• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
autor
aj my davame... cele, na tvrdo. po prekrojeni zltko pekne zahusti a zjemni polievku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. feb 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teda kolko stravnikov, tolko vajicok. :grinning:
10. feb 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Konecne som na pol hodku aj ja tu... :slight_smile:
Tak ja som mala 12 rokov, ked som mala zlomenu nohu...mna vliekli z lazu z chalupy traja na boboch, lebo inak sa odtial nedalo. Tahal ma ujo, mama podopierala zo zadu, sila to bola. A noha mi ochlpatela napriek mojmu veku :grinning:
Strasne to obdobie... :sunglasses:
10. feb 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No kym mi odoslalo moj slavny prispevok, vy ste uz pri vajkach :grinning: :grinning: :grinning:
10. feb 2010 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja daco volam kapusta daco kapustnica ako mi akurat huba da:slight_smile:))

tato kapustnico kapusta je s tzv. fuknutym vajkom, teda surove vajicko sa da do naberacky ponori do polievky a jemne tam vleje, takze oficialne sa take vajka volaju stratene, myslim :wink:
10. feb 2010 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, shaari, to poznám, ale nie do kapusty (-tnice) :grinning:
Bubli, to nevadí, ďalšia chlpatá noha do zbierka zasadrovaných :grinning: :grinning:
10. feb 2010 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes budem mat dokonaly prehlad o programe v telke mam taky pocit:slight_smile:))) clovekovi sa zlepsuje zdravotny stav tak hned sa obzera kde sa co deje... :grinning:

a mozno si tu budem vypisovat sama kym nepojdem tu kapustu varit:slight_smile:)
10. feb 2010 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja rozmrazujem morcacie horne, lebo kuracie nohy sme uz zjedli. 3ks boli (2:1 v prospech MM). do ryze som fukla fazulu, ale je to onicovka, takze spravim masko nadrobno na cibuli.

káposta, káposta. v com sa lisi vasa kapustnica od kapustovej polievky?

bubli, to asi sadra ma nieco v sebe vyzivne, ze chlpy tak rastu :grinning:
10. feb 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem k tej kapuste upiect toto, kalorie sem sa :grinning:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18244

shaar ak sa mna pytas tak u nas je kapustnica ta voda z kapusty a ked sa vari kapustnica tak podstatnu cast tvori len ta voda a len malo kapusty ako strapcov :wink:
10. feb 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a viete o tom ze ja som nastastie este nikdy nic nemala zlomene? ale asik si to teraz moje telo kompenzuje tym chrbatom abo co :pensive:
10. feb 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No Shaari tam je vlhko, teplo, coze by nerastli? Len to bolo ohavne, ja som mala 12 rokov, jednu nohu panensku a druhu chlpanu, som sa hanbila, mama mi to nedovolila oholit, ze to vypada a aj vypadalo, ale dlho to trvalo :angry:
10. feb 2010 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaari, ja robím kapustnicu (vianočnú) z kyslej kapusty, ktorú nakladá môj ocino a dávam tam klasické kapustnicové veci (hríby, slivky...).

kapustová polievka (kapusta) je z bielej hlávkovej kapusty, dávam do nejak rajčiny (pretlak), robím dve verzie - mäsovú (rebrá) alebo bezmäsitú.
10. feb 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No u nas je kapustova polievka to, co u Siou, ale ja robim bez masa a teda hlavkovu kapustu a kapustnicu mame 2 druhy, je biela vianocna, cize bez masa so smotanou a potom klasicka masova, s hribikmi. Aj do bielej vlastne davam hribiky.
10. feb 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robim milion sposob kapusty:slight_smile: ci na kyslo alebo na sladko, na sladko je z cerstvej :wink: a zas mame temu kapusta..niekto by tu mal radost:slight_smile:)))

a pekarnicka uz miesi cesto a ja mozem dalej nechat svoj chrbat oddychovat :grinning:
10. feb 2010 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pekarnicka je pre mna v poslednej dobe naj vec na svete...konecne milujem piect kysnute jedla :grinning:
10. feb 2010 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubli, aj ja robievam kapustovú väčšinou bez mäsa, u nás celkovo mäso nie je jedna zo základných potravín :wink:

júj, s tou pekárničkou ma stále pokúšate, veľmi vážne sa nad ňou zamýšľam... :grinning: :grinning:
10. feb 2010 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou aj u nas sa vacsinou bezmasite vari...
A ja som bola proti pekarni, ale som za nu stastna!!! Odkedy ju mame, sme chlieb nekupili...
10. feb 2010 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubli, presne! Ja si viem vymiesiť cesto na chlebík aj sama, ale je fakt, že je to robota. A rúru mám úžasnú, krásne pečie, tak sa mi to zdalo zbytočné.

Ale začínam byť nalomená, je to fakt bez roboty. Trocha ma odrádza, že ďalší krám v kuchyni a ja ich teda nemám málo :unamused: . No ale napriek tomu, hm... veeeľmi ma to láka :grinning:

Ešte by ma zaujímalo, aké kvalitné sú tie hotové zmesy, resp. čo všetko v nich je. Aj keď mi jasné, že v hotovom chlebíku to tiež nebude samá zdravota. Ja si teda dosť vyberám, aký kúpim, a aj pečivo, ale takto by to bolo fajn. Ale zase mi toho pečiva toľko nepojeme... Fakt neviem... :grinning: (koniec úvahy) :grinning:
10. feb 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou my mame pekaren schovanu v linke, mame linku nastastie dostatocne velku a vytahujem ju len ked peciem.
A nekupujem hotove zmesky. Mam super recepty a vsetko robim miesanim muk. My preferujeme spaldu, pripadne celozrnnu muku, tak teraz som odvaznejsia a pcham ju takmer vsade. Mali sme aj hotovu zmes, ale neviem, mozno su trosku viac prichucovane, ale my sme hrdi na nase origos chlebiky! :slight_smile:
10. feb 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubli, bubli, toto som chcela počuť! paráda! ja tiež používam celozrnné múky, špaldovú a pod. Tak by sa mi to určite vaic páčilo. Je fakt, že môj klasický "trúbový" chlebík som robievala úplne ubyčajný z chlebovej múky (staručký klasicý recept), ale v pekárni a často by som určite robila iba celozrnné.

Ja mám linku tiež veľkú, ešte by to bolo kam narvať, ale keď si predstavím, čo všetko v nej už je... Tak ale miesto by som spravila :grinning: a ešte mám aj extra špajzu, takže prípadne aj tam.
Bubli a ty máš takú, čo pečie aj bagety? Akú značku?
10. feb 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou pekaren je genialna vec, ja uz inak cesto nemiesim, nemam ho za nechtami a nenervacim sa ked si ho musim z tadial dva dni davat prec bo na prvy krat ho samozrejme nedam prec nech robim cokolvek

my sme zmesku nekupili do pekarne ani raz a ani neplanujeme, miesame ako bubli, zaklad je T650 a potom sa nam najviac osvedcila grahamova muka s primesou ovsenych vlociek, obcas dame pohanku obcas psenicne klicky, lan davame pravidelne a obcas dame aj tekvicove jadierka..proste kto co ma rad:slight_smile:)
10. feb 2010 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, cesto sa miesi až kým nie je ruka čistá, to nevieš? :sweat_smile: :grinning: (žartujem, viem, že nikdy nie je úplne čistá) :wink:

Ja som práve pozerala na nete nejakú Moulinex, zlacnenú zo 157 na 107 eur, má veľa programov, dva miesiče a robí rohlíky aj bagety. Sakriš :grinning: :grinning:

Z t650 robievam aj ja :wink: No a zrniečka bez debaty, aj slnečnicu by som dala. Júj, by som tam toho nakydala. :grinning:
10. feb 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute koťuhy :grinning: :grinning:

este ku zlomeninam ja som mala 2 zlomeniny a totalne kurioznym spôsobom nadobudnute.. :sweat_smile:
ale hold totalne sa to ku mne hodi... :grinning: :grinning: :grinning:

1. zlomenina
- ked som mala 6 rokov v lete som som sa hrala na pieskovisku a taky trafeny jano co robil kazdemu zle ma zrazil na bicykli a ja som spadla na zem a on sa otocil a presiel mi bicyklom po ruke :sweat_smile: teda po ramene a bola zloena klucna kost... :sweat_smile:
2. zlomenina
- stala sa pred 4 rokmi, uz som sa chystala spat a este som vstala ze sa idem napit a nechcelo sa mi obist celu postel manzelsku tak som isla po stvornozky preliezt druhu polku postele a nejak som to nevyratala a treskla nohou o zem.. akoze daco prasklo ale ved som vstala napila sa, lahla a pohoda.. na druhy den som obula cizmy a sla do roboty a az tak pred obedom zrazu jak som cupitala ku kopirke hore schodmi tak takaaaaaaa bolest az som sa potit zacala .. v kancli kuknem na nohu a palec 5x vacsi ako zvycajne a cely cierny.. na pohotovosti taky sympos chirurg ked sa spytal ako sa mi to stalo a ja som povedala ze som padla z postele tak on na to ze - radsej napiseme ze ste zakopli - to znie tak normalnejsie :grinning: :grinning: :grinning: a ja cervenaaaaaaa a jak sa mi vsetci v robote smiali :grinning: :grinning: :grinning:
10. feb 2010 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nell :grinning: :grinning: ani ja takéto veci väčšinou nevnímam, až kým nenadobudnú trojnásobnú veľkosť, prípadne čiernu farbu :grinning:

a čo nám povieš k pekárni? Ja už mám vybratú :grinning:
10. feb 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ha a vieš čo mi napadlo... zabudla som ti minule napísať, keď si sem hodila tú foto. Že by som túto avatarovskú chcela vidieť v pôvodnej veľkosti :grinning:
10. feb 2010 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou tu moulinex? tie su zevraj dobre...
ja som vam uz vela krat spominala ze moja mamina ma zn.ETA a spokojnost velka :sunglasses:
10. feb 2010 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nellie, asi, ale pozerám aj Ety :slight_smile: Vyzerajú výborne!
10. feb 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tato nasa uz ma 4 roky a mamina si pecie kazdy tyzden a v pohode zvlada teta eta :grinning: :grinning:
10. feb 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hojte, tak som vas docitala :slight_smile:
Ja som este nemala zlomene nic ... Ale lave kolenne jablcko uz niekolkokrat mimo puzdra :grinning: aspon nieco :sweat_smile:
A chleba nepeciem... Pekarnicka mi zatial pride zbytocna, lebo niesme moc pecivovi, drahy cez tyzden neranajkuje a ja len svoje jogurty a vlocky, cez vikend akurat tak ked sa kupi chlieb, a kupujueme - si aspon myslim - tie kvalitnejsie.... ALE - az budu deti, a budeme v dome, tak si mozno pekarnicku kupime :slight_smile:

Inak nase okna vyzeraju slubne, este sme si dnes zapytali 10% zlavu, tak nam teta zajtra ma volat, ci to preslo u jej vrchnosti - a ak ano, tak v piatok nam ich uz pridu zamerat - jupii, sa to zas rozbieha pomalicky :slight_smile:
10. feb 2010 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majú veľký výber a dobré ceny. No budem sa ťažko rozhodovať. Som zvedavá, len sa musím krotiť, lebo m. sa tiež rýchlo nadchne :grinning:
10. feb 2010 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok