Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
9. feb 2010

Ja som naposledy grcala z parkov hydinovych a predtym z acidka 🙂 zo salatu by sa mi to podarilo len vtedy, ked by som si k nemu dala liter vina 🙂))))))))

siouxie
9. feb 2010

nell, dážďovky 😀 😀

ale kožu na mlieku nezvožňujem ani ja 😀

nellie_
9. feb 2010

vavi tie parky si pametam co ti nesadli 😅

no ja mam strasne silny zaludok ja mozem pokombinovat aj svateho a nic mi neni../klop klop klop na drevo/
ja som len raz z toho melona a potom pri brusnej chripke inak nikdy..

nellie_
9. feb 2010

siou ved to smrdi priserne... (grcajuuuuuuuuuuuci smajl)
minule som dosla do kanclu z totalne cervenymi ocami rano co ma tak vynatahovalo a mna ked napne tak ja rucim ako jelen ked ma ruju - ale nedokazem to ovladnut 😅 😅 😅

siouxie
9. feb 2010

máš nejaký moc citlivý čuch 😀

slniecko77
9. feb 2010

..ved ja tiez nakombinujem kadeco a som OK
..len ta slanina vtedy nejak nesadla, ale kvietky prezili 😎
..smrad z dazdoviek nemusim ani ja 😝 kozka na mlieku, no krasne skolkarske spomienky 😝
..to mame temu 😀

siouxie
9. feb 2010

slni, ale napriek tomu mi chutí 😀 😀

Mne by bolo teraz zle už asi len keby som zjedla niečo veľmi z chuťou. čemer, či čo to je...

anaxamon
9. feb 2010

no vidis nel, niekoho aj z citronu natahuje...ale uz som to davno nemala pod nosom, tak mozno by som uz teraz bola odolna🙂)))

z kozky namlieku natahovalo mojho brata...a mamina to zas miluje, ta si ju vzdy setrila pre seba 😀

nell s tymi dazdovkami tedaaa...to som este nepocula..to mas aky tenky nos

ale inak ja neznasam pach zmoknuteho psa a este v bytovkach sa to nekonecne dokaze nakoncentrovat, to vtedy len zadrzim dych a rychlo bezim otvarat dvere a sup do bytu...vy co mate psy netusim ako to mozete zvladat... 😕

anaxamon
9. feb 2010

mate facebook? nemozem si vas pridat?? hodte mi do ip udaje, prosiim 😀 😵

siouxie
9. feb 2010

môj pes nádherne vonia 😵 😀 je fakt, že keď zmokne, tak trochu inak, ale nie je to smrad.
Ja mám teóriu a podľa všetkého vôbec nie zcestnú, že psy smrdia (okrem toho, ak sú zanedbaný), podľa toho, čo žerú. No čo im môže ísť pokožkou von, ak žerú čistú chémiu? 😉
Jaj ale zmeňme tému, lebo ma nezastavíte 😀 😀
a ja popri vás aj stíham písať vážne veci... 😀 😀

slniecko77
9. feb 2010

..pach zmoknuteho psa 😀 😀 😀
..to fakt nikomu okrem mna a nellie nevadi smrad z dazdoviek? 😀 😝
..mne byva zle z cestovania autom a vtedy mi vadi pach benzinu na pumpe...tenn fakt neznasam
..ked sme chodili k babke cca 200km, oco iba zastal, ja som otvorila dvere na aute a grckala som do priekopy 😅

siouxie
9. feb 2010

zanedbaný 😲 😲 (anča, anča 😀 ) = zanedbané (psy)/zanedbaní (psi) 😀 😀 😀

siouxie
9. feb 2010

jéé, slni, aj ja som mávala kinetózu. A strašnú. Každú cestu som grcala. A keď boli serpentíny, už to zo mňa lietalo na všetky strany 😀 Našťastie som z toho vyrástla, teraz nemám, iba keď po ceste čítam 😀

slniecko77
9. feb 2010

..ja to teraz mavam tiez len obcas, hlavne ked ide po sebe viac kruhovych objazdov..tu v UK je ich pozehnane 😀
..na kratke trasy mi nie je zle, na stredne dlhe ano a ked ideme z UK domov tak mi zle nebyva..takze dlhe trasy su OK pre mna

nellie_
9. feb 2010

no pes akykolvek mne smrdi nenormalne 😅 😅 😅
ja mam asi fakt nejaky citlivy cuh ale pes moze byt akokolvek vykupany aj tak smrdi 😅 😅 😅
preto by som ja v byte hafana nezniesla....

ale akoze nic proti nim je to krasne na pohlad, sem tam to pohladkam ale inak nic pre mna... 😅

Slni ale som fakt rada ze aj ty to citis.. a este aj moja segra neznasa smrad dazdoviek...

anaxamon
9. feb 2010

slni ja milujeem smrad na benzinke, vzdy doslova nasvam 😅 a nie nie som ziadna fetacka 😀

siouxie
9. feb 2010

ja tiež nie, iba v detstve. Teraz mi vadí akurát to čítanie, čo je pre mňa dosť utrpenie, nečítať na dlhých cestách...

anax, ja fb odolávam 😉

nellie_
9. feb 2010

inak dnesna tema sa mi paci... 😀 😀
normalne aj uchylky vyplavali na povrch.. - anax a benzin 😀

to nemusim ani ja to mi smrdi.. mne nenormalne vonia ked sa škrtne zapalka tak ta spalena sira..eňo ňuňo

slniecko77
9. feb 2010

jeej nellie aj mneeee 😎

siouxie
9. feb 2010

ja to mám tiež rada, celkovo aj vôňu páleného dreva... 🙂

vavenka
9. feb 2010

No tie zmokute psy nieje bohvieco, ale tak nieje to najhorsia vec na svete 🙂
Mna napina ked vidim ako niekto pluva, porpipade si tak fajne stiahne z nosa vsetok bordel do hrdla 🙂 a este ked si nevsimnem a dam do pusy mastne maso a kusnem do neho, pomoooooc (grcajuci smajl)

A milujem cestovanie, ked som bola mala, mamka i vravela ze len co som zacula vrcat motor, uz som spala 🙂 to mi aj ostalo, niesom moc dobry spolujazdec, furt hned zalomim 🙂

anaxamon
9. feb 2010

nell aj nafta moze byt a kludne aj olej z afta a vazelina..proste cokolvek a viete co sme s bratmi milovali ako decka? ked natahovali novu asfaltku, to sme cele dni pri cestaroch presedeli a cuchali tu cerstvu aroomu 😀

siou ja som tiez dlho odolavala, ale na poslednej pn som uz neodolala od nudy 😀

vavenka
9. feb 2010

Mne strasne vonia "pach" mora - ten slany horuci vzduch s poprepletanymi vonami opalovacich kremov 🙂
Ach jaaaajjjj, bohvie kedy sa ja k moru dostanem 😖

siouxie
9. feb 2010

anax, to ja z poloprofesionálnych dôvodov. Trochu sa tomu venujem aj v rámci štúdia a mám na to trošku iný pohľad ako väčšina bežných použíbvateľov 😉

Ale nebudem sa trepať a tvrdiť, že si cez m.profil nepošmírujem u koho potrebujem 😀 😀 Len sama sa registrovať určite nebudem. Potrebovala som byť na linked in, tak som, ale to je všetko. No a kôň, aj keď tomu som odolávala vyše dva roky 😀 😀 len život ma donútil 😒 😀

siouxie
9. feb 2010

vavi, vôňa mora je najkrajšia na svete, teda okrem vône bábätka... (a musím napísať, že aj môjho voňavého peska, nie že ma zbijete 😀 )

slniecko77
9. feb 2010

..Siou, mna tiez dotiahla na facebook kamoska....ale som tam arz za par mesiaco..teraz trosku castejsie, lebo pisem s kamoskou ktoru som nevidela roky, ale asi presedlame na maily a FB zrusim
..skus trosku objasnit tvoj profi pohlad na FB..nebud stale tajomna 😎

anaxamon
9. feb 2010

sio aj na tychto sietach sa da zverejnit len to co chces, a ostatne udaje si ten kto veeelmi chce zisti a nic mu nebude stat v ceste,vsakze? 😉

nellie_
9. feb 2010

vavi anoooo to je moj stvrty bod to chriachanieeeeeeeeee a chriachance na chodniku.... fuj

inak baby prave som si nabrala kapustnicu - su v nej aj susene hribiky.. to sa neda nedat si 😀 😀 😀

joooj vona moraaaaa to milujem.... (ale nemoze ku mne zaviat rybacina inak vete co nasleduje - no predsa napinačka story) 😀

slniecko77
9. feb 2010

..ja mam rada vonu mojho chlapa 😎 ale fakt, neprehanam
..a este vonu mora, vonu jari..vonu hor...a este vonu pracich praskov supermarkete 😀

nellie_
9. feb 2010

a zboznujem vônu cerstvo upeceneho peciva v obchode a kolacov doma ked sa pecu 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre