Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
7. feb 2010

vavi - radsej to neries a uzivaj si to 😀 😀 😀
ja som uz treti vikend sama... ☹ dufam ze aspon buduci bude MM doma a konecne budeme spolu... 😅

jedine pozitivum z toho je, ze si mozem bez hundrania pozerat moje "lasky kvety" ako on vola romanticke filmy 😀 😀

mnam a zboznujem knoppers 😵 😵 ja sa tesim ze si dam poobede esička som si vcera po dlhej dobe kupila 😵

vavenka
7. feb 2010

Ńell, Fly, mate pravdu, radsej nepatram 😀 😀
Kokso esicka, vcera som na nich pozerala, ale odolala som... Ja by som zozrala krabicu na posedenie 🙂

flyangel
7. feb 2010

mnaam aj ja by som si dala nejaku sladkost..ale prave teraz som sa fajne napapla takze si dam oddych od jedla aspon hodinku a potom sa vrhnem na babovku a mozno este aj na nieco ine 🙂

nellie_
7. feb 2010

vav tak toto teda bol diel.. som sa narehotala 😀 😀 😀
niektore hlasky su tam fakt 100-bodove 😀 😀
jooj ale ako mi vadi ked Ivana vola serialovu Julku - Jula... 🙄 🙄 🙄 vzdy ma az hegne ked ju tak oslovi 😀

no ja som sa tak prejedla ze esicka zatial odkladam na nedohladno 😀 😀
teraz idem vytravit pri umyvanie dlaziek a potom sa postavim ku prkinku a budem zehlit 😅

shaarka
autor
7. feb 2010

baby, neuveritelne, ale ja som doma! 😀
vcera som dosla na pohotovost - ved ma len ukludnia a pustia domov, nie? dali ma na monitor a sestricka hovori, ze no veru, nie je to dobre, je tam nejaky selest - a tvarila sa smutne 😖 😖 😖 bola som hotova, viete si predstavit.
potom ale doniesla novsi pristroj, ten zaznamenaval secko na papier a srdiecko som pekne pocula. len k zaznamu mi nepovedali nic. doktor povedal, ze musim byt hospitalizovana, ale ze len na kratko, max. na tyzden 😀 😒 isla som za MM, ze mi ma doniest pobalenu tasku a neubranila som sa slzickam ☹ MM biely ako stena 😒
az ked som sa vratila k Dr. a opytala, ze preco vlastne, a ze ci monitor nebol ok, tak doktor povedal, ze pan profesor tak prikazal. a ze nieeee, ze monitor mam ukazkovy! 😀 velmi mi odlahlo, ale zaroven som nepochopila, ze preco si ma tam teda nechavaju.
este mi spravil vysetrenie zo spodu a UZV (Teo ma 1300g a TP o tyzden skor).

tak som sa isla ubytovat, rano odbery - krv, moc, vyter. a hotovo. pytam sa sestricky, ze ako ma budu dalej pozorovat? ze nijak. 😠 😠 😠 tak som si povedala, ze lezat mozem aj doma, nie? od rana som si pocitala pohyby a ked ich asi za 4 hodiny bolo 9, tak som bola rozhodnuta ist za Dr. a vypytat sa domov.

a tak som tuuu!! 😵

vavenka
7. feb 2010

Shaar tak sa tesime tesime, ze si uz doma 🙂
Tak mas zazitok aspon 😅 a vies ze Teo je ok... Jeeej, 1300g, to uz je pekna hmotnost, to uz je hotove babatko 😅 no a si sa aj pytala preco ho teraz citis menej, ako predtym?

nellie_
7. feb 2010

shaar super ze si doma 😵 😵 😵 😵 😵
vau a Teo je fakt riadny chlapisko.. ze 1300g ty ozaj potom tusim porodis na moje narodky 😉 😀
ale vcera ste si isto uzili svoje... ☹ ale hlavne ze uz to je za vami 😵 😵
a dnes teda kope o 106 - vycitil ze sa maminka pre neho vylakala 😉 🙂 😎

shaarka
autor
7. feb 2010

pytala, ale jedine, co povedali, bolo ze mozno mam viac plodovej vody. alebo ma dorazili vetou "ved aj babatko niekedy spi!" 😒
hlavne ze som musela podpisat, ze idem domov na vlastne ziadost a ze som poucena, ake rizika z toho vyplyvaju... sice mi ziadne nepovedali, ale kaslat na to.

vavenka
7. feb 2010

Jeej a my dnes s Vandou zurujeme, ma sviatok 😀

nellie_
7. feb 2010

vav a fakt... dnes ma nulte meniny 😀 😀 😀

shaarka
autor
7. feb 2010

gratulujemeeeeeee 😵 😀

flyangel
7. feb 2010

jeeej ahooj shaari som rada ze sa mate ok.a ze ta aj pustili domov 😀 a 1300g je fakt ze pekna vaha 🙂 🙂

vavenka
7. feb 2010

Shaar ja som ten papier podpisovala pri oboch odchodoch z pohotovosti, co som zo zaciatku absolvovala, to len aby sa oni chranili... Rizika niesu ziadne 😉

flyangel
7. feb 2010

ano vavi ja som presne pred chvilkou pozerala do kalendara a tiez ma hned napadla tvoja Vandicka 😀 😀

flyangel
7. feb 2010

a presne ako pise vavenka ziadne rizika pri tvojom stave nie su...ale oni ta nemohli pustit bez reverzu..skratka musia sa chranit..

shaarka
autor
7. feb 2010

no faaaaakt super 😀 😀

pipimiska
7. feb 2010

caves baby 🙂

shaarka vitaj doma 😵 ...som rada,ze je Teo v poriadku 😵 😵 😵 mala som pocit,ze si isla na pohotovost,ked si zrazu zmizla,ale teda oni vedia riadne nastrasit 😒

..mna tak v saci na pohotovosti v 9 tt ze je to diskutabilnee,ale babatku asi nebije srdiecko..a potom ma zobrala na novsi stroj,este som musela 10 min.cakat kym sa zapne...
a internista v novej nemocnici v 7tt kukol do karty,ze ,,smola,,,a ja ze aka?a on ze ,,ved potracate,,takmer som skolabovala...este sa ho chystam navstivit 😀..kcem mu za to dat jednu po za ucho 😝 😀

vave,vsetko naj naj vanduske aby bola zdrava atd 😵 😀
neviem ci si kukla kociky,lebo tieto sa vetsinou predavaju ako sportovy a dokupuje sa k nemu vanicka 😉
posnazim sa hodit obrazky 😉
jooj a boldera neviem kde najdem na ukazku ...ty si ho aj omakala ci len videla?

ja dnes nevarim nic,vari svokra 😝 a ona vari dobre 😵

vcera ma mm pichol,on normalne,tuk tuk tuk,lepsie picha jak sestra 😀 a akurat drobec kopal a kopol mu,ale len do dlane..ale co som pocula tak koza je hruba 😅
nellie,nie koza ale koza 😀

vavenka
7. feb 2010

Pipi bolder som len videla, neomakala 🙂 mi prisiel dost drahy na to, ze vyzeral tak obycajne..... Teda nebol na pohlad velky rozdiel medzi nim a kociarmi o 100 eur lacnejsimi..... Ale to je len moj skromny nazor 😅

Co dnes este mate v plane? Ja som si myslela ze prelezim celu nedelu, ale nejak mam moc energie, rozmyslam ze sa pojdeme aspon prejst... Len neviem ci herca vytiahnem 😅

pipimiska
7. feb 2010

vave,podla mna ho vytiahnes,ved ta teraz poslucha 😀 ..to je moj tip 😝

vavenka
7. feb 2010

Pipi nespravny tip - kamosi ho prave vytiahli na futbal... 😀
Nevadi, aj tak by trebalo urobit poriadok v papieroch, asi sa do toho dam.....

pipimiska
7. feb 2010

vav, tak to som nepredpokladala 😀 jooj aj mne treba porobit poriadky v papieroch,ale nebudeme predsa robit obe to istee 😀 takze ja dnes oddychujem a tak a potom by som kcela skocit do tesca..

vavenka
7. feb 2010

Pipi a co v Tescu? Mne sa tiez nejak nechce do tych papierov.....

pipimiska
7. feb 2010

vave,v tescu na nakup na fajnotky aa kuknut ci im nieco nove nedoslo pre drobca aaa vymenit ciapocku za mensiu,ked budu kciet ovsem 😉
ked sa ti nechce chod nieco napiect 😀

vavenka
7. feb 2010

Pipi no piect isto nie 🙂 herec sa rozhodol ze ide drzat dietu, lebo mu vraj rastie brucho 🙂 som mu vravela ze to je normalny jav, ze je so mnou solidarny, ze to aj vyskumy potvrdili ze partneri tehotnych zien zvyknu pocas tehotenstva priberat s nimi 😀 😀
A dajak sa mi asi nechce nic... Idem sa zvalit pred telku 😉

vavenka
7. feb 2010

Fuj jak som sa prezrala!

Tu roladu co mam v chladnicke, co mi nechutila, som porezala, medzito nakrajala banan a poliala kyslou smotanou vymiesanou s vanilkovym cukrom.... Bolo to super a ja sa teraz neviem pohnut !!! Bleee 😅 😅
Zajtra si musim dat nejaky light den, toto neni mozne 🙂

pipimiska
7. feb 2010

😀 a nebol ten kolac uz po zaruke 😀 od kedy som tehu riesim secko po sto krat ci nieje pokazenee 😎

vavenka
7. feb 2010

Pipi nie nebol. to su tie piskotove rolady, co maju trvanlivost polroka 😀

pipimiska
7. feb 2010

aha,tak dobre potom 😝
ja nemam rada kolace,ale posledne dni sa mi ziada zakusok po dobrom obede...take nove pre mna,aspon konecne mozem povedat ze mam tehotenske chute 😀
idem kukat hokej o pol siestej,mojmu sa ist nekcelo,dak bude kukat so mnou doma 🙂

vavenka
7. feb 2010

Pipi to mas super, ja som hrozne na sladke, aj teraz v tehotenstve, aj predtym..... Este ked som byvala doma, to sme si s tatom furt davali kavu a kolac 🙂 a to mi ostalo, ku kave milujem nieco sladke 😉

Joj v telke nic nejde, sa zacinam nudit, asi sa predsalen pustim do tych papierov 🙄

pipimiska
7. feb 2010

ja som skor na kyslee ,ale vcerajsia kapustnica skoncila v zachode 😝 dnes budem mat pecene masko a zemiaky v rure a k tomu si dam kyslu kapustu,musim si dat davku 😀
fuj papiere,moje este pockaju..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre