Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
8. feb 2010

ahoj siou... 🙂 🙂

tetka sa este vratila 😀 😀 isla pisat sms a zapla si T9 tak bola zmetena... 😀 😀 😀
a keby vidite ako ona dvihne ked jej niekto zavola.. zazvonil jej mobil ona si ho drzala na dlani, z kilometra urobila taky tah prstom, tukla na mobil ako ho drzala na vystretej dlani a potom ho az prilozila k uchu 😀 😀 😀 😀 (tazko sa to opisuje tak neviem ci ste to pochopili 😅 )
ja som sa skoro usulala...

vavi, no ty by si sa veru tiez mala viacej setris.. behas stale jak herecka 😅 nemas co shaarke vycitat 😝 😀

vavenka
8. feb 2010

Nell no sak ja fiem, zajtra sa nepohnem z domu 🙂

Sme teraz preratavali s drahym ponuky na okna na dom, uz sme si aj vybrali, takze v stredu asi pojdeme objednat 😀 sa tesiimmmm 😉

Siou ty nepracuj tolko, sak to nieje zdrave 😀 😀

Nell viem si tetu predstavit, uplne zivo 😀 😀

tinika
8. feb 2010

nel si to zivo prestavujem 🙂

pipimiska
9. feb 2010

nellie,opisala si to dobre 😀 😀

shaarka,aj mne sa paci ta zavinovacka s kapucnou,to co je za znacku? 😉

vavi,super,ty skor dostavas dom,jak ja najdem tapetu 😀
..dnes som jednu nasla,ale je az fest detska,ale mam ju v zalohe 😉

uz som myslela,ze mam vybratu postielku,ale oni su riadne vydzubany 🙄 naschval urobili taky rozmer aby si si od nich objednal aj matrac a hniezdo,matrace cca okolo 80 e a vyssie,hniezdo 212 e 😲 😲 mozem ich okakat vydzubancov ..

dobru noc 😎

vavenka
9. feb 2010

Ranko 🙂

Pipi no to fakt, hnusoby 🙄 🙄 to je uz naozaj vela penazi za veci, ktore vies - aj kvalitne - kupit za stvrtinove ceny!

Ja nejak neviem spat, som sa trapila od polsiestej v posteli, tak som to vzdala a idem drahemu spravit ranajky, ten spadne na zadoG ked vstane 😀 zapciem mu toasty so salamkou a syrom a nakrajam cerstvu uhorecku 😉
Ja mam uz v brusku svoju klasiku - musli s activiou....

nellie_
9. feb 2010

dobre ranko 🙂

vavi ved pozeram ze co tu robis... 😀 😀 to ake ranajky.. fiha budes vychvalena do nebies 😉
ja si idem dat cerstvu kaiserku s maslom a sunkou a zeleny cajik.. 🙂 🙂

Vavi takze okna vybrane... 😉 ja sa tiez vzdy tak tesim pri kazdom pokroku co sa nam na byte urobi.. 🙂
vcera som sa bola pozriet a uz mame krasne nahodenu stierku na schodisku, ze uz to nevypada ako buranisko a teraz sa na to pojde nahodit suchana omietka.. 😎 😎 a tento tyzden hadam dokoncime obklad kupelky.. a potom uz hadam vam aj ukazem prve fotos.. 😉 🙂 doteraz nebolo este moc co fotit..

nellie_
9. feb 2010

pipi a s tou postielkou sila.. este ze si taka prakticka a myslela si na tie rozmery matracov... 😉
tiez by som sa im prdela na nu... 😠

ozaaaaj pri tom prdeni ma napadlo.. nepozerali ste vcera nahodou ten novy serial afery co isiel po panelaku??? ja som to nechala zapnute a najskôr som pri tom citala a potom ma to zaujalo no ja som sa skoro usulala od smiechu na tom 😀 😀 😀 😀 "pani vyprdena tchorova" 😀 😀 😀

chrobulka
9. feb 2010

ahojte,
nellie, jednym okom sme to sledovali aj my 😉
tiez ma celkom chytil tento format a kedze v pondelok nic lepsie nejde, tak sa obavam, ze budem travit vecery s panom Balkom 😉

stale nic nestiham. som unavena a stale ma picha v bruchu. asi pojdem na nejake vysetrenie... nebavi ma to. nemozu to byt predsa prejavy ovulacie - tak dlho ☹

nellie_
9. feb 2010

ahoj chrobi....
hej veru celkom zaujimavo to bolo robene a bavili ma na tom tie jeho komentare... 😎

no a mala by si asi skocit ku lekarke aby si si nieco nezanedbala.. 😕 to ta uz nejak dlho drzi a ovulacia to urcite nebude...

chrobulka
9. feb 2010

ahoj nellie,

hej, nam sa to aj s drahym pacilo uz minuly tyzden, tak sme to chceli pozriet aspon jednym okom... len sme mali navstevu, tak nam to bezalo len ako podmaz... ale nevadi...

co sa tyka tych mojich tazkosti, drahy ma este presviedca, aby som pockala do menzesu, ze potom uvidime... je dost mozne, ze mi "vyprchali" umele hormony z HAK, ktoru som na jesen dobrala a celkovo ten cyklus prezivam horsie... ☹ uvidime, mozno pokial sa to nebude stupnovat, nejak este tych 10 dni vydrzim...

shaarka
autor
9. feb 2010

bre ranko 🙂
baby, znacku zavinovacky vobec netusim, ale ked pride, tak mozno zistim.
ja mam dnes nejake vybavovacky, tak sa zastavim precitat si vas k obedu (vcera som robila ryzu s lanom a dusene kuracie nohy). pekne piste, hej? 😀

chrobi, to pichanie moze byt vselico, nielen gyn. problem. radsej sa nechaj vysetrit 😒

a ten rozvodovy oneee, on tam hra? mne sa zda, ze sa tam len mihne a obcas nieco povie s nezmenenou tvarou. a ked je zaber nanho, tak sa mi vidi, ze taky isty bol aj v predchadzajucej casti 😀 😀 😀 hraju asi len ti ostatni, ze? 😀
my sme skor na profesionalov, - ked nezaspim pri telke, tak to pozerame a pre nas je to siroko daleko najvtipnejsie, co sa v telke deje 🙂 mam rada ten druh humoru 😀 😀

shaarka
autor
9. feb 2010

chrob, a ktory DC si?

nellie_
9. feb 2010

chrobi ja tiez to mam tak ze citim vajecniky pocas celeho cyklu - baby vacsinou pisu ze ich citia len v obdobi ovu a ja som sa na to pytala doktorky a ona mi povedala ze ja mam nizky prah bolesti a ze su zeny co jednoducho citia aj putovanie vajicka ,, a ja som ten pripad.. 😅 niekedy to citim viac niekedy menej...
mozno ozaj aj ty budes ten pripad...

chrobulka
9. feb 2010

shaar, som 19DC a uz od stvrtka ma boli podrusko...
akoze, nie je to sustavna bolest, ale tak, ze pol hodina, potom 2 hodiny nic, potom 10 minut, potom hodina nic a tak... na preskacku...
nejak to prezijem... mozno fakt pockam. ja mam udajne chronicky zapal slepaku... teda, mam ho podrazdeny, dosli mi na to pred par rokmi... a mozno som fakt len pripad ako nellie... bohvie...
uvidime ako sa to vyvinie. zatial to nie je neznesitelne. takze sa drzim. ale prijemne to teda nie je ☹

nellie_
9. feb 2010

shaar ahoj... 😉
predtym som vôbec nepostrehla ze si pisala.. som asi mala akurat rozpisany moj prispevok ked si ty pisala.. 😀
a asi ta sklamem moc toho na citanie mat nebudes....
nejak to tu flakaju vsetky v poslednom case... ts ts ts upadnuta moralka 😀 😀 😀

chrobi - no ved ty si rozumies tak uvidis.. 😉

chrobulka
9. feb 2010

nellie, asi je to tym, ze makaju.
siou na zaverecnej praci
a ostatne pracujeme... 😉
az na matky cakatelky pipi, shaar a vavu (a lenka aj napriek cakaniu pracuje)
a este aktivne matky, ako tinika...

ja mam toho pozehnane, ale je mi za vami smutno, tak odskakujem v ramci psychohygieny. len docitavat nestiham... a vobec, som povedala doma spolubyvajucemu, ze uz dlho do tej roboty chodit nechcem ☹
nech to riesi... slubil mi, ze to uz dlho trvat nebude, ze podal loto 😀

bibi24
9. feb 2010

Ahojte zeny 🙂

aj ja sa k vam pridavam na chvilku, aj ked vidim, ze vas je tu nejak pomenej...
Nellie, ako sa mas? Pracujes?

My sme inak tiez nevystihli ovulku, resp. 2 dni pred a potom uz nic....manzelovi sa nechcelo... 😠 Tak nech si trhne nohou. Ale zas vyhoda, ze nebudem mat stresy 😉

chrobulka
9. feb 2010

bibi, ahoj,
pokojne podla mna mozes mat "stresy" 😉
ved dobre vies, ze aj motyka vystreli niekedy 😉

vavenka
9. feb 2010

Ranko druhykrat 🙂
Som sa asi unavila pri tom toastovaci alebo co 🙂 Ale ranajky zozali uspech 😀 ja som prave dotlacila brokolicove cestovinky, kua dajak z nich neubuda, to bude zas na dlho 😀

Chrob, no len aby ste tu aj s Nell o dva tyzdne nepistali s pozitivnymi testasmi 😉 teda - bodaj by ste pistali, tak som chcela 😀 a bibi ty s nimi samozrejme.... 😉 Inak tvoj muz si zasluzi jednu a zadok, so ho spytaj nabuduce ci si fakt mysli, ze mozes otehotniet aj bez jeho pomoci 🙄 take mam najradsej, ze sa mu "chudakovi" nechcelo...More! Sak ta mal pretiehnut, nie 200m2 dlazky zmyt... Joj 🙂 uz mam adrenalin v krvi 🙂

My sme pozerali stupido komediu na markize a pocitali okna 🙂 takze netusim ake su tie afery....

Shaa prajem prijemne vybavovacky a hlavne sa moc neprepinaj 😉 Inak si myslim, ze som v noci zazila 3 falosne kontrakcie - bolo to ako ked na mna ide menzes, taka bolest podbruska, asin 2-3 min... Potom nic... Potom o polhodku zas... A potom nic.. A potom este raz.... Asi nasadim magnezium vo vyssich davkach, este by som nerada porodit 😕

nellie_
9. feb 2010

bibi to sme na tom teraz rovnako.. tiez sme mali posledne plodenie 2 dni pred ovu a potom az den po.. 😅

chrobi ja si dnes robim totalnu psychohygienu - pripravujem sa na vyplnanie nechutneho 5-stranoveho vykazu ktory z duse nenavidim, este ze ho robim len raz za mesiac...tam to musim prepocitavat vseliakymi koeficientami no nechutnost totalna...(grcajujci smajl)

shaarka
autor
9. feb 2010

vavi 😀 ten priklad s tou dlazkou 😀 😀
kontrakcie? hadam este nieeee 😒 ale ze vraj (citala som) ti poslickovia nebolia 😒
inak vybavena som rychlo, hodka mi stacila 😀

a inak ste tu take, ako sa hovori, pofiderne... 😀 nellie, chrobi, bibi... no len aby z toho nieco (ne)bolo! 😀 😉

chrobulka
9. feb 2010

nell, ja som vcera spravila pracovnu najmegasracku mesacnu a tak nejak sa akoze utesujem, ze to mam za sebou... ale caka ma dalsich asi 10 o polovicu menej horsich, ale aj tak...
stvrtok idem zubnicke a v piatok chcem volno. budeme s drahym doma hnit a valat sa v posteli. uz to fakt potrebujem. mame posledne vikendy take nabite, ze mam dost...

vavi, teraz neviem, ci chcem pistat od radosti, alebo zdesenia z toho testu... moj chlap hovori, ze sa budeme tesit a hotovo... tak neviem... uvidime. nejak nam obom odlahlo po TOM januari, kedze sa to u neho doriesilo a asi by sme to babo aj prijali... ale zase, nepocitam dni kedy ma na mna vyliezt 😉
len si uzivame...

bibi24
9. feb 2010

Chrobi, ja uz sa na motyku nespolieham 😀

Vavi 😀 perfektne, uplne s tebou suhlasim 😉 Nechces mu to "debilovi" (lebo som na neho este nastrata) povedat? 😀 hehe A ze cooo, kontrakcie, to hadam este nie? 😕 Nesnivalo sa ti to? Alebo..mozno je to normalne, ci ee?

vavenka
9. feb 2010

Shaar no ja som praveze citala ze uz od 26 tt sa mozu objavovat Braxton-Hicksove kontrakcie 😅 na tehotenstvo.academy.sk sa o nich zmienuju v 29tt..... Tak preto som usudila, ze to asi bolo ono, teda ja si to nejak s tymto druhom bolesti spajam... Ale samozrejme mozno sa mylim a mozno to nebolo nic... V kazdom pripade ale to magnezium zvysujem 😉

Ja som dnes chcela ist k dovjicovej, ale nakoniec k nej dojde mamka, tak ja pojdem zajtra... Dnes si aspon spravim den pre seba 🙂 umyjem vlast a trochu popratam a tak 🙂

nellie_
9. feb 2010

vavi to s tou dlazkou bolo dobreeee 😀 😀 😀 😀
no ja by som sa veru rada upistala trebars aj k smrti konecne po takej dobe // na teste.. 😀 😀 😀
ale som realistka z hovna bic neusukam 😀 😀 (ci ako sa to hovori)

a jeden taky polosuchsi na dnes...(iny nemam 😀 😀)

Pacient sa dozvedel , že je nevyliečiteľne chorý a onedlho umrie ,tak vraví lekárovi :
- Pán doktor, mám jedno želanie - napíšte mi potom, že som umrel na AIDS.
- Ale prečo ? Veď máte predsa rakovinu !
- No, mám na to tri dôvody :
Po prvé - takú chorobu u nás na dedine ešte nikto nemal !
Po druhé - ten, čo mi chodil za ženou zomrie od strachu !
Po tretie - nikto sa jej do smrti už nedotkne !

chrobulka
9. feb 2010

bibi, nebud skepticka!!! 😉
posluchaj stare a vetrom oslahane spolubojovnicky 😉

shaar, ty bosorka, neopovaz sa to nejak urieknut 😉

nellie_
9. feb 2010

vavi dneska budes pekne krasne oddychovat vyloz si nohy a finito.. 😉
vy ste fakt take akcne tehule tu.. 😀 😀

inak to aky mily vyraz ze "poslickovia" to som sa len nedavno dozvedela ze co to vlastne je.. 😀 😀

bibi24
9. feb 2010

Chrobi a co bolo v januari, ja neviem? 😕 Alebo ani nemam vediet? 😀 A dobre robis, veru, len si uzivajte...
aaaa, zubnika nenavidim, brrrrr 😝

Vavi, tak radsej trochu oddychuj dnes 😉

vavenka
9. feb 2010

Nell 😀 😀 😀 naaahodou este som ten vtim nepocula 🙂

Chrob ak si myslim dobre co si myslim ze bolo v januari, tak super, ze to mate za sebou, cloveku asi odlahne, co? Takze dodatocne gratulujem....

A jasne ze sa secky budete tesit, cs, ja mozno aj viac ako vy 😀

bibi24
9. feb 2010

Chrob, nie som skepticka, som realistka, ako pise Nell 😉 A samozrejme, ze by som sa aj ja pistala, velmi prevelmi. 🙂
A ze stare? Podla mna sme tak priblizne v rovnakom veku...ci ee? U mna to nie je tajne, ja budem mat 29 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre