Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
9. feb 2010

a zabudla som na naj vônu na svete... - vona babatka 😵 😵 😵 😵 😵 tej sa nic nevyrovna 😉

siouxie
9. feb 2010

slni, anax tak nejak. Veľa ľudí s tým nevie narábať a potom sa čudujú 😎

Ja to vôbec neodsudzujem, je skvelé, že sociálne siete sú. Práve o týchto nových formách médií píšem v práci (v jednej časti).
Môj pohľad je ale trocha komplikovaný, ovplyvnený aj čisto subjektívnymi dôvodmi (ja nerada robím niečo len preto, že niekto povie, že keď tam nie som, tak neexistujem 😀 😀 ).
Okrem banálnych ako je to, že je to pre mňa dosť veľká strata času a že sa mi nepáči princíp profilov (nástenka, statusy, komentovanie, nekonečné "prepájanie" kamarátov až po kontroverzné fanúšikovské skupiny). Ale to sú už také filozoficko-etické súvislosti.

siouxie
9. feb 2010

nel, bábätko som zaradila aj ja ešte pred more, alebo asi na rovnakú úroveň, lebo pre mňa more znamená veľmi veľa...

slniecko77
9. feb 2010

..ja socialne siete eee len teraz som sa nechala ukecat a nerada sa delim o svoje sukromie s cudzimi ludmi
..Anax vona asfaltu eee aj z toho mi je tazko..no kazdy sme zavisly na niecom inom 😉
..vona babatka urcite ano..v tom sa zhodne asi kazda zena
..Siou aj na Kona resp. MS som sa odhodlavala dlhsie, ale nie az dva roky 😉

siouxie
9. feb 2010

slni, mne stačilo dlho iba čítať. Najprv najmä kvôli hľadaniu informácií, potom aj pre zábavu (túto tému, na ktorej som už bola tajne závislá 😀 ). Inak, MK okrem toho, že je diskusné fórum je aj soc. sieťou 🙂 .

fuj asfalt, nafta, benzín 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Ja si este pamatam, ked som ficala na IRC, to normalne ze v Blave stretka boli, a tusim som aj nejaku rieku s nimi bola splavovat 🙂 🙂
Tento FB je ale asi skor o tom, ze tam sa delis o svoje komenty/statusy/informacie s ludmi, ktorych fyzicky poznas a to je trosku rozdiel medzi MK, irc, pokecmi a vsetkymi, viacmenej anonymnymi zabijakmi casu 🙂

nellie_
9. feb 2010

no ku FB ja tam som zaregistrovana ale vsetko mam bloknute nikto si ma len tak nevyhlada a idem tam len pozriet nejake foto kamosiek ale inak som tomu na chut nejak neprisla... 😅

MK je na kategoria 😀 😀 😀 to je zavislost 😀 😀

Siou inak aj ja som tu najskôr par dni len spionila ze o com sa tu toci a potom som sa sem votrela 😀 😀 😀
a uz ma len tak lahko nevyhodite 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

vypadavaju mi pismenka... 😅

co je to IRC??? 😅

vavenka
9. feb 2010

Nell - predchodca pokecu 😉

siouxie
9. feb 2010

vavi, áno, rozdiel môže byť v anonymite, ale nemusí 🙂 . Ale kto všetko si to číta, vedieť nemusíš 😎

anaxamon
9. feb 2010

ked bude novy konik spravime si temu sukromnou alebo si ju nechame verejnu? nad tym som sa minule zamyslela ked som bola na streche pozriet

flamenga
9. feb 2010

anax aj to sa bude dať? 😕

slniecko77
9. feb 2010

..to mas pravdu Siou, ze aj Kon je socialna siet..ale tu sa zgrupuju ludia s podobnymi problemami, starostami a radostami 🙂 a vedia si pomoct preto ho prefrujem
..FB mi nic nedava...a s kym si mam co povedat tak si s nim pisem maily alebo volam 😎
..ako s me plynule presli od grckania k FB 😀

siouxie
9. feb 2010

anax, veľmi správna úvaha 😎

anaxamon
9. feb 2010

flam jasne ze ide, este si nebola pozriet novu strechu??

flamenga
9. feb 2010

anax bola, ale len som pozrela pár albumov, skonštatovala sama pre seba, že sa mi to zdá neprehľadné a odišla 😀 V témach som nejako neblúdila 😕

vavenka
9. feb 2010

Moooj svet je tvoooj, mozno nechapes 🙂 🙂
No ja sa musim smiat, ked herci z profesionalov tam hraju akoze vaznych lekarov 😀 😀

flamenga
9. feb 2010

shaarka kráááááááááásny Teo 😵 😵

siouxie
9. feb 2010

jé, shaari 😵 😵

slniecko77
9. feb 2010

..Shaarka aky je Teo prekrasny 😵 a ja sceeeeeeem..

shaarka
autor
9. feb 2010

hu! 😀
nestiham, pridala som fotky, bolo super 😵
este sa ozvem 🙂

shaarka
autor
9. feb 2010

aaaaaaale baby, ved klasicky babatkovsky fejsik, no 😅
ale je pravda, ze som sa zalubila 😀

siouxie
9. feb 2010

shaaari, ee klasický, ale taký živý, ozajský 😀 😀 😵
sa ti nečudujem, aj ja by som sa...

shaarka
autor
9. feb 2010

a na videjku aj zivol, ci co - otvoril papulku 😵 joj!

siouxie
9. feb 2010

podľa mňa sa k niečomu vyjadril 😀

shaarka
autor
9. feb 2010

😀 😀 je to straaaasne divne, mat cosi take hotove v bruchu!!!

vavenka
9. feb 2010

Shaar kua a co nestihas prosim ta o deviatej vecer?
Sak normalne sadni na 5 minut a napis jak bolo, ne? More.....

Inak Teo je nadcherny 🙂 🙂

slniecko77
9. feb 2010

Shaarka, maly mimozemstan... 😎 este nezije na zemi..preto ich tak volam 🙂
..fakt je prekrasny

nellie_
9. feb 2010

shaaaaaaaaar 😵 😵 😵 😵 😵
dokonale babo.. ten nostek a pusinka.. ma nedhernu pusinku ake plne pery... vauuu 😵 😵 😵

nellie_
9. feb 2010

mna az maternica z neho rozbolela... 😉 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre