Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
11. feb 2010

made ano, som na pn, zas mam problem s chrbatom ako v decembri ak si spominas..

malemimini nie je zac, pridaj si aj photo, nech ta vidime 😉

madeline
11. feb 2010

anax - hej pamatam, ty to mavas nejako casto, nie? uz si aj patrala po pricine?

vavenka
11. feb 2010

Hehe, zacina Damsky magazin a jedna z tem, ktoru idu dnes rozoberat je: "preco mi moj manzel nekupuje darceky" 😀 😀 😀 niekedy tam rozoberaju fajne temy, ale niekedy 😀 😀

Siou co mas dobre na obed? ja som sprasila velke jablko a hrusku, navarene zatial nieje nic, idem sa asi pustit do tej polievky....

anaxamon
11. feb 2010

vavi, na orbitreku si cvicila aj ked si uz bola tehu ci potom uz nie? mne rodicia teraz cez vikend donesu orbitrek, chcem s tym chrbatom a nohami nieco robit a posilnit ich, samozrejme aj zhodit potrebujem, tak ale kedze tuho verim tomu ze az dobereme antibiotika tak potom budem pekne tehu 😀 (aka naivna ze? 😀 ) tak ale chcela by som teoretikus aj potom... 😅

siou, si bola aj s hafanom?

vavi ja ti na maso skoro vobec nemam chut,minule mi uz manzel povedal ze jeme malo masa zeby sme mali viacej 😕 tak som prehrabala mrazak a nasla tam nejake franforce maska tak asik buduci tyzden bude daco... 😝

siouxie
11. feb 2010

shaari, to je rýchlosť! paráda! teším sa, hne by som sa sťahovala s vami 😀 Ja milujem zmenu 😀

siouxie
11. feb 2010

anax, si zlatá 😀 😀 jasné. To by bolo divné, nechať pesa doma a ísť sama do lesa (teda aspoň pre mňa). Si ma milo rozosmiala 😀 😵

vavenka
11. feb 2010

Anax necvicila som, kedze uz v 6tt som lezala s krvacanim a prisnym kludovym rezimom a cca to tak bolo az do 14tt.... A potom som uz pre istotu neriesila taketo pohybove aktivity..... Ale - kebyze mam bezproblemove tehotenstvo, tak by som mozno popedalovala na miernej zatazi.....

anaxamon
11. feb 2010

made, naposledy mi bolo povedane, zacinajuca skleroticacia kosti a zacinajuci reumatizmus, je to kost nad lonovou ci panvovou kostou neviem ako sa vola...nema to moc spolocne s chrbticou...jedine ak by to bola krizna kost ale fakt sa v tom nevyznam...a opakuje sa to asik koli tomu ze svaly su ochabnute ci ake a hlavne citlive na chlad a prechladnutie chrbta a aj ked sa snazim sa chranit asik som sa nie dostatocne a telo mi hned "vynadalo" tym najlepsim sposobom

bibi24
11. feb 2010

Ahojte, co nove? 😉

anaxamon
11. feb 2010

aha vav, ja som uz zabudla ze ty si to mala od zaciatku tazsie..ale tak co si ja planujem, aj tak realita byva inaksia povacsine... 😅

siou jooj aka som stastna ze som ta pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 xi

vavenka
11. feb 2010

Bibi servus, to by si rada vedela, co? Precitaj si 😀 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

ahoj bibi, okrem toho ze sa shaar asik coskoro bude stahovat do panelakoveho trojizboveho a ze made je spat z bruselu asik ani nic...

siouxie
11. feb 2010

a pipi je na kontrole (poradni?), chrob ťahajú nerv zo zuba...

siouxie
11. feb 2010

vavenke bolo ráno blbo (nízky tlak), stále sa tu preberá kapusta a cukríkové nohavičky 😀

bibi24
11. feb 2010

Vavi, diky 😀

Takze, shaar, gratulujem k novemu bytu...aj ja by som chcela 😉

Vavi, nizky tlak....som pocula, ze teraz ma byt, tak to mozno aj tym. Ja to poznam, nizky tlak mavam aj ja. Musim opatrne vstavat z postele, alebo kedy sa zohnem, tak pomaly sa vystriet. Davaj si pozor 😉

chrobi drzim palce u zubnicky...a uprimne nezavidim 😖

Anax, ako chrbat? Je to lepsie?

Siou sa uz prechadza? 🙂

vavenka
11. feb 2010

Ano, anax je vypisana s chrbatom a ide piect sisky a siou vcera vitazne odovzdala cast diplomky a teraz obeduje 🙂

siouxie
11. feb 2010

bibi 😀 😀 😀 už som naspäť a idem o pol hodinu zahodiť vlasy 😀

vavenka
11. feb 2010

Bibi no a teraz sa nam ty pochval 🙂

bibi24
11. feb 2010

Siou, anax, dakujem vam 🙂 Zbezne som to prebehla...po Vavinkinej rade 😀

Ja som mala na obed tiez kapustovu polievku 😀

anaxamon
11. feb 2010

bibi chrbat zo dna na den lepsie, zacinam sa psychycky nudit...coz znamena zeby som aj daco vacsiie ako len varennie robila ale enem chrbat nedovoli 😠

bibi24
11. feb 2010

Siou a ako sa ides dat ostrihat? Aj nejaku farbu nahodis? 😉

ja nic extra, som v praci, po obede. Doobeda som mala toho dost, teraz je volnejsie. A tesim sa, ze je stvrtok, lebo zajtra bude piatok 😀 (duchaplna veta)...a pojdeme na vikend na stredne slovensko a lyzkovat 😵

siouxie
11. feb 2010

a zase kapusta 😀 mi robíte chute! musím od ocina vypýtať, snáď ešte všetku nezjedol. Spravím.... neviem čo, ale možno aj strapačky. 😀

anaxamon
11. feb 2010

bibi tak statocne patris do naseho kapustoveho klubu, inak sa v tejto teme netreba ani ukazovat 😀 😀 idem icq-ovat s ocinom kym obeduje 😝

bibi24
11. feb 2010

anax, tak to verim, by ma porazilo....ja kebyze som zavreta len doma, tak sa asi unudim. Ja aj ked som chora, tak lezim kym som nie z najhorsieho vonku a potom uz sa obsivam, ze co by som porobila 😀 A beries aj nejake lieky?

bibi24
11. feb 2010

Jasne, ja kapustu mozem 😉 mnam mnam....

anaxamon
11. feb 2010

hej beriem, dvoje liekov, jedny na uvolnenie svalstva a druhe silne od bolesti

siouxie
11. feb 2010

bibi 😀 😀 sa máte, to bude super víkend.

idem sa dať nejako prestrihať, odľahčiť, lebo sa mi tvorí už helma a začínam ich mať nehcutne ťažké. A to ich nemám ani po plecia. Ale rastú ako burina, od októbra mi to príšerne narástlo.

Farbu ee, naposledy som mala pred rokom bezamoniakový šampón, ale chcela som obnoviť môju pôvodnú (asi ako na fotke) a v lete mi to slnko dosť vytiahlo, tak rozmýšľam, že nech mi tie svetlejšie pramene ešte vytiahne, resp. nejaké ďalšie.

Takto mi to robili len raz v živote, len to som ich mala ešte po pár a sa dosť tie pramene potom vysušili. Tak neviem... asi to nechám na ňu. 😀

V každom prípade prestrihať, nech to mám besné a nie tú ťažobu...

siouxie
11. feb 2010

po pár je po pás 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Siou mas take huste vlasy? Ach jaj, co by ine dali za taketo "problemy" 🙂 u mna nieje sanca mat povodnu farbu, moj herec by sa so mnou asi rozisiel, kebyze pridem domov ina ako blondina 😀 ale nie...... minuly rok v zime som fukla hnedu farbu a bol hrozne sklamany.... Tak som potom polroka zas prechadzala na svetlu farbu 😀

siouxie
11. feb 2010

vavi mám, a také dosť pevné, hrubé, či ako to nazvať. Ale zase keď sú už tak dva dni po umytí, dajú sa pekne upatlať a ulízať ako na fotke 😀 Vtedy som ich mala úplne a krátko, ledva sa mi dali vzadu zopnúť.
Ja som pôvodne blondína a kučeravá (bábätko), neskôr také medové, ešte neskôr také orieškové. Dávali mi ale posledných 10 rokov tie zmývateľné farby, aj dosť tmavé (ľadový gaštan...) a pod., ale už to nechcem ani vidieť, Tak sa snáď dostanem do nejakého pozerateľného stavu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre