Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
4. feb 2010

..dzou vy mate sneh?
..u nas je celkom fajn, par stupnou nad nulou bolo dnes...ale poprchalo chvilami

dzou
4. feb 2010

vcera nasnezilo este rano bol ale teraz je tiez celkom teplo tak nastastie uz nic nie je 😉

shaarka
autor
4. feb 2010

no vidite, a taka zenstina, co si v pohode urobi riasu kde chce (ja), taka si pichat nemusi. no zakon schvalnosti 😀
cau slni, co ste vecerali?

slniecko77
4. feb 2010

..mali sme fanovu pikantnu fazulovu polievocku a dorazili sme sisky zo vcera 🙂
..uz som aj nabalila manzovi do prace na zajtra
..sa bavite o subkutannych injekciach..pred vsetkymi co si to pichaju sami sklanam klobuk 😉 brrrrrr 😝

slniecko77
4. feb 2010

..fajnovu..som chcela napisat 😉

dzou
4. feb 2010

tak isto aj ja slni...ja by som sa bala si to sama pichnut 😝

vavenka
4. feb 2010

Dyg slni jake slovicko pouzila 🙂 hej hej, o tych sa bavime co idu pod kozu 😉 nic to nieje, zmakla by si aj ty, keby si musela 😉

Oooo fazulova, mnamky, my sme so shaarkou dnes namocili sosovicu 🙂 zajtra bude prelickovy kupel vecer 😀

dzou
4. feb 2010

jeej super napad zajtra bude sosovica 😀

slniecko77
4. feb 2010

..tak to vies vavi, som chcela pomachrovat heheh..no, ale vystihla som podstatu..nie? 😀
..no neviem ci by som samu seba ukecala na nieco podobne 😎
..ja somraz sestricku na kozno ukecala nech mi muscularku pichne inzulinovou ihlou..hehe...ja mam tak trosku fobiu z ihiel ked su pre mna 😉

pipimiska
4. feb 2010

slniecko,cauko a mnam fazulova 😝

vave,mne dr.hovorila,ze sa to ma pichat od pupku.ked si polozis dlan,tak v tej oblasti,no presne v tej oblasti tu riasu neviem urobit,za to sestricka ano,nasilu,ale boli to jak fras,no hruza 😨 takze to mozes pichat skoro do boku??

shaar,no ani na klucik nieje zle,no na baterku je to praktickejsie 😉 ..ten v poradi druhy je fajn,a ked bol ten nakup ze 39e tak mozno je aj na baterku..prezisti a skus sa dohodnut na 15 e 😉

dzou
4. feb 2010

slni a ty si sestricka?

vavenka
4. feb 2010

Pipi pichat to mozes kdekolvek, aj do stehna, aj do ramena, kde ti je lepsie....
Ale mne bolo najlepsie tak ako pises ty - okolo pupku... TEraz si tam uz faldu nespravim a teda isto si to nebudem nasilu stlacat, takze idem do bokov..... Je to uplne v pohode... Tam ide len o to, aby sa latka dostala pod kozu.....

Slni 🙂 by si neverila coho vsetkeho si schopna 😉 aj ked uznavam, ja fobiu z ihiel nemam a nikdy mi to nerobilo problem.....

slniecko77
4. feb 2010

..no ja sa ihiel celkom bojim, preto som si ani epiduralkou nie na 100% ista...ale ta bolest bude pravdepodobne vacsia ako strach z ihiel 😀
..tu nejde o bolest z vpichu, ale mam nevysvetlitelny strach..logicky nezdovoditelny 🤐
..a aky mate na zajtra plan?

vavenka
4. feb 2010

Slni no sak jasne, ja mam zas uzasny strach z pavukov, aj ked viem ze mi nic taky pavucik nespravi, proste idem zinfarktovat... Aj z hmyzu - strasne sa bojim ze by ma postipala vcela/osa, bzuciace a sustiace pohyblive tvory ma privadzaju do sialenstva, a pritom si poviem, no ved co, alergicka niesom, co tam jedno pichnutie... Ale proste ked okolo mna nieco preleti, tak konec.... A to sa chystam byvat v dome a mat zahradu 😀 😀

Zajtra? K dvojickovej a inak nic 🙂 jaj, sosovicovu polievku navarit 😉

slniecko77
4. feb 2010

..tak sa zase ''vyradis'' pri dvojickach 😀 aspon potrenujes 😀
..ja mozno zajtra pojdem k znamej a pojdeme opat vencit pesa, ale nejak sa mi nechce...este uvidim
..asi si zajtra pustim nejaky filmik, alebo skocim do mesta

slniecko77
4. feb 2010

..a kde zmizli ostatne?

pipimiska
4. feb 2010

slni,spat a papkat,netovat a malu prechadzku absolvovat 🙂

vavi,a to ti dr.povedala?pytala si sa?..lebo mne dorazne povedali,ze len tam okolo pupku sa ,,musi,,videla ako ma to boli ale ze sa tam musi,nie do boku...a potom este tie stehna a ramena,ale zevraj sa tam robia modriny..

vavenka
4. feb 2010

Pipi nevymyslela by som si to 😉 Jasne ze mi to povedala lekarka... A ked sa na to pozres logicky - ked sa moze do ramena, tak preco by sa nemohlo do boku? 😉 No otec teraz lezal 2 tyzdne v nemocnici a heparin mu pichali do ramena a nemal ani jednu modrinu.... Asi to zavisi aku mas kozku... A modrina sa mi spravila aj na bruchu, ked sa mi podarilo nejaku zilku trafit.... Tomu sa nie vzdy vyhnes 😖

pipimiska
4. feb 2010

vave,ja som myslela,ze si si mozno sama myslela,ze sa to moze 😅 ja som v tom nova,takze poslucham na slovo 😉 ale spytam sa na to najblizsie,ze preco nemozem do boku...lebo to je fakt velmi bolestive,urobit si riasu pri pupku..

slniecko77
4. feb 2010

..Pipi, Vave ma pravdu s tym miestom vpichu...vygoogli si 😉
..ak ti to nejde dobre do bruska skus inam
..a co dobre si papkala?

vavenka
4. feb 2010

Pipi uz ako ty chces 🙂 a vobec, sak okolo pupku mi tam zasrana hockedy zadok vystrci, sak by som sa uz aj bala tam pichat 😀 nie fakt.... Mozes si to pichnut aj pod lopatku alebo do lytka, kebyze ti je tak dobre a bezbolestne, ide len o to, aby sa to dostalo pod kozu, o nic ine.....

pipimiska
4. feb 2010

vavenka slniecko ale ja sa ,,fakt,, nehadam 😀 ved aj mne to viac vyhovuje do boku,ale viete,no,radsej sa spytam este dr 😉

slniecko,dnes ti nepoviem 😝 😀 ..ale nic zaumyvaveee,len rezniky morcacie a zemiacky,a ktomu calamadu,akurat si idem vygooglit,co za salat si pojdem spravit 🙂
a ty co ides jest? 😀

pipimiska
4. feb 2010

a teraz sa idem vycikat,toi len aby ste o mne vedeli secko 😀

slniecko77
4. feb 2010

..xixi Pipi, mnaam ale morcaci reznik by som si veru dala..aj calamadu
..ja som tlacila posledne sisky a tu polievku..a teraz pijem zeleny cajik

vavenka
4. feb 2010

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

Slni dokonca aj do zadku mozes, ked sa ti bok mali 😉

Dievcata idem si uz lahnut.... Bru nocku 🙂

vavenka
4. feb 2010

Teda pipi, som chcela napisat 🙂

slniecko77
4. feb 2010

..mne sa nemali, ja take eeeee 😝
..idem sa aj ja tulit 😵
..see ya tomorrow

pipimiska
4. feb 2010

vave,ale ved bok tam nieje znazorneny 😅 ale do zadku by som brala..
tak bru nocku 😎

slniecko,urcite ides aj ty,takze aj tebe 😎 ja si idem urobit ten salat a potom ho zjest a potom sa sprchnut a to mam tak akurat do tej druhej 😎

shaarka
autor
5. feb 2010

dobre ranko, ja sa ospravedlnujem za vcerajsie nahle zmiznutie - isla som si lahnut ku MM a psovi a zaspala... a jasne, ze ako som sa isla umyt, tak som bola schopna iba vypnut pocitac 🙂

aj ja by som sa bala pichat okolo pupka... ved to uz ide rovno do maternice, nie? 😅

inak sosovku som navarila uz vcera, lebo ten moj je taky hlados, ze o desiatej padla prva miska 😀 😀

a jella v noci zas buntosila - bud sa jej nieco snivalo, alebo fakt niekde nideco buchotalo 😒 MM mal nervy, ako vzdy. tak som vstala, posalila sa s nou, porozpravala, ulozila a dufala, ze vydrzi v pelechu. a dnes rano mi MM na moju ziadost/prikaz slubil, ze nabuduce mi ukze, aky je dobry, a ze vstane z postele a konecne prvykrat urobi to, co ja. a nebude len z postele zurit... 😠 😠 😠

vavenka
5. feb 2010

Pipi tym som ti len chcela naznacit, ze brucho nieje jedine miesto kde sa picha...
Tebe povedala sestricka/doktorka ze LEN na dlan od pupka, maximalne tak stehno a rameno...
Na tom obrazku vidis ze je to v okoli celeho pupku az pomaly k bokom + zadok..... A tam sa pise ze to su odporucane, nie prikazane miesta 😉
Ale necham to na teba, nechcem ta presviedcat, pichaj si to ako chces, hlavne aby si ty bola spokojna.....

Shaari mas odpustene 😀
Joj ja mam tiez posledne noci zajaci spanok, a furt sa zobudim na to, ze herec je smadny, ma pri posteli umelohmotnu flasu a ked pije tak to puka - teda vydava zvuk, na ktory som uz normalne alergicka!

No Shaari tak potom daj vediet, ci TM splnil prikaz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre