze polohrubu nemam :sweat_smile:
4. feb 2010 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vavi, a mas slivky? ci co davas dnuka?
ja som taky antitalent, tak sa spytam, ze ako treba potom tie placky uzavriet? teda ako treba zabalit slivky?
ale mnaaaaaaaam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: som taka pazrava posledne dni :angry:
4. feb 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, ani neviem, lebo ja to robím tak nekonzistentne :grinning: a ešte v jendom špeciálnom textovom programe, takže mi to robí iba súvislý text, bez stránkovania. Na konci to prehodím do pdfka :grinning:

Vavi, určite hrubú! je to oveľa, oveľa lepšie z hrubej, ja na všetky veci zo zemiakového cesta používam iba hrubú (stará mama ma naučila :wink: ). Nie je to potom také "madzgavé". Fakt lepšie. :slight_smile:
4. feb 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a uz nech radsej zacne kopat, mne to je jedno, ci do zaludka, ci do mocaku, ale chcem ho citit, lebo zinfarktujem, ked aj zajtra bude lenivy :confounded:
4. feb 2010 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj a zabudla som, zemiaky sa musia dať staré, čo teraz nie je problém, ale v lete je potrebné dať naozaj staré, lebo mladé sú strašne šťavnaté a z nich to nie je ono.
Shaari, vav robí s jahodami, ale sú to guľky, taže dáš ovoci a uzavrieš ho do guľky :grinning: . Ja slivky prekrajujem, aby to neboli guliská...
4. feb 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaari tak tak, som pisala ze davam jahody :slight_smile:

Boze shaari nemozes si to tak brat :frowning2: aj ked ja tiez som nespokojna ked moju dlhsie necitim, ale tak mame pred sebou este minimalne 2,5 mesiaca, sak osedivies!!!
4. feb 2010 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a to jak pozatvaram, aby sa mi neotvorili?
4. feb 2010 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaari sak to je lepkave cesto :slight_smile: polepis....

Siou diks za cenne rady :wink: normalne sa tesim co to bude az to bude :grinning:
4. feb 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ved v utorok som nebola taka nervozna. vcera som bola uz viac nervozna a dnes som poriadne! :angry: :angry: :angry:
takze laskavo zajtra nech sa mlady cini, lebo mu taku hudbu pustim, ze nezaspi do nedele!

a vidim, ze necitam poriadne, som ani tie jahody nevidela :sweat_smile: pardon
upatleš, uhnietiš, postískaš, zlepíš, pogúľaš... :grinning: :grinning: :grinning:
Shaar odporúčam Leftiield - Afro left (nájdeš na youtube) :grinning: :grinning:
4. feb 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravim.... co porabate? zase nieco peciete?
4. feb 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorry, Leftfield :grinning:

ahoj, džou, vav robí jahodové gule :grinning:
4. feb 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeeeeeeej mnamky mnamky to by som si dala :slight_smile:
aky ste mali dnik? ja v poho.. nic nove prevratne ... ako vzdy :rolling_eyes:
4. feb 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dzou dobra som, nie? :grinning:
Ale tak prvykrat ro robim...
Siou prosim bud tu, kebyze mi treba konzultovat :slight_smile:
Ozaj, ako pretlacas zemiaky? na struhadle? Ci?
4. feb 2010 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tu asi 20 minút, doteraz som mala robotu. Mám ju aj deje, ale asi sa mi už nechce, resp. nevládzem lebo som málo spala. :rolling_eyes:
4. feb 2010 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi na zemiaky som dostala od starej mamy také špeciálne pretláčadlo. Poznám to z detstva, ale neviem, či to ešte robia. Ide to tým parádne, ale teoreticky môžeš aj na strúhadle...
Ak ich budeš robievať, opýtaj sa maminy, babky, svokry... či také nemajú a znárodni, je to šikovná vec. :grinning:
4. feb 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou a ako vyzera to specialne pretalacadlo?... vavi hej dobraaaaaaaa si :grinning: ja som to tusim robila asi 2x v zivote este na svk ale dobry napad.... musim mame povedat nech mi da recept a ugulatim daco :wink:
4. feb 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm, ako to opísať... :confused: ako stredoveký nástroj na mučenie, trochu :grinning:
skúsim nájsť na nete foto.
4. feb 2010 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takto to vyzerá ako cesnaková pučka, ale je to vlastne podobný princíp. Ja mám starý, hranatý typ :grinning:. Dole sú aj obrázky v akcii :wink:

http://www1.tescoma.com/sk/scripts/katalog.php?gid=1050010000&id=643565
4. feb 2010 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok :grinning:
4. feb 2010 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahaaaaaaaa tak take som este nevidela ale dobre to moze byt na taketo varenie zo zem.cesta :wink: no co sa tu clovek vsetko nedozvie :sweat_smile: :grinning:
4. feb 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to používam keď robím šúľance,guľky, perky (lebo robím iba zo zemiakového a hrubej múky :wink: ). A teším sa, že to vyrýbajú, aj keď táto moja staručká zbraň hromadného ničenia vyzerá, že prežije ešte niekoľko generácií :grinning:
4. feb 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co su to perky?
4. feb 2010 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ha, vyhodnárka, čoo? :grinning: :grinning:
vy by ste tomu asi najskôr povedali pirohy, ale nie sú to pirohy. Sú to také "kapsičky" plnené lekvárom (slivkovým) zo zemiakového cesta (najlepšie) a posypané makom :grinning: Prosto, perky :grinning:
4. feb 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takto vyzerajú ešte neposypané:

http://varecha.pravda.sk/uploady/velky-perky.jpg

a dolky poznáš? :grinning:
4. feb 2010 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sak to su lekvarove pirohy :grinning: a hej no mam korene na vychode :grinning: :grinning: :grinning: dolky su asu sisky ci?...
ja som sa narodila na vychode (cela rodina sme odtial)ale ked som mala 3r sme sa prestahovali do BA tazke ja som ani ani :grinning: :grinning:
4. feb 2010 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inac vsetky nas opustili a takto sme tu ostali same?
4. feb 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: no sú, no, ale pirohy sú podľa mňa väčšie, perky robíme také malé, chutné :grinning: Dolky sú asi z českého vdolky, čiže lievance. Robíme ich tiež také menšie, nie ako klasické americké veľké lievance.
Asi takto, len na nich kýba lekvár :grinning:
http://www.katherine.euweb.cz/5.recepty/obrazky/dolky.jpg

p.s. ani ja nie som ba rodená :wink:
4. feb 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok